Şimdi Ara

ehlıyet fıyatlarına bak 3 bın tl

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
175
Cevap
1
Favori
14.654
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> ehlıyet fıyatlarına bak 3 bın tl
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    13456 Mesaj
    2013'de 1200 liraya almıştım hiç kullanamadığım yetmiyormuş gibi birde cüzdanı kaybedip 170 küsür liraya bir daha çıkarttım , açıkcası şuan devlete ehliyetimi geri satmak isterdim bir işe yaramıyor araba filanda yok yıllardır
    |
    |

Asus H170 Pro Gaming Intel Skylake i7 6700 Asus Strix 1060 6GB
    Corsair Spec-02 HyperX 2x8GB 2133Mhz 1.2V Asus VX239H 23.6" IPS 5MS
    Evga 650W G2 80+ Gold Cooler Master Hyper T4 Logitech G430 Dolby Headset
    Samsung Evo 850 250GB Logitech G213 Keyboard Logitech G300S

Shame
  • Yüzbaşı
    651 Mesaj
    Büyük anadolu sürücü kurunda parseller şubesinden anlaşmıştım birkaç ay evvel 1400 liraya.
    |
    |

Origin ID: Steelo91
  • Binbaşı
    1239 Mesaj

Nereden aldığınızı yazarsanız alamayan arkadaşlara yardımcı olmuş olursunuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    kuala36 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Nereden aldığınızı yazarsanız alamayan arkadaşlara yardımcı olmuş olursunuz

|
    |
    kuala36 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Suppordle

Mikro iktisata giriş 101.

2015 yılında 850 liraya gelmişti kurs, şimdi kabaca hesap yapalım.

Dolar o yıl 2,75 ortalamada seyrediyor. Aradan yıllar geçiyor ve dolar 6 lira bandına göz kırpıyor ve bu düz mantığa göre bile 1900 liranın üzerinde olmaması gerekiyor.

Alıntıları Göster
    hadi bunu da iktisat dersi ile açıklayın
    |
    |

A.K.A ={ Cebrail, İlhan, Crescent416, Gressul, Side2side, Kuvvetmira, Lacerta, Rapido, smcro, CeboVV, N20, NX & MF }

• Teğmen
    243 Mesaj
    Hayatımda ödediğim en boş para ehliyet kurs pasasıdır. Kurs derslerine gitmedim, teste girdim geçtim. Direksiyon sınavında allahın cezası bir kadın trip ata ata hiç bir şey öğretmedi. Gittim arabası olan birinden öğrendim onuda. Gerçekten ülke vasıflı değil vasıfsızlar üzerine kurulmuş. Siyasetçisinden çiftçisine kadar cahil olmayanı yok.
    Kursu da yazayımda biri cahillik edip gitmesin.
    İstanbul halıcıoğlundaki istiklal sürücü kursu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackLogic -- 27 Kasım 2019; 20:28:50 >
    |
    |

Orijinalden alıntı: XanthiN

Öğrenirsin. Erkek olmama rağmen 25 yaşıma kadar hiç arabalara ilgi duymayarak büyüdüm. Direksiyon başına geçmişliğim dahi yok. Sırf bulunsun diye ehliyet kursuna yazıldım. 14 ders sonunda o zorlu sınav parkurunu kusursuz tamamlayarak ilk sınavda ehliyetime kavuştum. Gözünüzde büyütmeyin bence, derslerde yeterince öğretiyorlar. Son derslerde de sınava yönelik parkur pratiği yapılıyor.
    Hocam sence ehliyete şimdi mi yazılsam yaza doğru mu. Kışın karda yağmurda zor olur diye düşünüyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Nervo

700 e kursa yazıldım 190 lira sınavlar , 300 lira da bir kere kaldım . 810 da harç
    Tam 2 bin TL bu sene aldım

|
    |

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YuBa2 -- 27 Kasım 2019; 21:19:28 >
    |
    |
  • Yarbay
    7291 Mesaj
    devletimiz çalışıp kendi kazansın adam başı 3bin tl tokatlamak biraz haksız kazanç oluyor :)
    |
    |

█▌▌▌Rise of the Dark ۩ ▌▌█▌

• Yarbay
    2057 Mesaj

imzamı atıyorum. birebir içimdekileri sıralamışsın.
    |
    |
    KahveDüşkünü kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

|
    |
    |
    |

Orijinalden alıntı: Shiro Battousai

böyle bi şey yok. devlet kurslardan kursiyer başı vergi alır ve vergiyi 1300 tl üzerinden aldı bu sene. yani aslında temel KURS ücreti fix 1300 tl ama istanbul hariç şehirlerde rekabet dolayısıyla bu kurslar 700tlye kadar düşüyor.(kim ne tutarsa) İstanbul'da ise 1300tl olan bu fix ücretten daha fazla koparmaya çalışıyorlar 2019 harcı ise 810 tl falan. sınav ücretleri de toplam 200 tl şu an. yeni yıldan itibaren tüm bunlara %22,5 zam gelecek yani pazarlıkla kursla 1k anlaşsan 1k da devlete versen bu sene ortalama 2k bir ehliyet almak. yeni yıldan itibaren 2.5k'yı geçecek bu ve İstanbul gibi yerlerdeki çakalların kursuna yazılanlara 3k ve daha fazlasına patlayacak bir ehliyet çıkarmak.. yani yeni yıldan itibaren ehliyet çıkarmak için cepte 3k olması lazım

Alıntıları Göster
    ben de birkaç yere sordum, arkadaşta sormuştu hepsi 1750 fiyat çekti... bir de çevreden fix 1750 haberini duyunca yazıldım ben de 1750'ye. sağlam kazık yemişiz, bu işte de yine ya tanıdık ya da pazarlık yürüyormuş, tüh. sınava da 80 lira yatırdım, daha bunun direksiyon sınavı harcı var. en son da ehliyet için para ödenecek bir de benim de 3 bini bulacak. sınav yeri de çözemedik adam akıllı ocak 5'e tarih veriyor anadolu yakasında.
    |
    |

• Yüzbaşı
    296 Mesaj
    İstanbul'da ehliyet almak isteyen varsa yardımcı olabilirim uygun fiyata.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Canlı Tv izle
SEO
Media Sözlük
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,828
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.