Şimdi Ara

Egzama oldum tecrübeli olanlar yardım . (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
146
Cevap
6
Favori
115.128
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: LonelyHunter

Benim de senelerdir elimde ve kulaklarımda var. Çok doktora gittim, çok ilaç kullandım ama hiçbiri fayda etmedi. Bazen kendi kendine geçer gibi oluyor sonra tekrar şiddetleniyor. Bazen de kaşınıyor. Egzamayla yaşamaya alıştım artık

Geçmiş olsun kardeş umarım çok uzun sürmez ikimizinde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • babamda 20 senedir var.ellerinde özellikle.geçmez,uğraşmayın..
  • Benim kafa da çıkmıştı yazın saçlar da uzun bildiğin 1 aydır yıkanmıyor gibi gözüküyordum,oysaki geçsin diye hergün duş, sonra prozinc aldım eczaneden yeşil kutuda şampuan, sonra okyanusun derinlerinden gelen bi ferahlık sardı benim saçları
  • Benim kendi tecrübelerime göre stresle alakalı birşey değil masa silerken kullandığım temizliyici bir madde anında derimde bir reaksiyon oluşturdu ve her yerinde kabarcıklar çıkmaya başladı tabi uçuk virüsü gibi birşeye benziyordu heryerine yayıldı kaşındıkça çoğaldılar. Alerji yaptığına eminim. Çeşitli kremler kullanmalısınız doğru olanı bulduğunuzda onu kullanın ve sakın geçti diye bırakmayın yoksa siz geçti zannedersiniz halbuki deri altında az bişey bile kalsa tekrar ortaya çıkar çünkü virüs yada bakteri derinin katmanları arasında olduğu için deriden atılması uzun sürüyor bu yüzden geçti sandığınız anda bile 5-6 ay daha kullanın bence kremleri. Benim elimde çok az bir miktar kaldı oda düzensiz kullandığım için.
  • yorumları hiç okumadım.fakat bir arkadaşımda var 3 4 yıldır uğraşıyor.tedavisi yok,sadece ilaçlarla rahatlatabiliyorsun.TUZ,DETERJAN,SIVI SABUN,ASİTLİ şeylerden kesinlikle ama kesinlike uzak durmalısın.Özellikle TUZ ve DETERJAN (klorak gibi).Çok geçmiş olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheWazZ

quote:

Benim de senelerdir elimde ve kulaklarımda var. Çok doktora gittim, çok ilaç kullandım ama hiçbiri fayda etmedi. Bazen kendi kendine geçer gibi oluyor sonra tekrar şiddetleniyor. Bazen de kaşınıyor. Egzamayla yaşamaya alıştım artık

Kardeş endişelenme birsüre sonra acısını hissetmiyorsun bile doğduktan 1 ay sonra bende de egzama çıktı(sanırım doğuştan)ve şuan 17 yaşındayım geçmedi çoğu doktorda hiç geçmeyebilir diyor yani doğuştan veya anormal durumun varsa iyileşmeyebilir ama bir süre sonra insan alışıyor bazen bakıyorum gece kaşıya kaşıya derimi yüzmüşüm ama hiç acısını hissetmiyorum yani acısını hissetmiyorsun ayrıca neden bilmiyorum fakat derinin kendini yenileme süresi aşırı kısa heralde sürekli aynı olay gerçekleştiğinden alışıyor mesela çoğu insanda derisi sıyrıldımı fln 5-6 gün geçmiyor kabuk bağlaması 20dk fln dürüyor bende 3günde geçiyor ve 10-20 sn de kanaması durup kabuk bağlamaya başlıyor.

Öneri olarak mutlak nemlendirici kullan emin ol en iyi ilaç nemlendirici hele cildin kuruysa çoğu egzama cilt kuruyunca azıtır günlük olarak sür zaten 1kere sürmen tüm güne yetiyor bu yöntemle hem egzaman fazla azıtmaz hemde nemlendirici ve bakım kremleri sayesinde gelecekte epey sağlıklı ve güzel bir cildin olur(erkek olduğum halde kızlar cildimi kıskanıyor)
    2-Fazla kaşıma mundar edersin ayrıca streslenme emin ol stres aşırı etkili ben genellikle rahat bir tip olduğumdan streslenmiyorum fakat aşırı streslenirsem çok pis kaşınıyor ve emin ol kaşınmadan duramazsın,ayı gibi ağaca sürtüne bilmen bile mümkün
    3-Yaralar hakkında endişelenme hiç iz bırakmıyor
    Edit;Söylemeyi unuttum yaralar zaten kendiliğinden geçer fakat bazı epidel doku yenilemesini hızlandıran kremler var onlara bir göz at doktoruna söyle sana birkaç ilaç önerir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anypeopl.. -- 15 Mayıs 2012; 23:34:38 >

• Temetex diye bir krem vardı, onu kullan çok iyi geliyor.
    Küçükken benim de elimde parmaklarımın arasında vardı, bu krem sayesinde geçti. Çok şükür o gün bu gündür bir daha çıkmadı.
    Geçmiş olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: anypeopl..

quote:

quote:

Kardeş endişelenme birsüre sonra acısını hissetmiyorsun bile doğduktan 1 ay sonra bende de egzama çıktı(sanırım doğuştan)ve şuan 17 yaşındayım geçmedi çoğu doktorda hiç geçmeyebilir diyor yani doğuştan veya anormal durumun varsa iyileşmeyebilir ama bir süre sonra insan alışıyor bazen bakıyorum gece kaşıya kaşıya derimi yüzmüşüm ama hiç acısını hissetmiyorum yani acısını hissetmiyorsun ayrıca neden bilmiyorum fakat derinin kendini yenileme süresi aşırı kısa heralde sürekli aynı olay gerçekleştiğinden alışıyor mesela çoğu insanda derisi sıyrıldımı fln 5-6 gün geçmiyor kabuk bağlaması 20dk fln dürüyor bende 3günde geçiyor ve 10-20 sn de kanaması durup kabuk bağlamaya başlıyor.

Öneri olarak mutlak nemlendirici kullan emin ol en iyi ilaç nemlendirici hele cildin kuruysa çoğu egzama cilt kuruyunca azıtır günlük olarak sür zaten 1kere sürmen tüm güne yetiyor bu yöntemle hem egzaman fazla azıtmaz hemde nemlendirici ve bakım kremleri sayesinde gelecekte epey sağlıklı ve güzel bir cildin olur(erkek olduğum halde kızlar cildimi kıskanıyor)
    2-Fazla kaşıma mundar edersin ayrıca streslenme emin ol stres aşırı etkili ben genellikle rahat bir tip olduğumdan streslenmiyorum fakat aşırı streslenirsem çok pis kaşınıyor ve emin ol kaşınmadan duramazsın,ayı gibi ağaca sürtüne bilmen bile mümkün
    3-Yaralar hakkında endişelenme hiç iz bırakmıyor
    Edit;Söylemeyi unuttum yaralar zaten kendiliğinden geçer fakat bazı epidel doku yenilemesini hızlandıran kremler var onlara bir göz at doktoruna söyle sana birkaç ilaç önerir

Saol kardeş içimi açtın diyebiliim ama bi hastalık neden bunkadar uzun sürer ve tedavisi olmaz onu anlamış deyilim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ben de yaklaşık 10 senedir var geçmiyor değil ilaclarını düzenli kullanmalısın.bide egzama olduğundan emin ol.test yaptır.benım gittiğim her doktor farklı bi şey söylüyordu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: afacan!

Temetex diye bir krem vardı, onu kullan çok iyi geliyor.
    Küçükken benim de elimde parmaklarımın arasında vardı, bu krem sayesinde geçti. Çok şükür o gün bu gündür bir daha çıkmadı.
    Geçmiş olsun.

Saol kardeş sendede inşallah çıkmaz bir daha.
  • çocukken vardı ellerim de hem de çok kötüydü sonra geçti ama arada hafif sekilde tekrarlıyor stresle ilgisi yok gibime geliyor bu tekrarların sonra kendi kendine geçiyor onu keşfettim ben bir şey yapmasamda
  • quote:

Saol kardeş içimi açtın diyebiliim ama bi hastalık neden bunkadar uzun sürer ve tedavisi olmaz onu anlamış deyilim

Çünkü tam olarak bilinmiyor Egzamanın birçok türü ve nerdeyse hepsi bünyeye geöre farklılık gösteriyor hem sebep hemde sonuç olarak mesela birçok kişinin ki psikolojik kökenli veya alerji gibi dışarıda ki bir maddeye karşı oluyor en çok görülen türü zaten bunlar sonucu ise akıntı-pullanma-kabarma ve kaşıntı olabildiği gibi bazen olmayada biliyor mesela benim egzamanın herhangi bir dış kaynaklı sebebi yok hayatım boyunca birşeye karşı hiç duyarlı olmadım psikolojik bir problemimde yoktu fakat egzamam var ama bende sadece kaşıntı-kabarma -pullanma varken akıntı pek olmuyor anlayacağın epey garip bir hastalık bildiğim kadarıyla vücutta bu durumun oluşmasını sağlayan yeri bile tam bilinmiyor

• benim de vardı çok çektim sonradan öğrendimki şeker hastasıymışım hastanede falan kaldım sonra kendiliğinde düzeldi belki bi hastalığın olabilir bi kan tahlili falan yaptır şeker hastası falan olabilirsin veya başka bi hastalık
  • bilmiyorum ise yararmi ama bepanthen kremini bi deneyin derim kuruyup pul pul oluyosa iyi gelir
  • quote:

Orijinalden alıntı: nefretcan

benim de vardı çok çektim sonradan öğrendimki şeker hastasıymışım hastanede falan kaldım sonra kendiliğinde düzeldi belki bi hastalığın olabilir bi kan tahlili falan yaptır şeker hastası falan olabilirsin veya başka bi hastalık

Kardeş geçmiş olsun şeker hastalığı hiç geçmiyordu sanırsam kendine cidden iyi bakman gerekir bir akrabamız şeker hastası olmasına rağmen kafasına takmadı dahada üstüne gitti sonu epey kötü oldu(öldü)ordan biliyorum iyi bakana birşey olmuyorda kötü bakanın sonu ciddi kötü oluyor(her tarafı iltihaptan şişiyor fln)
  • Geçmediği tıp yalanı hocam, benim küçüklük arkadaşım vardı bi tane, geçenlerde onda çıkmıştı, hemde yüzünde, iki yanağında birden. mal gibi geziyordu, haliyle çok üzülüyordu. kıyamadım, dedem bir imam ve van'da oturuyor, biz ise antep'te. böyle batıl tedavi şekillerini çok iyi bilir. annemi gönderdim, gelirken yanında getirdi. sürdü adam yüzüne 1 hafta, 1 hafta sonra çok çok temiz ve pürüzsüz bir yüzü oldu garibanın. güldü tabi. sevindi. sana da göndereceğim. kim sevinmez? sen olsan sevinmez misin? şu anlattıklarımın yalan olduğunu söylersem üzülürsün ama. üzülme. nah geçer o yaralar.
  • hocam acaba ilaç felan kullanıyomuydunda çıktı. benim daha önce yoktu mesela. zoratenin diye ilaç kullanmaya başladım sağ ve sol dirseklerimde egzama çıktı. ilaçtanmıdır değilmidir bilmem ama ilacı bıraktım 1 haftadır iyi şuan geçti yaralar felan . ama vazelin sürüyodum çok iyi geliodu. VAZELİNİ bi dene faydayı görürsün
  • quote:

Arkadaşar 1 hafta önce boynumda yara gibi bişey çıktı sonra büyüdü ve pullandı doktora gittim egzama olmuşsun dedi. internetten biraz araştırdım kötü ve kolay kolay tedavi edilmiyen bir hastalık stresden dolayı oldu galiba .

Egzama olanlar ne çeşit tedavi oldular? erken geçtimi ? Ayrıca yüzde de çıkma olasılığı nedir ?

Kafayı yemek üzereyim

bendede egzema var şuan geçti tamamen kimyasallardan uzak durucaksın

-Sıvı sabun asla ve asla kullanmayacaksın

-Çıplak Tenine parfüm sıkmayacaksın boynuna vs. asla sıkma

-Gün içinde elinizi temiz tutmaya çalışın ve tahriş edicek maddelerden uzak durun

bunları yapıyorum 2 yıldır egzema yok şu anda

• quote:

Orijinalden alıntı: moondalina

Geçmediği tıp yalanı hocam, benim küçüklük arkadaşım vardı bi tane, geçenlerde onda çıkmıştı, hemde yüzünde, iki yanağında birden. mal gibi geziyordu, haliyle çok üzülüyordu. kıyamadım, dedem bir imam ve van'da oturuyor, biz ise antep'te. böyle batıl tedavi şekillerini çok iyi bilir. annemi gönderdim, gelirken yanında getirdi. sürdü adam yüzüne 1 hafta, 1 hafta sonra çok çok temiz ve pürüzsüz bir yüzü oldu garibanın. güldü tabi. sevindi. sana da göndereceğim. kim sevinmez? sen olsan sevinmez misin? şu anlattıklarımın yalan olduğunu söylersem üzülürsün ama. üzülme. nah geçer o yaralar.

Alın bu çocuğu dışarı .

• quote:

Orijinalden alıntı: Slithreen

quote:

Arkadaşar 1 hafta önce boynumda yara gibi bişey çıktı sonra büyüdü ve pullandı doktora gittim egzama olmuşsun dedi. internetten biraz araştırdım kötü ve kolay kolay tedavi edilmiyen bir hastalık stresden dolayı oldu galiba .

Egzama olanlar ne çeşit tedavi oldular? erken geçtimi ? Ayrıca yüzde de çıkma olasılığı nedir ?

Kafayı yemek üzereyim

bendede egzema var şuan geçti tamamen kimyasallardan uzak durucaksın

-Sıvı sabun asla ve asla kullanmayacaksın

-Çıplak Tenine parfüm sıkmayacaksın boynuna vs. asla sıkma

-Gün içinde elinizi temiz tutmaya çalışın ve tahriş edicek maddelerden uzak durun

bunları yapıyorum 2 yıldır egzema yok şu anda

Tmm kardeş saol dediklerini uygulayacam.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.