Şimdi Ara

Ehliyet için sağlık raporu almak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
9.755
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu işin bir orta yolu yok mu? Bir hastaneye gideriz para ister biri istemez biri muayene etmeden verir diğeri göz muayenesi olman lazım der, göze gönderir. Bu ne saçma iştir bir de göz ve kulak burun boğazdan randevu alıp onlara mı para ödeyeceğiz? Yani bu işe bir prosedür koymak bu kadar zor mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• para vermeden sağlık ocaklarından alabilirsin
  • agah07 A kullanıcısına yanıt
    Dostum sen anlamıyorsun, muayene ücretinden haberin yok galiba? Sağlık ocağına gidiyorum, beni göz ve kbb a yönlendiriyor. Madem beni bunlar göndereceksiniz sağlık ocağına hiç gitmeyeyim bu aile hekimleri ne işe yarıyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: smartsmart

Dostum sen anlamıyorsun, muayene ücretinden haberin yok galiba? Sağlık ocağına gidiyorum, beni göz ve kbb a yönlendiriyor. Madem beni bunlar göndereceksiniz sağlık ocağına hiç gitmeyeyim bu aile hekimleri ne işe yarıyor?

Ben yeni ehliyeti değiştirdim İzmir Bornova da dediğin gibi olmadı sadece sağlık ocağı raporunu trafiğe verdim başka bir yerden birşey istemediler herhalde sana özel bir durum oldu ...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Git özel hastaneye 40 liraya veriyolar

• quote:

Orijinalden alıntı: agah07

quote:

Orijinalden alıntı: smartsmart

Ben yeni ehliyeti değiştirdim İzmir Bornova da dediğin gibi olmadı sadece sağlık ocağı raporunu trafiğe verdim başka bir yerden birşey istemediler herhalde sana özel bir durum oldu ...

Ben de onu diyorum hocam belirli bir prosedür yok. Hekimlerin kafasına nasıl eserse

• quote:

Orijinalden alıntı: Hardwired

Git özel hastaneye 40 liraya veriyolar

Son çare öyle yapacağım hocam

• Devlet hastanesine gitsen bile heyet parası falan veriyorsun, kullandığım raporlu ilaçlar vardı onlar yüzünden sağlık ocağı vermeyince devlet hastanesine gitmiştim.
    50 TL falan vermiştim özelden de alabilirsin.
  • ne parası yaa. git sağlık ocağına bedavadan alıyorsun adam 2 dakikada yazıp veriyor.
  • Prosedürü tam bılmemekle birlikte durum şöyle eğer sağlık açısından herhangi bir problemi yoksa ehliyet verilir. Görme veya işitme bozukluğunu bir kenara bırakırsak misal kilolu bir kişi rapor almak istediğinde aile hekimi osas ihtimalini düşünüp uzmandan görüşünü ister kendini garantiye alır veya inisiyatif kullanıp raporu verir. Lakin örneğin bir gece yolculuğunda bu kişi uyuklayıp kaza yaparsa çok çok küçük bir ihtimal bile olsa sigorta şirketi bu adamın sağlık sorunu vardı diyerek dava açar davada sağlık raporu veren hekime patlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar sağlık ocakları sağlık raporunu ücretsiz verebiliyorlar. Ancak klasik türk aile hekimleri hastaneye git 70 lira bayıl diyor. Allah'tan bir yakınım sağlık ocağında çalışıyor da katil olmadan para da vermeden sağlık raporu alabildim.
  • İstanbul'da bana sağlık ocağındaki doktor(!) vermedi ve hastaneye sevk edip kbb, psikiyatr ve gözden tam muayene olup raporu imzalatmamı istedi. Sevk kağıdını yırtıp attım ve özelden 40 liraya hemen aldım. Aynı raporu Kocaeli'nde kuzenim sağlık ocağından 5 dakikaya ücretsiz aldı.
  • Herkes bir şeyler yazmış. Abi devlet diyor ki yeni ehliyet raporu alacaklar için görme alanı muayenesi yap işitme testi yap psikiyatrik muayene yap. Fakat aile hekimliği şartlarında işitme testi görme alanı muayenesi YAPILAMAZ. Fakat bazı hekimler kendini RİSKE ATIP genç hastalara veya tanıdıklarına raporu veriyor. Normalde olmayacak raporu da devlet kabul ediyor. Yarın bir gün görmenizde problem nedeniyle kaza yapsanız ve bu kanıtlansa bu raporu veren doktorun BAŞI ÇOK AĞRIR. Bir dava açılsa sen ne yaptın ki bu adama raporu verdin senin bu muayene için alet edevatın yok derler.

Olması gereken uygulanmadığı için sıkıntı yaşanıyor.RİSK ALMAK hekimin takdiridir bana rapor vermiyor deme hakkınız yoktur.

Not: Aile hekimi değilim ama sistemi biliyorum

• 70 TL bayilsam iyi goz ve noroloji kontrolune gittik. Noroloji uzmani bir sıkıntın var mi dedi yok dedim. Onceki gunlerde bronsit icin farkli hastanede ilac yazsin diye dahiliye uzmanina gitmistim. Akciger icin rontgen istedi sigara kullaniyorum deyince. Filme bakinca boynunda kulaklikla mi cekildin dedi filmi.

Megersem kucukken operasyonla takilan harici insan yapimi damar vari bir icimdeki aksesuarmis. Ben tabi o hastaligimj soylememistim bos yere doktoru 10 dakika oyaladim.

Simdi salakligima gel bak.

Dedim ehliyet ici check up yaparken ayni salakligi yapmim. Soylim direk dilimi ari soksaydi da demeyeydim. Bende bu tarz bir durum var. Noroloji uzmani sagolsun bu benim alanim degil beyin cerrahinin bakmasi lazim.

2 cumlemin bedeli ekstra 50 TL oldu. 2 cumle.

Totalde bana kacan 125 TL.

Muayenelerde para odedigim 3 doktorla toplam gecirdigim sure 7 dakikayi gecmez.

125 TL yi kazanmak icin isim agir yorucu ve pis olmasada masa basi olsada surekli saatlerce calismiyor olsakta isyerinde gunluk 10 kusur saatten 2 gunde 20 saat is yerinde duruyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bilgisayar Bağımlısı -- 13 Ekim 2018; 5:22:48 >

• Bizim zamanımızda sadece göz muayenesi yetiyordu onuda 20-30 tl hallediyordur
    Yeni sistemde hangi raporları alıyorlar şuan ?
  • Aile hekimi rapor verse, ilerde herhangi bir kazada sağlık şirketi dava açsa o aile hekimi bitti.

Ama uzman rapor verse, ilerde dava açılsa, uzman ben şunları şunları yaptım, ehliyet açısından sorun yoktu deyip kurtarıyor paçayı.

Ama aile hekimi aynı şeyleri söylerse, sende gerekli alet yok, ayrıca sen uzman mısın denip suçlu bulunuyor.

Yani durup dururken aile hekimine geçirmeye gerek yok bilmeden yazmayın. Ayrıca aile hekimi değilim :))

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bilip bilmeden giydirin aile hekimlerine, önce araştırıp sonra yorum yapın.Senin tanıdığın kolayca rapor aldı diye bu herşeyi doğru yapmaz.Madem sikayetcisin sağlık bakanlığina söyle , anlat güzelce şikayetini.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.