Şimdi Ara

Ehliyetimde Gozluk ve Lens Sinirlamasi Var. Gozluk kullanmazsam sorun olur mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
22
Cevap
0
Favori
11.280
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim sag gozum uzagi goremiyor 2.25 numara fakat sol gozum gayet iyi. Uzun zamandirda gozluk takmiyorum. Saglik raporunu alirken muayne eden doktorada defalarca soyledim ben bir eksiklik hissetmiyorum, senelerdir gozluk kullanmiyorum diye ama o yazdi ve ehliyetimde 01.06 gozluk veya lens kisitlamasi var. Cevirmelerde gozluksuz olsam sorun yasarmiyim arkadaslar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kaza anında kasko Ödeme yapmaz diye biliorum yanlışım yoksa tabi

• Bence herşeyden önce kendi canını ve diğer insanların canını tehlikeye atma. Takibi çevirmede sorun olur

• beyzehade kullanıcısına yanıt
    Ehliyeti aldigimdan beri (2001) o yazi yaziyor bende de. 2005 sonunda lazer ameliyatı oldum. Su an göz numaram 0.5 civarinda. Cevirmede de bugüne kadar hic sorun yaşamadım. Soran dahi olmadi gözlüğün nerede diye.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • O değil de, kötü gören gözde zamanla göz tembelliği oluşabilir. Bir doktora danışın.
  • Hocam velev ki trafik çevirdi. Gözümde lens var derseniz trafik polisi nereden bilecek. Çok kasarsa en fazla uzaktan plaka okutur zaten iyi gören gözle okursunuz siz de.

Sizin durumunuza olabilecek sıkıntı az gördüğünüz tarafta ayna kontrolü olur. Bu durumu alışkanlık haline getirip sürekli dikkat etmeniz lazım.

• tek sorunu ceza yememekse büyük ihtimal sorun olmaz.birine zarar vermezsin umarım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bi sorun olmaz büyük ihtimalle bende gözlük kullanıyorum ama ehliyetimde gözlük kullanıyor yazmıyor bugüne kadar ki çevirmelerdede hiç bir sıkıntı olmadı.
  • Sen 2.25 gözle nasıl görebiliyorsun ya
  • Görüşünüzde nasıl eksiklik hissetmiyorsunuz inanılmaz ;

Trafiğe çıkmıyorsanız kullanın gözlüksüz,

Benimle ailemle , başka aileler ile aynı yola olmamalısınız ,

Bu kadar bencillik olmaz.
  • benim ehliyette de 12. maddede 01.06 yazıyor yani gözlük lens ile kullanabilir demek gözlüğümde var lensimde ama hiç bir çevirmede şimdiye kadar soran olmadı heleki eski ehliyette kocaman Gözlük/Lens yazmasına rağmen hiç bir polis dikkat etmedi he bu demek değil ki sen gözlüksüz çık trafiğe bence iyi bir göz hastanesi veya doktoruna gidin önerdiği gözlük veya lens var ise kullanın benim yaptığım gibi
  • Sol gözüm de göz tembelliği var ehliyet de benimde gözlük yazıyor gözük takınca görüşüm düzelmediği için yıllardır bende gözlük takmam girdiğim hiç bir çevirmede sorun olmadı.
    2 Kazam oldu 2 kaza da da kusur karşı taraftaydı polisler herhangi sorun çıkarmadı

Sonuç olarak problem olmaz gözünü soran olursa lazer yapıldı der geçersin
  • Bencillik resmen, inanılmaz. Ya gözlük veya lens takın ya da lazer tedavisi olun.

• Herkes maşallah çok biliyor. Adam ben körüm demiyor. Sağ gözümde sorun var sol gözümde sorun yok görüşüm normal diyor.

Sol gözümde tembellik var yıllardır araba kullanırım. 3 defa da kaza yaptım(2 karşı 1 bende hata) kimse de gözlüğün yok ödemiyoruz demedi. Hata bende olan kazamda da araç kaydığı için arkadan vurdum. Yani yeni yağmur yağmış yolda kaza yaptım.
  • işgüzar a denk gelirseniz acaip takar bir çevirmede memur gözümde gözlük olup ehliyete işlenmemiş olmasına acaip takmıştı kafayı.

• başka doktora gidip sağlam raporu alırsanız düzeltirsiniz

• yav bu gözlüğe karşı direniş niye? benimkiler liseden beri biri 0.25, diğeri 0.5 gibi inanılmaz düşük numara olmasına rağmen, liseden beri gözlük kullanırım. çünkü ne kadar küçük olursa olsun, gözlüğü takınca SD gördüğüm dünyayı resmen HD görüyorum. yaşım 42, bunca zamandır hiç bir zararını da görmedim gözlük takmanın. üstelik hiç bir ehliyetimde de "gözlük" mecburiyeti yazmadı. buna rağmen ben kendimi düşünüp gözlüksüz sokağa çıkmıyorum. sizdeki bu "gözlük" alerjisinin sebebi nedir?
  • Cavalier79 C kullanıcısına yanıt
    Kimsenin canini tehlikeye atmadigima eminim. Benim sogorlugum ehliyetten oncesindede vardi. Gozluk kullanimini birakinca goz numaram dusmeye basladi, en son gecen sene sag gozu 2.25 olcturmustum simdi 1.75 2.00 gibi birseydir. Ayrica gozlukluk takinca sol gozumunde gorusu dusuyor. Fakat dedigim gibi hicbir eksiklik hissetmiyoru.

• quote:

Orijinalden alıntı: zwartevis

Bencillik resmen, inanılmaz. Ya gözlük veya lens takın ya da lazer tedavisi olun.
    Gözlük kullanıyor musunuz bilmiyorum ancak gözü gerçekten bozuk olan birisi bu durumda gözlüğünün eksikliğini hisseder ve keyfi gözlük çıkarmalarından kaçınır,demek ki konu sahibi arkadaş bir eksiklik hissetmiyor.

12 Senedir gözlük takan birisi olarak söylüyorum bunları

• Yıllardır gözlüğüm var, arabada da numaralı güneş gözlüğü var, bazen güneşe denk geldiğimde gözlük değiştirmek için bile arabayı sağa çekiyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.