Şimdi Ara

Ehliyeti aldıktan ne kadar sonra ben şoförüm dediniz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
1.123
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Soru basit kıymetli dostlarım, abilerim. Daha önce araba kullanmamış , ehliyetten sonra aktif kullanan dostlar yazarsa sevinirim.  Ehliyeti alalı aylar oldu hala ilk günde ki gibiyim full temkin gidiyoruz bakalım  

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• üçüncü aydan sonra dedim, kaza üstüne kaza yaptım. ondan sonra yıllardım demedim, demem de

• 2015 te aldım 2017 de tek başıma İstanbul-Erzurum-Elazığ-Erzurum-Trabzon-Giresun-Erzurum ve İstanbul. Bu rotayı bitirdiğim zaman demiştim  

Edit: Ha bu demek değil ki kendimize ustayız kralız diyoruz.. Asla  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EzoBride -- 20 Aralık 2020; 1:2:22 >
  • 3 sene sonra. Uzun yol, çeşitli durumlarla karşılaşma vs sonucu tecrübe artıyor. Şunu da söyleyim, ilk gün aldığımda ne kadar dikkatli sürüyorsam şuanda da öyleyim. Aynayı aktif kullanmak önemli; ama bu paranoya gibi yoldan çok aynaya bakmak değil, kararında bakmak.

• benim mallığım yüzünden karşı tarafın %100 kusurlu olduğu bir kazaya karıştıktan sonra kendime göre değil karşındakinin trafik canavarı olduğunu düşünerek sürmeyi öğrendim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2011de aldım kar kış çamur dağ batı doğu aklına nasıl yol şekli geliyorsa o günden bugüne araba kullanırım bu süreçte 2 kez ufak çaplı kaza yaptım. Hala tam şoförüm demem. Çünkü trafikte aşırı özgüven hata yaptırıyor.
  • Ehliyet almadan 2 yıl önce
  • 17BuçukBiga kullanıcısına yanıt
    Ne büyük marifet ehliyetsiz araç kullanmak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EzoBride

2015 te aldım 2017 de tek başıma İstanbul-Erzurum-Elazığ-Erzurum-Trabzon-Giresun-Erzurum ve İstanbul. Bu rotayı bitirdiğim zaman demiştim  

Edit: Ha bu demek değil ki kendimize ustayız kralız diyoruz.. Asla  

Sen olmuşsun üstad  

• quote:

Orijinalden alıntı: Aurorax

üçüncü aydan sonra dedim, kaza üstüne kaza yaptım. ondan sonra yıllardım demedim, demem de

Bende geçen hafta ilk defa oldum kafasıyla çıktım yola. Kaza atlatınca aklım geldi başıma hocam.. ben acemi değilim kafası sıkıntı ya  

• 6-7 ayı buldu

• 2 yıl kadar sonraydı sanırım

• Her şartta araba kullanabiliyorsan bir miktar diyebilirsin. Ama temkinli olmak bence her zaman iyidir. Zaten önerilen defansif sürüstur. Tehlikeyi görüp ona göre davranmak.
  • Ehliyetimi alalı 6 yıl oldu, hemen hemen 60.000 km yol yaptım. Hala yeni bir şey tecrübe ediyor kendimi geliştiriyorum. 3 yılda ben şoförüm dedim.

• Ehliyeti aldığımda gayet iyi araç sürüyordum.Zaten çok geçmeden i30 almıştım geceleri istanbul kazan ben kepçe.☺️☺️
  • 18imde ehliyet aldım 6 ay sonra 2400km süren uzun yola cıkmıstım tek başıma tek şofor olarak o zaman demıstım kendıme boyle bi arabayla bu kadar yolu yaptıysam gerçekten sürebiliyorum diye brodwayım vardı konusunu acmıstım o zamankı gezmın sanırım hala durur

• Kendine usta şoför demek istiyorsan ken block gibi olman lazım çünkü öyle sürenler herşeye rağmen arabayı kontrol altında tutabiliyor.

• İmkanin varsa otomatik vites aliyorsun 2 aya sofor olursun

• 98'de aldım ehliyetimi... Hala demem... 😉

• iyi sürücüyüm demek böyle düşünmeye başlamak çok tehlikelidir. fazla özgüven getirir ve hata yaptırır

28 senelik sürücüyüm böyle düşünmekten her zaman imtina ettim .

eski ve çok tecrübeli bir arkadaşın bir lafı vardı

--- bütün iyi sürücüler mezarda --- derdi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beyazakbil -- 20 Aralık 2020; 9:16:49 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.