Şimdi Ara

Egzoz Muayene Cezasıyla İlgili

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
6
Cevap
0
Favori
4.871
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    864 Mesaj
    Bir salaklık yapıp hem araç hem de egzoz muaynesini 2 hafta kadar atlamışım. Araç muayne için 10TL bir ceza ödeyeceğim, randevu alırken söylüyor zaten. Egzoz için ne kadar ödeyeceğimi göreiyorum. İnternette 1000-2000TL arası cezalardan bahsediliyor. 2 hafta gecikme için bukadar mı ceza ödeyeceğim?

|
    |
    Egzoz muayenesini sakın tüvde yaptırma dışarda yaptır.
    |
    |

Yaklaşık 7 ay geç yaptım muayenemi de egsoz muayenemi de, egsoza yine 50TL verdim, gecikme cezasını sadece tüvtürke fazla ödedim, yaklaşık 70TL kadar fazla ödedim.

Herkes egsoz muayenesini dışarda yaptırmayı tavsiye ediyor çünkü formalite icabı test edip 50TL'ye bandrol satıyorlar.

159 1.9 JTDM
  • Yarbay
    4013 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Diablo

Ben muayenede yakalanıp da o kadar ceza ödeyen kimseyi duymadım, polis 92TL muayene gecikme cezasını yazar 7 gün süre verir gönderir.

Yaklaşık 7 ay geç yaptım muayenemi de egsoz muayenemi de, egsoza yine 50TL verdim, gecikme cezasını sadece tüvtürke fazla ödedim, yaklaşık 70TL kadar fazla ödedim.

Herkes egsoz muayenesini dışarda yaptırmayı tavsiye ediyor çünkü formalite icabı test edip 50TL'ye bandrol satıyorlar.

Muayenede yakalanıp egzoz muayenesinden yazarsa polis o tutarları ödersiniz paşa paşa.

formalite icabı değil tüvdeki makinelerin hatalı ölçüm yapıyor çoğu zaman ve 50 tl çöp oluyor. dışarda problem varsa görüyorsun ve 50 tl çöp olmuyor.

Orijinalden alıntı: M_aTRa_X

quote:

Orijinalden alıntı: Diablo

Ben muayenede yakalanıp da o kadar ceza ödeyen kimseyi duymadım, polis 92TL muayene gecikme cezasını yazar 7 gün süre verir gönderir.

Muayenede yakalanıp egzoz muayenesinden yazarsa polis o tutarları ödersiniz paşa paşa.

formalite icabı değil tüvdeki makinelerin hatalı ölçüm yapıyor çoğu zaman ve 50 tl çöp oluyor. dışarda problem varsa görüyorsun ve 50 tl çöp olmuyor.

Doğru anladığımdan emin olmak için soruyorum. TÜVTÜRK'de yaptırınca hem fazladan ceza(1000-2000arası) ödüyoruz hem de doğru ölçüm yapmıyorlar. Dışardan ölçtürürsek doğru ölçm olasılığı daha fazla ve daha az ceva ödeniyor. Doğru mu?
    |
    |

• Yüzbaşı
    428 Mesaj
    Egzoz geç yapıldığı için ödenen ceza ile egzoz muayene süresinin geçtiği polis tarafından fark edildiğinde ödenen ceza arasında fark var. Polis yakalarsa 1000-1100 TL
    gibi bir cezası var. Ancak polis yakalamaz ve siz kendiniz yaptırırsanız cüzi bir ücret diye hatırlıyorum (5-10 TL), belki cezası bile yoktur gecikmenin. Muayene olmadan polise yakalanmamaya bakın ve en kısa sürede egzoz ölçümünü yaptırın. Mümkünse ölçümü TÜVTÜRK harici yetkili bir yerde yaptırın çünkü TÜVTÜRK'ün değişik bir ölçüm tekniği var. (Benim gördüğüm, arabaya çok fazla yükleniyorlar, en az 4000-5000 devir çevirtiyorlar) Dışarda ölçüm daha mantıklı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aytacikinci -- 1 Ağustos 2017; 11:31:45 >
    |
    |
Reklamlar
Mobilya Takımları
Bey Azura
bankalar.org
kolayoto.com
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,266
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.