Şimdi Ara

EGEA'yı eleştirme ( Ana Konu) (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
613
Cevap
7
Favori
41.766
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
135 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aynen katılıyorum. Ama bazıları bunu anlamakta zorlanıyorlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • atrix1212 kullanıcısına yanıt
    Fsi ile fotoğraftaki golfün ilgisini açıklayabilir misiniz rica etsem?
  • 30 yaşında kuş serileri yolda hala drift yapıyor. Bence Tofaş kalitesiz üretim yapmıyor. Geçmişiyle barişsa daha çok satar bence.

Egea nın eksiği güvenlik. Fakat aynı paraya 10 yaşında golf alinabiliyorken hangisi daha güvenli tartışılır. Bunu test edecek babayiğit lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: UmutBG

Fsi ile fotoğraftaki golfün ilgisini açıklayabilir misiniz rica etsem?

Wag grubunun küçük hacimli benzinli motoru örneğin 1.2 tsi türkiyede yaklaşık 10 yıldır var.

Egeanın ilk küçük hacimli turbo motoru daha yeni piyasaya giriyor. Anlatmak istediğimi herkes anladı diye umuyorum.

Motor teknolojisi

Güvenlik ekipmanları

Frene bastığında verdiği güven.

Hepsi 10 sene geriden geliyor.bu konu gereksiz uzadı. Neyse ki parasının arabası olduğu konusunda herkes hemfikir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atrix1212 -- 16 Ocak 2021; 20:11:5 >
  • milletin dediğiyle araba alacak olsaydık hiç araba alamazdık. hele bu forumdakilerin dediğiyle. egea fıstık gibi araba. şu an araba alacak olsam milletin elden düşme arabasına para vereceğime sıfır egea alır geçerdim.

• Egea vs Golf tartışmasını Almanlar da yapmışlar ve sonuç Egea daha iyi. Golf zaten parasının arabası değil sunduklarına oranla çok pahalı bir araç bunu herkes biliyor sadece wag waglar kabul edemiyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tuna222 -- 16 Ocak 2021; 21:30:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tuna222

Egea vs Golf tartışmasını Almanlar da yapmışlar ve sonuç Egea daha iyi. Golf zaten parasının arabası değil sunduklarına oranla çok pahalı bir araç bunu herkes biliyor sadece wag waglar kabul edemiyorlar.

Oha bu kadar dolu Egea Türkiye’de yok bak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ucuz olduğu için aldım bende cross egea. 164.000 bine orta donanım.
    Bu Fiyat skalasında, yerden hafif yüksek, lpg uyumlu, parçası ucuz bir araç, mantıklı geldi aldım. Param var, bmw 3 bile alabilirim kredi kullanmadan amaç ne ama? Otomobil tutkum yok, umrumda da değil.

Ama şu bir gerçek, avrupa da sıradan bir c sınıfı araç 10.000 euro olsun, benzer özellikt vw gibi bir c sınıfı araç 20.000 euro olsaydı büyük bir kesim 10.000 euroluk f/p aracı alırdı. Çünkü orada sosyal statü araba ile belirlenmiyor. Gerçi sosyokültürel anlamda gelişmiş biri de Türkiye de otomobil tutkusu yoksa arabaları tamamen a noktasından b noktasına götürüren bir araç olarak görüyor. 50 yaşında çocuk onkologu hocam 206 pejo ile işe gidip geliyor. Ama dünyayı gezmiştir, aşırı kaliteli yaşar.

Kısaca Senin otomobil harici sosyal statünü belirleyecek bir özelliğin yoksa, tabiki egea senin için çöp, bmw kral araba.

Bunu otomobil tutkusu olan insanları ayrırak söylemek lazım, ama onlar da gidip 3008 için 40 takla atmaz pek, ruhlu araç alır.

Tabiki belli olmaz zevk meselesi.

• unknownartist kullanıcısına yanıt

“Kısaca Senin otomobil harici sosyal statünü belirleyecek bir özelliğin yoksa, tabiki egea senin için çöp, bmw kral araba. “

konuya son noktayı koymuşsunuz hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: autindustry

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Güvenlik konsunda tamamen haklısınız, Aynı şeyi bende söyledim, hatta benim 10 yıllık 2006 astra h ı satmamın en büyük sebebi buydu. Ama şehiriçi kullanılıyor, evi okula yakın, adamda kısmen haklı da burası Türkiye, bi dallama gelip vurur.
    Başka bir örnek vereyim, babası zamanında Atatürk tarafından Fransa ya yollanan ve Fransa tarafından 'Légion d'honneur' nişanı alan 3-5 türkten biri olan Ortopedi hocam 80 model porche ile gelirdi. Çünkü adamın otomobil zevki vardı, ona aslağa 2008 aldıramazsın.
    Bunları şu yüzden yazıyorum, gelip burada o araç alınır mı hebe hübe diyen tayfa sıradan orta sınıf araçlara binip gelip bu saçma zırvalar ile başağrısı yapıyor.
    Hakkı sur gibi otomobil zevkin varsa, paran bile yoksa gidip keyifli makina alırsın, 208 kovalayıp egea ya laf söylemek aşırı komik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unknownartist -- 16 Ocak 2021; 22:19:15 >

• @ unknownartist

"Kısaca Senin otomobil harici sosyal statünü belirleyecek bir özelliğin yoksa, tabiki egea senin için çöp, bmw kral araba."

İşin özeti  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alfa-x -- 16 Ocak 2021; 22:28:37 >

• unknownartist kullanıcısına yanıt

hayırlı olsun renk ne seçtiniz?

• Egea 1.4 ilk defa bir arabada arka koltuklarda tavanda el tutamagı olmadıgını gördüm😂😂bu kadarda tasarruf olmazki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ismailcem34 -- 16 Ocak 2021; 23:52:52 >
  • tuna222 T kullanıcısına yanıt
    Mistik gri hocam

• uzun zamandir gordugum en guzel konu basligi
  • Arkadaşlar merhaba,
    Makyaj öncesi Egea için ekşi'de şöyle bir yazı bulunuyor. Bunun doğruluk payı nedir? Yalıtım için yazılanlar neyse de şase için yazılanlar kafa karışıklığı yaratıyor.
    egea sedan ve hb/sw farkları. (Alıntıdır)
    1-ön cam akustikleri farklı m1244-1 sedanın ki m1250-1 hb ve sw
    2-ön yan cam kalınlıkları farkı. sedan 3,2mm iken sw ve hb 4mm(passat ile aynı).
    3-hb/sw taban döşemesi farklı, tavanda yalıtımları var. ayrıca tavanda çift braket var.
    4-ön süspansiyon geometrisi ile amortisörler farklı.arka süspansiyon aynı ancak amortisörü farklı.
    5-sw ve hb motor yalıtımları + ilave yalıtım pedleri var.
    6-şase metal karışımları farklı
    7-sw ve hb’de rüzgar direnci açısından üst segment araçlardaki gibi taban komple muhafaza ile kaplı.
    8-sw ve hb’de davlumbazların arkasında davlumbazlara yapışık 3 cm kalınlığından ses yalıtım keçesi var.
    9-sw ve hb taban halısı altında 4 cm 600 dansite bondex sünger var.
    10-emniyet kemerleri farklı
    11-adas sistemi var.
    12-arka çamurluk kısımların da ek izalosyanları mevcut.
    13-ön kapılarda ek fitil var.
    14-hb ve sw vites önündeki boşlukta led var.
    15-led gündüz farı ile mercekli far var.
    16-hb ve sw sis farları cevresinde hava kanalları olup sedan da yoktur. hem diskin soğuması hemde rüzgar direncinin azalması içindir.

• quote:

Orijinalden alıntı: jasd

Arkadaşlar merhaba,
    Makyaj öncesi Egea için ekşi'de şöyle bir yazı bulunuyor. Bunun doğruluk payı nedir? Yalıtım için yazılanlar neyse de şase için yazılanlar kafa karışıklığı yaratıyor.
    egea sedan ve hb/sw farkları. (Alıntıdır)
    1-ön cam akustikleri farklı m1244-1 sedanın ki m1250-1 hb ve sw
    2-ön yan cam kalınlıkları farkı. sedan 3,2mm iken sw ve hb 4mm(passat ile aynı).
    3-hb/sw taban döşemesi farklı, tavanda yalıtımları var. ayrıca tavanda çift braket var.
    4-ön süspansiyon geometrisi ile amortisörler farklı.arka süspansiyon aynı ancak amortisörü farklı.
    5-sw ve hb motor yalıtımları + ilave yalıtım pedleri var.
    6-şase metal karışımları farklı
    7-sw ve hb’de rüzgar direnci açısından üst segment araçlardaki gibi taban komple muhafaza ile kaplı.
    8-sw ve hb’de davlumbazların arkasında davlumbazlara yapışık 3 cm kalınlığından ses yalıtım keçesi var.
    9-sw ve hb taban halısı altında 4 cm 600 dansite bondex sünger var.
    10-emniyet kemerleri farklı
    11-adas sistemi var.
    12-arka çamurluk kısımların da ek izalosyanları mevcut.
    13-ön kapılarda ek fitil var.
    14-hb ve sw vites önündeki boşlukta led var.
    15-led gündüz farı ile mercekli far var.
    16-hb ve sw sis farları cevresinde hava kanalları olup sedan da yoktur. hem diskin soğuması hemde rüzgar direncinin azalması içindir.

merhaba,

bu videoda ve altındaki yorumlarda farklardan bahsedilmiş. HB sedan'dan daha kaliteli.

• quote:

Orijinalden alıntı: ismailcem34

Egea 1.4 ilk defa bir arabada arka koltuklarda tavanda el tutamagı olmadıgını gördüm😂😂bu kadarda tasarruf olmazki

2016 Focus Trendx pakette olmadığını görmüştüm. 4 kapı sedan olmasa panelvanfan çevirdiklerini iddia edebilirdim.

• 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.