Şimdi Ara

Ejder Yalçın 4x4'ten ilk ihracat başarısı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
834
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ejder Yalçın 4x4'ten ilk ihracat başarısı

Nurol Makina tarafından üretilen ve Emniyet Genel Müdürlüğü envanterinde de bulunan Ejder Yalçın 4x4 zırhlı personel taşıyıcı aracın ilk ihracat başarısı da açıklandı.

Gizlilik nedeniyle ismi açıklanmayan bir Kuzey Afrika ülkesine ihraç edilen Ejder Yalçın 4x4, Emniyet teşkilatında da görev yapıyor. 

Saatte 110 kilometre hıza ulaşabilen araç, 11 kişi taşıma kapasitesine sahip. 600 kilometre hareket menzili bulunan araç, %30 yan eğim ve %70 dik eğimi kolayca geçebiliyor. 7.5 metre dönüş yarıçapına sahip olan Ejder Yalçın 4x4'e, 7.62 mm, 12.7 mm, 25 mm ve 40 mmlik farklı tiplerde mühimmat atabilen silahlar entegre edilebiliyor. El yapımı patlayıcılara karşı özel korumaya sahip olan Ejder Yalçın 4x4, mayın saldırılarında etkiyi en aza indiren koltuklar ile personele koruma sağlıyor. 

Ejder Yalçın 4x4, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında da rüştünü ispatlamıştı. Gölbaşı'ndaki Nurol tesislerinde teslimata hazır olarak bekleyen 10 adet Ejder Yalçın 4x4, Emniyet'in acil isteği üzerine hazırlanıp teslim edilerek darbecilerle mücadelede polislere hizmet etmişti. Özellikle Jandarma Genel Komutanlığı'nın darbecilerin elinden alınmasında en önemli rolü üstlenen

Ejder Yalçın 4x4'ün Emniyet Genel Müdürlüğü envanterindeki sayısının artması bekleniyor.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    Ejder Yalçın 4x4
    Ejder Yalçın 4x4
    Ejder Yalçın 4x4
    Ejder Yalçın 4x4
    Ejder Yalçın 4x4
    Ejder Yalçın 4x4
    Ejder Yalçın 4x4
    Ejder Yalçın 4x4
    Ejder Yalçın 4x4
    Ejder Yalçın 4x4
    Ejder Yalçın 4x4
    Ejder Yalçın 4x4
    Ejder Yalçın 4x4
    Ejder Yalçın 4x4
    Ejder Yalçın 4x4
    Ejder Yalçın 4x4
    Ejder Yalçın 4x4
    Ejder Yalçın 4x4
    Ejder Yalçın 4x4
    Ejder Yalçın 4x4

• Tek merakım DH/Ekşi grubunun bu haberide nasıl referanduma bağlayacakları yönünde.

• Yanlışlık var, 70 derece eğime tırmanması mümkün değil ancak 70 derecelik bir engeli geçebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DSG4 -- 17 Mart 2017; 15:6:22 >
  • MOTORU DA YERLİ MİYMİŞ? diyenler gelmeden TEBRİKLER

• quote:

Orijinalden alıntı: ERIKCI

MOTORU DA YERLİ MİYMİŞ? diyenler gelmeden TEBRİKLER

Tabiki bunlar guzel gelismeler. Fakat daha iyisini daha yerlisini hedeflemek ne zamandan beri kotu bisey oldu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • BU ARACI TEST ETME ŞANSIM OLDU BENCE TÜRKİYE İÇİN İLK ETAPTA MÜTHİŞ BİR BAŞARI ÖRNEĞİ SERGİLEDİ NUROL MAKİNA
    BAŞARILARININ DEVAMINI DİLERİM
    FAKAT EKSİK BULDUĞUM NOKTALARI DA YOK DEĞİL
    BUNLAR İÇİN BİR YAPAY ZEKA ÇALIŞMASI YAPILMIYOR VE OTONOM SÜRÜŞ TEKNOLOJİLERİ DE BUNLAR İÇİN GELİŞTİRİLMİYOR
    EN AZINDAN BASILI VE YAZILI MEDYAYA YANSIMIŞ BİR BİLGİ BULAMADIM
    BENCE BU TARZ TEKNOLOJİLERİ OLABİLDİĞİNCE İNSANLARDAN ARINDIRMALIYIZ Kİ MEHMEDİMİZİ DAHA AZ RİSKE ATMIŞ OLURUZ

• Afrikanin kan goletine donmesinde bir katkimiz olsun

• Tasarımı çok güzel yaw, yerim ben onu
  • quote:

Orijinalden alıntı: genpoker

quote:

Orijinalden alıntı: ERIKCI

MOTORU DA YERLİ MİYMİŞ? diyenler gelmeden TEBRİKLER

Tabiki bunlar guzel gelismeler. Fakat daha iyisini daha yerlisini hedeflemek ne zamandan beri kotu bisey oldu?

tabii ki kötü bir şey değil. fakat burada yapılan eleştiri değil. hakaret etmek, dalga geçmek,ülkenin içinde olduğu durumu bile bile çamur atmak. eleştiri olarak yazılan şeyler genellikle ortaya çıkan ürünle ilgili bir eleştiri taşımıyor, siyasi göndermelerde bulunuyor. bunun yanında örneğin üstteki mustafaaydemir isimli kullanıcı çok güzel bir eleştiri yapmış tamamen katılıyorum. siz de kabul edersiniz ki her şey birden oluvermiyor. evet birden karar vermek ve çalışmaya başlamak gerekiyor. benim kesinlikle karşı çıktığım bir durum da var: devlet dairelerinde f klavyenin zorunlu olması. bunun hiçbir mantıklı açıklaması olamaz. ben bunun sadece "f klavye üreticilerine" daha fazla para kazandırmak için yapıldığını ya da kötü ihtimal "f klavyeye geçip de memurlar 0.5sn hızlı yazınca problemlerin çözüleceğini düşünen" insanların buna karar verdiğini düşünüyorum.o memurlar olimpiyatlara katılmayacaklar. bizim o dairelerde yazıların hızlı yazılmasıyla ilgili bir derdimiz yoktu ki. bizim vatandaşlar olarak memurların işleri ağırdan alması, kaba olması gibi sorunlarımız var.ben bir memur olsam o klavyelere harcanacak parayla benim çalıştığım kuruma masa tenisi alınsa daha memnun olurdum. aynı şekilde okullarda tablet dağıtılmasının yanında bir de kitap dağıtılmasının anlamı benim için "bebelere oyuncak"tir. akıllı tahta için aynı şekilde düşünmüyorum çünkü öğrenci ve öğretmenlerin işini oldukça kolaylaştırdığını düşünüyorum. hem gördüğüm kadarıyla oldukça sağlam yapmışlar. o tahtayı kırabilene güzel bir "ödül" verilmesi gerekir diye düşünüyorum.

• afrikada genelikle müslümanları öldürürler buda ona katkı yapcak :SSSS

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huseyincarnege -- 17 Mart 2017; 17:47:24 >
  • Bu aracın sivil versiyonu düşünülüyordu eğer tipten ödün vermeden arazi aracı kıvamına getirilebilir ise ticari olarak başarılı olacağına inanıyorum.

Bir de ülkemizde motor ve aktarma organlarını üretecek sirketlerimiz olsa çok güzel olurdu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emre_virüs

Bu aracın sivil versiyonu düşünülüyordu eğer tipten ödün vermeden arazi aracı kıvamına getirilebilir ise ticari olarak başarılı olacağına inanıyorum.

Bir de ülkemizde motor ve aktarma organlarını üretecek sirketlerimiz olsa çok güzel olurdu.

kim düşünüyor la bi kaynak falan varsa versene :D

16 tonluk aracın sivil versiyonu nasıl olcak ? bu araca kazayla vuran felç geçirir :D 2 cm çelikten kaporta var araçta
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafaaydemir

BU ARACI TEST ETME ŞANSIM OLDU BENCE TÜRKİYE İÇİN İLK ETAPTA MÜTHİŞ BİR BAŞARI ÖRNEĞİ SERGİLEDİ NUROL MAKİNA
    BAŞARILARININ DEVAMINI DİLERİM
    FAKAT EKSİK BULDUĞUM NOKTALARI DA YOK DEĞİL
    BUNLAR İÇİN BİR YAPAY ZEKA ÇALIŞMASI YAPILMIYOR VE OTONOM SÜRÜŞ TEKNOLOJİLERİ DE BUNLAR İÇİN GELİŞTİRİLMİYOR
    EN AZINDAN BASILI VE YAZILI MEDYAYA YANSIMIŞ BİR BİLGİ BULAMADIM
    BENCE BU TARZ TEKNOLOJİLERİ OLABİLDİĞİNCE İNSANLARDAN ARINDIRMALIYIZ Kİ MEHMEDİMİZİ DAHA AZ RİSKE ATMIŞ OLURUZ

https://forum.donanimhaber.com/aselsan-dan-otonom-arac-hamlesi--124810847

• Benim anlamadığım bir durum var dünyada artık tamamı yerli üretim olan ne var herşey farklı ülkelerden ithal edilerek yapılıyor . Ya işçilik ithal ediliyor ya da parça . Bu herşeyde var artık .
  • Öncelikle her şeye muhalif tayfadan değilim ancak bu söylediğinizin arkasına sığınmamak lazım, evet büyük ekonomiler bile silah sanayinde tasarruf amaçlı her şeyi kendileri üretmiyorlar ancak yarın öbür gün büyük bir savaşa girseler ve ellerindeki envanter azalmaya başladığında kendileri yerine yenilerini kolayca koyabilirler bizim ise bir ambargoluk canımız var, bizim ordumuzun gücü elindeki silahlar kadardır onların ise üretebildikleri kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DSG4 -- 17 Mart 2017; 18:37:55 >
  • Ne kadar iki yüzlü insan var şurada. İngiliz yapınca kapitalist emperyalist, Türk yapınca yerli teknoloji oluyor. Al gitmiş Afrika ülkesine satmışlar birbirlerini rahat rahat öldürsünler diye. (kimdir nedir bilmiyorum) Adalet, demokrasi sadece size yararken iyi, diğer türlü dış güç oyunu zaten. Yerli yerli diye kafayı yemiş herkes, site okurundan, site yöneticisine.

ASELSAN bülteni DH.

• Gizlilik nedeniyle ismi açıklanmayan K. Afrika ülkesi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kim takar internette yazılanları.İsteyen istediğini desin.Burada veya başka bir mecrada eleştirince ( motoru yerli mi?, şu mu ? bu mu? deyince )sanki üretici firma,Devlet " Özür dileriz.Size layık olamadık.Bir dahaki sefere %100 yerli yapacağız inşallah" diyor..

Editör arkadaşımız paylaşmasa çoğumuzun ( ben de dahil ) bu tür gelişmelerden haberi bile olmayacak zaten.

Adamların ihtiyacını görüyor mu görüyor.Gerisi teferruat.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black Code -- 17 Mart 2017; 20:20:29 >
  • mustafaaydemir kullanıcısına yanıt
    Herşeyi bilmek zorunda değiliz ama yine de içiniz rahat etsin diye söyleyeyim. Tam otonom askeri araç geliştirme çalışmaları başladı. Iki yıl içinde haberleri görmeye başlarsınız.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: trakya1923

quote:

Orijinalden alıntı: emre_virüs

Bu aracın sivil versiyonu düşünülüyordu eğer tipten ödün vermeden arazi aracı kıvamına getirilebilir ise ticari olarak başarılı olacağına inanıyorum.

kim düşünüyor la bi kaynak falan varsa versene :D

16 tonluk aracın sivil versiyonu nasıl olcak ? bu araca kazayla vuran felç geçirir :D 2 cm çelikten kaporta var araçta

Sivil versiyonu zırhlı olmayacağı için 16 ton olmayacak tabi ki. Land Rover Defender tarzı bir araç popüler olabilir.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.