Şimdi Ara

Eğitimli Yüksek Katmadeğerli Türkler Ülkeyi Terk Ediyor (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
376
Cevap
10
Favori
40.499
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
260 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Kardeşim önce önce de leri ayrı yazmayı öğren, sonra fikir verirsin. . Vergi vermekten başka hizmetin var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mlbozkurt

Bu mesaj silindi.
    Lafa bak Sanki sıradan vatandaşların ülkeyi düzeltme gibi bir görevi var. Gittiği düzgün ülkede adam ekmeğine bakacak adam gibi yaşayacak sanki tüm vatandaşların elektronik alet kurcalar gibi ülkeye ayar vermesi gerekiyor.
    Tabiki bir eli yağda diğeri balda olacak. Adam okumuş emek vermiş sıkıntısını çekmiş meyvesini yemek istiyor. Salak mı ki sürünsün?
    Sen katma değeri yüksek birine iyi şartlar sağlamazsan çeker gider seni mi çekecek? Ne halin varsa gör der.
  • AnotherPlanet kullanıcısına yanıt
    Bekliyordum ne zaman imla kurallarına takılacağınızı çünkü sizin gibilerin karakter analizini iyi yapıyorum. Elinizden gelen tek şey bu. Evet vergi vermekten fazlasını yapıyorum. Ne yazıktır ki yaptığım şeylerin sizede faydası var. Nekadar acıklı bir durum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mlbozkurt

Bekliyordum ne zaman imla kurallarına takılacağınızı çünkü sizin gibilerin karakter analizini iyi yapıyorum. Elinizden gelen tek şey bu. Evet vergi vermekten fazlasını yapıyorum. Ne yazıktır ki yaptığım şeylerin sizede faydası var. Nekadar acıklı bir durum.
    Türkçe'yi düzgün kullanamayan adam cahildir ve eğitimsizdir. Yalanına kendin bile inanmıyorsun da neyse. Ne yapıyorsan senin olsun, sen kimsen .
  • çünkü onlar akıllı insanlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: peter parker

Gidenlerin yeri dolacakmis :)) kardes sen bir insan nasil yetisiyor haberin var mi? Adam imkani elverdigi olcude kendini gelistiriyor, masraf yapiyor, emek harciyor yine de sansa ihtiyaci oluyor ve iyi bir yerlere geliyor. İcinde bulundugu durumdan memnun olmuyor ve sansini baska ulkede deniyor. Ne bu nefret dili? Ne alip veremedigin var gidenle kalanla kardesim? Varsa yetenegin zekan sende kendini kanitla iyi bir yere gel, sonra de ki ben gitmiyorum bu ulkeye bu sartlar altinda hizmet etmek istiyorum. Var mi?? Yok tabi, burdan sallamak kolay.

Soyle dusunmeden, hezeyanla yapilan yorumlara laflara filan ifrit oluyorum. Adam essek gibi calisip kendini kanitlamis gitmis bu da altinda minderle gidene salliyor.

Ulke kan kaybediyor kardesim. Oyle gitsinler banane diyebilecegin bir sey degil bu mevzu. Kalifiye insan sayisi azaldikca cehalet yukseliyor. Bi 10 yil sonra adam gibi doktor, muhendis, egitimci bulamayip agladiginda tekrar goruselim.
    Ben de "bak giderim ha!" tarzı beyanlara ifrit oluyorum.
    Kaybedilen kan falan hiç bir şey yok! Sadece bir takım hezeyan akıllıların hezeyanları var. O kafa 40 yıl önce de bu ülke felaket diyordu, 40 yıl geçti. Batan, yıklıan bir şey olmadı. Günlük siyaset bataklığından kafayı çıkarıp genele bakın. Rahat olun.

• Son söz; ,her türlü zorluğa rağmen ülkesini sevip mücadele edenlere selam olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • artarak gidiyor.
  • haklılar
  • Konu açılalı tam 3 yıl olmuş ve beyin göçü hızlanarak devam ediyor.

Kimse de dur demiyor.

• 4 yıldır İngiltere’de yaşıyorum ve asla arkama bakmıyorum

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • ilk fırsatta irlandaya gidecektim ülkemi bırakmaya kıyamadım, bizler kalkındıracağız bu ülkeyi !!

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.