Şimdi Ara

Ehliyetsiz Araç kullanımı ve Ruhsat sahibine ayrıca yazılan cezai işlem

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
8.318
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bugün hız ihlali yaparak çevirmeye girdik ve 206 TL hız cezası ile ehliyetsizlikten dolayı işlem yapıldı araç babamın üzerine. ehliyetsizlikten dolayı bana ceza yazıldığı gibi ruhsat sahibi olan babamın üzerine de aynı ceza yazılacağını söylediler. İnternet'teki araştırmalarıma göre ruhsat sahibine cezai işlem yaptırılması 29.11.2012 gününde anayasaya aykırı olduğu için ruhsat sahibine verilen cezanın iptal edildiğini öğrendim ancak trafik şube yine de ruhsat sahibine yazılacak olan cezayı yazılır diyorlar acaba bu ruhsat sahibine yazılacak olan cezayı iptali mümkünmüdür bilenlere acilen cevap bekliyoruz. Teşekkürler

• yüklü bir miktar ceza yazılır ruhsat sahibine. arabanın da bağlanması lazımdı. iyi olmuş ayrıca. bir daha insanların hayatını tehlikeye atmamayı öğrenirsin. bi de hız yapmış yaşına başına bakmadan
  • Hak edilmiş ve yerinde uygulanan cezalar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • paşa paşa ödeyeceksin
    ehliyetini alana kadar bekle insanların canını tehlikeye atma
  • hem kullanana hem de kullanmasına müsade eden araç sahibine ceza yazılır + mahkemeye sevk edilir
  • arkadaşlar bana verilen maddi cezanın yerindeliğini bende kabul ediyorum doğru bir karar ancak yukarıda da belirttiğim gibi ruhsat sahibine ceza gelir mi diye sormuştum
  • inşallah babanada sağlam bir ceza gelir
  • Aracı izinsiz almadıysan, ruhsat sahibi (baban) ehliyetin olmadığını bile bile anahtarı verdiyse bence de ceza almalı.

Kaç aydır 13 yaşındaki oğlu minibüsle iki çocuğun ölümüne sebep olan babanın, sadece trafik cezası ile değil; hapisle de cezalandırılması gerektiği tartışılıyor.
  • ehliyetsiz araç kullanmada ruhsat sahibi ve aracı kullanan kişiye aynı şekilde ceza yazılıyor
  • Ehliyetsiz sürücünün biri bundan yaklaşık 7-8 sene evvel bisikletle giden çocuğa çarpmıştı. 6 yaşında çocuk bisikletin direksiyonu çocuğun karnını yarmış bağırsaklar dışarı çıkmış. Vuran çocuk da 15 yaşında falan hız yapıyomuştu sokak arasında.

Birinin başını yakmadan cezayla kurtulmuşsun. Hem sana hem de ruhsat sahibine gelir ceza. Geç o anayasa mahkemesi olayını kaç sene önceki karar o. Her sene değişir bu.

• Herkes ehliyetsiz diye yerin dibine sokmuş.

Arkadaşım bende onaylamıyorum ama ehliyeti olmayınca insan hayatımıtehlikeye giriyor?

Peki ehliyetş olupta kullanmayı bilmeyenler?

Ne ehliyetliler var sinyal vermekten aciz

Ama yok o adamın ehliyeti var insan canını tehlikeye atmıyor.

Ceza yerinde bi ceza ama insan canını tehlikeye atma konusuna katılmıyorum. Konu sahibini tanımam etmem belki iyi sürücü belki kötü bilemem ama insan canını tehlikeye atmayla ehliyet arasımda bi bağ kıramıyorum ben.

İyi forumlar

• 1.800TL sana ehliyetsiz araç kullandığın için + 1.800TL ruhsat sahibine ehliyetsiz kişiye aracını verdiği için.

• quote:

Orijinalden alıntı: AsTraLL

Herkes ehliyetsiz diye yerin dibine sokmuş.

Arkadaşım bende onaylamıyorum ama ehliyeti olmayınca insan hayatımıtehlikeye giriyor?

Ceza yerinde bi ceza ama insan canını tehlikeye atma konusuna katılmıyorum. Konu sahibini tanımam etmem belki iyi sürücü belki kötü bilemem ama insan canını tehlikeye atmayla ehliyet arasımda bi bağ kıramıyorum ben.

İyi forumlar

"hız ihlali yaparak çevirmeye girdik" Potansiyel tehlike... Ehliyetli konusuna katılıyorum. Geçenlerde bisiklet sürerken az kalsın biri araçla çarpıyordu. Adam ne sinyal veriyor ne dönerken önüne bakıyordu. Ucu ucuna yırttım.
    TEM'deki kamyonlu canavarlar -> Kamyon kullananları her yıl ehliyet sınavına almalılar. 110 120 ile giderken 80 her an önünüze kırabilir. İnsan gibi önceden sinyalde vermezler. Tam şeride gireceği sırada hem direksiyonu kırar hemde sinyal verir. En ufak bir tepki gösterirseniz 2 3 dk'lık yol kapatmalara hazırlıklı olun.

• 3qzotix 3 kullanıcısına yanıt
    dediğim gibi hız ihlali yapması tehlike yaratır bu konuda hemfikiriz ama üstteki mesajlarda çoğu arkadaş tehlikeli olmayı ehliyetsizliğe bağlamış zihniyet bu şekilde lafım onlara

• quote:

dediğim gibi hız ihlali yapması tehlike yaratır bu konuda hemfikiriz ama üstteki mesajlarda çoğu arkadaş tehlikeli olmayı ehliyetsizliğe bağlamış zihniyet bu şekilde lafım onlara

Arkadaşım, ehliyetsiz araç sürülmez. İsterse 10 yıllık şoföre taş çıkartsın.
    Suç çünkü. Bunu tartışmak bile yanlış.

Ehliyeti olup da süremeyenler, trafik canavarları ayrı bir konu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mllm -- 7 Ağustos 2017; 1:25:10 >
  • quote:

Herkes ehliyetsiz diye yerin dibine sokmuş.

İyi forumlar

burada mesele kullanma yetkisi olmayana araç veren ceza alır mı almaz mı

gidin onu da ehliyet verene sorun buna nasıl ehliyet verdiniz diye, ehliyeti kim veriyor?
  • mllm kullanıcısına yanıt
    Hocam beni yanlış anlamayın ben suç değildir demiyorum.

Suçtur gereken ceza berilmişte zaten , benim takıldıgım nokta ehliyetsiz diye insan hayatını tehlikeye sokuyor kısmı.

Ehliyetide olsa bu adam iyi bir kullanıcı değilse insan hayatını tehlikeye atıyor olucak

• Çok şükür bu günlerde yazılan cezalar baya yerinde görünüyor.
  • Yazık günah o kadar paraya.
  • quote:

Hocam beni yanlış anlamayın ben suç değildir demiyorum.

Suçtur gereken ceza berilmişte zaten , benim takıldıgım nokta ehliyetsiz diye insan hayatını tehlikeye sokuyor kısmı.

Ehliyetide olsa bu adam iyi bir kullanıcı değilse insan hayatını tehlikeye atıyor olucak

kimse ehliyetsiz diye insan hayatını riske atmışsın dememiş?

ehliyetsiz(yani zaten tecrübesiz.)+hız cezasından bahsediyoruz biz. boş yere muhalefet olmaya gerek yok. babasının arabasını kaçırıp e5te 120 ile makasa giren gençler insan hayatını riske atmıyor mu sizce?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.