Şimdi Ara

Ehliyet Kapsamı Dışında (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
4.815
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kesin bir bilgi yokmu ona göre 100 veya 150lik alcaz 150ligin gücu 9 kw bisi derlermi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: life_is_good

Kesin bir bilgi yokmu ona göre 100 veya 150lik alcaz 150ligin gücu 9 kw bisi derlermi

Bulunduğun yerdeki trafik polislerine sormanı tavsiye ederim, ben de öyle yapıcam.
  • Öğrenirsen bizide bilgilendir herkez farkli bir şey diyor anlamadım .

• Bir kaç gün içerisinde öğrenmeye çalışacağım, yunus bir tanıdık var ona soracağım öncelikle, ardından da trafik polisi bulabilirsem ona.
  • quote:

Orijinalden alıntı: moneygunloven

Bir kaç gün içerisinde öğrenmeye çalışacağım, yunus bir tanıdık var ona soracağım öncelikle, ardından da trafik polisi bulabilirsem ona.
    quote:

Orijinalden alinti: Acest

Bir kaç gün içerisinde ögrenmeye çalisacagim, yunus bir tanidik var ona soracagim öncelikle, ardindan da trafik polisi bulabilirsem ona.

Noldu ö?renebildin mi?
  • Öğrenmiş olsam yazardım, soramadım henüz.
  • A2 deki 35 kw a kadar olan motorlar hangileridir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: swat882

A2 deki 35 kw a kadar olan motorlar hangileridir?

En fazla A2 ile Honda CBR 500R kullanılıyor diye biliyorum hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Acest

quote:

Çok teşekkür ederim hocam sanırım o kadar yeter zaten, yarış yapmayacağım için A sınıfına çok ihtiyacım olmayacak, 500 luk bile fazla ama elimizde dursun

• quote:

quote:

quote:

Çok teşekkür ederim hocam sanırım o kadar yeter zaten, yarış yapmayacağım için A sınıfına çok ihtiyacım olmayacak, 500 luk bile fazla ama elimizde dursun

Rica ederim hocam, aynen imkan olsa bile direk A almak -kanaatimce- yanlış. A olduktan sonra para da varsa, direk yüksek cc ile başlayıp, sakat kalmaya kadar gidebilir insan ama motorla beraber ehliyet de yükselirse daha sağlıklı gazlamalar olacaktır :)

• Yaklaşık 1 saat kadar önce yunus bir abiye sordum ve sadece cc sınırlaması olduğunu söyledi. Beygir, kW farketmeksizin 125cc'yi geçmemeli imiş A1 ehliyet için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi moneygunloven -- 26 Haziran 2016; 1:12:45 >
  • quote:

Yaklaşık 1 saat kadar önce yunus bir abiye sordum ve sadece cc sınırlaması olduğunu söyledi. Beygir, kW farketmeksizin 125cc'yi geçmemeli imiş A1 ehliyet için.

Yani internette ilk okuduklarımız doğruydu o zaman, sağolasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emr0n -- 26 Haziran 2016; 1:13:14 >
  • Bi başkasıda cc siniri yok 11 kwyi gecmicek der, diyen yerler var 150lik alsak problem olurmu ki ?

• life_is_good kullanıcısına yanıt
    Olur gibi duruyor, A kişisine denk gelince ceza kesmeyebilir, B kişisine denk gelince ceza kesebilir belli değil gibi.
  • Bir kaç Sürücü kurslarıyla konuştum yönetmelikte 125cc sınırı var dese de 15 beygire kadar kullanabilirsiniz diyor anlamadım ben bu işi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hyrenayt

Bir kaç Sürücü kurslarıyla konuştum yönetmelikte 125cc sınırı var dese de 15 beygire kadar kullanabilirsiniz diyor anlamadım ben bu işi

İşte sürücü kurslarının içler acısı hali. Daha basit bir soruya doğru cevap vermekten acizler. Bir de bunlardan eğitim falan bekliyorsunuz. Ne demek "yönetmelikte 125cc sınır var 15bg e kadar kullanabilirsiniz." Bu aynen şuna benziyor bölünmüş yolda hız limiti 110km/h yönetmelik öyle diyor ama siz 150 yapabilirsiniz.
  • Crauls kullanıcısına yanıt
    Dostum ben Edirne'de yaşıyorum niyeyse bir çevirme bir kontrol yok hiç sadece olursa Olin civarında oluyor kipanın orada cevirme mi vardıda sordun sen hem Edirnenizin polisi iyi kalpli genellikle a1 ile 150ye laf etmez bence

• Prience kullanıcısına yanıt
    Yani konuyu neden Polisin inisiyatifine bırakıyorsunuz ki anlamadım. Edirne polisi iyi niyetliymiş. Başka bir yerden bir polis atanır gelir o da kötü niyetli olabilir o zaman. Ya da istanbul'a yolunuz düşer de motorla gezmeye gelirsiniz. Hiç bu risklere girmeye değer mi? almışken A2 almalısınız sonuçta sınav aynı parası aynı. Ha yaşınız tutmuyorsa 1 yıl daha bekleyin artık. Bu acele niye.
    10 kere çevirir polis birşey demez. 11. de motoru bağlayabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cervinff -- 30 Haziran 2016; 15:33:25 >
  • Prience kullanıcısına yanıt
    Dostum Edirne kipa neresi bilmiyorum,hiç gitmedim

Zaten ben İstanbul Edirnekapıyı kastettim,şehitlik olan yer yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Crauls

Dostum Edirne kipa neresi bilmiyorum,hiç gitmedim

Zaten ben İstanbul Edirnekapıyı kastettim,şehitlik olan yer yani.

Edirne kipa diye okumusum kusura bakmayın

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.