Şimdi Ara

Egea 1.6 dizel dct detaylı inceleme / 130 bin km geride kaldı. (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
645
Cevap
14
Favori
62.059
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: lojistisyen

Dizelde dsg'nin tork sıkıntısı var. Şanzımanın maksimum dayanımı 250 nm, motor da 250 üretiyor. Şanzıman hep sınırda çalışıyor, böylece daha çok arıza olabiliyor.

Benim şanzımanın tork dayanımı 350 nm, motor 320 üretiyor, 5 yıl garanti de cabası.
    2015 öncesi DSG saatli bombadır DSG alınacaksa 2015 öncesi üretilmiş hic bir Vag a kolay kolay bulasılmaz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MeGaDave06

Keşke sıfır veya 2. El bi dsgli aracım olsada buraya an ve an ne kadar km yapıp ne bakım yaptırdığımı mekatronik vs arızası vermediğini baskı balatalarını düzenli olarak değiştirdiğimi ve hala sorunsuz bindiğimi buraya konu açabilsem. bizim Türk milleti 2 arıza görünce hemen çekinir kaçar tu kaka demeye çok alışık bu şanzıman çöp diye yapıştırır. Bu herifler nerdeyse 10 senedir arabalarına takıyor ve her gün geliştire geliştire devam ediyolar. Ben dünyada ne Dsg arızalarından dolayı yüzbinlerce milyonlarca çağırılan araç gördüm haber okudum nede şanzımanımız kötü hatalı arıza çıkarıyor bunu değiştireceğiz diye bi açıklama.. Bu herifler salakmıda 10 sene boyunca arabalarına bu dsgyi koysun ? Milletimiz başta olmak üzere bir çok insan kullanmasını bilmiyor dsgyi sonra ay ısındı ay arıza veriyo ay dişli hatası ay mekatronik falan

Alıntıları Göster
    Şu an da yeni kasalarda kullanılan 1.0 TSi kombinasyonlu DQ200 kuru kavramada tek sorun yok yeni TSi lerde sorun yok TDi'lerdeki DSG'lerde arızalar 2015 sonrası ciddi bir düşüş gösterdi Skoda fabrikasında üretiliyor zaten tüm Eu menşeili Vag şanzımanları.

2015 sonrası mevcut şanzımanlara epey el attılar şu an iş bitmiş gibi duruyor bu gidişle VW birkaç yıla tamamen işi bitirecek.

Zaten DSG sizinde dediginiz gibi satışa sunulduğundan beri 15 yıllık bir tarihe sahip adamlar milyonlarca DSG li.araç sattı hepsi sorunlu olsa VAG komple batardı 2003 yılı şartlarında 1.4 motordan 170 beygir güç çıkartıp DSG kullandılar zaten bir sorun yaşanmasa diğer firmalar kalmazdı piyasada.

• quote:

Orijinalden alıntı: JNG9O

Şu an da yeni kasalarda kullanılan 1.0 TSi kombinasyonlu DQ200 kuru kavramada tek sorun yok yeni TSi lerde sorun yok TDi'lerdeki DSG'lerde arızalar 2015 sonrası ciddi bir düşüş gösterdi Skoda fabrikasında üretiliyor zaten tüm Eu menşeili Vag şanzımanları.

2015 sonrası mevcut şanzımanlara epey el attılar şu an iş bitmiş gibi duruyor bu gidişle VW birkaç yıla tamamen işi bitirecek.

Zaten DSG sizinde dediginiz gibi satışa sunulduğundan beri 15 yıllık bir tarihe sahip adamlar milyonlarca DSG li.araç sattı hepsi sorunlu olsa VAG komple batardı 2003 yılı şartlarında 1.4 motordan 170 beygir güç çıkartıp DSG kullandılar zaten bir sorun yaşanmasa diğer firmalar kalmazdı piyasada.

Alıntıları Göster
    Sonunda beni anlayabilen klasik türk kafası düşüncesiyle düşünmeyen arabadan anlayan adam akıllı bi insan bunu foruma anlatmaya çalışalı yıllar oluyor fakat bizim milletin peugeota yaklaştığı ön yargı gibi dsg arızamı yaptı ooo bu şanzıman berbat arızalı kronik sıkıntılı diye yapıştırı veriyo

• JNG9O J kullanıcısına yanıt
    Dizelde hala arızaya gebeler, tam sınırda çalışan şanzımandan uzun ömür beklenemez. 1.6 dizellerde hala 250 nm sırf bu yüzden.

2015 yılına kadar üretilen binlerce dsg şanzımanlı araç ne olacak, saatli bomba gibi piyasada dolaşacaklar. Gerçi her sene bu sene dsg sorunları bitti diyorlar...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aracın ilk yıllık bakımı yapıldı, 1100 TL.

16.500 kilometreye geldik, bu zamana kadar hiçbir sorun-sıkıntı olmadı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Aracın ilk yıllık bakımı yapıldı, 1100 TL.

16.500 kilometreye geldik, bu zamana kadar hiçbir sorun-sıkıntı olmadı.
    Nice kazasız belasız sorunsuz yıllara

Geçen haftalarda egea pazarlığı yaparken (bir tanıdık için) bakım fiyaflarınız ne alemde dedim satış temsilcisi 400_500 liralarda biz en uygun bakım yapan firmayız zaten dedi.

1100 tl

• bız sırkette 3 yıl lınea kullandık mjet motor yol bılgısayarı 6 lt tuketım gosterırken pompada 7.5 lt yaktıgını tesbıt ettık. Size de simdiden geçmiş olsun
  • otomobilci_x kullanıcısına yanıt
    Amin hocam hep beraber.

Egea forumunda bi arkadaş 1.3 euro 5 aracı için 600 liraya yaptırdığını yazmıştı geçen hafta, ama 1.6 için bu ara daha ucuza denk gelmedim diyebilirim, resmen ne koparsak kar mantığıyla yapılıyor bakımlar.

400-500 liralık bakımın faturasını isteseydiniz acaba ne derdi

• quote:

Orijinalden alıntı: shifisitert

bız sırkette 3 yıl lınea kullandık mjet motor yol bılgısayarı 6 lt tuketım gosterırken pompada 7.5 lt yaktıgını tesbıt ettık. Size de simdiden geçmiş olsun
    3-4 defa pompa hesabıyla karşılaştırma yaptım hepsi tam tuttu, daha da yapmıyorum doğal olarak. Size geçmiş ola

• otomobilci_x kullanıcısına yanıt
    Farklı motor olabilir.1.3 ler 10 binde bir ucuz oluyor. Benzin 1.4 ye öyle. Ama 1.6 lar pahalı 20000 de bir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • lojistisyen kullanıcısına yanıt
    Hocam balata değişimi talep ettiler mi? Genelde bunlar her bakımda balata bitti diyorlar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • sevozgur kullanıcısına yanıt
    Hayır balata değişimi olmadı, talep de etmediler. 16.500 kilometrede araç için balata lafı geçseydi çıkar giderdim ordan...

• Fiat egeanın sw kasası benim çok hoşuma gidiyor özellikle füme rengi arkadan çok göze hoş geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sevozgur

Farklı motor olabilir.1.3 ler 10 binde bir ucuz oluyor. Benzin 1.4 ye öyle. Ama 1.6 lar pahalı 20000 de bir.
    1.4 benzinli için konuşuyorduk

• quote:

Orijinalden alıntı: sfzb67

Fiat egeanın sw kasası benim çok hoşuma gidiyor özellikle füme rengi arkadan çok göze hoş geliyor.
    bir sonraki alacağım araç büyük ihtimal egea sw olacak.
    işim gereği sw kasa araçlar bana daha cazip geliyor.
    şuan dacia lodgy kullanıyorum egea sw hem konfor hem performans olarak daha iyi hissettireceğini düşünüyorum.
  • sssemih24 kullanıcısına yanıt
    Lodgy'den sonra hacim hariç egea her konuda çok çok daha iyi gelecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lojistisyen -- 20 Kasım 2018; 21:5:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: otomobilci_x

Nice kazasız belasız sorunsuz yıllara

Geçen haftalarda egea pazarlığı yaparken (bir tanıdık için) bakım fiyaflarınız ne alemde dedim satış temsilcisi 400_500 liralarda biz en uygun bakım yapan firmayız zaten dedi.

1100 tl

Alıntıları Göster
    1.3 MultiJET Euro 6 10.000 bakımı 350 TL'ye yaptırdım. Kur dalgalanmasından önce 280 TL idi

Fiat'ın benzinlilerinin bakımları çok ucuza çıkmaz. Onu Doblo'dan iyi biliyorum.

• Bu arkadaşı konudan uzak tutabilir misiniz acaba, sıkıntısı var ama ben çözemedim.
  • quote:

Bu arkadaşı konudan uzak tutabilir misiniz acaba, sıkıntısı var ama ben çözemedim.
    evet sehir içi 4.3 lt yakıyor diyorsunuz ve bende yalan dıyorum
  • shifisitert S kullanıcısına yanıt
    İlk sayfada fotoğraf mevcut, isterseniz çevreyolunda 2.9 yaktığım resim de var atayım ?
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.