Şimdi Ara

Eğer linkte # varsa

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
135
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

arkadaşlar ben

<a data-test="test" rel="nofollow" style="word-wrap: break-word; text-decoration: underline;" target="_blank" onclick="return dhExternalLinkRedirect(this)" href="/ExternalLinkRedirect?module=pgdcode&messageId=129427736&url=#" data-href="#">BLA BLA BLA...</a>

şeklinde kod yazdım ve eğer linkte # varsa bir işlem eğer yoksa başka bir işlem yapmak istiyorum.

Bunu şöyle bir kod yazarak yaptım :

$a = "http://".$_SERVER['HTTP_HOST']."".$_SERVER['REQUEST_URI']."";

echo $a;

if (strstr($a, "#")) {

?>

<script type="text/javascript">

alert("a");

</script>

<input type="button" value="Kapat" onclick="javascript:history.go(-2)" style="position: absolute;top: 600px;left: 650px;">

<?php

}else{

?>

<script type="text/javascript">

alert("b");

</script>

<input type="button" value="Kapat" onclick="javascript:history.go(-1)" style="position: absolute;top: 600px;left: 650px;">

<?php

}

Ama sorun sayfanın yenilenmiyor olmasında bu sorunu nasıl çözebilirim?

Yardımınıza ihtiyacım var.

• Bence yapılmak istenen işlem için yazılan bu kod çok saçma. Ne yapılmak amaçlanıyor bilmiyorum ama daha düzgün bir çözüm yöntemi olacağından eminim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mevcut URL'i mi kontrol etmek istiyorsunuz yoksa belli bir elementteki href'i mi?

Mevcut URL'i kontrol etmek için aşağıdaki kodu if'e sokup istediğinizi yapabilirsiniz.

window.location.href.indexOf("#") > -1
  • quote:

Orijinalden alıntı: Front-Back

Mevcut URL'i mi kontrol etmek istiyorsunuz yoksa belli bir elementteki href'i mi?

Mevcut URL'i kontrol etmek için aşağıdaki kodu if'e sokup istediğinizi yapabilirsiniz.

window.location.href.indexOf("#") > -1

Sorun çözüldü. Teşekkürler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.