Şimdi Ara

Egea 1.6 Multijet II DCT vs Focus 1.5 TDCi Powershift vs Elantra 1.6 CRDI DCT (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
1
Favori
3.458
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Hocam 36 bin lira farkı görmediniz herhalde ikinci elde bir golf 5 alabilirsiniz bu farka

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • QralCess Q kullanıcısına yanıt
    Ne yani Egea Huyndai den dahamı sağlam diyorsun anlamadım eğer oyleyse Ncap ve IIHS lere bir bak. Focus tan sonra Egea falan gelmez onuda bir geç yerden 30 cm yüksek arabayla otobanda 200 ile yürü bakalım ilk viraja 4 teker girebilecekmisin Egea ile. Egea yı yarıştırmak istiyorsan Elentra gibi ağır bir araç ile değil hız limitörü iptal edilmil Accent DCT ile yarıştırmalısın. Elentra her türlü Egea dan bir üst segment ağırlığında. Limitörü kapatılan Bluelar da 230 görüyor.
  • AO A kullanıcısına yanıt
    Egeada limitör diye bir olay yok fabrika bu hızı kabul görüyor..

Elantra bu bildiğimiz elentramı taksileri dışında çok göremediğimiz Asyalı araç değil mi...Konuştukça batıyorsun..

Ha o Asyalı Elentra kendi segmentinde her türlü güvenlik ödüllerini sıraya dizmiş yine kendi segmentinde Toyota Corolla ile dünyada en çok satan sedan araç, senin bahsettiğinde hani şu Ferrari falan yapıp Türkiye ye gelince en ufak kazada katlanan arabalar yapan firma değilmi. Buradaki kullanıcılarda kendi araçlarının küçük bir Ferrari olduğunu düşündükleri marka hani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: otobilge

Egea motor performansıyla ve donanımıyla baya iddialı bu hyundai yine tüketiciyimi kandırıyor acaba(geçmişte kandırmıştı) 136 beygir nerde merak ediyorum arada 16 beygir var az buz değil 136 beygir

Cidden çok garip 136lık crdi 110luk gibi yürüyor ağır sanırım ama o ağırlığıda beygirle kapatması lazım dct de pek iyi iş çıkartamıyor olabilir. 26beygir kayıp resmen.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dukkha

quote:

Orijinalden alıntı: otobilge

Egea motor performansıyla ve donanımıyla baya iddialı bu hyundai yine tüketiciyimi kandırıyor acaba(geçmişte kandırmıştı) 136 beygir nerde merak ediyorum arada 16 beygir var az buz değil 136 beygir

Cidden çok garip 136lık crdi 110luk gibi yürüyor ağır sanırım ama o ağırlığıda beygirle kapatması lazım dct de pek iyi iş çıkartamıyor olabilir. 26beygir kayıp resmen.

Biri 1295 diğeri 1508kg arada bu hesaba göre 210 kilo fark var buda 2.5 insan yapar. Bu farkı 16 beygir ile kapatmak pek kolay değil. Diğer taraftan Blue ve Elentra kullananlar fark etmiştir 1.2.3.4 vitesleri DCT yavaş değiştiriyor. Ben 6 ileri Focus kullanıyorum ve ikisini karşılaştırdığımda Focus çok daha hızlı vites atma eğiliminde. Hyundai motordan ziyade şanzımanı daha seri hale getirme üzerinde kafa yormalı.

• AO A kullanıcısına yanıt
    İşine bak..

Eyvallah, Ben işime bakarımda sende neyi iddia ettiğine bak sonra yaz. Belgelerle gel bana.
  • Fiat'ın Mult,jet, 700-800.000 binleri goren bir motor acaba Focus ve Elantra ne kadar dayanıklı?
    Focus'un Motoru PSA mı?

Net olan birsey var.O da yol tutusta en iyi Focus'tur.Onun hakkını yiyemezsin.Ama Lounge,Lounge Plus Egea'lar muhtesem,Motoru Efsane net olan bişrsey daha var Mjet DCİ dan 0.5-1 LT fazla yakar.Egea guzel araba...
  • lojistisyen kullanıcısına yanıt
    Şaka maka aklıma çok yattı, 2. elden Lounge modelini kovalıycam nasipse. Dizel Otomatik olarak tam bir F/P aracı. Konu eski ama baya alternatif arasından kapı yine bu araca çıktı,
  • parker48 kullanıcısına yanıt
    F/p aracı isteniyorsa kapı elbet egea'ya çıkıyor

36 bin km oldu egea ile, düşüncelerim değişmedi

Bu da aracımın inceleme konusu, detaylı anlatmıştım ara ara da güncelleme yapıyorum

https://forum.donanimhaber.com/egea-1-6-multijet2-dct-detayli-inceleme-hypermiling-sehir-ici-4-3-litre--130178669

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lojistisyen -- 3 Eylül 2019; 14:15:7 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.