Şimdi Ara

Egea için kapora vereli 25 gün oldu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
0
Favori
3.320
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bir üstteki satış danışmanına bi yüzlük sıkıştır sırayı öne alsın demiş. Bende satış danışmanına sıkıştıracağına bizden birine sıkıştırsın aynı işi yaparız. Satış danışmanının yapacağıda bir şey yok bizimde yok para dışarı çıkmasın
  • EzoBride kullanıcısına yanıt
    Performans beklentim yok hocam bundan önceki aracım fiesta 1.25 82 beygirdi. Daha önce hiç turbolu araç kullanmadığımdan yetiyor bana :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • GangstaBop G kullanıcısına yanıt
    Sıfır takıntım var hocam. İkinci el çok bilgisi olmayan adam için sıkıntı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Antor

Bir üstteki satış danışmanına bi yüzlük sıkıştır sırayı öne alsın demiş. Bende satış danışmanına sıkıştıracağına bizden birine sıkıştırsın aynı işi yaparız. Satış danışmanının yapacağıda bir şey yok bizimde yok para dışarı çıkmasın
    Valla Sağolun hocam şimdi anladım

• quote:

Orijinalden alıntı: Ben sero

70 li yıllarda ford siparişi verirdin 6 aya 1 seneye gelirdi. Oda hangi renk gelirse. İşte yeni Türkiye bu
    bırak ford'u 70'lerde tofaş için anadol için bile sıra vardı. hatta ev telefonu almak için 5-6 sene bile beklendiği oluyormuş.
  • Bu süreçte böyle, alıcı da çok olduğu için müşterinin değeri yok.

• Taksicilerin hepsi 1.4 motorun yağ yakması ile ilgili yakınıyorlar. iyi araştırdınız mı o motoru ? Şikayetvar sitesindeki şikayetleri okumanı öneririm. Çoğu da 5 bin 10 bin kmlerde motorda hiç yağ kalmadığından bahsediyor.
  • Teknode kullanıcısına yanıt
    Yakarsa ekleriz hocam :) Herkes farklı bir şey söylüyor yağ yakma ile ilgili. Deneyimleyip göreceğiz bakalım umarım yakmaz. Makyajlı kasada 1.0 turbo gelecekmiş, 1-2 yıl sonra onunla değiştirmek niyetim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hijacke-R -- 13 Temmuz 2020; 15:57:4 >
  • ex_silver kullanıcısına yanıt
    Bu fiyatlarda sedan yok hocam maalesef.

• Üretim varmış ama %10 %20 kapasitede diye biliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hijacke-R

Yakarsa ekleriz hocam :) Herkes farklı bir şey söylüyor yağ yakma ile ilgili. Deneyimleyip göreceğiz bakalım umarım yakmaz. Makyajlı kasada 1.0 turbo gelecekmiş, 1-2 yıl sonra onunla değiştirmek niyetim.
    İyi araştırın da başınıza bela almayın diye diyorum hocam. Yoksa aldığınız arabaya kulp takmak değil niyetim. Multimedyası sorunludur falan halledilir ama yürüyen aksam önemli. Motorda sıkıntı olursa ne multimedya kurtarır ne döşemesi.
    Bu işin performans standardı nedir biraz açabilir misiniz? 1.4L 95HP güç ve 127Nm tork üreten, 0-100km/s hızlanması 11.8 saniye olan atmosferik bir motorun performansından beklenen nedir tam olarak?
    standart ayarda performansı hatta standart performansa sahip

0 100 11.5 saniye düz yol performansı iyi yokuş da zorlar biraz ama bu standarttan kötü anlamında değil.

honda 152 tork 125 hp

egea 127 tork 95 hp
  • Hijacke-R kullanıcısına yanıt
    Anladım.Hayırlısı ile kullanın inşallah.Ülkenin geldiği hale bak.Fiyatlar rezillik resmen

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • sarppy kullanıcısına yanıt
    O beygir gücü max verebildiği güçtür.Motorun alt devirleri yani çoğunlukla günlük kullanımdayken verdiği güç çok düşük.Bu sebeple devamlı yüksek devir çevirme isteği doğuyor araçta buda yakıtı olumsuz etkiliyor birde gürültü artıyor tabi.
    Sürekli dip gaz yapıcaksanız 5000 üstü decirlerde gezecekseniz performansı yeterli tabi

Atmosferik motorun özelliği maksimum güç ve torku üst devir bantlarında vermesidir zaten. Eğer düşük devir bantlarında maksimum güç ve tork elde edilmek isteniyorsa turbo beslemeli bir motor tercih edilmeli ancak durum böyle olunca fiyatlar da yukarıya çıkıyor.

Bir önceki aracım 1.6 atmosferik motorluydu ve performansının yetmesi için hiçbir zaman dip gaz yapmadım. Kullandığınız aracın motorunu doğru tanıdıktan sonra isteklerinize uygun tepkiyi alabilmek için motoru uygun devir aralığında tuttuğunuzda herhangi bir sorun yaşamazsınız ancak 1.4 atmosferik motordan 1.4 turbo beslemeli motor performansı beklenirse o zaman dediğiniz gibi performans standardın altında olur çünkü olmayacak şeyi istemişsiniz demektir.
  • sarppy kullanıcısına yanıt
    Bende çok atmosferik araba sürdüm.Ancak bu 1.4 ler çok daha fazla devir çevirmeni istiyor normal kullanım için.Aslında Lineadan sonra Egea bana göre çağ atlamış bir araç ama ülke koşulları malesef bu fiyatlara başka araç almayı mümkün kılmıyor.daha iyi bir motoru hakediyor bence Egea.1.2 turbo bir motor cuk otururdu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ex_silver -- 13 Temmuz 2020; 18:16:18 >
  • Huseyin-ZST kullanıcısına yanıt
    Bravo. Keşke herkes sizin gibi düşünse, bu fiyatlarda düzelir , 2. el piyasasıda düzelir, bayilerin müşteriler insan yerine koymasıda düzelir vs. uzar gider. Ama millette haklı zarar etmek istemiyor artık bir şeylerden. Her gün her şeyin fiyatı değişiyor malum güzel ülkemde. O yüzden insanlar paralarını bir an önce bir yere bağlamak istiyor.
  • kaparo verip fiyat zamlanırsa farkını da çekerim haa diyenlere eyv. dediğin sürece böyle sürünür durursun. araçta egea yani,tasarım araç sanki.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.