Şimdi Ara

Eklem tendon kıkırdak zedelenmesi (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
106
Cevap
6
Favori
15.483
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: CR7_35

Jelatin zaten insan vücuduna faydalı bir şey çoğu kişi bilmez bunun böyle bir şey olduğunu bizi aydınlatman iyi olmuş ben bunu abur cuburlarda rastlardım sonradan ne işe yaradığını neden kullanıldığını anladım.

Gelelim bana biraz saçma olacak ama dirseklerimi kütlettiğim için ağrı oluyordu dirseklerimde acaba tüketsem iyi gelebilir mi diye düşünüyorum hatta aynı şekilde dirsek ağrısı babamda da baş göstermeye başladı o da kollarında fazla ağırlık bindirdiği için sanırım bi zedelenme oldu bundan dolayı alıp tüketmemizi söyleyeceğim ayrıca ben eklem sıvısının azaldığını ve bittiğini düşünüyorum kendimce öyle yorumladım siz ne dersiniz ?

Saf sığır jelatini kullandım çerez gibi zaten pek bir etkisini görmedim tani dayanabilirsen 3-6 ay kullanman lazım diyenler de var. Sonuçta ilaç değil.

• Tadı nasıl peki ? konuyu açan arkadaşta çerez gibi tüketiyorum demiş gün 4-5 yaprak uygundur sanırım 4 parçaya bölsen 20 parça yapar çerez gibi yersin.

İlaç olayına gelirsek bu ağrıyı geçirecek bir ilaç yok zaten eklem ve kıkırdak yenilenmesini sağlayacak yiyecekler mevcut ancak bu şekilde geçebilir ya da tıbbi bir müdahale alınmalı benim dirsekte ağrı yok Allaha şükür sadece ağır bir şey kaldırdığım zaman dirsek yani eklem kasılıyor kütlemezse o zaman kötü ağrı giriyor kolumu tuhaf hissediyorum.

1 ay kür uygulamakta fayda var 1 ayda ara vereceksin 6-7 ay çok fazla içim dışım jelatin olur.

Allahın hikmeti işte makine değiliz ki yağlanıp düzelelim insan kemiğinin her yerinde bir sorun yok var zedelenme erime kireçlenme kırılma vs uzuyor işte.

Bide şunu söyleyim triceps antrenmanlarımda dirseklerim çürüyordu ama en ufak ağrı yoktu(ağrı dedim zedenlenme anlamında 1 bilemedim 2 gün sonra düzeliyordu hani triceps atrenmanında gidebildiğim yere kadar gidiyordum) özellikle Kick Back bitiriyordu beni VG'yi bırakınca her yerimde bi ağrı belimde kalçamda kollarımda bırakmak bana yaramadı herhalde tabi kaybettiğim kiloyu saymıyorum bile.

• CR7_35 kullanıcısına yanıt
    Eklemlere yüklenmemek lazım, hareketleri tam değil yarım çalıştırdığın yerin kasılarak çalışması lazım doldur boşalt tarzı değil ve ağır yerine orta ağırlık tavsiye ederim. sırf o yüzden bacak antremanını bıraktım. Tricepste de hareketleri değiştirdim. Rahatladım.

yemene bağlı olarak haftalık 10 liraya çıkar diye tahmin ediyorum. Tadı ve şekli maraş tarhanası gibi. Tabi tadı bildiğin kuru katır kutur çabuk eriyen birşey.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi T-Dog -- 12 Kasım 2014; 21:52:04 >
  • CR7_35 kullanıcısına yanıt
    ben kıkırdak güçlenmesi açısından ciddi faydasını gördüm
    ama ben sadece idmandan hemen sonra 1 yaprak yiyorum
    4 -5 yaprak çok fazla olur
    günde 1 yaprak yeterli
  • quote:

Orijinalden alıntı: SVSTRGMR

ben kıkırdak güçlenmesi açısından ciddi faydasını gördüm
    ama ben sadece idmandan hemen sonra 1 yaprak yiyorum
    4 -5 yaprak çok fazla olur
    günde 1 yaprak yeterli

hocam senin kür nasıl gidiyor?
  • ileri iade İ kullanıcısına yanıt
    son 3 hafta hayatımdaki bazı ciddi olumsuzluklar yüzünden kötü gitti ama neredeyse bir fotomodel vücuduna sahip olduğumu düşünüyorum bu kür sayesinde
  • quote:

Orijinalden alıntı: SVSTRGMR

son 3 hafta hayatımdaki bazı ciddi olumsuzluklar yüzünden kötü gitti ama neredeyse bir fotomodel vücuduna sahip olduğumu düşünüyorum bu kür sayesinde

bi ss versen o zaman.yani bu kür olayına bende başlasammı diyorum.yardımcı olursan
  • ileri iade İ kullanıcısına yanıt
    internette çıplak foto paylaşmakdaha önce sıkıntıya sebep oldu şununla idare ederseni sevinirim
    gerçi buradaki halim definisyosuz ve 1 ay önceki halim:

Eklem tendon kıkırdak zedelenmesi
  • 1 tane az geldi bana fotoda küçük görünüyordu neyse günde yetecek kadar yemekte fayda var bende biraz araştırdığımda eklem ve kıkırdak kendini yenilemeyen bir yapısı var eğer zarar görürse ilerde büyük sorunlara yol açabilir en kısa zamanda alıp deniyeceğim şuan dediğim gibi dirseğimde ağrı yok ama el bileğimde ve parmaklarımda ve sağ dizimin eklemlerinde ağrı oluyor buna faydası dokunacaktır diye umuyorum.

Hocam kanatlar iyiymiş boydan bi foto olsa daha iyi olurdu birde siyah olmasa.
  • hocam triceps lying extension yaparken sanirsam dirsegimi fazla zorladim .Oyle cok bir agri yok ama acip kapayinca kutleme yapiyor . Sizce doktorluk bir durum var mi yoksa bu kutleme cok onemsenmemeli mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @SVSTRGMR vermiş olduğun bu bilgi sayesinde dirsek ağrımdan kurtuldum. Çok yararlı bir bilgi. Çok teşekkürler. Pastaneci arkadaşımdan aldığım yaprak şeklindeki sığır jelatini sayesinde ağrım tamamen geçti ve sporuma hiç ara vermeden devam edebiliyorum. Forumların yararını bir kez daha gördük..

Merak edenler için yaptığım uygulamayı paylaşayım,

- Yaprak şeklindeki sığır jelatini parça parça (Yırtık kağıt parçası gibi düşünün) bardağın içine ayıklanır.
    - 40 derece civarında su kaynatılır (Dokunduğunuzda parmağı çok yakmayacak bir kıvamda).
    - Bardağı bir parmak kalınlığında (Parçalanmış jelatinleri örtecek kadar) sıcak su bardağa eklenir.
    - İyice karıştırılır.
    - Akşamdan hazırlanan bu karışım, sabah kalktığınızda jöle kıvamına gelecektir. Aç karnına (Ben aç denedim ama siz nasıl isterseniz artık) yenir.

1 ay devam ettim ve dirseğim şimdi çok iyi durumda.

• XSound X kullanıcısına yanıt
    geçmiş olsun işe yaramasına sevindim

ben daha kolay bir şekilde tüketiyorum:
    temiz bir makasla bir yaprağı 5 - 10 parçaya kesip ağzıma direk atıyorum ve ağzıma eriterek su ile yiyorum...
  • Herkese merhabalar, benim de dirsek tendonumda sorun çıktı. Doktora gittim beklemek lazım şekinde bir sonuç çıktı. Ancak ben iyileşmeyi kolaylaştırmak adına arayışlara girdim. Tenisçi dirseği sakatlığımın adı, bu sorunu yaşanlar neler yapmamı öneriri?
    Bu ürünü metroya sordum artık gelmedigini söylediler. Nereden bulabilirim acaba. Markası var mı, toz şeklinde olanlar internet ortamında çokça satılıyor, yaprak şeklinde olanla arasında fark nedir? Bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erlkrkmz -- 31 Ağustos 2016; 20:06:42 >
  • erlkrkmz E kullanıcısına yanıt
    toz olanını kullanmadım ama yaprak olanını çok kolay bir şekilde pastacılık malzemesi satan yerlerden bulabilirsin
  • En son ne zaman aldınız bilemiyorum, ancak yaprak jelatin satışı yasak şu sıralar.
  • Peki toz jelatini sütle karıştırıp içsek olurmu?

• Toz jaletini 750 gr 20 TL'ye pasta malzemeleri satan bir dükkandan aldım.

Her sabah aç karna, geceden hazırladığım jelatini tüketiyorum.

Bir tatlı kaşığı jelatini biraz sıcak suyla açarak, yarım portakal suyuna katabilirsiniz.

Bakalım faydalı olacak mı menisküs yırtığı için..
  • rezz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dcq.234 -- 19 Mart 2017; 23:34:7 >
  • Abicim sığır jelatini dünyada 350 bin ton üretiliyor. Bunun %60 yurtdışında üretiliyor. Bizim ülkemize girenler inek ve kümes hayvanlarından yapılır(!). Ülkemizde bir süre üretildi ama sonra beceremediler. Şimdi ben küçük bir işletme ile yapmak istiyorum. üretim safhaları basit duruyor.(http://www.5n1khaber.com/sigir-jelatini-nasil-yapilir-kullanim-alanlari-faydalari-zararlari-20170445054 ) Bu kanuda fikri olan var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hikaye10 -- 15 Nisan 2017; 3:21:17 >
  • Paça çorbası içmek mi?(kelle değil)

Sığır jelatini mi? toz formu var piyasada.

Glucosamine chondroitin mi?

Hangisi eklemlerde daha çok işe yarar?

Bir süre önce sol omuzumu sakatladım.şınav,bench pres ve military preste ağrı yapıyor.geçen senede sağ omuzum sakatlanmıştı.iyileşmesi tam bir yıl sürdü.

Gerek omuzum gerekse bundan sonraki eklem sakatlanmalarının önüne geçmek için yukarıda adı geçen gıdaları kullanmayı düşünüyorum.

Anladığım kadarıyla glucosamine ürünleri işin ticari boyutu.yinede içinde farklı kombinasyonlar olduğu için kullanmaya değer mi?

Yoksa sığır jelatini ve paça daha mı etkili olur?

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.