Şimdi Ara

Ekmek Yapma Makinası (134. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.820
Cevap
60
Favori
600.663
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 132133134135136
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ekmek yapma makinesi arıyorum. Fakat çoğu üreticide üretimi yok görünüyor, halen piyasada olanlar satılıyor galiba. Eskisi gibi alternatifler yok ve fiyatlar uçmuş. Fakir veya Tefal en uygun fiyatlı ürünler 450 civarı. Bunları kullananlar memnun mu acaba?
  • Ben de satın almak niyetindeyim. Ama piyasada çok seçenek kalmamış. Eski yorumlarda Beko, Arçelik ve Sinbo gibi markalar varken artık piyasada yok bu ürünler. Hatta web sitelerinde bile yok.

Sağlam bir ürün olarak ne tavsiye ediyorsunuz 500 TL altında?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fensinn

Arkadaşlar Sinbo ekmek Makinesi var dün hamuru yoğururken kart kurt diye ses çıkartıyordu dönme bıçağı neden olabilir ? Birde ekmek makinesinden siyah birşeyler dökülüyor masaya bunlar normal mi? Yoksa benim makine ömrünü tamamlıyor mu ? Bir arkadaştan 2.el almıştım makineyi.

Motoru döndüren kayış parçalanıyor olsa gerek.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MajörParite

quote:

Arkadaşlar Sinbo ekmek Makinesi var dün hamuru yoğururken kart kurt diye ses çıkartıyordu dönme bıçağı neden olabilir ? Birde ekmek makinesinden siyah birşeyler dökülüyor masaya bunlar normal mi? Yoksa benim makine ömrünü tamamlıyor mu ? Bir arkadaştan 2.el almıştım makineyi.

Aynen öyle oldu bende makineyi sökmeye çalıştım sökemedim kızdım makineyi çöpe attım artık ekmeği normal fırında pişiriyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MajörParite

quote:

Aynen öyle oldu bende makineyi sökmeye çalıştım sökemedim kızdım makineyi çöpe attım artık ekmeği normal fırında pişiriyorum

15 liralık kayış için biraz abartılı bir tepki olmuş. Pire için yorgan yakmışsın.
    Sonuçta bu makinelerin hepsi milli servet.
    Hepsi ithal, hepsi döviz.

• Beyler ben de ekmek yapma makinesi almak istiyorum, arkadaşın sinbo makinesini bir süre kullandım çok hoşuma gitti, yine sinbo marka bir makine almak istiyorum, gözüme sco--5037 modeli takıldı...
    Yalnız merak ettiğim bir husus var, ekmek yapma makinelerinin elektrik tüketimi ne kadar?
    Hoş ayda yapacağımız 3-5 ekmek ama.. Yine de şu aralar abartı gelen fatura yüzünden, çok sarfiyat yapan aletleri evden uzaklaştırasım var...

• Arçelik 2715 Model makineye sahibim, normal fırından aldığımız beyaz ekmek tarifini bilen var mı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: carpediem03

Beyler ben de ekmek yapma makinesi almak istiyorum, arkadaşın sinbo makinesini bir süre kullandım çok hoşuma gitti, yine sinbo marka bir makine almak istiyorum, gözüme sco--5037 modeli takıldı...
    Yalnız merak ettiğim bir husus var, ekmek yapma makinelerinin elektrik tüketimi ne kadar?
    Hoş ayda yapacağımız 3-5 ekmek ama.. Yine de şu aralar abartı gelen fatura yüzünden, çok sarfiyat yapan aletleri evden uzaklaştırasım var...

Ekmek makinesinin gücü kaç vat ise onu 1 saat ile çarp. En fazla o kadar. 600 vatlık makineyse 600 vattır. En fazla. O kadar bile değildir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TulparHAN

Arçelik 2715 Model makineye sahibim, normal fırından aldığımız beyaz ekmek tarifini bilen var mı ?

Normal fırından aldığın ekmeği, evde makineyle yapamazsın. Önce onu söyleyeyim.
    Sonra da tarife gelelim.

500 gram beyaz un.
    300 ml su
    1,5 küçük kaşık tuz
    1 büyük kaşık toz şeker
    1,5 küçük kaşık instant kuru maya (veya 17 gram yaş maya)

Hamurun doğru kıvamı için bu sayfalarda bazı videolar vardı. O kıvamı tutturmalısın.
    Ne cıvık olmalı ne kuru. Kulak memesi. Anneler bilir.
  • carpediem03 C kullanıcısına yanıt
    Kaideye alinacak bi elektirik yakmiyor sonucta cogu zaman ekmek kabarsin diye bekliyor bi ay hergun bi adet ekmek yaptik faturada kaideye alacak bi degisim olmadi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ofLee34 O kullanıcısına yanıt
    Ben fakir almistim cok memnunuz 250 ye almistik sanirim tam hatirlamiyorum ama suan fiyatlar ucmus oyle yuksek elektirik masrafi olmuyor tarife uyarsak cok guzel ekmekler yapiyorsunuz cok lezzetli ama yinede mele en felan yerken bakkal ekmegine ihtiyac oluyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Siyez unu ile deneyen oldu mu? Glutensiz un yani. Bide tarif alabilir miyim siyez ile yapılan ekmeğin. Teşekkürler.
  • vedatkerem V kullanıcısına yanıt
    Kim diyor glutensiz olduğunu siyez ununun? Bence iyice araştırın gluten vardır siyez ununda da ... ben de fakir almayı düşünüyorum.
  • irlandali İ kullanıcısına yanıt
    Kastamonudan alıyorum unu. Ekşi maya ile yapıyorum. Çok lezzetli sindirimi kolay harika ekmek oluyor. Normal unun 10 da 1 i gluten vardır. Buyrun bakın https://www.youtube.com/watch?v=S-SNHeoM27g

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vedatkerem -- 27 Haziran 2018; 16:37:15 >
  • cafzafer2 C kullanıcısına yanıt
    Ben yaptığım siyez unu ile ekşi mayalı ekmeğin tarifini vereyim. Moulinexx XXL ekmek makinesi var.

2 bardak sıcak süt
    1.5 tatlı kaşığı ince kaya tuzu
    6 bardak siyez unu
    4 yemek kaşığı ekşi maya

Monulinex XXL program 12 ile 15 dakika yağoruyorum.
    Fişi çekiyorum
    12-14 saat oda sıcaklığında mayalanmasını bekliyorum.
    Pişirme kabını tam dolduruyor kabarınca. Doğal ekşi maya geç maya tutuyor.
    Sadece pişirme 14. program 1saat 10 dk ayarlıyorum.
    Pişince yarım saat sonra ekmek kabından çıkarıp, karıştırma pervaneneri çıkarıyorum
    Yaklaşık 1 saat kadar pamuktan kumaşa sarıyorum. Kendine gelince tüketiyoruz.
    Saklamayı buz dolabında yapıyorum yoksa tadı değişiyor bozuluyor.
    Çok lezzetli ve güzel bir ekmek oluyor.Afiyet olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vedatkerem -- 7 Ağustos 2018; 15:24:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vedatkerem

Ben yaptığım siyez unu ile ekşi mayalı ekmeğin tarifini vereyim. Moulinexx XXL ekmek makinesi var.

2 bardak sıcak süt
    1.5 tatlı kaşığı ince kaya tuzu
    6 bardak siyez unu
    4 yemek kaşığı ekşi maya

Monulinex XXL program 12 ile 15 dakika yağoruyorum.
    Fişi çekiyorum
    12-14 saat oda sıcaklığında mayalanmasını bekliyorum.
    Pişirme kabını tam dolduruyor kabarınca. Doğal ekşi maya geç maya tutuyor.
    Sadece pişirme 14. program 1saat 10 dk ayarlıyorum.
    Pişince yarım saat sonra ekmek kabından çıkarıp, karıştırma pervaneneri çıkarıyorum
    Yaklaşık 1 saat kadar pamuktan kumaşa sarıyorum. Kendine gelince tüketiyoruz.
    Saklamayı buz dolabında yapıyorum yoksa tadı değişiyor bozuluyor.
    Çok lezzetli ve güzel bir ekmek oluyor.Afiyet olsun.
    Hocam merak ettiğim bi konu var tarifte küçük boy diye verilen malzeme miktarlarını 2 ye bölerek koysak küçük boyun yarısı kadar ekmek yapmamız mümkün mü? Tek yaşıyorum en küçüğü bile çok büyük geliyor bana

• Denemen lazım neden olmasın. Büyük yapıp dolapta da saklayabilirsiniz. Dolapta kalın pamuklu bir beze sarın sonra poşete koyun. Yiyeceğiniz kadar kesin sonra tekrar dolaba 1 ay yersiniz ekmeği. Poşet içinde pamuklu bez ekmeğin fazla nemini alıyor. Bez çok nemlenirse değiştirmek lazım yoksa ekmek küf yapabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vedatkerem -- 7 Ağustos 2018; 15:27:13 >
  • bu makineler genelde bi hevesle alınıp sonrasında pek kullanılmıyo bende öyle oldu en azından
  • Konu pek güncel değil ama bu işe yeni girişmiş birine en uygun ve ideal hangi makineyi önerirsiniz?

• Ben de araştırmaya başladım ama fiyatlar fena uçmuş. Bekleyip fırsat kollamakta fayda var. ekmeksanatı isimli siteden konu ile ilgili bilgi edinebilirsiniz, güzel bilgiler var.
  • 
Sayfa: önceki 132133134135136
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.