Şimdi Ara

Ekonomi Kötü Diyenler Yanılıyor!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
75
Cevap
0
Favori
3.799
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Son 1 yıldır herkes ekonomiden ve hayat pahalılığından yakınıyor.

Ama kimse lüksünden ödün vermiyor dışarı çıkıyorum bir bakıyorum o da ne Starbucks'ta oturacak yer yok,tüm cafeler tıklım tıklım dolu millet birbirini eziyor.

Restorantlarda 1.5 adanaya 100 tl verip üstüne 30 tl'lik sütlacı afiyetle mideye indiriyorlar.

Caddelerde harıl harıl arabalar geziyor ama neydi mazot 30 liraydı.

Otomobiller 500 bin liraydı peki madem herkes fakir bu değirmenin suyu nereden geliyor.

Herkesin elinde 13 pro maxler en kötü 11 ler var

Kız orta küçük bir şehirde üniversite okumaya gelmiş ama elinde en kötü iphone 11'i olacak niye kimseden geri kalamaz instagram fotoları iyi çıkmalı çünkü peki fiyatı ne tam 14 milyar ama sorsan açız.

Herkesin telefonunda yemek uygulamaları ay acıktık hemen birşeyler söyleyelim diyorlar iki tuşa basıyorlar 200 lira gitti.

Şimdi sezon geldi açlıktan yakınan halkımız otellerde gecelik 4 bin tl'lik otellerini erken rezervasyonlarla çok ''uygun'' fiyatlara çoktan ayırttı bile!

Devlet memuru ıvırıyla zıvırıyla en kötü 10 bin lira alıyor neymiş kiralar pahalıymış 5 sene önce kredi çekin ev alın derken ben gençliğimi ipotek edemem canım tüm evler benim istediğimde otururum diyorlardı.

Konut fiyatlarının pahalanması sadece dövizle alakalı değil nüfus artıyor ülke göç alıyor bu zaten beklenen birşeydi.

Geçen gün haber çıktı tam 10 bin liraya garson aranıyor ama bulunamıyor niye bizim gençler millete hizmet etmeyi sevmez anasına babasına bile bir bardak su getirseler zorlarına gider.

Hepsi beyaz yakalı olacak tabii ya üniversitelerde kızlı erkekli parti yapıp gençliklerini yaşayacaklar.

Önceki kuşaklar cefakardı tutumluydu

Öyle dışarıdan yemek söyleyeyim her yaz tatile gideyim yoktu.

Yaz tatillerinde köye gidilir salça peynir pekmez ceviz kışlıklar yapılır bunlar yenirdi.

Tüm ülke çılgın gibi para harcıyor ama ekonomiden hükümet sorumlu yok öyle yağma!!!

Edit:Linçlemeyin lütfen geçen gün taksisine bindiğim ''saygıdeğer'' bir taksici abimizin düşünceleriydi :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hoopoe -- 16 Haziran 2022; 19:52:43 >

• Bak hele ya mekanlar doluymuş adım atacak yer yokmuş o yüzden ekonomi iyiymiş. Biz laf anlatmaktan yorulduk bunlar hala anlamıyor deli olacağım en sonunda.

Canım arkadaşım mekanlarda oturup 2 çay içmek 2 kahve içmek lüks değildir. Eğlence bile değildir. Evinde nasıl çay kahve yapıp arkadaşlarınla oturup muhabbet ediyorsan şimdi ki nesil aynısını kafelerde yapıyor. Bunu çok mu görüyorsunuz bu insanlara ?

Laflara bak ya Restoranlarda 1.5 Adanaya 100 TL veriyorlarmış cart curt. Herkes verebiliyor mu bunu ? Basit bir matematik yapalım seninle arkadaşım. Ben Çorlu'da oturuyorum.

Çorlunun yüzölçümü 900 km kare.

Nüfusu 300 Bin.

300 bin kişinin %5'i 15 bin kişi yapar.

900 Km karelik 800 Km karesi tarla ile dolu olan Çorlu'da 15 bin kişi tüm kafeleri doldurur taşmasına sebep olur. Ben şimdi bu kafeler taşıyor diye ekonomi iyi mi diyeyim ? kalan %95 ne olacak ? Ne kadar süper zekasınız ya çıldırıyorum artık bu kadar geriliğe. Ağzımdan köpükler akıyor sinirden.

• don't feed the .....

• Harcamasa çark nasıl dönecek.

Ekonomiden sorumlu değillermiş.

Ebem mi sorumlu.

İt gibi çalışıp o parayı kazanıuorsam.
    Kimse nereye nasıl harcayacağıma karışamaz.

Toplumun alım gücü düşersede neler olur görürsün.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Redeemertr kullanıcısına yanıt

İşinize gelince troll peki sen ne yaptın sıfır lüks araca binecek.

Ülkeye ne gibi katma değerin ve faydan oldu.

4 yıllık lise bozması lisans okudun diye mi kendinde bu hakkı görüyorsun.

Ülkeye döviz mi çektin ülkemizde araç üretilmiyor hepsi ithal ediliyor herkes istiyor ki 30-40 bin euroluk altımda lüks aracım olsun.

40 bin euroluk bir faydan oldu mu vatana bu yaşına kadar peki?

• buradan bir taytlı geçti kullanıcısına yanıt

Toplumun alım gücünün düştüğünü göremiyorum ben orta büyüklükte bir anadolu şehrinde bile millet kıtlıktan çıkmış gibi harcama yapıyor.

Maviden 400 tl'ye kot pantolon alıyor çok mu gerek eski kotunu ufak bir tamiratla giyemez mi

Müsriflik açgözlülük almış başına gidiyor.

Erdoğan olmasaydı bu ülke şu an çok daha kötü durumda olurdu 2010'lu yıllarda büyük parasal reformlar yaptı onun kaymağını hala yiyorsunuz.

Riyakarlığa gerek yok

• iPhone meselesine hak veriyorum. Abimle zamanından bunun iştişaresini de yapmıştık. Ulan minibüse biniyorum şak iPhone 11 şak 12 hatta Pro falan. Benim telefonu soracaksan M51. 2020'de 3.500'e aldık ilk sıfır telefonum. Ama bilmiyorum ya herkes aynı değil elbet ki sadece yakınmak için yakınan ama rahatından vazgeçmeyenler vardır hatta bunların sayısı yüksektir. Ama herkes aynı diye de bir kanun yok işte. Aralarda bizler gibiler kaynıyor işte. Hadi benim yaşım daha 16 ama yani benden daha büyük olup yine de sorunları olanlar illaha vardır ya.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 2023 seçim de görürsün o zaman.

• hoopoe H kullanıcısına yanıt
    Kanka kot meselesinde de hak veriyorum sana. Altı yırtilmıştı geçen sene bayramda aldığimız kotun. Yamalattım kullandım birkaç hafta daha sonra hem ailemin biraz baskıları sonucu yeni aldılar. Ama içim gitmedi değil 300 400 lira bir kota vallshi değmez ya. Allahtan biraz kaliteli de 1 sene yırtılmadan falan gidiyor.

• Arkadasim senin ekonomiyi algilama kapasitenle ilgili sikintin varsa bundan bizene. Senin gibi 50 tane konu acildi. Tektek cevap mi verecegiz simdi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hiç uğraşmadan blok.

Edit: Her pazar avmlerde marketlerde nasıl olduğunu görüyoruz ekonominin merak etme.

Mesela gittiğim avmyi topu topu 4 mağaza ayakta tutuyor.

Anpagross
    Lcw
    Btm
    Koton

Diğer mağazalar sinek avlıyor. Anlayana.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi samuray_x -- 16 Haziran 2022; 19:7:29 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Forumun tadı tuzu yoktu ,iyi oldu. Sizler de olmasanız bu forumun komedyeni kalmayacak.

• kombileri de acalim mi

• Engelle engelle bitmiyorlar ya çekirge sürüsü gibiler

• trollere enflasyon farkı yatmış anlaşılan...

• Ülkede günde binlerce hırsızlık olayı oluyor. Bu mantığa göre bu eleman hepimizi hırsız ilan eder.

Cezaevleride tıklım tıklım dolu, e neden dışarıda bir sürü adam geziyor demek gibi bişey bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sinirli ve Süratli -- 16 Haziran 2022; 19:27:5 >
  • HEYOOOO UÇUYORUZZZ. ALMANYA BİZİ KISKANIYOOOĞĞĞ.. HÜLOOOĞĞĞ

• “Elinde suyun var, ağzında dişin var, demek ki zenginsin” diyen dayıların torunları bunlar işte.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok şükür bugünde başkası yerine utandık

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.