Şimdi Ara

Egea 1.4 Fire Motorun Çöp Olduğu Gerceği

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
106
Cevap
1
Favori
5.391
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 3 hafta
  • Cevaplayan Üyeler 59
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 7
  • Ortalama Mesaj Aralığı 6 saat 25 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Favoriye Eklediklerim 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • goodorevil (10 mesaj) Wanpo (7 mesaj) Guest-7F946B81C (5 mesaj) Cihat_, (4 mesaj) Cantuğ Ziyagil (4 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (44 mesaj) Mobil (35 mesaj) Mini (14 mesaj) Uygulama (13 mesaj)
  • @
11 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Modellere Özel Forumlar >> Aegea >> Egea 1.4 Fire Motorun Çöp Olduğu Gerceği
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    433 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Ben 1.3 multijet egea aldim.Herkes bana diyor niye benzinlisini almadin bu kadar para vermeye gerek yok.Arkadasim 1.4 hb miror almis.Denemek icin kullandim.Binince gaza basiyorum basiyorum yokusta bayiliyor arabanin canini almislar gibi gidiyor.Hayir zaten gitmiyor bare az yaksa 8.5 lt yakit tuketimi var.Ben 1.3 dizelde 3 kisi klimayi acip 4. viteste yokus cikiyorum.Her halde ayni seyi 1.4 le denesem 2. Viteste anca cikar.1.4 motorun her tarafi donanim olsa ne olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wanpo -- 8 Ekim 2020; 19:13:39 >

• 1.4 sahibiyim, 10.000 km sonrası gayet yeterli performansa ulaştı. Arada 30.000 tl fark vardı ben alırken. 30.000 tl fazla kredi çekecektim ve bana geri dönüşü 42.000 tl olacaktı. 42.000 tl lik yakıt farkını kapatmam için rahat 150 000 km yol yapmam gerekecekti. Satarken benzinli dizel arasında öyle 42000 tl fark olmuyor. Fark model yılı eskidikçe daha da azalıyor. 1.4 e lpg de taktırırsam dizelden uyguna binerim. Aracımın 10.000 km bakımı 500 tl verdim. 10.000 km ortalama yakıt tüketimi 7.1 litre. 1.3 e binip rokete biniyorum sanma sadece öyle hissedersin.

Bana kalırsa yorum ve konu başlığı çok saçma. Millet 1,4 ve 1,3 dizel arasındaki farkı biliyor.

Bütün teknik veriler ortada. İnsanların bir çoğu parası yetmediği için benzinli alıyor.

Parası olan adam da zaten egea yerine başka araç tercih ediyor.

1.4 benzinli atrosferik araçtan mucizeler beklemek aptalca olur.

En azından sıfır olsun, ayağımı yerden kessin benim işimi görsün dersen 1.4 benzinli egea fiyatına göre mükemmel bir tercih.

Vatandaşın alım gücü o kadar yerlerdeki 250 cc araç bile alamayacak noktada, yokuşta bayılıyorsa vites küçültürsün olur biter. Sanki himalayalarda yaşıyoruz.

1.6 multijete chip atıp 160 bg alınca roket zannedersin o zaman. Hep 1.6 dizel kullanan olarak 1.3 e kuruş para vermem. Sen kendi derdine yan.
    Sen dizel aldın diyemi 1.4 çöp oldu
    Bıktım şu çöp bu leş diyen ergenlerden
    Hayatında bi baltaya sap olamamış adam mühendislerin üretip geliştirdiği makineye çöp diyor 😃

:u atmosferikleri yerden yere vurmak ne kadar populer olmuş.

Sanki 1.4 turbolar 1.6 dizeller canavar yer uçağı tozu dumana katıyor.

Bana kalsa bende 2.0 benzinli turboya binmek istiyorum ama 500 bin tl gözden çıkarmak gerekiyor.

Sıfır araç alıyorsun dolandırılma derdin yok pertten toplama değil gıcır gıcır 0 km aracın oluyor.

1.4 fire 95 bg motoru o kadar yerden yere vurmaya gerek yok duyanda 1.0 atmosferik 60 bg sanacak.

İyi kötü gidiyor zaten otobanda bile hız sınırı belli ayağımı yerden kessin işimi görsün diyen adam için bu fiyata onu numara araç

Ayrıca yokuşta çekmiyor muhabbetinide anlamıyorum hergün dağ inip çıkan kaç kişi var.

En fazla 2. viteste 10 dk 40-50'yle gidersin bayır biter.

Passatından,3008 ne palio sundan şahinine bir sürü araca bindim.

:ahinle 300-400 km yolda gittim yokuşta çıktım hiç 2. viteste gittiğimi hatırlamıyorum bahsettiğim araçta lpgli 98 model 1.6 atmosferik 80 bg araç yani

Kimin parası neye yetiyorsa onu alıyor ayıp mı yani eşeğe mi biniyoruz.İçinde bulunduğumuz şartlar bunlar yapacak birşey yok

10 yıl sonra da 1.3 dizel 1.4'ten daha pahalı olacak. Kendinizi kandırmayın. Satarken zorlanacaksınız. Dizelin anahtarını havaya atın yere değmeden istediğiniz fiyata alıcı bulursunuz.

sıfır araç alırken 40 bin tl fark verip de dizel alan saflara acıyorum gerçekten.

bunun yarısını satarken geri alsan 20 bin tl fark var.

100 km de 10 lira kar etsen, başabaş noktan 200 bin km.

1.3 motor ile sol şeridin müdavimi olacaklarını sanmaları da ayrı bir tez konusu olur.

• Yarbay
    3773 Mesaj
    1.4 sahibiyim, 10.000 km sonrası gayet yeterli performansa ulaştı. Arada 30.000 tl fark vardı ben alırken. 30.000 tl fazla kredi çekecektim ve bana geri dönüşü 42.000 tl olacaktı. 42.000 tl lik yakıt farkını kapatmam için rahat 150 000 km yol yapmam gerekecekti. Satarken benzinli dizel arasında öyle 42000 tl fark olmuyor. Fark model yılı eskidikçe daha da azalıyor. 1.4 e lpg de taktırırsam dizelden uyguna binerim. Aracımın 10.000 km bakımı 500 tl verdim. 10.000 km ortalama yakıt tüketimi 7.1 litre. 1.3 e binip rokete biniyorum sanma sadece öyle hissedersin.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yarbay
    3773 Mesaj
    Devir ekonomi devri bu arada. Lpg ye sıcak bakıyorum hiç sorun yaşamadım araçlarım hep lpgliydi

|
    |
  • Yarbay
    5545 Mesaj

Vatandaşın alım gücü o kadar yerlerdeki 250 cc araç bile alamayacak noktada, yokuşta bayılıyorsa vites küçültürsün olur biter. Sanki himalayalarda yaşıyoruz.

1.6 multijete chip atıp 160 bg alınca roket zannedersin o zaman. Hep 1.6 dizel kullanan olarak 1.3 e kuruş para vermem. Sen kendi derdine yan.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    quote:

Orijinalden alıntı: Ben sero

O zaman ben de arttiriyorum2.0 alti dizel cop.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

|
    |
  • Binbaşı
    1480 Mesaj
    İşin gerçeği alayı çöp de bu vergiler vesaire ile kendimizi kandırıyoruz.

|
    |
    4746 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Lego95

1.4 sahibiyim, 10.000 km sonrası gayet yeterli performansa ulaştı. Arada 30.000 tl fark vardı ben alırken. 30.000 tl fazla kredi çekecektim ve bana geri dönüşü 42.000 tl olacaktı. 42.000 tl lik yakıt farkını kapatmam için rahat 150 000 km yol yapmam gerekecekti. Satarken benzinli dizel arasında öyle 42000 tl fark olmuyor. Fark model yılı eskidikçe daha da azalıyor. 1.4 e lpg de taktırırsam dizelden uyguna binerim. Aracımın 10.000 km bakımı 500 tl verdim. 10.000 km ortalama yakıt tüketimi 7.1 litre. 1.3 e binip rokete biniyorum sanma sadece öyle hissedersin.

10 yıl sonra da 1.3 dizel 1.4'ten daha pahalı olacak. Kendinizi kandırmayın. Satarken zorlanacaksınız. Dizelin anahtarını havaya atın yere değmeden istediğiniz fiyata alıcı bulursunuz.

konuyu açan ve ona cevap veren arkadaşların kendilerinin otomobile bindiklerini zannediiyor olması :)

egeaya binip çekiyor mu çekmiyor mu konusunda tartışmak.

ilginç

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atrix1212 -- 8 Ekim 2020; 20:31:14 >

Bu mantıkla bakarsak, arkadaş aracına lpg takdırsa ortalama dizel kadar yakar.

Arta kalan 40 bin tl para ile altın alsa her türlü dizel araç almaktan daha fazla kar edecek.

|
    |
    2 litre atmosferikten 1.4 fire motora geçtim. Gayet de yeterli. Devir çevirme ihtiyacı hissetmiyorum ama gerekirse çevirmek lazım. O zaman aynı performansı verir gene.

|
    |
  • Yarbay
    2743 Mesaj

Bana kalırsa yorum ve konu başlığı çok saçma. Millet 1,4 ve 1,3 dizel arasındaki farkı biliyor.

Bütün teknik veriler ortada. İnsanların bir çoğu parası yetmediği için benzinli alıyor.

Parası olan adam da zaten egea yerine başka araç tercih ediyor.

1.4 benzinli atrosferik araçtan mucizeler beklemek aptalca olur.

En azından sıfır olsun, ayağımı yerden kessin benim işimi görsün dersen 1.4 benzinli egea fiyatına göre mükemmel bir tercih.

herkes lpg diyorda ,benzinde bile su gibi yağ yakan arabaya tüpmü takılırbu eşantiyon çöp motora boşuna 30 bin dizel parası istemiyo adamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akhenatonnn -- 8 Ekim 2020; 20:45:4 >
    |
    |
    Lego95 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    575 Mesaj
    1.3 150hp firefly koymazlarsa egea çöp olur, makyaj falan kurtarmaz

Ya o motorun şöyle bir dezavantajı var. Aynı Toyota’nın Corolla’da kullandığı 1.33 benzinli, Renault’nun yeni Clio ve Megane’larda kullandığı 1.3 turbo benzinli motoru gibi Fiat’ın 1.3 motoru da 1.3xx şeklinde motor hacmine sahip olduğundan 1.6 motor vergi dilimine giriyor. Yani 50 cc kadar daha küçük motor hacmi ile ülkemize giriş yapsalar MTV bakımından alt vergi aralığına girecekler.

Ben şahsen Fiat’ın 1.0 turbo benzinli motoru getirmesini istiyorum. Eğer 1.0 turbo benzinli motorunu 1.4 fire motoruyla denk fiyata satarsa Egea yine en çok satan arabalar arasında yer alır.

|
    |
    Logan Howlett kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    988 Mesaj

yahu altindaki 1250 cc 95 beygir, begenmedigin 1390 cc 95 beygir. nasil biri ucuyor biri kaciyor...

Orijinalden alıntı: Akhenatonnn

herkes lpg diyorda ,benzinde bile su gibi yağ yakan arabaya tüpmü takılırbu eşantiyon çöp motora boşuna 30 bin dizel parası istemiyo adamlar.

iyi ki yag yaktigini duymussun.. ilk cikan seride yakiyordu yag dandik oldugu icin opar mi neydi. simdi castrol konuyor 1 damla eksitmiyor 1.4 fire motorlar

|
    |

Orijinalden alıntı: Nemesis-Prime

Ya o motorun şöyle bir dezavantajı var. Aynı Toyota’nın Corolla’da kullandığı 1.33 benzinli, Renault’nun yeni Clio ve Megane’larda kullandığı 1.3 turbo benzinli motoru gibi Fiat’ın 1.3 motoru da 1.3xx şeklinde motor hacmine sahip olduğundan 1.6 motor vergi dilimine giriyor. Yani 50 cc kadar daha küçük motor hacmi ile ülkemize giriş yapsalar MTV bakımından alt vergi aralığına girecekler.

Ben şahsen Fiat’ın 1.0 turbo benzinli motoru getirmesini istiyorum. Eğer 1.0 turbo benzinli motorunu 1.4 fire motoruyla denk fiyata satarsa Egea yine en çok satan arabalar arasında yer alır.
    1.0 120hp zaten gayet yeterli bir motor vergi avantajıda var, o mutlak olurda 1.3 150hp de olması lazım.

Orijinalden alıntı: atrix1212

konuyu açan ve ona cevap veren arkadaşların kendilerinin otomobile bindiklerini zannediiyor olması :)

egeaya binip çekiyor mu çekmiyor mu konusunda tartışmak.

ilginç

Bunu diyen adamın getze biniyor olması  

Sayfa:
Reklamlar
Ekonomi
kripto para haberleri
Cancer Clinical Trials
Europatrans evden eve nakliyat '' 444 69 95''
Web Tasarım
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,656
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.