Şimdi Ara

ehlıyet fıyatlarına bak 3 bın tl (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
176
Cevap
1
Favori
15.484
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
77 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dolar 3.5 civarıyken 1300 küsüre aldım. Normal gibi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herşey dahil 350liraya felan almıştım.
    Kursa sadece isim yazdırıp katılmamıstım.

Fiyatlar 11 kat artmış vay babayın kemiğine.
    2009 da almıştım.

• ABD'de 50-100 dolar arası ehliyet sınav ücretleriyle beraber. Biz amerikan vatandaşından daha fazla zengin oldugumuz için asgari ücretin 1.5 katını ödemek zorundayız. Yakışır benim halkıma :)
  • 2018 yazında her şey dahil 1700 TL'ye aldım. İstanbul, Ankara gibi bir yerde oturmadığımdan dolayı 1,5 yıl önce mi ucuzdu yoksa şehirden dolayı mı daha uyguna geldi emin değilim.
  • Sene 2008 500 TL ye almıştım ehliyeti

• Ailem var diye yasiyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 3000 lira sadece kurs mu?

• Madem sınava ve ehliyet harcına ücret ödüyoruz. Kursun zorunlu olmaması lazım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Six Feet Under.

ABD'de 50-100 dolar arası ehliyet sınav ücretleriyle beraber. Biz amerikan vatandaşından daha fazla zengin oldugumuz için asgari ücretin 1.5 katını ödemek zorundayız. Yakışır benim halkıma :)
    Zaten dolar cinsinden bile çoğu şey bizde daha pahalı. Abdde sağlık hizmeti diye ciyaklıyanlar niyeyse böyle şeylerden bahsetmez hiç.
  • Komple kurs harçlar dahil 2500 civarı bir meblağ çıkıyor.

İstanbul için yazdım bu fiyatı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RaymonD7 -- 25 Kasım 2019; 17:22:29 >
  • 10 binde olsun önüne gelen ehliyet alıp şoför oluyor, herkes maganda ve makasçı olmuş trafikte. ben olsam 5 yılda 1 ehliyet yenileme sağlık ve psikoloji testinden geçirirdim herkesi
  • Heyy gidi günler 2012 de 850 ye almıştım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasin_92

10 binde olsun önüne gelen ehliyet alıp şoför oluyor, herkes maganda ve makasçı olmuş trafikte. ben olsam 5 yılda 1 ehliyet yenileme sağlık ve psikoloji testinden geçirirdim herkesi
    İsterse 1 yılda 2 kere sağlık psikoloji testine sok ne yazar.O testlerin hepsi palavra, hiç bir halta yaradığı yok.Sadece esnaf kesimini ve bürokrasideki işe yaramazlar kan emicilerini zengin etmek için getirilmiş saçmalıklardan birkaçı.

İsterse 20 bin olsun, makasçı magandalar gider yine o parayı verir ehliyeti alır.Çünkü o tiplerin hayat görüşü ve geleceğe dair tek hedefleri altına bir araba çekip otobanda makas atmak üzerine kuruludur. Asıl fiyat yükselip 20 bin olunca düzgün potansiyelli sürücüler ehliyet almaktan vazgeçecektir.

Şuanki nesil yanlış eğitim sistemiyle yetişti ve çöp nesil oldu.Eğitim sistemi düzelmedikçe ister 2 günde bir psikolojik teste sok, ister 30 bin yap bunlar asla çözüm olmayacak.

• Zorunlu mu kursa katilmak?

• 2000 de trafiğe ödenen harç ve sağlık raporu hariç 100₺’ye almıştm, enflasyonu düşünün artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MAICO -- 25 Kasım 2019; 18:8:9 >
  • Arkadaşlar yeri gelmişken benimde bir sorum olacak b sınıfı ehliyetim var kamyon kullanabilmek için c sınıfına yükseltmeyi düşünüyorum şuan ki fiyatlar nasıl?

• Legolasx kullanıcısına yanıt
    15 Tl ücret.31 aralık 2020 son gün.4 gün önce değiştirdim.
  • Ben de yakın zamanda aldım ehliyeti.

+ 1250 kurs ücreti idi,
    + 1000₺ de devlete para verdim.

İçeriği şöyleydi:
    - 80₺ yazılı sınav
    - 110₺ direksiyon sınavı
    - 613₺ maliye
    - 197₺ pratik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XanthiN -- 25 Kasım 2019; 18:58:36 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.