Şimdi Ara

Ege üniversitesi hakkında sorularınız (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
135
Cevap
6
Favori
3.659
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    okula yakın uygun yurtlar var mı?aralarında en karlı hangisi olur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: erisomer

Merhaba. Ben bu sene Çeşme'de konaklama işletmeciliğini kazandım. Oradaki imkanlar, eğitim hakkında bilgi alabilir miyim?

Zorunlu mu değil mi tam hatırlamıyorum ama ingilizce hazırlık eğitimi alacaksınız. eğer zorunlu değilse bile hazırlık eğitimi almanızı öneririm. Netice itibariyle iyi derecede bir ingilizce faydalı olacaktır.

Çeşme ; Bornova kampüse hiç yakın değil. Hazırlıktan sonra artık oralı olacaksınız. Eğitim anlamında da 3.sınıfta staj yapacaksınız. Kışın çeşme çok sakindir. İmkan anlamında bazı zamanlar izmir merkezine uğramanız gerekli olabilir. Ulaşım kolay. İngilizce ağırlıklı da bölüm zannedersem %30 idi. Geçme notu 60.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wizardoffozz

okula yakın uygun yurtlar var mı?aralarında en karlı hangisi olur?

okula yakın yurtlar var. Bayanlar için kyk yurdu kampüsün içinde zaten. Erkekler geçen seneye kadar 1.5 saatlik uzaklıkta inciraltı ve çiğli KYK yurtlarından gelirdi lakin okula yakın bir yerden YURTKUR bir bina kiraladı. KYK'ya mutlaka başvuru yapın.

Manisa kavşağı ve hükümet konağında da özel yurtlar var. Biraz pahalı olduğunu söyleyebilirim. Ayda 600-700 isteyebilirler.

Öğrenci köyü ise karma bir yurt. 380 lira aylık ücreti var 2 kişilik odalar mevcut. Yemek yok. Ama en üst katta mutfak var, buzdolabı var. İnterneti iyi. Maddi durum yeterliyse tavsiye ederim. Ama epey sıra oluyor. Geç çıktığını belirtebilirim.
  • phantasy* kullanıcısına yanıt
    anladım.teşekkürler.bakacağız artık bi şekilde kalacak yer bulacağız :)
  • Ya arkadaş geçen cuma sürekli meşguldu, bu gün tekrar denedim ses kayıdı verdiler. Bekledim operatöre bağlıcak diye çaldı çaldı açan olmadı.
    Artık cidden sıkılmaya başladım. Bu yatay geçiş hakkında kiminle görüşebilirim bi numara verin bana. Kafayı yemek üzereyim.
  • yurtları karışık diyorlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ucabor

Ya arkadaş geçen cuma sürekli meşguldu, bu gün tekrar denedim ses kayıdı verdiler. Bekledim operatöre bağlıcak diye çaldı çaldı açan olmadı.
    Artık cidden sıkılmaya başladım. Bu yatay geçiş hakkında kiminle görüşebilirim bi numara verin bana. Kafayı yemek üzereyim.

Bayram süreci olduğu için pek kimse okulda bulunmamıştır da, bu aralar ilgilenen olur diye umuyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emirklyc

yurtları karışık diyorlar?

Devlet yurtları karışık değil.
  • İzmir'de sertifikalı konferanslar düzenleniyormu? özellikle u.ilişkler için çok önemli bu konferanslar,düzenleniyorsa ne sıklıkla bilgin varsa cevaplarsan seevinirim teşekkürler :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: diabect41

İzmir'de sertifikalı konferanslar düzenleniyormu? özellikle u.ilişkler için çok önemli bu konferanslar,düzenleniyorsa ne sıklıkla bilgin varsa cevaplarsan seevinirim teşekkürler :)

bilgim yok. akademik eğitim anlamında sorun olursa cevaplamaya çalışırım.
  • Ege üniverstesine bahar dönemi başlangıcında yatay geçiş yapabilirmiyim (not ortalamasıyla )

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Axell43

Ege üniverstesine bahar dönemi başlangıcında yatay geçiş yapabilirmiyim (not ortalamasıyla )

öğrenci işlerini arayıp, sorun. belli kriterler var diye biliyorum.
    Erkek yurdu Bornova'ya taşındı mı haberim yoktu? Nereye taşındı tam olarak?
  • quote:

Orijinalden alıntı: elin oğlu

Erkek yurdu Bornova'ya taşındı mı haberim yoktu? Nereye taşındı tam olarak?

sabancı yurdunu yurtkur kiraladı. Mevlana mahallesinde bulunuyor.
  • Benim de bir sorum var. okulun yemekhanesiyle alakalı pek bi şey bulamadım internette. normal banka kartı mı kullanıyor yoksa öğrenci kimlik kartına para yükleme gibi bir şey mi oluyor? bir de yemekler genelde nasıl olur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: endemikbitki

Benim de bir sorum var. okulun yemekhanesiyle alakalı pek bi şey bulamadım internette. normal banka kartı mı kullanıyor yoksa öğrenci kimlik kartına para yükleme gibi bir şey mi oluyor? bir de yemekler genelde nasıl olur?

öğrenci kimliği yemekhanede bir cihaza okutuluyor. günlerini seçiyorsun. öğün başı 2.75 lira ödeyip, yemekhane turnikelerinden öğrenci kimliğini okutarak geçiş yapıyorsun.

öğrenci yemekhanesinin girişinde 1 aylık yemek listesi asılmış vaziyette bulunuyor. Orada listeye bakınabilirsin.
  • Evet gençler 3 ay boyunca yardımcı olmaya çalıştım. Başka sorusu olan varsa cevaplayayım.

ve de DH ekibi olarak küçükparkta bir toplanalım diyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi phantasy* -- 19 Eylül 2014; 16:22:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: phantasy*

Evet gençler 3 ay boyunca yardımcı olmaya çalıştım. Başka sorusu olan varsa cevaplayayım.

ve de DH ekibi olarak küçükparkta bir toplanalım diyorum

KYK nın yeni kiraladığı yurtla ilgili bi gelişme var mı açıldı mı?
  • Yukardaki soruya bende cevap bekliyorum. 624 erkek alınmış sıram 1063 hala bekliyorum. Diyelim Bornovadaki çıktı, yurt tamamlanmadıysa nerede kalacağız?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    olabilir aslında böyle bir şey olursa katılmak isterim
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.