Şimdi Ara

Ehliyet kemeri takılmadığında ceza yazılmasında mantık hatası olması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
1.502
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle şunu belirteyim, sürekli emniyet kemeri kullanan biriyim. Kısa mesafe bile olsa kesinlikle takmadan çıkmam.
    Ancak polislerin gördüklerinde ceza yazması bence mantıksız. Diyebilirsiniz “devlet, yani polis sizin güvenliliğiniz noktasında sorumlu ve bunu uygulatmak zorunda” diye. Ancak sigara da çok zararlı, kola da aynı şekilde içindeki şeker miktarı ve maddeler kanser yaptığı bilimse olarak kanıtlandı ancak bunlara herhangi bir hayır yiyemezsin içemezsin demiyor.
    Emniyet kemeri takmayan biri sadece kendi canını tehlikeye atıyor. Bunun dışında herhangi bir zararı bence yok. Bunun dışında insan canını daha çok tehlikeye atan bir sürü özellik size sayabilirim.
    - Erimiş araç lastiklerini kaplayarak tekrar kullanmak (resmen cinayet bence)
    - Eski model ve güvenlik donanımı düşük araç kullanmak
    - Bakımlarda ne olduğu belli olmayan parçalarla arabayı yaptırmak ve sonrasında trafiğe çıkmak
    - Araç fabrika değerleriyle oynamak ( bg yükseltme, ek parçalar takma vs) burda da araç fabrika standartlarına göre yapılıyor ve bu standartların dışına çıkıyosun. Araç malzemelerine daha fazla kuvvet ve güç uyguluyosun.
    Böyle yazmakla bitmez, bunlar içerisinde bence en masumu kemer takmamak. Diğerleri direkt olarak başkasının hayatına kast etmek oluyor, diğeri ise kendi seçimi sonucu olabilecek bir durumda sonucuna katlanmak
    Sizin de fikirlerinizi merak ettim

• Bir insanın kemer takmadığı için ölmesi sadece kendine zararlı değildir.
    Belki de en az zarar kendisine olmuştur.

Bu kişinin çok donanımlı ve ülkeye faydalı biri olduğunu düşünün. Doktor, mühendis vs.
    Bu insanın yetişmesi için harcanan maliyeti hesaplayamazsınız.
    Devlete zararı çok yüksektir.
    Aynı şekilde sigorta şirketlerine de çok yüksek maliyetler çıkar erken ölümlerin.
    Ailesine, çoluğuna çocuğuna da zararı olur.

İnsanların yaşatılması ile bir ülke kalkınır.
    O yüzden tıp diye birşey var. O yüzden hastaneler var.

Sonuç olarak çok mantıksız bir düşünce.
  • Bir trafik kazasına karıştık diyelim. Karşı sürücü kemer taksaydı kurtulabilecekken kemer takmadığı için 'kendi canını hiçe saydı' ve öldü diyelim. Benim hayatım normal bir şekilde devam mı edecek?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: goodorevil

Bir trafik kazasına karıştık diyelim. Karşı sürücü kemer taksaydı kurtulabilecekken kemer takmadığı için 'kendi canını hiçe saydı' ve öldü diyelim. Benim hayatım normal bir şekilde devam mı edecek?

aynen devam edecek.hatta ölürse hiç ceza almayacaksın.örneklerini hergün haberlerde izliyoruz.sıkıntı yapma

• konu kilit üye ban... (laf olsun diye yazdım devam edebilirsiniz..)
  • İyi de diyelim emniyet kemeri takmadın, kaza yaptın öldün..
    Bundan sonra devlet kimden vergi alacak kimden faiziyle ceza alacak di mi ?
    Sen lazımsın devlete ..
  • Bir insanın kemer takmadığı için ölmesi sadece kendine zararlı değildir.

Bu kişinin çok donanımlı ve ülkeye faydalı biri olduğunu düşünün. Doktor, mühendis vs.
    Aynı şekilde sigorta şirketlerine de çok yüksek maliyetler çıkar erken ölümlerin.

• quote:

Bir trafik kazasına karıştık diyelim. Karşı sürücü kemer taksaydı kurtulabilecekken kemer takmadığı için 'kendi canını hiçe saydı' ve öldü diyelim. Benim hayatım normal bir şekilde devam mı edecek?

eğer sizin herhangi bir kusurunuz yok ise, bence bir problem teşkil etmiyor.

Aynı şekilde 2 airbag araba alanlar var. O zaman onlar da yandan çarpmalar da ölüm tehlikesini göze alıyor ve belki 8 airbag alsa kurtulacaktı ve sizin hayatınız devam edecekti ama arabayı alırken o parayı vermiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: C4_1400

Bir insanın kemer takmadığı için ölmesi sadece kendine zararlı değildir.

3 yıldız euro ncap araç alanlar da bence kendi canını hiçe sayıyor. Ehliyet kemeri takmak gibi. Sonuçta testler de de ne kadar koruyup korumadığı ortada. hiç korumayan arabalar var nerdeyse. o zaman devlet onlar ölsün diye satıyor bu arabaları yani izin veriyor satışlarına.

Diğer bir mantıkla o zaman devlet bizim yaşamamızı çok istemiyor.

• Arabada surucunun yaninda yolcular da varsa ve surucu kemer takmiyorsa yolcularin da hayatini riske atiyordur. Şöyle ki: ani bir manevrada surucu direksiyon hakimiyetini kaybedip koltuktan firlarsa yolcular da zarar gorur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Taktığının ehliyet kemeri değil, emniyet kemeri olduğunu kavradığında bu konuyu tekrar tartışalım.

• Bu ülkede devletin; vatandaşın emniyetini,sağlığını,geleceğini düşündüğünü ve ona göre işler yaptığını düşünen varsa kendine iyice bir baktırsın...
  • Senin iyiliğini düşünmesi felan bahane dövledimize para lazım 1 liralık köprülerin 5 liraya yapılıp sonra devlete 10 liraya kiraya verilmesi için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-A2C4E36DE -- 21 Kasım 2017; 17:28:8 >
  • Ehliyet kemeri mi? Baya iyimiş o ya . Ehliyetimizi mi koruyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aykut12344

quote:

eğer sizin herhangi bir kusurunuz yok ise, bence bir problem teşkil etmiyor.

Aynı şekilde 2 airbag araba alanlar var. O zaman onlar da yandan çarpmalar da ölüm tehlikesini göze alıyor ve belki 8 airbag alsa kurtulacaktı ve sizin hayatınız devam edecekti ama arabayı alırken o parayı vermiyor.

emniyet kemeri zorunlu bir donanım, yani siz emniyet kemeri olmayan araca uygunluk belgesi alamaz, o aracı satışa sunamazsınız

airbag zorunlu değil

• quote:

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

quote:

aynen devam edecek.hatta ölürse hiç ceza almayacaksın.örneklerini hergün haberlerde izliyoruz.sıkıntı yapma

Ben zengin değilim ama.
  • Ehliyet kemeri ne?

• quote:

Orijinalden alıntı: D@rbeli M@tk@p

Bu ülkede devletin; vatandaşın emniyetini,sağlığını,geleceğini düşündüğünü ve ona göre işler yaptığını düşünen varsa kendine iyice bir baktırsın...

Abi benim gözlerde film var muayeneden geçer miyim ?
  • aykut12344 kullanıcısına yanıt
    Normal, ölümsüz bir kazada hatanız yoksa sorunsuz bir şekilde hayatınıza devam edersiniz. Ölümlü bir kazada ise her ihtimale karşı 24-48 saat gözaltında kalırsınız. Sonrası savcılık mahkeme v.b Hele bir de azıcık da olsa size kusur çıkmışsa yandınız. Kan parası boyutu var, vicdan boyutu var... Var oğlu var.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

quote:

Ben zengin değilim ama.

zengin olmana gerek yokki kanunlar böyle.1 gece konaklayıp çıkıyorsun.istersen yaya geçidinde vur.trafikte adam öldürmenin cezası yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: aykut12344

quote:

Orijinalden alıntı: C4_1400

Bir insanın kemer takmadığı için ölmesi sadece kendine zararlı değildir.

3 yıldız euro ncap araç alanlar da bence kendi canını hiçe sayıyor. Ehliyet kemeri takmak gibi. Sonuçta testler de de ne kadar koruyup korumadığı ortada. hiç korumayan arabalar var nerdeyse. o zaman devlet onlar ölsün diye satıyor bu arabaları yani izin veriyor satışlarına.

Diğer bir mantıkla o zaman devlet bizim yaşamamızı çok istemiyor.

Mükemmel olurdu. Ama mükemmele ulaşmak zordur. Ağacın en üstündeki mükemmel elmaları toplayamıyorsun diye daha ulaşabileceğin dallardaki iyi elmaları yemekten vaz geçmezsin değil mi. Emniyet kemeri de aşağılardaki elmadır. Önce bu elmaları ye bakalım. Sonra en üsttekilere ulaşmaya çalışırsın.

Güvenli araba konusu devletin sorunu değil. Almazsın olur biter. Mesela benim gayet güvenli 5 yıldızlı Suv aracım var. Ama iş yeri bana 2 hava yastıklı 3 yıldızlı araç verildi. Mecburen biniyorum.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.