Şimdi Ara

Ehliyetsiz araba sürmek...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
8.799
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bu aralar ehliyetimi İstanbul da unuttuğum için ehliyetsiz araç kullanıyorum. Yenisini çıkartayım dedim ama 65liraymış. Cezası da aynı civarda bende dedim şimdiye kadar uzun yolda dahi çevirmeye girmedim kimse sormadı bana ehliyet. Polis çevirirse anlatırım derdimi olmadı paşa paşa cezayı öderim dedim. Ancak kafama takılan bir kaç soru var. 1.si polis çevirdi ceza yazdı diyelim sonra devam edebiliyorum dimi sürmeye araç bağlanmıyor? 2.si kaza olursa nasıl bir yol izlemem gerekir? Şimdiden teşekkürler.

• Yanlış biliyor olabilirim ama yanında ehliyet yok ise polis TC kimlikten sorgu yapıp ehliyet sahibi olup olmadığını hemen görüyor diye biliyorum.
  • TC kimlik numarası ya da ehliyet belge numarası ile ellerindeki cihazdan kontrol edilmesi zor değil, ehliyet bulundurmamaktan kesin ceza yersiniz ama diğer sorularınızım cevabını ben de bilmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: senersongur

Yanlış biliyor olabilirim ama yanında ehliyet yok ise polis TC kimlikten sorgu yapıp ehliyet sahibi olup olmadığını hemen görüyor diye biliyorum.

Bunu biliyorum zaten. Yoksa her ehliyetsiz kişi ehliyetimi unutmuşum der. Yinede teşekkürler.

Uğur Bey sizede teşekkürler.
  • o eskiden benim bildiğim şimdi kontrol var belki ceza bile kesmez ancak durumu mutlaka anlat
  • Ehliyet Belge numarasını verirsiniz polise sorun olmaz, fakat kimlik taşımamanın cezası var. Ehliyet de keza öyle.

Düzenleme: Söylemeyi unuttum, yola devam edebilirsiniz sıkıntı olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi B.Avcı -- 28 Ağustos 2011; 15:19:56 >
  • arabası olan kişinin sorumluluğu olur. arabayı park ettikten sonra ruhsatı her zaman yanına almalıdır ve araca binerken unutmamalıdır. ehliyette aynı şekilde. Benim cüzdanda duruyor nereye gidiyorsam benimle. hiç çıkartmam oradan. en son 6-7 ay önce çıkartmıştım sanırım. oda göstermek için. Polislere tc kimlşik numarasını verirseniz sorun çözülüyor diye biliyorum. ama yinede neden ehliyetinizi taşımıyorsunuz diye sorabilir ve ceza yazabilir. iyi niyetlileride var tamam geç diyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tLqA -- 28 Ağustos 2011; 15:33:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tLqA

arabası olan kişinin sorumluluğu olur. arabayı park ettikten sonra ruhsatı her zaman yanına almalıdır ve araca binerken unutmamalıdır. ehliyette aynı şekilde. Benim cüzdanda duruyor nereye gidiyorsam benimle. hiç çıkartmam oradan. en son 6-7 ay önce çıkartmıştım sanırım. oda göstermek için. Polislere tc kimlşik numarasını verirseniz sorun çözülüyor diye biliyorum. ama yinede neden ehliyetinizi taşımıyorsunuz diye sorabilir ve ceza yazabilir. iyi niyetlileride var tamam geç diyorlar

İstanbulda bir kez abimin cüzdanı kayboldu. 1 hafta sonra Beşiktaş emniyetine gelmiş cüzdan o şekilde geri aldı. Geri gelmeseydi bir yığın iş olacaktı. Benim istanbulda arabam yok böylede bir olay yaşayınca cüzdanımdan Ehliyetimi askeri kimliğimi yani kullanmadığım kimliklerimi çıkartıp çekmeceme koyuyorum Hem boşuna cüzdanımda kalınlaşmamış oluyor. Hemde cüzdanıma bir şey olunca yerine kullanabileceğim bir ehliyetim oluyor. Abim cüzdanı kaybolduğunda kimliği olmadığı için uçağa binemeyecekti ve o tatili iptal etmek zorunda kalmıştı.

• quote:

Orijinalden alıntı: lonely_man

quote:

Orijinalden alıntı: tLqA

arabası olan kişinin sorumluluğu olur. arabayı park ettikten sonra ruhsatı her zaman yanına almalıdır ve araca binerken unutmamalıdır. ehliyette aynı şekilde. Benim cüzdanda duruyor nereye gidiyorsam benimle. hiç çıkartmam oradan. en son 6-7 ay önce çıkartmıştım sanırım. oda göstermek için. Polislere tc kimlşik numarasını verirseniz sorun çözülüyor diye biliyorum. ama yinede neden ehliyetinizi taşımıyorsunuz diye sorabilir ve ceza yazabilir. iyi niyetlileride var tamam geç diyorlar

İstanbulda bir kez abimin cüzdanı kayboldu. 1 hafta sonra Beşiktaş emniyetine gelmiş cüzdan o şekilde geri aldı. Geri gelmeseydi bir yığın iş olacaktı. Benim istanbulda arabam yok böylede bir olay yaşayınca cüzdanımdan Ehliyetimi askeri kimliğimi yani kullanmadığım kimliklerimi çıkartıp çekmeceme koyuyorum Hem boşuna cüzdanımda kalınlaşmamış oluyor. Hemde cüzdanıma bir şey olunca yerine kullanabileceğim bir ehliyetim oluyor. Abim cüzdanı kaybolduğunda kimliği olmadığı için uçağa binemeyecekti ve o tatili iptal etmek zorunda kalmıştı.

ozaman iki ucu pohlu değnek :)

• ehliyeti olupta taşımamanın cezası nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: arabaci_58

ehliyeti olupta taşımamanın cezası nedir?

Madde 44/1b : Araç kullanırken sürücü belgelerini yanlarında bulundurmamak ve yetkililerin her isteyişinde göstermemek,
    İdari Para Cezası: 140 TL (Peşin: 105 TL) + 5 Ceza Puanı
  • Beni bi kere çevirmişlerdi radara yakalanmıştım.Arkadamdan Dobloyu çevirdiler.

Doblonun sahibi : S

Polis : p

S:Abi Ehliyeti Evde Unutmuşum.

P:Ehliyeti yanında Bulundurmamanın cezasını Biliyonmu?

S:Bilmiyom Ama Abi Cenazemiz vardı Acele çıktık unuttum.Arkadaşın var Olur mu?

P:Tamam Bu seferlik affettim ama Radara Yakalanmışın onu affedemem..Ticari araba İle Hız Sınırını baya bi aşmışın..

S:Cenazemiz oldugu için acele ediyordum (Bu arada Bi Yalvarış yakarış. :D)

Sonra: 260 milyon ceza yedi gitti.
  • ehliyet numaramı bilmem bana bir kolaylık sağlar mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: lewel123

Beni bi kere çevirmişlerdi radara yakalanmıştım.Arkadamdan Dobloyu çevirdiler.

Doblonun sahibi : S

Polis : p

S:Abi Ehliyeti Evde Unutmuşum.

P:Ehliyeti yanında Bulundurmamanın cezasını Biliyonmu?

S:Bilmiyom Ama Abi Cenazemiz vardı Acele çıktık unuttum.Arkadaşın var Olur mu?

P:Tamam Bu seferlik affettim ama Radara Yakalanmışın onu affedemem..Ticari araba İle Hız Sınırını baya bi aşmışın..

S:Cenazemiz oldugu için acele ediyordum (Bu arada Bi Yalvarış yakarış. :D)

Sonra: 260 milyon ceza yedi gitti.

P: Yolda gelirken iki tane adam çiğnemişin onları napcaz?

S: Abi cenazemiz vardı acele gidiyoduk farketmemişiz

• quote:

Orijinalden alıntı: mert.1907

ehliyet numaramı bilmem bana bir kolaylık sağlar mı?

Tabi ki canım. Ehliyetimi evde unutmuşum ama numarasını biliyorum kontrol edebilirsiniz dersin.
  • Birazda denk geldiğiniz polisin haleti ruhiyesine bağlı sanırım
  • Hepinize teşekkür ederim yardımcı olmaya çalıştığınız için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lonely_man

Hepinize teşekkür ederim yardımcı olmaya çalıştığınız için.

Yanında ruhsatıda göster herşey yanımda bi onu unuttum de ilgisiz biri sanmasın seni.
  • Ehliyetimin fotokopisi arabanın torpidosunda. Ne olur ne olmaz
  • Ehliyet taşımak saçma bence eğer kimlikden görebiliyorlarsa ehliyet sahibi olup olmadığını.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.