Şimdi Ara

eGPU - notebookta harici masaüstü gpu kullanımı (168. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.392
Cevap
212
Favori
270.882
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
53 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 166167168169170
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bendede bugün kod 43 verdi Windows 7 den 10na geçip temiz kurulum yapacam bir yandan egpu programını hala açamadım valla zor iş ilk baş zevkli oluyor sonradan heves kalmıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mevlutcetintas M kullanıcısına yanıt
    Ben vazgeçtim zaten hocam çekdigin çileye degmiyor benim için

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • axellus1 A kullanıcısına yanıt
    Benim kartda nedense coil while oluştu nedense birde nedense kod 43 verdi.Bilgisayara hard format attım bir programla boot kodu girmiştim yine gitmedi ya nasıl yapacam bunu

• onr1818 kullanıcısına yanıt
    Bende zaten gecici kullanacağım bu ne biliyim söyle 3630qm bir pc en olacak en az onla kullanırsın biraz daha götürür ama benim ki zaten kötü ferrariye tüp takıyorum

• axellus1 A kullanıcısına yanıt
    W10 temiz kurulum yaptım hocam kart çalıştı sorun yok kod43 zaten nasıl oluştu anlamadım yine gen1de çalışıyor tek sorun bu artık yinede aynı anda 3 mönitör hoşuma gitti eski karta göre daha

eGPU - notebookta harici masaüstü gpu kullanımı

eGPU - notebookta harici masaüstü gpu kullanımıp

eGPU - notebookta harici masaüstü gpu kullanımıerformanslı bende senin driver kurdum fantezi aramadım kendime

Ben çalıştırdım yine senin anlattığın gibi egpu programını Deniycem yarında yazarım yine ama bende yazın ryzen3 toplarım hesaplarım onu gösteriyor

• quote:

Orijinalden alıntı: mevlutcetintas

W10 temiz kurulum yaptım hocam kart çalıştı sorun yok kod43 zaten nasıl oluştu anlamadım yine gen1de çalışıyor tek sorun bu artık yinede aynı anda 3 mönitör hoşuma gitti eski karta göre daha

p

erformanslı bende senin driver kurdum fantezi aramadım kendime
    Ben de win 10 temiz kuruyorum ancak diski gpt ye çeviriyor. Disk gpt olunca egpu programı açılışa yerleşemiyor. Siz MBR olarak mı kurdunuz? MBR ise nasıl kurdunuz?

egpu programını GPT diskte nasıl ayarlıyoruz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi manet -- 16 Mayıs 2018; 16:20:59 >

• manet kullanıcısına yanıt
    Ben programı kullanmadan yaptım hocam egpu programını boot edemedim ama program banada lazım Mbr olarak boot kodu girmeyi denemiştim yine olmadı w10 daha denemedim benim tek sorunum portgen2destekliyor gen1de kart dropa oluyor biraz

Bak bilmiyorum ne yaptın görüntü at dedim atmadın ama ben programsız söyle yaptım bu arada benim kartım hibrit avantajım oluyor manuel geçiş yapıyordum biosdan ayar varsa dgpu kapat ddu ile driverları sil sonra aygıt yöneticisinden kartı devre Dışı bırak en önemli yerlerden biride sistem aygıtlara gel pcı pcı köprüsü var bende 3tane en altdakini kapatmayınca bendede görmüyor bu dgpu veri yolu yeri devre Dışı kalması gerekiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: mevlutcetintas

Bak bilmiyorum ne yaptın görüntü at dedim atmadın ama ben programsız söyle yaptım bu arada benim kartım hibrit avantajım oluyor manuel geçiş yapıyordum biosdan ayar varsa dgpu kapat ddu ile driverları sil sonra aygıt yöneticisinden kartı devre Dışı bırak en önemli yerlerden biride sistem aygıtlara gel pcı pcı köprüsü var bende 3tane en altdakini kapatmayınca bendede görmüyor bu dgpu veri yolu yeri devre Dışı kalması gerekiyor
    Neyin goruntusunu atayim goruntu atacak bir durum yokki ortada e gpu ile dpu yu kapatip portu gen² yapip boot edip baslatiyorum sorun o degil sorun bilgisayari yeniden baslatmak yada kapatip acmak sorun bios porta baska birsey bagladiginda boot ettirmiyor.her yeniden baslatmada e gpu aparatini sok sonra wifi karti tak boot ettirip e gpu ya gir ondan sonra wifi karti sok e gpu yu tak cok cetrefilli ugrasamam onunla okdr yazilimsal olarakda stabil degil mavi ekran veriyor kitlenip kaliyor oyuna girince ekran gidiyor v.s v.s benim anakarta uygun modlu bios olsa bakardim belki okey ama buhaliyle agir hammalligi var gerek yok

• Birbirimize buradan daha hızlı yardımcı olabileceğimizi düşündüğüm için Egpu ile ilgili Telegram grubu kurdum. Aşağıdaki kısayoldan katılabilirsiniz.

https://t.me/joinchat/GnOWYBGD3G06rrlQie1bgA
  • Bu üç parçayı kullanarak , lenovo z510 i7-4702mq 8GB Bilgisayarımda çalıştırmayı başardım . herhangi ekstra bi yazılım filan eklemeden . yalnız kartın performansı çok düşük youtubedaki bechmarklara göre . en son driveri yükledim. kendim heaven bechmarkta test yapınca high ayarlarda 45-60 fps arası alıyor ama dediğim gibi oyunlarda bu performansın yanından bile geçmiyor . youtube da aynı oyunu açtığım kişilerle dağlar kadar fark var .

Pci express :https://tr.aliexpress.com/item/40cm-MINI-PCI-E-USB-3-0-PCI-E-Express-1x-to16x-Extender-Riser-Card-Adapter/32787818622.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.3da24c4deBjzea

Ekran Kartı :https://tr.aliexpress.com/item/ASUS-Video-Kart-Orijinal-GTX-750-1-GB-128Bit-GDDR5-Grafik-Kartlar-nVIDIA-Geforce-i-in/32848728177.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.3da24c4deBjzea

Power Supply :https://www.incehesap.com/nagas-ao350-power-supply-fiyati-25499/

• hocam büyük ihtimalle gen1 de calısıyordur kart bendede var sorun egpu programını kurup gen2 acacaksın yada biosdan acacaksın  eGPU - notebookta harici masaüstü gpu kullanımı

bu programı indir bi bakalım
  • Arkadaşlar dell e6230 laptobumun expresscard slotu için olan egpu alsam çok darboğaz olur mu? Expresscard slotu pcie 1.0 oluyor galiba 2.5 gb/s

eGPU - notebookta harici masaüstü gpu kullanımı
  • Arkadaşlar merhaba,

bu işi yeni öğrenmiş olup Asus n550jk laptopuma kullanıp gtx1070 seviyesinde bir ekran kartı ile bağlamayı düşünüyorum.Herhangibir sorun yaşar mıyım acaba ? bu arada harici monıtor kullanacağım.

tavsiye eder misiniz ?
  • Sorunun farklı gibi dahili mönitör kullanıyorsun harici dene varsa Nvidia denetim masasındaki ayarlar vardı bazı onları dene

Zaten harici monitor kullaniyorum . Bi cok ayar denedim ama kartin performansi bu kadar heralde . İdare edicez artik degistirene kadar :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skillsiz -- 20 Mayıs 2018; 22:22:5 >
  • Hocam herşey normal gözüküyor fps kıyaslarken düz olanla kıyaslıyorsun dimi keşke 750ti alsaydın ben gtx 960 var kart performans veriyor port verim alamıyorum b350 ryzen toplayacam idareden kurayım dedim kaç ay araştırdım bi şu işi yapamadım

• Dıyegpu setup programını çalıştıran bir arkadaş bana pm atabilir mi herşeyi birlikte adım adım sıfırdan yapsak birtürlü çalıştıramıyorum ya

• 
Sayfa: önceki 166167168169170
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.