Şimdi Ara

Ekmekler Minnacık Olmuş SSli (%25lik boyut küçültmesi) (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
163
Cevap
0
Favori
11.888
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
180 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • A haberi izliyorum , israfi önlemek için gramaj azalmış , 2-3 tane figuran koymuşlar , evet çok güzel bi sürü ekmek israf ediliyor.

Kardeşim ekmeği , gramajın fiyatına uygun düşür , Aynı ekmeğe 1.25 verelim , çomarlaer halinden mutlu...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kardeş akpli felan degilim de.
    Yanında aldığın sigara 11 liramı ney.
    1,5 ay önce bıraktım.
    Sigaraya laf yapmassın, bir kafe'de oturup çay içip 5 tl verirsin laf yapmazsın.
    Ama gelirsin ekmege laf yaparsın, bir yerden eleştiriyorken bir yerden fire veriyorsunuz.
    Yapmayın şunu ya.
  • quote:

Orijinalden alıntı: normal human

Ekmek israfını önlemek adına boyutların küçültülmesi çok doğru ama fiyatlar da aynı şekilde azaltılmalı.

Kardeşim kimsenin ekmeği israf ettiği falan yok. Bu olaydaki amaç sadece yapılan zammı kamufle etmek. Bu ülkede insanlar yere düşen ekmeği bile öpüp başına koyacak kadar kutsal bir nimet olarak görürler. Sen kasıtlı olarak ekmeği israf etmek istemediğin sürece israf olmaz zaten. Misal sahil bölgelerinde yaşıyorsan bayatlayan ekmeği denize atarsın balıklar yer, kırsalda yaşıyorsan at tarlaya tavuklar yesin, merkezde yaşıyorsan ıslatıp balkona koy güvercinler yesin bu kadar basit.
  • ben zaten birkaç yıldır ekmek tüketmiyorum glutenin zararlarından ötürü fakat israf için ekmeği küçültmek mantıksız. adam alırken diyecek ki, bu ne lan yetmez deyip 1 tane alacağı yere 2 tane alacak. yani daha fazla alacak yine bir şekilde israf olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fromhellhound

A haberi izliyorum , israfi önlemek için gramaj azalmış , 2-3 tane figuran koymuşlar , evet çok güzel bi sürü ekmek israf ediliyor.

Kardeşim ekmeği , gramajın fiyatına uygun düşür , Aynı ekmeğe 1.25 verelim , çomarlaer halinden mutlu...

Figuran değil çomar, düzeltmek istedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fleches z Noires

quote:

Orijinalden alıntı: Marik Ishtar

quote:

Orijinalden alıntı: Fleches z Noires

migrostan tam buğday ekmeği yiyorum kafam rahat. beyaz unlu somun ekmeği mi kalmış hala yiyorsunuz? zaten en temizi bile zehir resmen. paranızla zehirlenip kazık yiyorsunuz. yemeyin şu illeti

ha tam buğday ha beyaz hepsi aynı hocam

ne demek aynı kafayı mı yediniz oglum siz

ikiside şeker ikiside zehir ikiside 46 kromozumlu buğdaydan üretili sadece ebde yapıtıgın icin fırıncıların koydugu katkı maddei olmaz tam buğdaymıs cavdarmıs hepsi aynı buğdaydan üretiliyo hocam hibrit tohumlardan hepsinde gluten vardır kısacası ekmegin her cesiti zararlıdır

• Sayın forum ahalisi, ekmek, makarna, pilav, patates, şeker bunlar rezil besinlerdir. Nimet diyebilirsiniz ama bunun yerine tüketebileceğiniz tavada çavdar ezmesi, tereyağı ve lor karışımı da bir nimettir.

Bu karbonhidrat ağırlıklı besinlerde sizlerin dikkate alması gereken şey içindeki lif'dir.

Bunları yiyip yiyip gün boyu sıkışıklık, şişiklik çekiyorsunuz, kiminiz osuruyorsunuz birileri de ardından size sindirim düzenleyici süt ürünü satmaya çalışıyor...

Yemeyin ekmek felan..
  • Ekmek pahalı geliyorsa pasta yiyin
  • A habere bakarsan ülke güllük gülistanlık millet badem sokuyor kendine

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • yaw denin yaşadığın yer neresi herkes keyfinde telefon alıyo millet ekmek alır gibi para bolluğu var asgari ücret 1700 oldu daha ne olsun millet keyfine düşkün senin yaşadığın yer eminim yabancı ülkedir orda çelümsüz oluyorla r hep ayrıca bizim insanımız güleryüzlü misafirperver
  • quote:

Orijinalden alıntı: veilben

yaw denin yaşadığın yer neresi herkes keyfinde telefon alıyo millet ekmek alır gibi para bolluğu var asgari ücret 1700 oldu daha ne olsun millet keyfine düşkün senin yaşadığın yer eminim yabancı ülkedir orda çelümsüz oluyorla r hep ayrıca bizim insanımız güleryüzlü misafirperver

İroni diyecegim ama profil resmine bakinca muhtemelen degildir. Al iste okumayi yazmayi daha sokememis , memleketten haberi olmayan tipik akpli. Alican bu mesajı sosyal medyaya aticaksin. Rezillik. Tipe bak

• Ya beyler kafanız mı güzel😂😂😂 akp li değilim ama sizde nasıl bok atavağınızı şaşırdınız. İzmirde yaşıyorum dün 250 gram 1.25 di bugün 200 gram 1₺ bunu anlamakta neden güçlük çektiniz bu kadar anlamadım

Bence gayet yerinde bi karar olmuş az yiyin.

Biri çıkıp eskiden 1 tl ye alıyorduk dicek. Öyle bir şey varsa bile şimdi 1 tl ye bok atmayın. Ülkenin %90 ı 1,25 e alıyor bir senedir ekmeği.

😂😂

• Kardeş sokağa çıkıp bakarsan kimsenin senden 1,25 istediği ypk zaten. İzmirde yaşıyorum 200 gram 1₺ Eskiden 1,25 vermek koyuyordu öğrenci için. Çok yernde olmuş😄

• quote:

Orijinalden alıntı: Magnetic Power

"Ekmek israfını önlemek için" ne saçma bir cümle...İsraf edecek adam bu haliyle de eder! Ayrıca millet parasını verip aldıktan sonra ne yaparsa yapar, devletin öyle bir görevi yok!

Devletin aptala da akıllıya da yol gösterme zorunluluğu var. Çamaşır suyunun üstüne içilmez yazmak zorunda.

Haklı demiyorum, sadece devletin görevi var.

• veilben kullanıcısına yanıt
    Asgari ücret 1603 TL oldu, yoksulluk sınırının tam 5 TL altında. 1700 TL falan olmadı.

Ekmek alır gibi telefon da alamıyoruz çünkü %60'ı vergi telefonların.

Yaşadığım yere gelirsek Ankara'da yaşıyorum. Ekmeği makromarket'ten aldım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1419oguzhan

Asgari ücret 1603 TL oldu, yoksulluk sınırının tam 5 TL altında. 1700 TL falan olmadı.

ya bırak yimeyin beni telefoncularda gidip gidip alıyonuz en kötü telefon 2000 lira adamın elinde yaw gözünüzü açın biraz oturun telefoncunun türkselin önüne bak gör kaçtane telefon satıyo
  • veilben kullanıcısına yanıt
    ekmek e zam gelmedi hala zam diyonuz aynı fiyat ekmek asgari ücrete kim verdi bu kadar zam verdi daha önce gözünüzü açın at gözlüğünü çıkar
  • quote:

quote:

ya bırak yimeyin beni telefoncularda gidip gidip alıyonuz en kötü telefon 2000 lira adamın elinde yaw gözünüzü açın biraz oturun telefoncunun türkselin önüne bak gör kaçtane telefon satıyo

Biz diyelim ki telefon alıyoruz, senin secde ettiğin hırsızlar gemicikler, villalar alıyor
  • quote:

quote:

quote:

Biz diyelim ki telefon alıyoruz, senin secde ettiğin hırsızlar gemicikler, villalar alıyor

yaw boştan atmayın belge yok ispat yok hala konuşuyonuz Allah tan başkası bilemez
    hayatında başarılar dilerim

• turkpasscenter T kullanıcısına yanıt
    Ben şuan Ankara'dayım ama normalde Bursa'da yaşıyorum. Çöp kutularının yanlarına bırakılmış veya asılmış ekmek görmekten gına geldi. Ekmek taş gibi olduktan sonra hayvanlar yiyemiyor, bir şey ile ıslatınca da birkaç güne küf oluyor. Ayrıca işin sağlık tarafı da var. Normal beyaz ekmek karında yer tutmak dışında hiçbir fayda sağlamadığı gibi fazla tüketildiğinde de birçok sağlık sorununa da zemin hazırlıyor. Oysa ekmekler daha küçük porsiyonlar halinde satılsa ekmek tüketiminin düşeceği ve dolayısıyla herkesin sağlığını çok olumlu etkileyeceğini düşünmekteyim.

Ben zaten sadece ekmeğin değil, fiyatının da küçültülmesi gerektiğini söylemiştim bir önceki yorumunda.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.