Şimdi Ara

Ehliyet Kapsamı Dışında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
4.815
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • A1 ehliyet (125cc'ye kadar destekliyor) ile Regal Raptor Daytona 150 kullanılır mı?

Yasal olarak kullanılamayacağını bende biliyorum lakin trafik polisleri bu konuda çok sıkıntı çıkartır mı?

Düzenlenmiştir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi moneygunloven -- 10 Haziran 2016; 23:40:15 >

• A2 250 cc ye kadar değil cc kısıtlaması olmaksızın 47 hp ye kadar olan motosikletleri kapsıyor.
    Yani a2 ile ninja 300 kullanılabilir.
    Ancak A1 ile daytona kullanılamaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SweentLyy -- 10 Haziran 2016; 20:48:01 >
  • A2 için bilgi yanlış dostum 250 ye kadar değil 600 cc ye kadar destekliyor.(Tabi burda kw önemli.Çoğu yüksek kw lı 600 cc kullanamıyorsun.) Ama soruna gelirsek Ninja 300 kullanabilirsin.A1 içinde emin değilim ama kullanamazsın büyük ihtimalle.

Edit : Aynı anda yazmışız sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SercaN__ -- 10 Haziran 2016; 20:50:03 >
  • Ayrıca gücün ağırlığa oranı kriteri var. A1 için 0.1 A2 için 0.2 yi aşmayacak bu oran.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kafam gitmiş yorgunluktan yav

O zaman soruya A1 olarak bakalım.
  • A1 ehliyet ile 125 cc 15 hp ve gücünün ağırlığa oranı 0.1 i geçen hiç bir motoru kullanamassınız cezası ehliyetsiz kullanma ile aynıdır.
    Yani a1 ile daytona kullanılamaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SweentLyy -- 11 Haziran 2016; 0:48:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Acest

A1 ehliyet (125cc'ye kadar destekliyor) ile Regal Raptor Daytona 150 kullanılır mı?

Yasal olarak kullanılamayacağını bende biliyorum lakin trafik polisleri bu konuda çok sıkıntı çıkartır mı?

Düzenlenmiştir.

valla ben a1 ehliyetimi aldım Regal Raptoruma biniyorum eğer öyle bir sıkıntı olursa 25cc için birbirimizi mi kıracağız komserim falan ayağına yatarım büyük ihtimal
    ayrıca bir ara a1 in de beygir ile ayrıldığı hakkında rivayetler vardı 12 beygir 130 kg 110 kmh geçmeyen bir motorun a1 ile kullanılmaması çok saçma

@SweentLyy

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr. Jonathan Hemlock -- 11 Haziran 2016; 3:22:23 >
  • Bir motorlu trafik polisine benzerini sordum olmaz dedi ama ben dedim sinava cbf 150ile girdim sonucta mufettis var izlio trafige cikioruz o nasil oluyo cevao yok

Bu hafta trafik ekibi gordum edirnekpida iki kisi sordum 150 cc ama 10kw motoru a1ile kullanirmiyim

Cevap aynen su

Valla bizde tam bilmioruz cok karisti siniflarda ehliyette

Yani bence surulur polisbile neye ceza var yok bilmio

• Ya yasal olarak öyle olmasa bile o kadar göz ardı edilen şey varken bu kadar basit bir şeye takıp kimsenin kalbini kıracaklarını sanmıyorum ben de.
  • Ben sürücü kursuna sormustum 11 kilowatı geçmiyorsa sorun yok dedi , zaten çok saçma bir şey 200cc olupta 15bg olan motorlar var yani

• Riske atmaya değmez.

• Nasıl A2 600cc ile sınırlı ?? Bir bakın internete isterseniz YZF-R1 MT-07 gibi motosikletlerin 35 Kw kitleri mevcut bunlar A2 ehliyete uygun avrupa da kullanılıyor ve bizde de şuan aynı sistem işliyor, yamahanın avrupa sitelerine bakarsanız bu kitler ile fabrika çıkışlı olarak satın alabiliyorsunuz türkiye de uygulamıyorlar. A1 de gücün Ağırlığa oranı 0.1 geçmeyen 11 Kw motosikletler kullanılıyor diyor bazı sürücü kursları. Diyelim motosiklet 150cc ama gücü 12 kw ağırlığa oranı 0.1 ve 11 Kw gücü geçmiyor ise kullanılabilir diyor doğruluk payı var çoğu firma 150cc 14.5 beygirlik motorlar sürdü piyasaya Kawasaki D-tracker gibi 144cc 12hp.
  • kW'ı beygire çevirdiğim site doğruysa eğer 8.9 kW gücünde bu motor, sanıyorum ki kullanılabilir. Yine de riske atılmaya değmeyeceği gibi dediğiniz üzere, denk geldiğim trafik polislerine sorucam gelişmeleri aktarırım.
  • Hyrenayt kullanıcısına yanıt
    A2 ehliyette cc sınırı yok sadece 35 kw ve gücünun ağırlığa oranı 0.2 yi geçmeme şartı var Ancak A1 ehliyette 125 cc sınırlaması var .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SweentLyy -- 12 Haziran 2016; 13:55:50 >
  • mondial z one 180 i kullanabilirmiyiz a1 ile bilgisi olanlar ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Saintvicious22

mondial z one 180 i kullanabilirmiyiz a1 ile bilgisi olanlar ?

A1 de 125cc limiti var; kullanamazsınız. Yakalanırsanız cezası var, motoru da bağlarlar. Yukarıda yazılmış zaten 150cc de kullanamıyorsunuz. Şu modeli kullanabilir miyiz diye sormak mantklı mı acaba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cervinff -- 13 Haziran 2016; 11:02:54 >
  • SweentLyy kullanıcısına yanıt
    Biliyorum ona bir şey demiyorum zaten A1 ehliyet ile ilgili çok söylenti var 3 tane Ehliyet kursuna sordum 15 beygiri geçmesin sorun olmaz diyor yönetmenlikten 125cc sınırı var diyor ama herkes ayrı kafadan bir şey söylüyor.
  • Hyrenayt kullanıcısına yanıt
    Yönetmelikte 125 cc yazdığı için 15 hp yi geçmesede motor 125 cc den büyük olursa polislerin kanunen ceza yazma hakkı olur ama yazıp yazmaması polise bağlı bence.
    Bana kalırsa garanti olsun 125 cc den büyük motor kullanılmamalı A1 ile

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SweentLyy -- 15 Haziran 2016; 18:25:44 >
  • Benimde bildiğim kadarıyla yani gördüğüm kadarıyla A1 ehliyette 125cc sınır ve 15 bg sınır var diye biliyorum. Ama gel gör ki 125 lik drift dedikleri 135cc yazıyor fakat bunuda kullanabiliyolar a1 ehliyeti ile bildiğim kadarıyla çok garip bir iş bende tam anlamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xieorn

Benimde bildiğim kadarıyla yani gördüğüm kadarıyla A1 ehliyette 125cc sınır ve 15 bg sınır var diye biliyorum. Ama gel gör ki 125 lik drift dedikleri 135cc yazıyor fakat bunuda kullanabiliyolar a1 ehliyeti ile bildiğim kadarıyla çok garip bir iş bende tam anlamadım.

Öyle birşey yok ruhsatta yazan 135cc ise kullanılamaz. Ha polis ses çıkarmamıştır o ayrı.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.