Şimdi Ara

Ehliyet Alırken Yaşadığım Saçmalık

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
1.119
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle herkese merhaba. Ehliyet alalı 3-4 ay oldu da yaşadığım olayı bi anlatayım dedim bir de bir kaç sorum olacak sonda
    Bu sene Allah'a şükür emeklerimiz zayi olmadı , lys de iyi bi sonuç aldım ve istediğim tıp fakültesi girdim. Baktım herkes ehliyet alıyo ( babam sağolsun bu konularda baya pasiftir ben geç kaldım biraz) en sonunda dedim böyle olmaz babamla konustum tanıdık bir kursa yazılcam. Kursa gittim oradaki tanıdıkla birlikte gerekli belgeleri alıyoruz arabayla dolaşarak . Sabıka falan tamam en son sağlık raporu kaldı . Onu da halletmek için gittik aile hekimine ( adamı ilk defa görüyom anne baba da doktor olunca adamı gitme gereği duymadım ) dedim rapor alabilr miyim? Adam aceleyle elime 2 kağıt tutuşturdu . Buraya yaz bilgilerini dedi . Yazdım verdim adama. Adam çat diye EHLİYET ALABİLİR.KUSURU YOKTUR. yazdı imzaladı . Ben şaşırdım tabi. En azından renk körümüyüm diye bakar sandım tabi . Sonra dedim ki eli ayağı tam olan herkes alıyo heralde. Neyse sonra hevraklar tamam . Kayıtı halletik. Ama söyle bi sorun var. Benim gözler bozuk ( miyop) . Adamın yanına da gözlüklü gittim ama doktor yüzümüze bakmaya tenezzül etmediği için fark etmemiş.BEn de o zamanlar cahilim tabi . NE bileyim yazması gerektiğini. ,
    Gel zaman git zaman sınavları verdik . Dosyayımızı kurstan aldık . Gittim emniyete . Sıram geldi verdim evrakları 1-2 dakka sonra kadın yüzüme baktı . Noldu dedim . Gözlük kalıcı mı dedi . Evet dedim . Raporunuzda yazmıyo dedi. Ben çöktüm orada . O kadar koşuşturduk tam son basamakta sorun çıktı moralim bozuldu . Allah'tan kadı anlayşlı çıktı raporu verdi suraya bir madde olarak ekletsen olur ben dosyanı burada tutarım hemen yaptır gel dedi. Atladım minibüse koşa koşa doktora gittim . Vurdum kapıyı girdim anlattım olayı .Sonra adam bana şu efsanevi cevabı verdi : RAPORDAKİ FOTON GÖZLÜKSÜZ.BEN GÖZLÜKLÜ YAZSAM KİM İNANCAK . Sanki ben suçluymuşum gibi adam tutturdu değiştirmem diye . Dedim baştan beri hata siz de hala itiraz ediyosunuz . Emmiyetten sadece bi madde ekletmenizi istediler dedim. Adam Nuh dedi peygamber demedi . Benim kayışlar orda koptu zaten . Bütün o büraksik işlemlerin yorgunluğu, son işlemde hata çıkması bi de bu doktorun tavrı beni deli etti. Vurdum kapıyı cıktım . Sinirden tutamadım kendimi onca hastanın önünde azımından çok kötü sözler cıktı kendim de şaşırdım . Dolaştım biraz dışarda sonra tekrar geldim .Adam beni çağırdı dedim heralde kabul edecek . Ama yine atmam dedi . ( doktorlar niye darp ediliyo orda anladım . ilerde ben de doktor olcam ins ama böyle kibirli olmam inş) en son dedim burda mısınız yarım saat içinde ? 12 de yemeke cıkarım 12:01 almam seni dedi. Koştum bi stüdyoya . Hemen gözlüklü bi vesikalık bi koşu doktorun yanına fotoyu yapıştırdım . En sonunda imzalattım adama . Sonra gittim emniyete ve işlemi hallettim aldım ehliyeti. Ama protez kısmında sadece gözlük yazıyo .Arklarda hem gözlük hem lens yazıyo . Ona da moralim bozuldu yine yarım yamalak yapmış doktor
    Bi de sorum olacaktı ben sık sık lens de takarım . Mesela lens liyken polis cevirdi. Gözlük takmadığımdan dolayı ceza yer miyim?

• Resmine bakar resimdekine benzemessen yersin cezayi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lens yazmadigi icin cezayı yazar, hic acimaz polis.

• quote:

Orijinalden alıntı: ernn93

Lens yazmadigi icin cezayı yazar, hic acimaz polis.

Ceza nedir? Tek yolu yeni ehliyet çıkarmak mı?
  • Ben gözlük kullanmıyorum ama ehliyette gözlük yazıyor. O daha da fena. Keşke benim doktor da hiç bakmasaydı.Benimki iyice incelediydi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: T.Kensei

quote:

Orijinalden alıntı: ernn93

Lens yazmadigi icin cezayı yazar, hic acimaz polis.

Ceza nedir? Tek yolu yeni ehliyet çıkarmak mı?

Cezasını tam olarak bilmiyorum ama yeni ehliyet cikartmaniz gerekli..

• quote:

Orijinalden alıntı: PetrovaFire

Ben gözlük kullanmıyorum ama ehliyette gözlük yazıyor. O daha da fena. Keşke benim doktor da hiç bakmasaydı.Benimki iyice incelediydi.

Sorunda bu işte . Lens kullanmamla gözlük arasında fark yok . Hatta lenste daha genis acıyla bakıyonuz. Polis amcalara nasıl izah etcez durumu ?
  • torpidoda gözlük taşıyacaksın polis gördünmü hemen takıcaksın yada gözüm ağrıdı şimdi çıkardım gibi bahaneler
  • kardesım lens takıosan bos yere gozluklu resım cektırıp rapora yazdırmıssın lens oldugunu nerden bılcek polıs sende. bende gozluksuz cekındım resmı raporda gozluksuzdu ama gozluk takıordum :D hıcde bısı olmuordu sormuordu cunku sorsada ehlıyet aldıktan sonra gozum bozuldu dersın :d kı suan zaten bende lens takıom kaymak gıbı ohh :d
  • bunca yıldır araç kullanıyorum otomobil , motorsiklet . hafif ticari antalya da ikamet ediyorum 5 güne bir çevirir yunus ve ya ekipler şimdiye kadar gözlük taktıgımda oldu takmadıgımda ama kimse sen biye takıyorsun veya takmıyorsun demedi rahat ol en fazla bir gözlük taşırsın arabada sorun kalkar oradan
  • Ben ehliyet aldığımda gözlüklüydüm. Sonra ameliyat oldum attım gözlüğü. Ama hala gözlük yazıyor ehliyette bu zamana kadar (yaklaşık 1 yıl oldu) Polis daha çevirip bakmadı bile ama en kısa zamanda değiştirmeyi düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erhanmehmet

bunca yıldır araç kullanıyorum otomobil , motorsiklet . hafif ticari antalya da ikamet ediyorum 5 güne bir çevirir yunus ve ya ekipler şimdiye kadar gözlük taktıgımda oldu takmadıgımda ama kimse sen biye takıyorsun veya takmıyorsun demedi rahat ol en fazla bir gözlük taşırsın arabada sorun kalkar oradan

Hah şöyle ya . Hemen ceza giydirdiydi herkez .
  • doktorlar arada kaşınıyor.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: erhanmehmet

bunca yıldır araç kullanıyorum otomobil , motorsiklet . hafif ticari antalya da ikamet ediyorum 5 güne bir çevirir yunus ve ya ekipler şimdiye kadar gözlük taktıgımda oldu takmadıgımda ama kimse sen biye takıyorsun veya takmıyorsun demedi rahat ol en fazla bir gözlük taşırsın arabada sorun kalkar oradan

Hah şöyle ya . Hemen ceza giydirdiydi herkez .

bizim milletimiz başkasında bir hata oldumu cezasını çekmesini çok ister ama kendi başına geldimi neden böyle bu kanun der.

Trafikte makas atanlara herkez laf söyler ama aracın içinde kendi oldumu haktan hukuktan bi haberdir.

• Abi niye kalıcı diyorsun ya :D Gözlüksüz yazarken gözlüklü takarsan cezası yok ama gözlüklü yazarken takmazsan cezası var :D Neyse, doktor gördün mü takacan artık gözlüğü napacan.
  • dostum ceza falan çıkmaz. ayda yılda bir çevirmeye girersin.
    onda da kıl bir memura denk gelirsen yazsa yazsa o yazar. o da küçük bir ihtimal işte.
  • alakasız ama büraksik, hevrak gibi yazımlarla nasıl tıp kazandınız? umarım csb'dir yoksa vah ülkenin eğitim sistemine.. shadowgeist gelirse birazdan çözer sizi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yaLinkiLic

alakasız ama büraksik, hevrak gibi yazımlarla nasıl tıp kazandınız? umarım csb'dir yoksa vah ülkenin eğitim sistemine.. shadowgeist gelirse birazdan çözer sizi

Ygs-Lys de komposizyon yazdırmıyolar hızl yazarken olur öyle şeyler . Hem şüpheniz varsa sonucu ss atayım
  • quote:

Öncelikle herkese merhaba. Ehliyet alalı 3-4 ay oldu da yaşadığım olayı bi anlatayım dedim bir de bir kaç sorum olacak sonda
    Bu sene Allah'a şükür emeklerimiz zayi olmadı , lys de iyi bi sonuç aldım ve istediğim tıp fakültesi girdim. Baktım herkes ehliyet alıyo ( babam sağolsun bu konularda baya pasiftir ben geç kaldım biraz) en sonunda dedim böyle olmaz babamla konustum tanıdık bir kursa yazılcam. Kursa gittim oradaki tanıdıkla birlikte gerekli belgeleri alıyoruz arabayla dolaşarak . Sabıka falan tamam en son sağlık raporu kaldı . Onu da halletmek için gittik aile hekimine ( adamı ilk defa görüyom anne baba da doktor olunca adamı gitme gereği duymadım ) dedim rapor alabilr miyim? Adam aceleyle elime 2 kağıt tutuşturdu . Buraya yaz bilgilerini dedi . Yazdım verdim adama. Adam çat diye EHLİYET ALABİLİR.KUSURU YOKTUR. yazdı imzaladı . Ben şaşırdım tabi. En azından renk körümüyüm diye bakar sandım tabi . Sonra dedim ki eli ayağı tam olan herkes alıyo heralde. Neyse sonra hevraklar tamam . Kayıtı halletik. Ama söyle bi sorun var. Benim gözler bozuk ( miyop) . Adamın yanına da gözlüklü gittim ama doktor yüzümüze bakmaya tenezzül etmediği için fark etmemiş.BEn de o zamanlar cahilim tabi . NE bileyim yazması gerektiğini. ,
    Gel zaman git zaman sınavları verdik . Dosyayımızı kurstan aldık . Gittim emniyete . Sıram geldi verdim evrakları 1-2 dakka sonra kadın yüzüme baktı . Noldu dedim . Gözlük kalıcı mı dedi . Evet dedim . Raporunuzda yazmıyo dedi. Ben çöktüm orada . O kadar koşuşturduk tam son basamakta sorun çıktı moralim bozuldu . Allah'tan kadı anlayşlı çıktı raporu verdi suraya bir madde olarak ekletsen olur ben dosyanı burada tutarım hemen yaptır gel dedi. Atladım minibüse koşa koşa doktora gittim . Vurdum kapıyı girdim anlattım olayı .Sonra adam bana şu efsanevi cevabı verdi : RAPORDAKİ FOTON GÖZLÜKSÜZ.BEN GÖZLÜKLÜ YAZSAM KİM İNANCAK . Sanki ben suçluymuşum gibi adam tutturdu değiştirmem diye . Dedim baştan beri hata siz de hala itiraz ediyosunuz . Emmiyetten sadece bi madde ekletmenizi istediler dedim. Adam Nuh dedi peygamber demedi . Benim kayışlar orda koptu zaten . Bütün o büraksik işlemlerin yorgunluğu, son işlemde hata çıkması bi de bu doktorun tavrı beni deli etti. Vurdum kapıyı cıktım . Sinirden tutamadım kendimi onca hastanın önünde azımından çok kötü sözler cıktı kendim de şaşırdım . Dolaştım biraz dışarda sonra tekrar geldim .Adam beni çağırdı dedim heralde kabul edecek . Ama yine atmam dedi . ( doktorlar niye darp ediliyo orda anladım . ilerde ben de doktor olcam ins ama böyle kibirli olmam inş) en son dedim burda mısınız yarım saat içinde ? 12 de yemeke cıkarım 12:01 almam seni dedi. Koştum bi stüdyoya . Hemen gözlüklü bi vesikalık bi koşu doktorun yanına fotoyu yapıştırdım . En sonunda imzalattım adama . Sonra gittim emniyete ve işlemi hallettim aldım ehliyeti. Ama protez kısmında sadece gözlük yazıyo .Arklarda hem gözlük hem lens yazıyo . Ona da moralim bozuldu yine yarım yamalak yapmış doktor
    Bi de sorum olacaktı ben sık sık lens de takarım . Mesela lens liyken polis cevirdi. Gözlük takmadığımdan dolayı ceza yer miyim?

Bu Türkçe ile Tıp Fakültesi kazanmanız bir mucize.

Kelin olmayan perçeminin neresinden tutsak?

Noktalama işaretleri ; Yokk !

Paragraflara bölme ; Yokk!

Kelime yazım hataları ; Gani.

Giriş-gelişim-sonuç ; Ara ki bulasın.

Zaman kipleri ; Quelle alaka?

Gidiniz, İlkokul Öğretmeninizin elini öpüp özür dileyiniz.

• Anlamadığım şey şu : Ben burada ehliyet alırken başıma gelenleri hızlı bir şekilde yazarken yazım-noktalama kurallarına uymamışım kabul ediyorum . Lakin , buraya bir şiir denemesi ya da hikaye yazmadım .Niye bu yazıda hata aradınız. Kendimi ifade etmişim ve çoğu kişi bunu anlamış . Siz eğer hatalı noktalama işaretleri kullanılmış bir yazıyı anlayamayacak seviyedeyseniz buyrun özelden uzun uzun anlatıyım . Yahut , benim tıbbı kazanmamla alakalı bir sorununuz varsa ve ya benim bunun için yeterli zeka seviyesini sahip olmadığımı düşünüyorsanız sizi yine özele beklerim . Konuyu amaçtan saptırmanın lüzumu yoktur.

@oldsalt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi T.Kensei -- 1 Haziran 2013; 18:53:07 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.