Şimdi Ara

EGEA'yı eleştirme ( Ana Konu)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
606
Cevap
7
Favori
36.631
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 ay
  • Cevaplayan Üyeler 208
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 2
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 saat 13 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Favoriye Eklediklerim 7
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • atrix1212 (31 mesaj) cormen (30 mesaj) Summit01 (27 mesaj) ne_demek (20 mesaj) lojistisyen (20 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (385 mesaj) Mobil (174 mesaj) Mini (47 mesaj)
  • @
131 oy
Öne Çıkar
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    49 Mesaj

Egea'nın urban plustaki multimedya sistemi megane'dan filan net daha iyi. Yeni Egea'daki büyük ekran ise direk Maserati MC20'den alınma, dijital klima zaten Alfa Romeo Guiletta'dan ;) Ön konsol yumuşak malzemeden yapılmış, deri direksiyon vs sürücünün dokunduğu her yerdeki malzeme kalitesi iyi. Plastik diyenler taksilere binen WAG WAGlar...

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/e6/79/08/e67908807d4ddb5c80af63ecb37c0f8d.jpg&t=0&width=480&text=1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tuna222 -- 17 Ocak 2021; 11:34:6 >
  • Yüzbaşı
    592 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Ben Kemal Geliyorum

2016 Focus Trendx pakette olmadığını görmüştüm. 4 kapı sedan olmasa panelvanfan çevirdiklerini iddia edebilirdim.

Alıntıları Göster

Pololarda ve symbol.lerde yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi autindustry -- 17 Ocak 2021; 10:33:36 >
    |
    |
  • Yarbay
    5742 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: tuna222

Egea'nın urban plustaki multimedya sistemi megane'dan filan net daha iyi. Yeni Egea'daki büyük ekran ise direk Maserati MC20'den alınma, dijital klima zaten Alfa Romeo Guiletta'dan ;) Ön konsol yumuşak malzemeden yapılmış, deri direksiyon vs sürücünün dokunduğu her yerdeki malzeme kalitesi iyi. Plastik diyenler taksilere binen WAG WAGlar...

Az daha zorla ha gayret

lamborghini gallardo lp 550-2 valentino balboni motoru var onu söylemeyi unuttun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Yüzbaşı
    760 Mesaj

Aynen kardeşim. Bu vag severler eleştiriyor boş yere.

Egeanın motoru maseratiden, kaporta bugattiden, direksiyon ve iç aksam mercedesle aynıdır, koltuklar rols royceden alınma zaten. Dokunulan her yer kaz tüyü gibi yumuşacıktır.

|
    |
    tuna222 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    4452 Mesaj

Toplama araba yani. Tamam.

|
    |
  • Yarbay
    4452 Mesaj

Sizin statü sembolünüz de paranız olup olmadığını belirtmek sanırım.  

|
    |
    unknownartist kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    4452 Mesaj

Doğru. Sedan iç piyasa malı olduğundan Şahin'e çevirebilecek kadar çevirdiler. Nasıl olsa bu arabaya da mükemmel, muhteşem diyebilecek kapasitede bir kitle var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cormen -- 17 Ocak 2021; 12:35:4 >
    |
    |
  • Yarbay
    5742 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Melikşah_38

Aynen kardeşim. Bu vag severler eleştiriyor boş yere.

Egeanın motoru maseratiden, kaporta bugattiden, direksiyon ve iç aksam mercedesle aynıdır, koltuklar rols royceden alınma zaten. Dokunulan her yer kaz tüyü gibi yumuşacıktır.

Muhahahahaha

|
    |
  • Çavuş
    49 Mesaj

Egea düşmanları toplanmış yine :) Dediklerim doğrudur istediğiniz kadar çarpıtın 100 liralık ürüne 200 lira verenler ;) Egea zaten çok iyi bir fiyat / performans aracıydı. Şimdi yeni kasa + motor ile F/P oranını daha da yükseltti. Maserati'deki multimedya ekranı var diyorum daha ne diyeyim :))) Renault + VAG + PSA hala basmatik ekran koysunlar ;)

Egea dijital klima ve multimedya ekranı

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/7c/2d/e0/7c2de03d4eaf6afa89fd2c9ee1d65909.png&t=0&width=480&text=1

2021 Maserati MC-20 multimedya ekranı

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/ff/16/21/ff1621440e916572d4ed77029d91abef.jpg&t=0&width=480&text=1

Alfa Romeo Guiletta dijital klima kumandaları

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/0a/53/b9/0a53b9438d077ef1ae39e635f2c7c804.jpg&t=0&width=480&text=1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tuna222 -- 17 Ocak 2021; 15:9:19 >
    |
    |

• Çavuş
    49 Mesaj

Egea multimedya ekranı incelemesini aşağıdaki videoda bulabilirsiniz arkadaşlar ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tuna222 -- 17 Ocak 2021; 15:12:24 >
    |
    |
  • Yarbay
    4452 Mesaj

Bir metal yığınına dost ya da düşman olacak kadar aklımızı kaybetmedik şükür. Herkesi kendiniz gibi sanmayın. Her önünüze sunulana razı olmayın diye gözünüzü açmaya çalışıyoruz şurada. Bir aracın sedanının HB'sinden kat be kat ucuz satıldığı nerede görülmüş? Türkiye'de. Neden? Çünkü biz nasıl olsa yeriz... Bugün sıfır Şahin üretseler yere göre sığdırmayacaklar var ne yazık ki...

Tekrar alıntı yapmakta fayda var.

Alıntı

metni:
    sedan - hatchback & station wagon segmentlerinde inanılmaz farklar olan arabadır. buyurun size sıralı tam liste:
    egea sedan ve hb/sw farkları.1-ön cam akustikleri farklı m1244-1 sedanın ki m1250-1 hb ve sw2-ön yan cam kalınlıkları farkı. sedan 3,2mm iken sw ve hb 4mm(passat ile aynı).3-hb/sw taban döşemesi farklı, tavanda yalıtımları var. ayrıca tavanda çift braket var.4-ön süspansiyon geometrisi ile amortisörler farklı.arka süspansiyon aynı ancak amortisörü farklı.5-sw ve hb motor yalıtımları + ilave yalıtım pedleri var.6-şase metal karışımları farklı7-sw ve hb’de rüzgar direnci açısından üst segment araçlardaki gibi taban komple muhafaza ile kaplı.8-sw ve hb’de davlumbazların arkasında davlumbazlara yapışık 3 cm kalınlığından ses yalıtım keçesi var.9-sw ve hb taban halısı altında 4 cm 600 dansite bondex sünger var.10-emniyet kemerleri farklı11-adas sistemi var.12-arka çamurluk kısımların da ek izalosyanları mevcut.13-ön kapılarda ek fitil var.14-hb ve sw vites önündeki boşlukta led var.15-led gündüz farı ile mercekli far var.16-hb ve sw sis farları cevresinde hava kanalları olup sedan da yoktur. hem diskin soğuması hemde rüzgar direncinin azalması içindir.

https://eksisozluk.com/entry/104664113

Sedanlara bugün ederi toplamda 60 liralık kapı altı fitili koymaktan imtina ettiler be... Sizler, "bu iç piyasaya verdiğiniz sedanlar neden böyle? Bizi neden adam yerine koymuyorsunuz" demek yerine Maserati ekranlarınızla haşır neşir olmaya, gidip sıralara yazılmaya devam edin.   Müstahak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cormen -- 17 Ocak 2021; 16:10:35 >

• Yüzbaşı
    653 Mesaj

Bu sedan ve HB/SW farkları zaten bilinen şeyler. Adamlar zaten sedan modeli TR piyasası için yaptılar. Bunu da hiçbir zaman gizlemediler. 20 sayfa nedir milletin alıp veremediği anlamak mümkün değil. Parası olan daha iyisini, güzelini, kalitelisini alır, olmayan gider bunu alır. Bu araç fiyat performans aracı nokta.

• Yarbay
    13931 Mesaj

Yav ne değişik insanlar var bir de bilmiş bilmiş yazıyorlar, okuması çok komik oluyor.

Adam yazmış 60 liralık kapı fitili koymamışlar diye... Koymamışlarsa fiyatı ona göre arkadaşım, sen fitilli olanı alabilirsin istersen. Sanki millete zorla veya olmayan özellikleri var diyerek satıyorlar...

Sedan, hb kasadan kat be kat ucuzmuş sedan 100 bin lira da hb 300 bin mi, nasıl boş muhabbetler bunlar?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yarbay
    2416 Mesaj
    Şu farklara rağmen gidip sedan alanları da anlamak mümkün değil. Kimse sebep sedanın bir tık ucuz olması demesin resmen sedan hastalığı var toplumda.

• Yarbay
    4452 Mesaj

Valla uzun zamandır şanına yaraşır bir notla engellemişim ama nedense bildirimlere düştün. Denk gelmişken cevap vereyim bari demek isterdim ama... konuyu sen de çok iyi biliyorsun. Hayatta başarılar kardeşim.

|
    |
    lojistisyen kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    4452 Mesaj

Nerede gizlemediler? Nerede yazıyor bu farklar?

|
    |
    autoshow kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    592 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: jasd

Arkadaşlar merhaba,
    Makyaj öncesi Egea için ekşi'de şöyle bir yazı bulunuyor. Bunun doğruluk payı nedir? Yalıtım için yazılanlar neyse de şase için yazılanlar kafa karışıklığı yaratıyor.
    egea sedan ve hb/sw farkları. (Alıntıdır)
    1-ön cam akustikleri farklı m1244-1 sedanın ki m1250-1 hb ve sw
    2-ön yan cam kalınlıkları farkı. sedan 3,2mm iken sw ve hb 4mm(passat ile aynı).
    3-hb/sw taban döşemesi farklı, tavanda yalıtımları var. ayrıca tavanda çift braket var.
    4-ön süspansiyon geometrisi ile amortisörler farklı.arka süspansiyon aynı ancak amortisörü farklı.
    5-sw ve hb motor yalıtımları + ilave yalıtım pedleri var.
    6-şase metal karışımları farklı
    7-sw ve hb’de rüzgar direnci açısından üst segment araçlardaki gibi taban komple muhafaza ile kaplı.
    8-sw ve hb’de davlumbazların arkasında davlumbazlara yapışık 3 cm kalınlığından ses yalıtım keçesi var.
    9-sw ve hb taban halısı altında 4 cm 600 dansite bondex sünger var.
    10-emniyet kemerleri farklı
    11-adas sistemi var.
    12-arka çamurluk kısımların da ek izalosyanları mevcut.
    13-ön kapılarda ek fitil var.
    14-hb ve sw vites önündeki boşlukta led var.
    15-led gündüz farı ile mercekli far var.
    16-hb ve sw sis farları cevresinde hava kanalları olup sedan da yoktur. hem diskin soğuması hemde rüzgar direncinin azalması içindir.

Sedan ve hb arasinda, hb lehine epey fark var hocam

Yalniz, hicbir arabanin tabaninda 4 cm kalinliginda yalitim malzemesi yoktur. Bu bilgi listenin dogrulugu konusinda beni tereddute dusurdu

• Çavuş
    49 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: cormen

Bir metal yığınına dost ya da düşman olacak kadar aklımızı kaybetmedik şükür. Herkesi kendiniz gibi sanmayın. Her önünüze sunulana razı olmayın diye gözünüzü açmaya çalışıyoruz şurada. Bir aracın sedanının HB'sinden kat be kat ucuz satıldığı nerede görülmüş? Türkiye'de. Neden? Çünkü biz nasıl olsa yeriz... Bugün sıfır Şahin üretseler yere göre sığdırmayacaklar var ne yazık ki...

Tekrar alıntı yapmakta fayda var.

Alıntı

metni:
    sedan - hatchback & station wagon segmentlerinde inanılmaz farklar olan arabadır. buyurun size sıralı tam liste:
    egea sedan ve hb/sw farkları.1-ön cam akustikleri farklı m1244-1 sedanın ki m1250-1 hb ve sw2-ön yan cam kalınlıkları farkı. sedan 3,2mm iken sw ve hb 4mm(passat ile aynı).3-hb/sw taban döşemesi farklı, tavanda yalıtımları var. ayrıca tavanda çift braket var.4-ön süspansiyon geometrisi ile amortisörler farklı.arka süspansiyon aynı ancak amortisörü farklı.5-sw ve hb motor yalıtımları + ilave yalıtım pedleri var.6-şase metal karışımları farklı7-sw ve hb’de rüzgar direnci açısından üst segment araçlardaki gibi taban komple muhafaza ile kaplı.8-sw ve hb’de davlumbazların arkasında davlumbazlara yapışık 3 cm kalınlığından ses yalıtım keçesi var.9-sw ve hb taban halısı altında 4 cm 600 dansite bondex sünger var.10-emniyet kemerleri farklı11-adas sistemi var.12-arka çamurluk kısımların da ek izalosyanları mevcut.13-ön kapılarda ek fitil var.14-hb ve sw vites önündeki boşlukta led var.15-led gündüz farı ile mercekli far var.16-hb ve sw sis farları cevresinde hava kanalları olup sedan da yoktur. hem diskin soğuması hemde rüzgar direncinin azalması içindir.

https://eksisozluk.com/entry/104664113

Sedanlara bugün ederi toplamda 60 liralık kapı altı fitili koymaktan imtina ettiler be... Sizler, "bu iç piyasaya verdiğiniz sedanlar neden böyle? Bizi neden adam yerine koymuyorsunuz" demek yerine Maserati ekranlarınızla haşır neşir olmaya, gidip sıralara yazılmaya devam edin.   Müstahak.

Bir modelin hem HB hem sedan varyantı varsa HB genelde daha pahalıdır. Yani her yerde görülmüştür.

Örnek

Focus HB 220 bin lira

Focus sedan 206 bin lira

• Yüzbaşı
    729 Mesaj
    Ne kadar güzel bi tartisma cikti bu konuda. Kavgalari okuyup okuyup egleniyorum arada cok komik mesajlar geliyor. Konuyu acan arkadasa burdan tesekkur ediyorum. Kolay gelsin hocalar

|
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Radyo Dinle
Pubg mobile uc
Instagram takipçi satın al
Bitcoin Alım Satım
backlink paketleri
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
1,234
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.