Şimdi Ara

EGEA'yı eleştirme ( Ana Konu) (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
613
Cevap
7
Favori
41.687
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
135 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Haklısınız, herkes her şeyi %100 bilmiyor sonuçta, ama diğer arkadaş çarpıtıyor şuan ona sinirlendim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: utkuversus

https://www.euroncap.com/tr/results/honda/civic/11041
    Buyurun, sizin 4 yıldızlı civicin detaylı, revize edilmiş derecelendirmesi.
    Ben yalan konuşmam.

Arkadaşım attığın revize değil yeni kasa

Civic'ler 2012 FB7 kasadan itibaren çok güvenlidir. IIHS small overlap testi ile bunu ispatlamışlardır.

2016 sonrası FC5'lerin sensing.li (aktif güvelik sistemi) olanları güvenlikte zirveye oynar. TR:dekilerin arka tampon koruma demirleri çalınıyor olsa da, civic iyidir.

Gelip 2006 tarih öncesi kasa civic, 2016 tasarımlı sıfır egea.dan güvenlidir dersen gereken cevabı alırsın. Kimse egea güncel civicten güvenlidir demiyor. Yalnız sıfır aracın test sonuçlarını, 10-15 yaşındaki hurdalık müdavimleriyle kıyaslarsanız gereken cevabı alırsınız.

10-15 yaşındaki aracın hava yastığının açılacağının bile garantisi yok. Korozyonu, metal yorgunluğu ne alemde belli değil

Not: Egea sahibi falan değilim.

IIHS small overlap top puanlı ve euro ncap 5 yıldızlı, aktif şerit takip - acil durum frenleme radarlı aracım var

• autindustry A kullanıcısına yanıt
    Tamam hocam siz radar madarlı aracınızla gidebilirsiniz. 130 lira parası olan adam da 2 yılda motoru eline veren arabayı alıp yoluna devam edicek, ek güvenlik paketi olmadan 3 yıldız alan arabaya binecek.

Yukarıda Reno örneğini verdiniz. Bende size aynı örneği, güncel zamanda 3 puan alan, 2010da 5 Yıldız almış alfa giluetta ile veriyorum. Sizin hesapta bahsettiğim civicler ile Egea aynı güvenlik seviyesinde oluyor.

İki araç arasında zırnık fark yok.

https://www.euroncap.com/tr/results/alfa-romeo/giulietta/11002

https://www.euroncap.com/tr/results/alfa-romeo/giulietta/29288
  • quote:

Tamam bende diyorum ki, istediğini alsın. Benim alım gücüm de çok iyi değil. Şuan aynı arabayı ölsek alamayız. Bırak aynısını, yarı fiyatında ki arabayı bile alamayız. O zaman bir şekilde paramız oldu aldık.
    130 Bin TL param olsa, Egea almam. Bu kadar basit. Ki o kadar bile param yok şuan.

Hocam almayabilirsin, kimse de kalkıp niye almıyorsun diyemez. Bu bir tercih meselesidir.

Fakat Türkiye'ye ciddi istihdam katmış ve en çok satan araca kazık demek doğru değil.

Bu arabanın hb ve artık cross kasası Avrupa'da da satılıyor. Facia bir şey olsa satamazlar orada.

• deserthawk D kullanıcısına yanıt
    Ya hocam ben de diyorum ki, bu işi fırsata çevirip insan hayatını tehlikeye atan araçlar, 2021 yılında neden satılıyor? Acemi adam bunu altına çekip uzun yol yapsa, virajda araçtan beklenmedik bir tepki alıp panik yapsa ne olacak?

Bu araç 60-70 ile duvara toslasa, 3 yıldızlık aracın ön koltuğunda oturan, belki de 2 çocuğuna bakan adama ne olacak?

Sıfır, yok dokunmatik ekran, yok yeni diye alınan araba can pazarına dönüp ocağa ateş atınca ne olacak? Kimden sorulacak bunun hesabı? 130 Bine aracı alan adama mı? Bunu Türkiye pazarına alın size araba diye sunanlara mı? Ucuz araba diye hiçbir şeyden haberi olmayıp alan insanlar kaza yaptığında ne olacak?

Şimdi size soruyorum. Güvenliğinden şüphe edilmeyen ikinci el bir aracı 130-150 bin paraya almak mı? Yoksa en baz model, 3 yıldız Egeayı 130 Bine almak mı?

Karar sizin.
  • amma çok FIAT düşmanı Cahil VAG bot varmış be... modellere düşman olmanız için üretmiyorlar...

• ugah6aiw kullanıcısına yanıt
    Tabii ki de Fiat düşmanı olacağız. Linea'nın sakat koltuk tasarımı ve yasadışı üretim tekniği yüzünden sakat kalan adam youtube üzerinden elinde kazalı koltukla video çekiyor, çok sevgili Fiat bunu Türkiyeye kapatıyor. Vpnsiz izleyemiyorsunuz Youtube üzerindeki adamın videolarını.
  • quote:

Tabii ki de Fiat düşmanı olacağız. Linea'nın sakat koltuk tasarımı ve yasadışı üretim tekniği yüzünden sakat kalan adam youtube üzerinden elinde kazalı koltukla video çekiyor, çok sevgili Fiat bunu Türkiyeye kapatıyor. Vpnsiz izleyemiyorsunuz Youtube üzerindeki adamın videolarını.

FİAT BUDUR.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atrix1212 -- 14 Ocak 2021; 12:17:1 >
  • atrix1212 kullanıcısına yanıt
    Bu adamın YouTube videolarının HEPSİ tr de engelli.
  • habertürk yayını

• quote:

Ya hocam ben de diyorum ki, bu işi fırsata çevirip insan hayatını tehlikeye atan araçlar, 2021 yılında neden satılıyor? Acemi adam bunu altına çekip uzun yol yapsa, virajda araçtan beklenmedik bir tepki alıp panik yapsa ne olacak?

Bu araç 60-70 ile duvara toslasa, 3 yıldızlık aracın ön koltuğunda oturan, belki de 2 çocuğuna bakan adama ne olacak?

Sıfır, yok dokunmatik ekran, yok yeni diye alınan araba can pazarına dönüp ocağa ateş atınca ne olacak? Kimden sorulacak bunun hesabı? 130 Bine aracı alan adama mı? Bunu Türkiye pazarına alın size araba diye sunanlara mı? Ucuz araba diye hiçbir şeyden haberi olmayıp alan insanlar kaza yaptığında ne olacak?

Şimdi size soruyorum. Güvenliğinden şüphe edilmeyen ikinci el bir aracı 130-150 bin paraya almak mı? Yoksa en baz model, 3 yıldız Egeayı 130 Bine almak mı?

Karar sizin.

Euro ncap'in test standartları yükseliyor. İkinci el aracın 5 yıldızı egeanın 3 yıldızından daha düşük koruma sağlıyor olabilir.

• Şuan elimde 130 K olsun , en boş paketi çeker kapıma garajıma koyarım.

• Parasını arabası kesinlikle değil. Çünkü hiç bir araba şu an parasının arabası değil.

300 civic alacağıma 130 egea alırım o net.

Bizleri bu uçan tabutlara mahkum edenler utansın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FurkanEmir411

1.5 TSi çok güzel motor 👍 1.6 Ecoboost gibi ateşli bi üniteden sonra 2.0 dizel olmadığı sürece yürümez tabi hocam 😀

Alıntıları Göster

Hocam Egea sahipleri yanlış anlamasın, araç kötü demedim ben. Ama 1.6 dizelciler, marka gözetmeksizin neredeyse birçoğu biraz tork var diye uçuyoruz triplerine giriyor. Mesela 1.5 120'lik Focus'ta tamam atik geliyor araç, 1-2 viteslerde 150 hp gibi hissediyorsun ama 80 km/s'den sonra kesiliyor gücü yani. Şimdi bu araçla selektör atıyorum ben herkesi tokatlıyorum triplerine giremeyiz.

Ha Egea'yı da şu yönden eleştireceğim, malzeme kalitesi ve manuel vitesi berbat ötesi. Özellikle manuel vites, ne yolları belli ne geçişi, manuel vites seven benim gibi adamı bile tiksindirdi yani. Peugeot'da da var bu sorun, manuel vitesi tamamen bırakması gerekiyor bu firmaların. (Peugeot GTi serisi hariç)

• diğer markalar küçük farklar için 100k fazla istiyor. şu arabanın 2 katını ödediğiniz yine 1.6 dize motora sahip araçlar var. o araçların sunduğu farklar yüzbinlerce lirayı hak ediyor mu?
  • Ncap testi icin bir sey diyeyim. Su an lounge paket teste girse 5 yıldız alir her turlu. Ncap artik dijital gorsel uyari ikaz guvenlik sistemlerine bakiyor. Egeanin 3 yildiz aldigi sene carpisma testleri 5 yildiz aslinda. Ama diger teknolojik guvenlik sistemleri o yil olmadigi icin 3 yildiz aldi.
  • 1.4 motoru yağ yakıyor ama çözüm üretilmiyor. avrupada böyle olduğunu düşünmüyorum ama bence türkiyedeki fiat müşteriye gereken değeri göstermiyor.

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.