Şimdi Ara

.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
870
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-6D8BE708E -- 4 Nisan 2021; 13:8:57 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Her ülkesinde savaş olana biz bakmak beslemek zorunda mıyız ? Böyle bir kanun mu var. Ve de bu sadece bizim için mi geçerli. Ozaman Suudların anasını ağlattığı Yemenlileri, israilin tepesine çöktüğü filistinlileri de ithal edelim. Her ülkenin kendi içindeki sorunu bizi bağlamamalı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Avagadro

Her ülkesinde savaş olana biz bakmak beslemek zorunda mıyız ? Böyle bir kanun mu var. Ve de bu sadece bizim için mi geçerli. Ozaman Suudların anasını ağlattığı Yemenlileri, israilin tepesine çöktüğü filistinlileri de ithal edelim. Her ülkenin kendi içindeki sorunu bizi bağlamamalı.

Eğer Kanada`da veya İsviçre`de yaşasaydık dediğinizi yapabilirdik. Ama coğrafyamız buna müsait değil, ateş çemberinin içindeyiz.

• Mesele niye aldı almadı değil!mesele 4 milyon kişiyi birden almak..diğer ülkelet üçer beşer alırken. sen Suriye nüfusunun yarısını niye alıyorsun meselesi bu.

• Devletler aklıyla iş yapar duygularıyla değil. Türkiyenin yapacağı şey sınırlarımız dışında insanı bölge yaratmaktı. Ama hükümet Türk vatanına ne idiğü belirsiz milyonları aldı. Öso militanlarını yetiştirdi.Bu hatalar yüzünden sınırlarımız IŞİD ve Ypg nin eline geçti.

Farazi konuşmayın gerçeklere bakın. @

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AsterixOburix -- 23 Haziran 2017; 14:14:32 >
  • Doğru bir dış politika izleseydik en başından ,Suriye'de ne olaylar bu boyutlara gelebilirdi nede insanlar ülkesinden kaçmak zorunda olurdu.
    Suriye'de ki sorun rejim mejim meselesi değildi.Suriye üzerinden oynanan büyük bir oyun vardı ve maalesef bu oyunda bizde oyuna getirildik.
    Olan zavallı insanlara oldu yine.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jim hatter

Mesele niye aldı almadı değil!mesele 4 milyon kişiyi birden almak..diğer ülkelet üçer beşer alırken. sen Suriye nüfusunun yarısını niye alıyorsun meselesi bu.

Dünya haritasına ve sonra dünya siyasi haritasına bakın. Biz Suriye`nin dibindeyiz onlar bilmem kaç kilometre uzağında. Savaş şartlarından yorgun, aç düşen insan ilk müsait yere sığınmak ister. Kalkıp o kadar yolu nasıl gidebilsin? Yolda ölürler zaten.

• suriye meselesini böyle deli gibi savunan insanlar dan nefret ediyorum baştaki adam zihniyetinden farksız ulan suriylileri kendi ırkdaşlarından sadece ürdün aldı oda sınırladılar artık biz türkler aldıkça aldık aldıkça aldık adamlar bayram tatiline suriyeye gidiyor çalışmak için türkiyeye geliyor diyorum hani savaş vardı bizim orda yok diyorlar bırakın ayak yapmayı.

Suriye yaşayan türkmenlerin kaçı geldi buraya adamalrın topraklarında halen .

adam bide utanmadan sıkılmadan laf sokucam diye bir şeyler yazmaya uğraşmış.

• 3-4 milyon suriyeli o toprakları boşaltmasaydı kürdistan nasıl kurulacaktı. kendi elimizde kürdistanı kuruyoruz hayırlı uğurlu olsun. nede olsa reis bop eş başkanı görevini yerine getiriyor.
  • Ya anlamıyorum biz niye almak zorundayız? Arap Yarımadasında zibilyon tane Arap devleti var. Dili de aynı, kültürü de aynı, hiçbir şey fark etmezdi onlar için. Ama siz memnunsanız karınıza kızınıza laf atılmasından, taciz edilmesinden, medeniyetten bihaber insanlarla aynı yerde yaşamaktan buyrun yaşayın. Sadece Türkiye'de Araplar yok. Onlar kadar deyim yerindeyse görgüsüz, virüs gibi yayılan millet yok. Adam gibi davransınlar canımı yesinler. Ama yok işte.
  • Dediklerinin hiçbiri gerçekleşmedi tek gerçek senin reis değindiğin adam 4-5m teröristi ülkeye alarak ülkenin ...kodu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eto83 -- 23 Haziran 2017; 14:53:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RitueL

3-4 milyon suriyeli o toprakları boşaltmasaydı kürdistan nasıl kurulacaktı. kendi elimizde kürdistanı kuruyoruz hayırlı uğurlu olsun. nede olsa reis bop eş başkanı görevini yerine getiriyor.

Tarihe AKP ve Erdoğan bu oluşuma izin veren adam olarak geçecek.

Bizdeki başkanlık referandumun da,barzaninin Doğuda evet için nasıl çalıştığını herkes biliyor!Türkiye ye adım attığında da nasıl bayrak diklip havaalanında karşılandığınıda..

Yani Akp Referandum dan evet çıkarsa Türkiye olarak Sizin bağımsızlık referandumunu destekliyecez sözünü vermişti çoktan.

• Saçmalamışsın. Belli sayıda suriyelilere kamplarda bakarsın, buna kimse birşey de demez demiyorda zaten. Ama sen ülkenin her tarafına 4 milyon Suriyeli yerleştirip ülkedeki sorunlara sorun katarsan kusura bakma da insanlar ses çıkarır. Kaldı ki Türkiye zengin bir ülke değil kendimize bile kolay kolay yetmiyorken insanlar kıt kanaat geçiniyorken 4 milyon insanı ülkeye sokanlara bırakın insanlar 2 laf etsin. Suriye iç savaşını kim çıkardı? Suudi Arabistan ve diğer Arap devletleri muhaliflere silah verip savaş çıkarttılar şimdi de hiçbir şey olmamış gibi hareket ediyorlar. Ülkelerine almıyorlar suriyelileri, sizde buna laf etmeyip aptal aptal konu açıyorsunuz. Dünyanın malı biz miyiz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kingboy14

quote:

Mesele niye aldı almadı değil!mesele 4 milyon kişiyi birden almak..diğer ülkelet üçer beşer alırken. sen Suriye nüfusunun yarısını niye alıyorsun meselesi bu.

Dünya haritasına ve sonra dünya siyasi haritasına bakın. Biz Suriye`nin dibindeyiz onlar bilmem kaç kilometre uzağında. Savaş şartlarından yorgun, aç düşen insan ilk müsait yere sığınmak ister. Kalkıp o kadar yolu nasıl gidebilsin? Yolda ölürler zaten.

suudi arabistan sıfır mülteci alırken bizim 4 milyon almamız normal mi ? hem kendi ırkları hemde müslüman kardeşleri sözde ...

salak salak fikirlerinizi kendinize saklayın herkes aptal biz akıllıyız demi ?

4 milyon potansiyel terörist var şuanda ülkede

• quote:

quote:

Mültecilerle ilgili sistemi, kuralları, düzenlemeleri bilmiyorsun, değil mi?

Dünya haritası ya da Dünya siyasi haritası ile dış politika belirlemeye kalkarsan, ben de sana İsrail'i, Ürdün'ü sorarım. Onlar da aynı sorunlara komşu ama sorunlar onlara değil, bizim gibi ahmakça yönetilenlere patlıyor.

Senin için varsa yoksa, iktidarının söyledikleri ve yaptıkları referans; Geri kalanı bilmeye ya da öğrenmeye gerek yok.

Avrupa'da 10 milyonun üzerinde mülteci var (Muhtemelen sen bunu bilmiyorsundur ve hayatında mülteci kelimesini ilk defa Suriyeliler için kullanıldığında duymuşsundur) fakat bizde yaşanan olayların sıklığı ile orada yaşanan olayların sıklığı arasında ciddi bir uçurum var. Çünkü onlar işlerini düzgün yapıyor. Senin iktidarın ise, hem Suriyelileri koz olarak Avrupa'ya ve kendi seçmenine karşı kullanıyor hem de sokaktaki sade vatandaşın hayatını, işini ve sağlığını riske atıyor.

15 yıl boyunca hiçbir işi kesin olarak düzgün yapamamış olan iktidarın savunuculuğunu yapıyorsunuz ve farkında olmasanız da, o çok sevdiğiniz ama evinize bir türlü kabul etmediğiniz Suriyeli kardeşleriniz gün gelip de ekmeğinizi, sağlığınızı ya da güvenliğinizi tehlikeye soktuğunda, bugün tek başlarına bıraktığınız insanların da o gün sizi tek başınıza bıraktığını göreceksiniz. Kendinizi kurnaz, akıllı, mantıklı olarak görüp gerçekleri kabul etmediğiniz sürece hep birlikte geriye gitmeye devam edeceğiz.

Bu durum yakın bir zamanda gerçekleşecek ve bunun sorumluluğu sadece sen ve senin gibilerde olacak.

• aldın da

niye vatandaşlık veriyon kurnaz

bununlada başlık atsana diğerlerine attığın gibi.

bizde yedik

saçma sapan yazmış durmuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ashley j williams

aldın da

bizde yedik

Bir tane bile bana vatandaşlık almış Suriyeli göster o zaman haklısın diyeceğim.

• quote:

quote:

aldın da

bizde yedik

Bir tane bile bana vatandaşlık almış Suriyeli göster o zaman haklısın diyeceğim.

vatandaşlık almış suriyeli falan yok

hatta türkiye cumhuriyetinde doğmuş suriyeli bebekte yok

sana yalan söyledim

senden özür dilerim.

suriyelilere iftira attım.(Alah beni affetsin)

• quote:

quote:

quote:

aldın da

bizde yedik

vatandaşlık almış suriyeli falan yok

hatta türkiye cumhuriyetinde doğmuş suriyeli bebekte yok

sana yalan söyledim

senden özür dilerim.

suriyelilere iftira attım.(Alah beni affetsin)

Cevap veremeyince konuyu başka yere saptırmakta üstünüze yok

• tespitler mantıklı ama sınırına dayanan milyonlarca insan olduğunda almıyorum diyemessin, zaten plan türkiyenin göçmenleri almasına yönelikti şu an algı yapılsa da o günkü şartlarda türkiye ben almıyorum diyemezdi aksini iddia eden o günkü gazeteleri inceleyebilir.

göçmenlere türkiyenin kapıları açıldı bu sayede olay soğutuldu.
    türkiye coğrafi konum olarak mülteci krizinde avrupaya siper olmuştur ayrıca başka bir konu ama mülteci kriziyle türkiyenin avrupaya giremeyeceği de ispatlanmıştır.
    Eğer avrupa ile türkiye arasında direk bir kara sınırı olsaydı türkiyeye gelenler direk avrupaya geçerdi.
    mülteciler trakyaya geçip yunanistan bulgaristan sınırına dayanmak istediklerinde nasıl ortalık ayağa kalkmıştı, hemen apar topar otobüslere yasaklar geldi polis asker seferber oldu göçmenlerin avrupaya geçme hevesi yok edildi.
    kaç defa türkiyeye gelip gittiler.
    3+3 milyar euro para ödemeyi bile kabul ettiler gerçi ödemediler ama iş sıcakken bunu kabul etmeleri olayın ciddiyetini ispatlar.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.