Şimdi Ara

Ekmek Yapma Makinası (133. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.820
Cevap
60
Favori
600.663
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 131132133134135
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yaptığınız ekmeğe ruşeym koyuyormusunuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dOmi

yumurtayı beyazıyla mı atıyorsunuz? kabarmıyor cidden tam buğdayı tek koyduğumda,

Tabii ki beyazı ve sarısı bir arada atıyorum.
    Hazneye önce yumurtayı kırıyorum. Hazneyi sağa sola sallıyorum.
    Yumurtanın yoğurma bıçağına sürtüne sürtüne dağılmasını sağlıyorum.
    Böylece fazladan bulaşık çıkarmadan yumurtayı bir nevi çırpmış oluyorum. :)

Yumurtanın kekleri nasıl kabarttığını biliyorsunuz.
    Ekmeği de aynı şekilde kabartır.
    Hatta acaba diyorum, yumurtayı iyicene bir çırpsak ekmeğe bir etkisi olur mu? Hmm. :\

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OzanAkkor -- 1 Temmuz 2017; 10:34:51 >
  • Sinbo 4712 bir türlü tam buğday yapamadım tarifi uyguluyorum ekmek çökmüş şekilde oluşuyor ve tam pişmiyor.Var mı bilgisi olan arkadaşlar ?

• quote:

Orijinalden alıntı: fensinn

Sinbo 4712 bir türlü tam buğday yapamadım tarifi uyguluyorum ekmek çökmüş şekilde oluşuyor ve tam pişmiyor.Var mı bilgisi olan arkadaşlar ?

Sinbo olarak bilemiyorum ama ekmek çöküyorsa

1- Seçtiğiniz un türüne göre sıvı fazla olabilir
    2- Maya az olabilir

Bir sonraki sefer sıvıyı 0,5 cup az koymayı deneyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fensinn

Sinbo 4712 bir türlü tam buğday yapamadım tarifi uyguluyorum ekmek çökmüş şekilde oluşuyor ve tam pişmiyor.Var mı bilgisi olan arkadaşlar ?

1 yumurta kullan tarifte.
    Tarifteki sıvı miktarını 50 ml azalt. Onun yerine 1 yumurta kır. Yumurtayı da çırpıp dağıtmalısın tabii.

Hamurun kıvamının kulak memesi kıvamında olmasına dikkat ettiğini varsayıyorum?
    https://youtu.be/i9dwrQrr3WU?t=2m30s

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OzanAkkor -- 1 Temmuz 2017; 10:32:57 >
  • Bugün deneyeceğim sağol hocam

• Havalar çok sıcak. Sıcak havalar, ekmek yapımını zorlaştırır.

Ustalar, buna çare olarak soğuk su kullanılmasını önerir.

Ancak ekmek yapma makineleri her halükarda hamur karışımını ısıtmaya pek meraklı.

İşimiz biraz zor bugünlerde.
  • merhabalar ekmek yapma makinesi almayı düşünüyoruz eskisi gibi pek model seçeneği bulamadım. tefal pain dore kullanan var mı tavsiye eder misiniz? bir de tekzen de kenwood bm260 diye bir model var hangisini tavsiye edersiniz?

http://urun.n11.com/ekmek-yapma-makinesi/kenwood-bm260-ekmek-yapma-makinesi-P160695378

http://urun.n11.com/ekmek-yapma-makinesi/tefal-pain-dore-ekmek-yapma-makinesi-P143714651

• Tefal korkmaz profilo moulinex markalarindan hangisini tavsiye edersiniz?

• Ben çok memnunum

• quote:

Orijinalden alıntı: 06hakki

Ben çok memnunum

Neyden memnunsunuz hocam?

• Fakir ekmek makinasindan elektirigi felan cok yakar diyorlardi ama faturamda deisiklik olmadi ekmekler cok lezzetli cikiyor pistigi zaman ev mis gibi ekmek kokuyor cikolatmi cikario guzelce suruyorun afiyetle yiyorum ama ekmek arasi felan yapmak biraz sorun oluyor pisirdigim ekmeklerle melemen felan yiyemiyorum kotu yanida o

• Tefal pain dore aldım gelişmeleri paylaşırım.

• Unda çok önemli kaliteli taze un olması gerek

• Makinede yoğurtun, fırında pişirin. Daha güzel sonuç alırsınız.
  • 3 yildir arcelik kullaniyorum, cok memnunum. Ekmek yapma makineleri icin ozel uretilen unlardan aliyorum, 3kisilik aile olarak bir ekmegi 3 gun kadar yiyoruz. Kesinlike daha doyurucu oluyor. Genellikle 1 dilim, max 2 dilimde doyuyorum. Firindan aldigim ekmekleri ise yedikce yiyesim geliyor. Artik icine ne koyuyorlar bilmem...

• Aklima bir sey takıldı ekmek yapma makinesi arayışı içindeyim fakat mesela arcelik e bakiyorum kendi sitesinde satişı yok, tefal e bakıyorum kendi sitesinde satışı yok acaba üretimi mi durdurdular òyleyse neden? Bilgisi olan beni aydınlatabilir mi?

• Arkadaşlar konu hakkında en son güncel yaşadığım bir olayı yazıyorum... Bizim evde Tam 9 Yıldır ARÇELİK Ekmekçim ekmek yapma makinası kullanıyoruz.. Bir hafta önce pervane dönmez oldu.. Motor çalışıyor pervane dönmüyor...Alıp Esenyurt Arçelik servisine götürdüm...Geçen salı verdim... Bu salı telefon açtılar.. yapıldı, hazır dediler.. Gittim..Kayış değişmiş....Eskiside ufalanmış halde torbada iade edildi....Korkarak sordum ..." Borcum ne kadar ?? " Cevap " 35 Lira efendim...para vermedim.. K.K. çektim..Alıp geldim.. Çok şükür.....ARÇELİK almışım...9 yıl sonra servis..... Çok güzeldi..İLK FİYATINA BAKIYORUZ.....5 YIL SONRA ÇÖPE ATACAĞIM
    DİYE ALMIYORUZ..... Asıl sorun servis, parça.......Saygılarımla ilanımdır....

• Arkadaşlar Sinbo ekmek Makinesi var dün hamuru yoğururken kart kurt diye ses çıkartıyordu dönme bıçağı neden olabilir ? Birde ekmek makinesinden siyah birşeyler dökülüyor masaya bunlar normal mi? Yoksa benim makine ömrünü tamamlıyor mu ? Bir arkadaştan 2.el almıştım makineyi.

• Glutensiz ekmek tarifi veya mısır ekmeği tarifi var mi teşekkürler :)

• 
Sayfa: önceki 131132133134135
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.