Şimdi Ara

EGZEMA DİYE Bİ HASTALIĞIM VAR-DENEYİMLERİNİZİ YAZIYORUZ (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
140
Cevap
4
Favori
11.057
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: İtfaiyeGibiAdam

quote:

Orijinalden alıntı: redwolf0

quote:

Aksam beni alintilayin size bir sprey vericem bende de vardi gecirdi 1 gunde etkisini belli ediyor.

Hadi canim o ney öle

Advantan m losyon bu kremi aliyosun sabah aksam suruyosun.

Sonra oceral sprey aliyosun onuda fis fis yapiyosun. Benim bu ikisi aninda gecirdi

Denicem hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yanliz forumun yarisi egzamali bakilirsa bu hastalik nasil bulasici degil anlamis degilim bu kadar nasil yayiliyor ?

• quote:

quote:

quote:

quote:

Aksam beni alintilayin size bir sprey vericem bende de vardi gecirdi 1 gunde etkisini belli ediyor.

Hadi canim o ney öle

Sonra oceral sprey aliyosun onuda fis fis yapiyosun. Benim bu ikisi aninda gecirdi

Denicem hocam

2 sene cektim ben gobegimde oluyodu ve cevresinde inanilmaz bir kasinti. Mantar degildi ama. Sprey mantar spreyi krem egzama kremi ben ne yaptiysam gecmedi bu ikisi gecirdi. Benim demire alerjim var galiba kemer takinca oluyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hadi canim o ney öle

Denicem hocam

2 sene cektim ben gobegimde oluyodu ve cevresinde inanilmaz bir kasinti. Mantar degildi ama. Sprey mantar spreyi krem egzama kremi ben ne yaptiysam gecmedi bu ikisi gecirdi. Benim demire alerjim var galiba kemer takinca oluyor

Banada gittigim doktor buna benzer bisey soyledi demire pek dokunma demisti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redwolf0 -- 5 Nisan 2016; 21:41:40 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hadi canim o ney öle

Denicem hocam

Banada gittigim doktor buna benzer bisey soyledi demire pek dokunma demisti

Dedigim gibi yap gececek hocam. Bekliyorum sonucu. Bu arada sevmedigim bir uyeyim ben. Asil hesapda var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Insallah hocam bu hastaligi cekenlerdede ise yararda kurtuluruz cidden sikinti bir hastalik

• 10 sene evvel bende vardı ve kafamın saçlı kısmı hariç heryerimi ele geçirmişti 2 ay dışarı çıkmadım güneşe krem tedavisi ile geçti izler falan kaldı ama yıllar geçtikçe onlarda geçti. Dermatolojiye bir görünün derim bide dove şampuan dısında şampuan kullanma ve kaşıma demişti doktor bana
  • quote:

Orijinalden alıntı: xasasasx

10 sene evvel bende vardı ve kafamın saçlı kısmı hariç heryerimi ele geçirmişti 2 ay dışarı çıkmadım güneşe krem tedavisi ile geçti izler falan kaldı ama yıllar geçtikçe onlarda geçti. Dermatolojiye bir görünün derim bide dove şampuan dısında şampuan kullanma ve kaşıma demişti doktor bana

Hocam bu illet heryere yayılıyor cok sıkıntı

• GUNCELEME YAPAYIM ELLERDEKI EGZAMADAN ESER YOK COK AZ KALDI

• quote:

GUNCELEME YAPAYIM ELLERDEKI EGZAMADAN ESER YOK COK AZ KALDI
    Ne yapmıştınız hocam nasıl azaldı ? Benim ellerimde, kollarımda ve belden aşağı tüm vücudumda var gitmiyor 2 aydır
  • crazyvz C kullanıcısına yanıt
    Dostum cok uzun zaman oldu şuan hiç yok ve tekrarlamadı öncelikle kullandığın tüm kortizonlu krem ilaç vs bırak at çöpe ben 2 yıl boyunca o lanet kremlerden kullandım , iğneler oldum 70 kilodan 100 kiloya çıkartı beni

1) güzel bir nemlendirici al
    2)kurutulmuş beyaz dut var aktarlarda onun ile yıkayacaksın egzamalı yerlerini
    3)sıcak su torbası al kendine egzamalı bölgeye yapıştır
    4)yazın plaja gidip güneşin altında bol bol yan güneş kremi ile hiç bir şeyin kalmaz
    5)deniz suyu ile egzamayı yıka
    Ben her ay doktora gittim her defasında her ay çağırıyordu ve kortizon veriyordu anamı belledi o kadar diyim

Önemli bir not daha yazayım : BENIM ANNEMDEN GELIYOR ONUNDA BOYNUNDA VARDI O ÖZEL BIR KREM YAPTİRDİ AVŞA ADASİNDA BIR EGZACIDAN ALDI ONUNKI DE TAMAMEN GECTI , BENIMKIDE ISTANBUL UNUVERSITESI MEZUNU 2 KARI KOCA BU EGZACILAR OZEL MADDELERI KARISTIRARAK KREM YAPIYORLAR
    COK PAHALI DEGIL FIYATI ZATEN SENDE BIR DENE

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redwolf0 -- 25 Ekim 2019; 3:28:4 >

• Merhaba
    Benim de 10 parmağımın 6 sında var
    Hele baş parmağı berbat halde
    Krem falan hiç bir işe yaramadı bende saldım
    Özel krem nedir ? Hangi madde karışımı ?

• redwolf0 kullanıcısına yanıt
    Hocam öncelikle çok teşekkür ediyorum verdiğiniz detaylı bilgiler için.

Bana da doktorlar bir sürü farklı krem ve hap verdi. Hiç biri de fayda etmedi. Geceleri uykumdan uyanıp kaşıya kaşıya yara ettim vücudumu. Hatta kaşıntıdan duramayıp eczaneye gittiğim ve sinek sokmaları için verdikleri jelden alıp sürdüğüm bile oldu. Hiç bişey kalıcı hatta anlık çözüm bile sağlamadı. B12 hap kullanıyordum onu bıraktım. Bırakınca elimdeki lekeler gitti önce sonra da kaşıntım gitti (7-8 gün sonra). Şu an için çok şükür bir şey kullanmıyorum ama bu egzama çok sıkıntılı ve kötü bi hastalık. Uykumdan kalkıp saatlerde uyuyamadığım oluyordu. O yüzden tekrarlamadan kalıcı çözüm bulmam gerekiyor.

Eczaneye sinek jeli almaya gittiğimde Bluecap diye bir şey önerdi yurtdışından geliyo 294 TL dedi. Fiyatından dolayı alamamıştım. Onun için kesim çözüm dedi ama bilemiyorum.

Sizin bahsettiğiniz eczane sadece Avşa Adası'nda mı var? Ayrıca ismini öğrenmemiz mümkün olur mu?

• Yaklasik 10 yildir var kafamin icinde kus gözü kadardi önce kafami sonra alnimi kaslarimi(az) ve gogsumu sardi. Kulak arkasinda az var voyun bolgemde 1tane 25krs kadar var.

Bircok ilac kullandim herkes gibi gecmedi.. deniz kum onlada alakasi yok. 3 ay hergün denize girdim istisnasiz/havuzada girdim belki birbirini götürmüstür onlar.

Suan Almanya dayim burda doktora gittim. El yapimi bir yüz nemlendiricisi verdi eczanede yaptilar. Nemlendirdi ama pek bi faydasini gärmedim sacima da kortizonlu ilac bence onunda bi faydasi olmadi. Ilsc tedaviyine basladigimda karin kaslarim vardi suan kocaman bi gobegim var ilaclar net kilo yapiyor.

Suan deniz tuzu mineralli sampuan ve dus jeli kullaniyorum gercekten iyi geldigini hissediorum ama nekadar iyi geldi musllak 4/10 oranda diyelim.

Dut u nasil kullaniyorsunuz onu denemedim onuda denemek istiyorum

• Benim de saçımda var sürekli dökülüyor kepek değil kepek gibi ne kullandıysam geçmedi. Ketoral şampuan kullandım bir ara o etkili oldu ama sonra etkisi geçti artık işe yaramıyor.

• bu konuda daha önceden yazıldı.
    altın kurallar;

1-kortizonlu merhem kullanma.
    2-karbonhidrat ve şeker tüketimini azalt.
    3- su ve yeşillik tüketimini proteini arttır.
    4- stresten kaç terleyene kadar spor.
    5- düzenli uyku.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pakaji -- 25 Ekim 2019; 12:53:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: funmanias

Yaklasik 10 yildir var kafamin icinde kus gözü kadardi önce kafami sonra alnimi kaslarimi(az) ve gogsumu sardi. Kulak arkasinda az var voyun bolgemde 1tane 25krs kadar var.

Bircok ilac kullandim herkes gibi gecmedi.. deniz kum onlada alakasi yok. 3 ay hergün denize girdim istisnasiz/havuzada girdim belki birbirini götürmüstür onlar.

Suan Almanya dayim burda doktora gittim. El yapimi bir yüz nemlendiricisi verdi eczanede yaptilar. Nemlendirdi ama pek bi faydasini gärmedim sacima da kortizonlu ilac bence onunda bi faydasi olmadi. Ilsc tedaviyine basladigimda karin kaslarim vardi suan kocaman bi gobegim var ilaclar net kilo yapiyor.

Suan deniz tuzu mineralli sampuan ve dus jeli kullaniyorum gercekten iyi geldigini hissediorum ama nekadar iyi geldi musllak 4/10 oranda diyelim.

Dut u nasil kullaniyorsunuz onu denemedim onuda denemek istiyorum
    Aktar detaylı anlatıyor , dutu kaynatıp lapa halene getiriyorsun ellinde varsa elini sokuyorsun elinde degilse sürüyorsun camur gibi

Ben bu ilacı kullandım birde özel yapımhttps://www.bandirmaninsesi.com/sedef-egzama-hastaligina-mucize-cozum-sagliyor-26604.html

Bu haberde gördüğüm 2 yıl önce bu kremi aldık benim annemdede var ve 2mizinde geçti

https://hasasin.com/ böyle bir sitesi dahi var girip okuyabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redwolf0 -- 26 Ekim 2019; 12:41:48 >

• redwolf0 kullanıcısına yanıt
    Bu siteyi ve bu adami görmüstüm fakat dolandirici diyip iltimat etmemistim. Kremin fiyati nekadar di acaba ?

• quote:

Orijinalden alıntı: funmanias

Bu siteyi ve bu adami görmüstüm fakat dolandirici diyip iltimat etmemistim. Kremin fiyati nekadar di acaba ?
    Dolandirici değil kesinlikle bende cok para verdim bu illet hastaliga ama bu adam istanbul unuversitesi mezunu eczaci şimdiki yeni nesil gibi değil baya bilgili fiyati fazla degil herkes alsin diye ucuza bile ve isterseniz eczanesi avsada gidip dinleyebilirsiniz anlatiyor orda sohbet etmeyi seven bir amca

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.