Şimdi Ara

ehlıyet fıyatlarına bak 3 bın tl (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
176
Cevap
1
Favori
15.484
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
77 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: GoldenParsTR

Bende kursu bitireli 2 ay olucak, yaklalık 2700 civarı para gitti. Tüm hepsi için. 90+110 sınav ücreti 200. 1500 lira kurs. 810 lira ehliyet (daha cıkarmadım) kursa gidiş geliş sınavlara gidiş geliş ücretleride 200 lira dersek yaklaşık 2700 civarı yapıyor.
    en dandik 0 km arababın 100 binliradan başladığı benzinin 7 küsur lira olduğu bir ülkede ehliyet rakamınında bu fiyatlara gelmesini çok ilginç bulmuyorum

çıtayı yüksek tutan bir toplumuz biz hoşlanıyoruz yükseklikten huyumuz bu
  • quote:

Orijinalden alıntı: urugakhina

Amatör denizcilik belgesini (amatör tekne ehliyeti oluyor kendisi) 40 TL ye mi ne aldık. Bir de bu yolu deneyin derim. Araba alacağınız paraya bir de güzel tekne alır orada yaşarsınız. Kara ulaşımı için de bir motor alırsınız kafanız rahat olur.
    evet bu yaz bol bol dağıttılar o belgeden kurs murs yok formaliteden sınava giren herkese verdiler, bırak tekne sürmeyi hayatında denize taş atmamış adamlar bile aldı yani o derece
  • 2015te a2b ehliyete (kurs + 1 kere sınavdan kalma (150 tl) + harç) toplam 1200 lira ödemiştim
  • 97 senesinde ehliyet almıştım kurs ücreti dahil öyle ciddi bir meblağ değildi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeni aldım sayılır ehliyeti 2 ay oldu. Fiyatlar:
    Kurs Ücreti : 1500 TL
    Yazılı sınav ücreti : 80 TL
    Direksiyon sınav ücreti : 110 TL
    Ehliyet harcı : 810 TL

Toplam : 2500 TL... Yazın 2 ay çalıştım, çalıştığım tüm para gitti ehliyete. Ne için? Kredi kartı boyutunda kağıt parçası için. Ehonomi çoh eyi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: UçamayanSüperKahraman

Yeni aldım sayılır ehliyeti 2 ay oldu. Fiyatlar:
    Kurs Ücreti : 1500 TL
    Yazılı sınav ücreti : 80 TL
    Direksiyon sınav ücreti : 110 TL
    Ehliyet harcı : 810 TL

Toplam : 2500 TL... Yazın 2 ay çalıştım, çalıştığım tüm para gitti ehliyete. Ne için? Kredi kartı boyutunda kağıt parçası için. Ehonomi çoh eyi.
    Ehliyet harcı da, kurs ücreti de çok fazla.

• ben 2011 de 1080tl almuşdım herşet dahil 1 kere geçmişdim
  • Almıyorum arkadaş 3 bin lira ehliyet parası sonra bilmem kaç lira araba parası sonra benzin parası derken kafayı yiyeceğiz
  • 94 te aldığımda 2500000 TL idi B sınıfı... asgari ücrette 2495500 tü.. paraya bak.... C sınıfı da sanırım 3 milyondu. param yetmediği için C alamamıştım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SISU -- 26 Kasım 2019; 21:24:43 >
  • 2.ele bak 5000 liraya bulursun
  • peygamber efendimizden daha mı iyi biliyorsunuz bre kafirler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vomitory

en dandik 0 km arababın 100 binliradan başladığı benzinin 7 küsur lira olduğu bir ülkede ehliyet rakamınında bu fiyatlara gelmesini çok ilginç bulmuyorum

çıtayı yüksek tutan bir toplumuz biz hoşlanıyoruz yükseklikten huyumuz bu

Alıntıları Göster
    Haklısınız

• quote:

Orijinalden alıntı: teacheroffclass

Yılbaşından once cıkart ustad.. Yoksa zarara girersin harçlar artar olan sana olur..

Alıntıları Göster
    Bu ay çıkartmayı planlıyorum, yoksa bu gidişle 1000 lira olucak gibi zaten.

• bende 2017 de almaya niyetlenmiştim pahalı diye almamıştım 2018 de aldım 1600 liraydı o zaman kuırs nakit ödeyip 1300e anlaştığım halde 2200 falan tutmuştu b sınıfı.
    sonra A sınıfı almak istedim bu sene baktım 1750 tl mi ne sadece kurs ücreti dediler devamını dinlemeden vazgeçtim fiyatı yüzünden.
    belgenin gramı altından daha değerli.
    bu ülkede her şey zengin işi oldu artık, paranın değeri yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-96B6D01A8 -- 26 Kasım 2019; 23:49:4 >
  • Enflasyon %8 afiyet olsun canım ülkem...
  • Ben düzcede herşey dahil 2000 e aldım ehliyeti demekki uyguna almışım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Dooovlet, ehliyet alacaksan, araba alacaksan, benzin alacaksan iki 3 bana bir sana diyor o neden ile 3000 TL.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ryo41

Ne alaka dolarla niye artıyor maliyet ne ki

Alıntıları Göster
    dolar artınca, benzin fiyatı artar.
    benzin fiyatı artınca senin sokağındaki bakkala fırından sevkiyat taşıyan arabanın yaktığı yakıt zamlanır ve zarara girmemek için ekmeğe zam yaparlar.

araç fiyatları artar, sürücü kursu araçların maliyetini, artan doğalgaz ve elektrik faturalarını bakan beyciğimin açıkladığı tek haneli enflasyon rakamlarını kurtarabilmek için verdiği hizmete zam yapar.

" ne yani sen ekmeği dolarla mı alıyorsun" demekle olmuyor.

• 2012 de B+A2 herşey dahil 1200 TL ye almıştım :) yeni neslin Allah yardımcısı olsun :D
  • Almanların bizi kıskanması için bir sebep daha
    Adam youuullll yaptı youuuulllll
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.