Şimdi Ara

Ekmek Yapma Makinası (139. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.820
Cevap
60
Favori
600.642
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 137138139140141
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arçelik K2715 kullanıyorum normal ekmek gibi olmuyor kek gibi oluyor
  • 12 senedir sinbo kullanıyorum gecen gün ömrünu doldurdu letgodan aynisini kutulu sifir buldum 80 tl ye aldim cok memnunum :) Bunlarda kronik kayis kopma sorunu var onuda sanayiden aldigim özel kayis ile çözdum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arçelik k 2715 kayışı koparınca internetten yenisini aldım ama hiç videosu yok, cihazı açsam mı yoksa servise mi götürsem bilemedim. Ne dersiniz dostlar? Kolay bir iş mi yoksa hiç bulaşmayayım mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arçelik K2715 kullanıyorum. Ölçü kapları kayboldu. Bu kabların ölçüleri nedir yardımcı olabilir misiniz?
  • sakizagaci S kullanıcısına yanıt
    En çok kullandığım tarifimi paylaşayım.

Sıvı karışımı
    50-100 ml süt
    230-280 ml su (Toplamda 330 ml sıvı karışımı olacak)
    Burda su ve süt karışımı toplamda 330 ml geçmeyecek şekilde ayarlanabilir.
    İsteyen sütü fazla koyar isteyen suyu. Ben 100 ml süt kullanıyorum.
    1 yumurta
    2 büyük ölçek zeytin yağı
    1 büyük ölçek şeker
    2 küçük ölçek tuz (çankırı kaya tuzu kullanıyorum)

Un karışımı
    500 ml ölçü kabına
    1 tepeleme yemek kaşığı tam buğday unu
    1 tepeleme yemek kaşığı kepekli un
    1 tepeleme yemek kaşığı mısır unu
    kalanı beyaz un.
    500 ml ölçü kalıbı beyaz un
    Toplamda 1000 ml ölçü kalıbı un olacak.

Öncelikle sıvı karışımını koyup sonrasında üzerine un karışımını eleyerek ekliyorum.
    Unlarda böcek vs. olabiliyor elenmeden koymamak lazım.

Un karışmını ilave ettikten sonra 10 ml ölçü kabı instant kuru maya ekleyim.

Temel ekmek yada Fransız ekmeği seçerek 3 saat 10 dklık yanlış hatırlamıyorsam programa göre çalıştırıyorum.
    Hamur haline geldikten sonra kıvamını kontrol ediyorum, kulak memesi kıvamı olacak şekilde eksikse un veya su ilave ediyorum. Yavaş yavaş un ve su ilavesi düşük miktarlarda yapılmalı. Yukarda verilen ölçü genelde yeterli gelir.

Son 65 - 70 dk kala kapağı açıp ekmeği çiziyorum, çizme işlemi ekmeğin daha güzel kabarmasını ve çökmemesini sağlıyor.

Afiyet olsun.

• Ekemğimizin üst kısmı neden kızarmıyor? Neyi yanlış yapıyoruz?

• uykr kullanıcısına yanıt
    biraz cıvık oluyor galiba, hamur halindeyken top gibi, kulak memesi kıvamında olması lazım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • B.AYAR kullanıcısına yanıt
    Ici iyi pismis oluyor ama...

Ekmek sönük kalmış hocam, üstü kabarmamış gibi geldi bana.
    üstüne sıcak vurmuyor gibi sanki,
    ekmek çok kabarıp kapağa yapıştığında üstü pişmiyordu, bir iki kez başıma gelmişti.
    senin makinen iki merdaneli, youtubeda aratarak makinana uygun bir tarif denersen güzel bir ekmek ortaya çıkabilir.
    makinaya göre tarifler farklı sonuçlar verebilir. bende şimdi makinaya ekmeği koydum bir foto atarım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: sakizagaci

Ekmek sönük kalmış hocam, üstü kabarmamış gibi geldi bana.
    üstüne sıcak vurmuyor gibi sanki,
    ekmek çok kabarıp kapağa yapıştığında üstü pişmiyordu, bir iki kez başıma gelmişti.
    senin makinen iki merdaneli, youtubeda aratarak makinana uygun bir tarif denersen güzel bir ekmek ortaya çıkabilir.
    makinaya göre tarifler farklı sonuçlar verebilir. bende şimdi makinaya ekmeği koydum bir foto atarım :)
    Yarin kendi kitapcigindan beyaz ekmek tatifini uygulayacagim. Foto atarim.

• 2009'da almış olduğum Beko ekmek yapma makinesinin fiyatı 85 liradan 3000 liraya yükselmiş. 1 ay önceki fiyat ise 899 TL. Öncelikle bu fırsatçılara kocaman bir yuh çekmek istiyorum

Fırınlardaki malum hijyenik ortam(!) nedeniyle yıllar sonra makineyi raftan çıkardım. Kullanım kılavuzundaki tarifi uyguladım. Ayrıca bir tatlı kaşığı çörek otu ve bir çay kaşığı susam ekledim. Normal unla yaptım, ekmeği esmer olmasının sebebi ise çörek otu.

Aslında pişirmeye geçmeden önce çok iyi kabarmıştı fakat sanırım pişirme seçimini yüksek yaparak hata ettim, ısınırken çökmeye başladı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anxiolytic -- 28 Mart 2020; 14:46:14 >

• Anxiolytic kullanıcısına yanıt
    kesinlikle katılıyorum. https://www.hepsiburada.com/arcelik/ekmek-yapma-makineleri-c-22276
    yazıktır günahtır, 4 bin lira nedir Allah aşkına
    benimkide bu. 350 liraya mı ne aldığımı hatırlıyorum yıllar önce.

Bir ara bu makinelerin kimse yüzüne bakmıyordu, hatta biz bile kullanmayıp elden çıkartmayı düşünmüştük ama vazgeçmiştik. İyiki de vazgeçmişiz. Şu an 3 kişilik ailenin tüm ekmek ihtiyacını bu makine karşılıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0173FC748 -- 2 Nisan 2020; 17:36:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: oğuzy0

Bu mesaj silindi.
    bu nasıl link hocam, reklam dolu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • dellii kullanıcısına yanıt
    Merhabalar,
    https://download.arcelik.com.tr/download.usagemanuals/k-2715-ekmek-yapma-makinesi-pisirici-ve-isitici-kullanim-kilavuzu-tr_TR_K_2715.pdf

Kullanım kitabını indirebilirsiniz.

Bu kitabın 10. sayfasında ölçü bilgilerini bulabilirsin.

Kitapta yazan:

Tariflerdeki ölçümler için ipuçları;
    1 Büyük ölçü kaşığı= 15 ml / yemek kaşığı
    1 Küçük ölçü kaşığı= 5 ml / çay kaşığı
    1 Ölçü kabı un = 150 gr
    1 Ölçü kabı sıvı = 200 ml.

Kolay gelsin

kabarma ile ilgili skıntı var. Hamur kabardığı zaman kabın dışına çıkması lazım ki kızarsın. kabın içinde kalınca kızarmıyor yani.
  • Arkadaşlar selamlar,
    Birkaç yıl öncesinde takip ettiğim cihazlar iki katı hatta afaki rakamlara satılmaya başladığını gördüm. Bu fiyatlar karşısında beklenmeli mi yoksa tercih yapılıp satın alma aşamasına geçilmeli mi.

iyi akşamlar.
  • 99 tl ye aldigim makine 3000 tl yuh 😂

• tohr T kullanıcısına yanıt
    Bence aciliyet yoksa bekleyin derim. Tabii bu durumu ne kadar çabuk atlatırsak. Virüsten sonra fırladı fiyatlar.
  • 400-500 liralık makinalar 2000-3000 liradan başlar olmuş.Acaba bu fiyatlara alan oluyor mu ? Bu parayı buna vereceğime kömbe yapar onu yeriz.
  • 
Sayfa: önceki 137138139140141
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.