Şimdi Ara

Egea için kapora vereli 25 gün oldu (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
0
Favori
3.320
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Akbank kredi kartımda bir sorunum vardı..
    Dilek SABANCI ile tanışıyordum
    rahmetli Sakıp SABANCI nın kızı..

evindeyiz eğilip elini tuttum ve bu gün saçlarınız çok güzel Dilek hanım,sizden bir ricam olacak dedim
    gözgözeyiz mağduriyetimi anlattım..
    ertesi gün beni genel müdürlükten arayıp sorunumu çözdüler..)

şimdi sizin olaya geliyorum koçlardan kimseyi tanımıyorum

tanısam emin olun şu bizim arkadaşın egeası vardı diye hemen işinizi bitirdim oracıkta..)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Huseyin-ZST

Yıllar önce araba alacağız. Miata'yı beğendik. Kapora vermemiz ve bir ay beklememiz gerektiğini söylediler. "Araba için sıra mı bekleyeceğiz lan" deyip almadık. Ki söz konusu araba Miata idi. Yılda 100 tane satmıyordur. Bir Egea için asla ön sipariş vermem. Mal varsa alırım. Yoksa başka arabaya bakarım.

Otomobil konusu benim için basit. Para-çokomel. Çokomel yoksa para yok. Kimse kusura bakmasın. Yüz tane marka, bin tane model var. Araba anında teslim edilemeyecekse arabayı almam. Arabayı satmak için onların benim peşimde koşması gerekir. Arabayı satmaya çalışan onlar. Benim almak için peşlerinden koşturmam saçma. Bu temel mantığı unutmaz iseniz hepimiz rahat ederiz. Araba almak için adamların peşinden koşuyorsunuz. Sonra böyle şeyler yaşanıyor.

Şu anda pandemi sürecinde böyle aksaklıklar normal. Beklentinin çok üzerinde bir talep var. Üretim de uzunca süre durmuştu. Bir birikim normal. Ancak, normal dünya düzeninde almak istediğiniz ürünün peşinde ASLA koşmayın. Onların sizin peşinizden koşması lazım. Para sizde. Mal onlarda. Parayı istiyorlarsa, onlar sizin peşinizden koşsun. İşin doğası budur.
    Hocam yazılarınıza ara ara denk geliyorum bu alt-forumda, sizin gibi birçok noktaya doğru ve makul şekilde işaret edeni görmedim desem yeridir.

Bu da kesinlikle öyle, parası olan parasının olduğunun farkına varmadıkça Türkiye ticaretinde hiçbir şey doğru gitmez. Aldığımız şey tekel bir ürün olsa, 50 sene öncesinin Sovyetlerinde falan yaşasak bi derece ama, 2020 yılında araba için asker yolu gözler gibi beklemek saçma.

• quote:

Orijinalden alıntı: oneyy1905

Hocam yazılarınıza ara ara denk geliyorum bu alt-forumda, sizin gibi birçok noktaya doğru ve makul şekilde işaret edeni görmedim desem yeridir.

Bu da kesinlikle öyle, parası olan parasının olduğunun farkına varmadıkça Türkiye ticaretinde hiçbir şey doğru gitmez. Aldığımız şey tekel bir ürün olsa, 50 sene öncesinin Sovyetlerinde falan yaşasak bi derece ama, 2020 yılında araba için asker yolu gözler gibi beklemek saçma.

Alıntıları Göster
    adam davasında haklı yalnız şu anda 2 3 ay sıra beklemeden ürün malesef yok

şartlar bu..

• Geçen gün bir konuda da yazdım.

Belli ki sistem şöyle işliyor, her bayiye gelecek araçlar belli. Ben Temmuz ortasında kapora verirken yalnızca iki renk seçeneği sundular. Ağustos sonu geliyor dendi ve 25 Ağustosta aldım direkt.

Fakat aynı ildeki diğer iki bayi daha uzun tarih verdi.

Bence bazı bayiler müşteri bağlamak için yanlış tarih verebiliyor olabilir.
  • deserthawk D kullanıcısına yanıt
    Olabilir hocam, bayi adı da vereyim Bursa'dakiler dikkat etsin. Banoto yıldırım şubesi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam buradaki çok bilmişler baya dalga geçmişler ama bu işte bile torpil - tanıdık olayı geçiyor. ben de aynı firmadan araç siparişi verdim, haziran sonu dediler, temmuz 7 dediler, 15 dediler, 20 dediler.... tofaşta üretimde çalışan bi tanıdığın tanıdığına söyledik araç meğer ağustos sonu üretilecek görünüyormuş. neyse temmuz sonu bi haber geldi bizim araç gelmiş, gittik aldık, büyük ihtimalle bizim aracı araya sıkıştırdılar. günde banttan 400 e yakın araç çıkıyor demişlerdi.
  • Hijacke-R kullanıcısına yanıt
    Kaç günde geldi aracınız ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.