Şimdi Ara

Ek yerlestirme ne ise yarar? ( Bilgisi olan??)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
556
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bildigim kadariyla oksdeki gibi degil. Simdi ben 20 kisiyle Hacettepeyi kacirdim diyelim ek tercihlerde geliyor mu?

Yoksa ben Capa kazandim ek tercihte atiyorum Bahcesehir yazdim puani benden dusuk olan bu sefer ona mi yerlesiyorum?

Tam olarak bilen biri aciklarsa sevinirim neye yaradigini

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Öncelikle şunu söyleyeyim ilk yerleştirmeden bir yere yerleştiyseniz 2. tercihi yapamıyorsunuz. İlk yerleştirmede açıkta kalanlar içindir 2. tercihler ve şu şekilde bir mantığı vardır : Eğer sen 450 puan almışsan ilk yerleştirmede 451 puanla kapayan yeri tercih edemezsin 2. tercihlerde , tercih etsen yerleşsen dahi kaydın yapılmaz. Sen atıyorum ilk yerleştirmede 449 puanla kapayan bir yer var ve sen onu yazmadın ilk tercihte ama yazsaymışsın giriyormuşsun işte 2. tercihi eğer orda kayıt yaptırmayan biri varsa sen yazıyorsun orayı ve büyük ihtimalde yerleşirsin. Bu açıklamayı geçen yıl aradım bulamadım hayrını görün tüm bilgiler ösym kaynaklıdır ve şunu tekrar belirteyim ki İLK TERCİHTE SİZİN PUANINIZDAN YÜKSEK KAPAYAN YERLERİ 2. TERCİHTE YAZAMAZSINIZ YAZSANIZ YERLEŞTİRİLSENİZ DAHİ ORAYA KAYDINIZ YAPILMAZ. İnşallah işinize yarar , kolay gelsin arkadaşlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sizosems

Öncelikle şunu söyleyeyim ilk yerleştirmeden bir yere yerleştiyseniz 2. tercihi yapamıyorsunuz. İlk yerleştirmede açıkta kalanlar içindir 2. tercihler ve şu şekilde bir mantığı vardır : Eğer sen 450 puan almışsan ilk yerleştirmede 451 puanla kapayan yeri tercih edemezsin 2. tercihlerde , tercih etsen yerleşsen dahi kaydın yapılmaz. Sen atıyorum ilk yerleştirmede 449 puanla kapayan bir yer var ve sen onu yazmadın ilk tercihte ama yazsaymışsın giriyormuşsun işte 2. tercihi eğer orda kayıt yaptırmayan biri varsa sen yazıyorsun orayı ve büyük ihtimalde yerleşirsin. Bu açıklamayı geçen yıl aradım bulamadım hayrını görün tüm bilgiler ösym kaynaklıdır ve şunu tekrar belirteyim ki İLK TERCİHTE SİZİN PUANINIZDAN YÜKSEK KAPAYAN YERLERİ 2. TERCİHTE YAZAMAZSINIZ YAZSANIZ YERLEŞTİRİLSENİZ DAHİ ORAYA KAYDINIZ YAPILMAZ. İnşallah işinize yarar , kolay gelsin arkadaşlar.

biraz ihtimale dayalı soru olucak ama tecrübelisiniz sanırım. 150 kişilik kontenjanı olan bir bölüme sizce 150 kişinin tamamı ilk tercihlerde kayıt yaptırır mı? normalde gitmem dediğim bir üniversiteye 2.tercihlerde gitmeyi düşünüyorum. puanım da bu seneki taban puanlarına göre fazlasıyla yüksek.

• Hangi şehirde hangi bölüm olduğuna da bağlı biraz ama 150 kişiden kesinlikle kayıt yaptırmayan çıkar diye düşünüyorum zira geçen yıl ankara ve istanbul hukuklar tm nin en prestijli yerleri olmalarına rağmen ikisinde de 10 - 12 kişilik boş yer kalmıştı kayıtlar sonrasında , için rahat olsun diyebilirim. Hayırlı olsun şimdiden
  • quote:

Hangi şehirde hangi bölüm olduğuna da bağlı biraz ama 150 kişiden kesinlikle kayıt yaptırmayan çıkar diye düşünüyorum zira geçen yıl ankara ve istanbul hukuklar tm nin en prestijli yerleri olmalarına rağmen ikisinde de 10 - 12 kişilik boş yer kalmıştı kayıtlar sonrasında , için rahat olsun diyebilirim. Hayırlı olsun şimdiden

gideceğim üniversite kıbrısta.aslında 1 sene daha çalışsam paşalar gibi istanbulda okuyabileceğimi biliyorum ama zor geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Steso

quote:

Hangi şehirde hangi bölüm olduğuna da bağlı biraz ama 150 kişiden kesinlikle kayıt yaptırmayan çıkar diye düşünüyorum zira geçen yıl ankara ve istanbul hukuklar tm nin en prestijli yerleri olmalarına rağmen ikisinde de 10 - 12 kişilik boş yer kalmıştı kayıtlar sonrasında , için rahat olsun diyebilirim. Hayırlı olsun şimdiden

gideceğim üniversite kıbrısta.aslında 1 sene daha çalışsam paşalar gibi istanbulda okuyabileceğimi biliyorum ama zor geliyor.

Kıbrıstaysa kesinlikle boş yer olur ama bana sorarsan bi yıl daha dene ileride içinde ukte kalmasın , geçen yıl senin durumundaydım kendimi zorladım bir yıl daha hazırlandım işler yolunda gitti çok şükür yerleştim istediğim yere , sen de kendinden bu kadar eminken ek yerleştirmeleri yapma derim bir yıl daha çalış zaten büyük ihtimal girersin istediğin yere.

• quote:

quote:

quote:

Kıbrıstaysa kesinlikle boş yer olur ama bana sorarsan bi yıl daha dene ileride içinde ukte kalmasın , geçen yıl senin durumundaydım kendimi zorladım bir yıl daha hazırlandım işler yolunda gitti çok şükür yerleştim istediğim yere , sen de kendinden bu kadar eminken ek yerleştirmeleri yapma derim bir yıl daha çalış zaten büyük ihtimal girersin istediğin yere.

kafamda deli sorular^^ bi yandan da istanbul'da ailemin yanında kalmak istemiyorum. e şehir dışına gideceksem kıbrıs neden sorun olsun ki diye düşünüyorum.

• tobb mu geldi hocam?

• bir diğer açıklama ise : bu yerleştirmedeki boş kalan yerlere, 2-6 eylüldeki kayıtlarda yerleşipde gitmeyen öğrencilerden boş kalan yerlere ve genel yerleştirmede olmayıp yeni açılan bölümlere; yayınlacak ek klavuzdan başvurabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dt_huzurluksuz

tobb mu geldi hocam?

Yok hocam fail olduk tobb 1100den falan aldi ben 1200 Capadayim. Hayirli olsun Dentist huzurluksuz

Cevaplayanlara cok tesekkurler umarim kafasinda soru isaretleri olanlara da yardimci olur konu :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Wirm

quote:

Orijinalden alıntı: Dt_huzurluksuz

tobb mu geldi hocam?

Yok hocam fail olduk tobb 1100den falan aldi ben 1200 Capadayim. Hayirli olsun Dentist huzurluksuz

Cevaplayanlara cok tesekkurler umarim kafasinda soru isaretleri olanlara da yardimci olur konu :)

boşver hocam daha iyi olmuş bence.çapa'nın adı bile yeter.hayırlı olsun :) sağolasın bu arada

• quote:

quote:

quote:

quote:

kafamda deli sorular^^ bi yandan da istanbul'da ailemin yanında kalmak istemiyorum. e şehir dışına gideceksem kıbrıs neden sorun olsun ki diye düşünüyorum.

Bilgisine güvendiğin insanlara danış derim lakin çoğunun belki tamamının fikri bir daha denemen gerektiği olacaktır diye düşünüyorum , kıbrısa gitmene gerek yok mezuna kalmak o kadar da kötü bir şey değil eğer sana destek olacak sağlam 1-2 arkadaşın varsa ve ailenden destek alırsan , hasılı kelam bırak kıbrısı bir yıl daha çalış istanbulda oku , kıbrıs maddi anlamda da sıkıntı çıkarabilir.

• Wirm kullanıcısına yanıt
    dedim dedim bak ne oldu simdi :) hayirli olsun

`12 Temmuz 2013; 8:38:57
    1200 le tobb tipin gelecegine cok inanma derim. Gelmeyebilir.10 kisi kontejan var
    bknz.tobb etu hukuk. okulun top bolumleri cemaat ogrencileri tarafindan genelde yuksek puanlarla girilmis oluyor.`
  • quote:

Orijinalden alıntı: werterda

dedim dedim bak ne oldu simdi :) hayirli olsun

`12 Temmuz 2013; 8:38:57
    1200 le tobb tipin gelecegine cok inanma derim. Gelmeyebilir.10 kisi kontejan var
    bknz.tobb etu hukuk. okulun top bolumleri cemaat ogrencileri tarafindan genelde yuksek puanlarla girilmis oluyor.`

Saol hazirlamistim kendimi :D

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.