Şimdi Ara

EGEA KAZASI (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
112
Cevap
3
Favori
8.996
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Araba yok olmaya başlamış.

• quote:

Orijinalden alıntı: tosoon

EGEA KAZASI

Yorumsuz :)

Ben böyle cahillik görmedim ayakta alkışlıyorum...

• O kadar da değildir hocam bir kartala benim Bianchi bisikletle çocukken yandan çarpmıştım. Göçmüştü aracın gövdesi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi normal human -- 24 Mayıs 2017; 0:6:32 >
  • Arabaya çamur atıp elinize ne geçiyor; harbiden anlamıyorum. O kadar cahilce yorumlar var ki!!!!!

Yok kedi-ciğer desem kıskanılacak bir araba değil.

Birincisi; Araç orta paket. 2 havayastığı yok!! 6 tane var... bu konuda çamur atan cahiller attıkları çamur üstlerine bulaştı.

İkincisi; kaza nasıl, hangi süratte olmuş biliyormusunuz?? Hasardan gözüken yüksek süratte dorseye veya kamyona arkadan vurmuş. Hızlı vurmuş çünkü aracın ön tarafı dingile kadar gelip dağılmış. Bu benim tahminim. Yanılıyor olanilirim ama görüntü bu.. Bu tarz kaza yapıp dağılan milyon tane araba resmi koyarım buraya...

Üçüncüsü; Allah rızası için 3 yıldız 3 yıldız deyip durmayın. Açın ncap raporunu okuyun. Nerelerden puan kaybetmiş anlayın. Sonra konuşun. Sonra kaybettiği puanların bu kazayla alakası var mı inceleyin.

Sene olmuş 2017 bilgi çağındayız. Sadece okuyun.

Not: Egea veya Fiatla son 4 yıldır uzaktan yakından alakam yok. Muhtemelen olmayacak. Golf sahibiyim. Sadece bu cahilce atılan iftiralara sinir olduğum için yazdım.

• Egea'nın şu ana kadarki kaza fotoları pek iç açıcı değil.

İnşallah bunlar uç örneklerdir, daha iyi koruma sağladığını umuyorum çünkü milletimizin canı bunlara emanet.
  • Genc bir tanidik yeni kasa mercedes e250 coupe ile uzun yolda sollarken yaklasik 200km ile kamyonla kafa kafaya girdi. Kendisi rahmetli oldu aracin da onu cok kotuydu ortada ne direksiyon ne on konsol ddirekr pres olmus. Ama yine de bu kadar degildi.

• Sedani hb sinden hafif bir araba girse 1 yildiz almakta bile zorlanacak arac modern tabutlar yazik gercekten

• Phantom II kullanıcısına yanıt
    Olay dağılması değil, fiziki darbeyi yada basıncı içeri yansıtıp yansıtmamasıdır. Bmw Mercedes Audi Volvo vs vs. Kabortalar uçsa bile bu firmalar darbe absorbesini kabortada yapıp kabin içerisine en az darbeyi yansıtıyor. Gelen mala gelsin, mal yeniden yapılır kazanılır, can kazanılmaz, yapılmaz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu arabalarda yapay bir güven hissi var iyi arabaların verdiği. Üzerinde çalışılmış belli. Sanki aracın limitlerine çok uzaksiniz ama sadece düz giderken.

Buda insanlarda saçma bir güven hissi oluşturuyor. Galiba sebebi geniş aks ve dingil mesafeleri ile iki sınıf üstte olan lastik ölçüleri.

Dikkat ederseniz şase parçaları eğilip bükülmemis bağlantı noktalarından hasar almadan kopmuş. Buda araçta statik hesapları ve şase burulma noktalarında mühendislik olmadığını gösteriyor.

Sadece araba yapmışlar. Çağı yansıtan bir model değil. Büyük ihtimal tasarlanırken sadece pazarlama sahte hissiyat ve üretim kolaylığına mesai harcanmış.

Sonuç olarak da ortaya aracı kullananın kafasında çizmesi gereken sınırlar ve acemiler için tam bir ölüm makinesi çıkmış.

Siz istediğiniz kadar konuşun arkadaşlar. NCAP testinden 5 yıldız almış bile olsa ki değil hepimizin bildiği üzere. Araç dayanıklı değil. Soruları belli bir sınava çalışmak ile her ihtimali hesaplayıp çalışmak arasında bir fark var ve bu araba belli olan sorulara bile göz ucuyla bakmış.

Tam bir rezillik hele satıldığı paralara bakınca.

Bu millet kime ne yaptı da bunları haketti bilemiyorum...

• kocatepe K kullanıcısına yanıt
    Millete cahil deyip durmayın test raporu ortada rakiplerinin aldığı yıldızlar puanlar ortada, kaza fotoları ortada, daha ne diyelim?

• fiat alacağınıza daçya alın daha iyi.iyi modelleri olsa bile tepki gösterin,defolup gitsinler.yıllardır tofaş yüzünden ne ocaklar söndü .

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

fiat alacağınıza daçya alın daha iyi.iyi modelleri olsa bile tepki gösterin,defolup gitsinler.yıllardır tofaş yüzünden ne ocaklar söndü .

Ocaklar tofas yuzunden degil bizzat insanin kendisi yuzunden soner. Trafik kazaalrinda en buyuk etken %95 ile insandir. Heleki bu kazayi baz alip egea soyle boyle demek tamamen coluk cocuk isidir. Evet egeanin guvenlik noktasinda rakiplerinden eksiklikleri var ama bu demek degilki egea kagit gibi arabadir.

Ayrica dacia ile karsilastirmak ilginc olmus fanatiklige gerek yok. Kaza her aracla olabilir, heleki bu tarz kazalar allah korusun ncap hava yastigi falan dinlemez.

Ben 17 aydir egea kullaniyorum ve son derece memnunum.

• quote:

Orijinalden alıntı: think of idea

Bu arabalarda yapay bir güven hissi var iyi arabaların verdiği. Üzerinde çalışılmış belli. Sanki aracın limitlerine çok uzaksiniz ama sadece düz giderken.

Buda insanlarda saçma bir güven hissi oluşturuyor. Galiba sebebi geniş aks ve dingil mesafeleri ile iki sınıf üstte olan lastik ölçüleri.

Dikkat ederseniz şase parçaları eğilip bükülmemis bağlantı noktalarından hasar almadan kopmuş. Buda araçta statik hesapları ve şase burulma noktalarında mühendislik olmadığını gösteriyor.

Sadece araba yapmışlar. Çağı yansıtan bir model değil. Büyük ihtimal tasarlanırken sadece pazarlama sahte hissiyat ve üretim kolaylığına mesai harcanmış.

Sonuç olarak da ortaya aracı kullananın kafasında çizmesi gereken sınırlar ve acemiler için tam bir ölüm makinesi çıkmış.

Siz istediğiniz kadar konuşun arkadaşlar. NCAP testinden 5 yıldız almış bile olsa ki değil hepimizin bildiği üzere. Araç dayanıklı değil. Soruları belli bir sınava çalışmak ile her ihtimali hesaplayıp çalışmak arasında bir fark var ve bu araba belli olan sorulara bile göz ucuyla bakmış.

Tam bir rezillik hele satıldığı paralara bakınca.

Bu millet kime ne yaptı da bunları haketti bilemiyorum...

Mantıklı yorum.

• _Etzel_ kullanıcısına yanıt
    https://youtu.be/OxfHrrgbKNY

https://youtu.be/vFYHovJEUBg

Link olarak verebildim..

• Egeanın sağlam bir araba olmadığı kesin ama 1.3 multijet olani bile rahatça 180-200 kms hıza ulaşabiliyor.

Onun için kazanın olduğu süratı bilmeden arabayı gömmek pek mantıklı değil.

• Şu araçları alanlara üzülüyorum Ölen varsa Allah rahmet eylesin bile bile lades. Ucuz diye alıyorlar heralde başka bir açıklaması yoktur
  • Sirf egea diye karalamalar baslamis.

Ayni kaza baska markayla olsa kaza nasil olmus bakalim, o hizda elbette o sekilde hasar olur gibi yorumlar gelirdi

Yine tarafsizlik on planda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jeopol -- 24 Mayıs 2017; 11:33:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: teneke1236737

quote:

Orijinalden alıntı: tosoon

EGEA KAZASI

Yorumsuz :)

Bir de gülücük koymuş.Boş bir yorum ve boş bir resim.

Bu tür araçlarda monokok şasi vardır.Senin bildiğin BMW,Mercedes-Benz,Audi,Vw,Dacia şasisi değil.

Baya faydası olmuş

• Tek bir marka modeli karalamaya gerek yok. Ncaptan beş alan araba sanki süper. Onu da 150 200le çarp bakalım ne oluyor. Sen kemer takmazsan istersen 50 60la çarp camdan fırlar ölürsün zaten. Egea iyi değil tam ama her fırsatta karalamakta sıktı artık.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.