Şimdi Ara

Egea HB ile geçen 2 yıl. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
110
Cevap
0
Favori
6.706
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kazasız belasız gunlerde kullanın.Hb ve sw kasası çok hoş duruyor.Bugune kadar fiat 'ın tasarım anlamında ürettiği en iyi araçlar bence

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Egea Sedan ile hatchback-sw'nin alakası yok.Hatchback-sw daha dolu tok geliyor insana

Hele yalıtım bakımından.Bunun nedeni kullanılan malzemenin farklılığı.Hani yıllardır bi konu var ya; Türkiye'de üretilen modeller eğer ithal edilecekse daha iyi oluyor diye.Bana bunu Egea kadar yaşatan olmadı.Sw ve hb tam Avrupa için biçilmiş kaftan

Ama sedanın tasarımı bana hatchback ve sw'den kat kat daha güzel ve bütünsel geliyor.Bu arada Egea'nın donanım olarak tek eksikliği üst pakette bile farların mercekli ama sarı ampül geliyor olması.Bi de belki cam tavan-sunroof olayı

Şu anda birçok b segment otomobil baz pakette bile led far kullanıyor.Makyaj sonrası aynı şeyi Egea'dan bekliyorum

• turkeril kullanıcısına yanıt
    Alttaki makyaj değil, spor paket egea satışta şuan zaten.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bizim burada üretilip egea hb diye satılan otomobil avrupada tipo adıyla satılıyor.
    avrupaya gönderilen araçlarda çeşitli farklılıklar olabilir ancak bu yeni tipo avrupada yılın otomobili seçildi diye hatırlıyorum,yanlış hatırlıyor da olabilirim.

bu araç euro ncap testlerinden de başarılı sonuçlar aldı diye hatırlıyorum.yine yanlış hatırlıyor olabilirim.hafızam çok iyi değil

sedanı değil de hb versiyonu bana göre alınabilecek bir araçtır.bizim ülkemizde marka algısından sürekli kötülenen ve burun kıvrılan araba üreticisidir fiat.

bence f/p araçlarından biridir.

zaman içinde çeşitli yıpranmalar ile ilgili de yazınızı bekliyorum şahsen.

güle güle kullanınız aracınızı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bianconera

engel deği tabi de doğru bir değerlendirme açısından ne kadar sağlıklı olabilir o tartışılır sadece..Yalıtım epey beğenmişsiniz ama mesela golf'e binseniz methiyeler düzeceksiniz ağzınız açık kalacak muhtemelen.

Alıntıları Göster
    Bir çok araca bindim, golf ile Egea'yı yalıtım açısından kıyaslayacak kadar bunamadım henüz, yaşlandım da o kadar değil.

Ek: Yalnız Egea HB bir araca binmemiş olan kimsenin de Egeanın yalıtımı hakkında fikir beyan etmesi yanlış olur. Cidden başarılı iş çıkarmış Fiat.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MÜŞAVİR -- 3 Nisan 2020; 14:9:48 >

• quote:

Orijinalden alıntı: muammer816

bizim burada üretilip egea hb diye satılan otomobil avrupada tipo adıyla satılıyor.
    avrupaya gönderilen araçlarda çeşitli farklılıklar olabilir ancak bu yeni tipo avrupada yılın otomobili seçildi diye hatırlıyorum,yanlış hatırlıyor da olabilirim.

bu araç euro ncap testlerinden de başarılı sonuçlar aldı diye hatırlıyorum.yine yanlış hatırlıyor olabilirim.hafızam çok iyi değil

sedanı değil de hb versiyonu bana göre alınabilecek bir araçtır.bizim ülkemizde marka algısından sürekli kötülenen ve burun kıvrılan araba üreticisidir fiat.

bence f/p araçlarından biridir.

zaman içinde çeşitli yıpranmalar ile ilgili de yazınızı bekliyorum şahsen.

güle güle kullanınız aracınızı.
    Zaten Bursa fabrikasında üretilen araçlar gidiyor Avrupaya, dediğiniz gibi sadece isim değişikliği.

Euro ncap testinden maalesef bekleneni veremedi araç, yeterli düzeyde koruma sağlıyor ama çocuk güvenliğinden düşük puanlar aldı.

İnşallah o günleri sağ salim görürsek her bakımdan sonra bilgilendirme konusu açmayı düşünüyorum.

• MÜŞAVİR kullanıcısına yanıt
    C hb segmentinde golften sonra en sessiz araç sanırm egea hb, golf ile de arasında çok bi fark yok.

Millet genelde egeaya binmeden sallıyor...

• quote:

Orijinalden alıntı: lojistisyen

C hb segmentinde golften sonra en sessiz araç sanırm egea hb, golf ile de arasında çok bi fark yok.

Millet genelde egeaya binmeden sallıyor...
    Neye dayanarak yazdığını biliyorum hocam, yapılan o testi ben de hatırlıyorum ama burda zaten amacım Egea'yı övmek değil, öyle olsa koltuğu kötü, kliması kötü, yakıtı yüksek v.b. eleştirileri yazmam bile. Yoksa o testi koysam konu başka başka yerlere gider ki bu istediğim şey değil.

Olanı biteni 2 yılın sonunda olduğu gibi yazıyorum ki, (elimden geldiğince de objektif olduğumu sanıyorum/düşünüyorum) araç hakkındaki soru işaretlerine cevap olabilsin.
  • MÜŞAVİR kullanıcısına yanıt
    Siz zaten objektifsiniz onda sıkıntı yok

Easy paket sedan egea'ya binip bütün egeaları kötüleyen arkadaşları cididye almasınlar diye yazıyorum

• Egea Sedan Easy ile Lounge arasındaki yalıtım farkına dikkatinizi çekmek isterim. İkisini de kullandım. Easy olan 1.3, Lounge ise 1.6 dizel otomatikti. Biri tenekeden halliceyken diğeri gayet sessizdi. Bu arada HB versiyonu sedandan her zaman ciddi bir şekilde pahalıydı. Bu gibi gözle görülmeyen farklar olabilir belki HB'nin Easy donanımının yalıtımı da iyidir. Fiat bu. Yapar mı yapar...
  • cormen kullanıcısına yanıt
    Sedanda easy ve easy plus harici bütün paketlerin yalıtımı aynı. Bu easyler daha çok şirket odaklı düşünüldüğü ve piyasaya göre oldukça ucuz olduğu için yalıtıma pek önem verilmemiş.

Ama hb ve sw kasada boş paket bile olsa yalıtımı iyi, fark yok yani easy olsa da.

• quote:

Orijinalden alıntı: beyinsis

stilo'nun kliması çok iyidir. fiat var fiat var.

Alıntıları Göster
    Stilo güzel bir araç ve yabancı üretim. Fakat TR üretim Fiat ların çoğunda var bu durum. Kapasite bu kadar maalesef.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MÜŞAVİR

Alttaki kısım, başka bir mesajdan k/y kapmıştım, 1 cm kısalmışım cidden. Ha 177 ha 178 cm canım, hem insan yaşlandıkça kısalıyor ya.

Alıntıları Göster
    Yaşlandıkça değil gün içinde bile kısalır. Yataktan kalktıktan sonraki boyunuz gece yatmadan önceki boyunuzdan 2-3 cm uzundur mesela.

Güzel inceleme.

• quote:

Orijinalden alıntı: ALPHA LION KING

İlk bakım fiatda bile o kadar pahali mi
    2014 Dacia Duster aracımın standart 20.000 bakımı için 3 farklı servisle görüştüm. En düşük 950,00 TL fiyat verdiler.
  • quote:

Bir çok araca bindim, golf ile Egea'yı yalıtım açısından kıyaslayacak kadar bunamadım henüz, yaşlandım da o kadar değil.

Ek: Yalnız Egea HB bir araca binmemiş olan kimsenin de Egeanın yalıtımı hakkında fikir beyan etmesi yanlış olur. Cidden başarılı iş çıkarmış Fiat.

Alıntıları Göster
    egea hb i ben de düşünüyorum hanım için otomatik seviyorum tasarımını f/p ını..

• quote:

Orijinalden alıntı: bianconera

egea hb i ben de düşünüyorum hanım için otomatik seviyorum tasarımını f/p ını..

Alıntıları Göster
    Unisex bir araç, (garip bir tanım oldu ama sanki uydu) kadınların da rahatça ve beğenerek sürdüğü bir araç. En son Mart ayında Teyzem'e araç aldık (Corolla sedan) mesela, araç bakarken fiat bayisine girdiğimizde yeşil mirror HB vardı showroomda, bunu alalım dedi ama satılmıştı ve ne zaman yeni araç geleceği belli değildi, kısmet corolla'ya oldu.

Benzinli tam otomatikte zaten problem yok ama takip ettiğim kadarıyla çift kavrama Dizellerde de kronik bir sorun yaşanmıyor lakin benzinlinin otomatiği yok artık emisyon oranları nedeniyle. Lakin ilk çıktığı dönemdeki gibi f/p oranını koruyamadı, belki halen muadillerinden bir miktar ucuz ama f/p oranı eskisi gibi değil maalesef.

• quote:

Orijinalden alıntı: genckaptan

Stilo güzel bir araç ve yabancı üretim. Fakat TR üretim Fiat ların çoğunda var bu durum. Kapasite bu kadar maalesef.

Alıntıları Göster
    güzel ama çok sorunluydu. illet etmişti beni sorunları. kliması harikaydı ama. vw'nin klimasından iyiydi.
  • quote:

Unisex bir araç, (garip bir tanım oldu ama sanki uydu) kadınların da rahatça ve beğenerek sürdüğü bir araç. En son Mart ayında Teyzem'e araç aldık (Corolla sedan) mesela, araç bakarken fiat bayisine girdiğimizde yeşil mirror HB vardı showroomda, bunu alalım dedi ama satılmıştı ve ne zaman yeni araç geleceği belli değildi, kısmet corolla'ya oldu.

Benzinli tam otomatikte zaten problem yok ama takip ettiğim kadarıyla çift kavrama Dizellerde de kronik bir sorun yaşanmıyor lakin benzinlinin otomatiği yok artık emisyon oranları nedeniyle. Lakin ilk çıktığı dönemdeki gibi f/p oranını koruyamadı, belki halen muadillerinden bir miktar ucuz ama f/p oranı eskisi gibi değil maalesef.

Alıntıları Göster
    1.6 e tork olan da dct çift kavrama kuru şanzıman yok muydu ?

• quote:

Orijinalden alıntı: orktas

Alttaki makyaj değil, spor paket egea satışta şuan zaten.
    Hmm yakışıklı paketmiş.

• Dizellerin bakım fiyatları bu kadar pahalı mı

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.