Şimdi Ara

Egea Cross 215 60 yerine 205 60

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
332
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Egea cross araç için 215 60 16 yerine 205 60 16 takılsa sorun yaratır mı ? Fark %-1.8 civarı çıkıyor.

• Sorun yaratmaz 👍🏻

• infinite kullanıcısına yanıt

hocam hız göstergesinde 100 ile gidiyorsak aslında 98.2 ile mi gitmiş olacağız

• Fark edemeyeceğin bir fark günlük kullanımda…hatta şehir içinde bir tık daha rahat edersin manevra yere daha az bastığından rahatlar… tutuş farkı ise aracı limitlerde kullanmazsın diye düşünüyorum… hatta düz gider düz gelirim diyorsan ve bu koş lastiği ise 195 60 16…

90 la gideceksin…esasında 88.4km olacak gibi…bir tık az yakarsın iyidir

195 profilde fark %3.8… hız farkı 86.6km… %10a yakın yere basan alan azalır…şehir içi ve yakıt tüketimi düşer… yol tutuş azalır…

bu tamamen kullanım tarzı ile alakalı…

kimisi 225-235 takmak ister daha tok görünsün diye 😊

• infinite kullanıcısına yanıt

teşekkür ederim hocam

• ppp_bbb_aaa_ccc P kullanıcısına yanıt

Yanak aynı taban daraldığı için hız gösterge farkı olmaz. Zaten normalde ibre 100 gösterdiğinde hızınız 95-96 oluyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Chan ctin C kullanıcısına yanıt
    Lastiğin komple çap değişimi %1.8 oluyor diye biliyorum oda hıza etki etmez mi tabi cüzi miktarlar bunlar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İkisininde yanak 60 olduğu için fark oluşmaz diye düşünüyorum. Yada sizin farkedeceğiniz bir etkisi olmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eskiden %3 çap farkı sorun olmaz diyorlardı, şimdi %2.5 olarak değiştirdiler. %1.8 fark sorun yaratmaz.

• Chan ctin C kullanıcısına yanıt

215 60 ın yanak kalınlığı ile 205 60 ın yanak kalınlığı aynı olmaz, o 60 rakamı yüzdelik oranı belirtir, yani 215 taban lastiğin yanağı daha kalındır. hız göstergesinde sapma olur.

• ppp_bbb_aaa_ccc P kullanıcısına yanıt
    Yerinde olsam 65 yanak yapardim

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • ShadowOfSpirit kullanıcısına yanıt
    205 65 16 mı mantıklı diyorsunuz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kışlıklarda yapan oluyor ama yazın geniş lastiği tercih ederim şehir içi düşük hızda çok önemi yok

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.