Şimdi Ara

Efsanevi kostüme harcanacak zamanı görsel güncellemeye harcamalılar.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
549
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün PBE'ye gelen Lee Sin kostümünü gördükten sonra iyice aklımda demlendi bu düşünce , neden klasik hali yılların azizliğine uğramış şampiyonlara efsanevi kostüm getiriliyor ?

Şöyle tanımlayayım arkadaşlar bir efsanevi kostüm için gerekenler:

* Tamamen yeni yahut geliştirilmiş Yetenek ve Oyun İçi animasyonları
    * Yeni Seslendirme ve Oyun İçi efektler

Peki bunların dışında kalan , bir görsel güncelleme için gereken diğer etkenler ise şunlar :

* Geri kalan kostümlere Açılış Görseli güncellemesi
    * Geri kalan kostümlere yeni modellemeler
    * Hikaye güncellemesi

Yani işin özünde şu var , bunlara vakit harcıyorlar uğraşıyorlar fakat sağlam olmayan bir temelin üstüne bir yapı dikmek kadar saçma geliyor bana .

Örn: Udyr , o kostümü çıkarak kendi topuklarına sıktılar şimdi Udyr ı güncellemek isteseler nasıl bişey ekleyebilirler ki ? Ne kadar değişik olur ? Tutarlı olur mu ?

Yani Lee Sin gibi klasik görünüşü leş gibi şampiyona neden kostüme efor harcıyosunuz ?

Bakınız bir kaç örnek ;

Kara Buz Anivia : Şu kostümü daha parlak mavi yapıp farklı bi seslendirme yapsalardı müthiş bir görsel güncelleme olmazmıydı ?

Aynı şekilde Eternum Nocturne , Omega Timi Teemo ve benzeri.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blade Waltz -- 23 Mart 2017; 1:28:40 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• visual update'i legen skini bırakın da viktora kostüm gelsin
  • @Bloodimir

Ne zamandır yoktu gelsinde bi ateş etsin

Seviliyosun canım lanet okumanı özledik

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ao Sol

@Bloodimir

Ne zamandır yoktu gelsinde bi ateş etsin

Seviliyosun canım lanet okumanı özledik

Bıraktı qnq o kompLe

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çünkü para.

• Lee sin'e udyr'ın skillerine geldiği gibi küçük bir rework gelecek bence. Yoksa rito önce nerfleyip sonra skin çıkartmazdı, böyle bir mevzu bahsedilemez bile.

Belki de yüzlerce çalışanı var riotun skin pazarlama departmanında çalışan, hangi şampiyonun ne kadar skin satacağını falan araştıran. Ahri ve riven'ın neden 29529592 skin'i var? Çünkü bu iki şampiyonu genelde çocuklar oynuyor. Jhin'de popüler mesela fakat skin çıkmıyor, çünkü ahriye çıkacağı kadar çok satılmayacak.

tryndamere 6 yıldır visual update bekliyor, verdikleri cevap şu "Yeni skinleri güzel ve legendary skin'i var." Hadi ya. Adam pizza ayaklı, tamam default hali iyi güzel de, demonblade tryndamere'i sırf splash art'ı için aldım, loading screen'de gözüksün diye. Yoksa default hali 29592592 kat daha iyi. "Zaten bir kere visual update aldı." diyorlar bir de, ben sezon 2 nin başında başladım oyuna ama öyle bir şeye denk gelmedim. Demek ki sezon1 de yapmışlar, aradan 6 yıl zorlasak 7yıl geçmiş, yani.

Nerde daha çok para orda skin. Udyr'dan sonra bitti riot'un skin çıkartma politikası. Hiç oynanmayan çöp heroya oyunun en iyi skin'ini yaptılar, bu açıdan tebrik etmek lazım. Lakin Trick2g olmasaydı sgu da satılmayacaktı.

Bazı şampiyonlar skin'siz oynanmıyorlar. Bu tür şampiyonlara da hiçbir zaman doğru düzgün bir visual update gelmeyecek, komple rework yemedikleri sürece. Mesela vladimir,lee,tryndamere,udyr bu heroların başlıca örnekleri. İnsanların bu yönünü kullanmaya çalışıyorlar. 1-2 ayda bir, bir adet lee skin'i kesin indirimde oluyor. Kesin ama. İkinci hesabımda bütün skinleri vardı lee'nin, çünkü hep indirimde oluyordu. Bu yüzden yani.

Ne kadar ordan burdan para toplasalarda, yine de riot'un asıl para kaynağı skin satışları. Boostlar ya da rune page'ler falan ne kadar satılabilir ki? Hal böyle olunca da en fazla parayı nasıl kazanabileceklerini düşünüyorlar.

• O değil eşyaların simgeleri bir tek beni mi kanser ediyor? 7 8 yıllık simgeler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bloodimir

Lee sin'e udyr'ın skillerine geldiği gibi küçük bir rework gelecek bence. Yoksa rito önce nerfleyip sonra skin çıkartmazdı, böyle bir mevzu bahsedilemez bile.

Belki de yüzlerce çalışanı var riotun skin pazarlama departmanında çalışan, hangi şampiyonun ne kadar skin satacağını falan araştıran. Ahri ve riven'ın neden 29529592 skin'i var? Çünkü bu iki şampiyonu genelde çocuklar oynuyor. Jhin'de popüler mesela fakat skin çıkmıyor, çünkü ahriye çıkacağı kadar çok satılmayacak.

tryndamere 6 yıldır visual update bekliyor, verdikleri cevap şu "Yeni skinleri güzel ve legendary skin'i var." Hadi ya. Adam pizza ayaklı, tamam default hali iyi güzel de, demonblade tryndamere'i sırf splash art'ı için aldım, loading screen'de gözüksün diye. Yoksa default hali 29592592 kat daha iyi. "Zaten bir kere visual update aldı." diyorlar bir de, ben sezon 2 nin başında başladım oyuna ama öyle bir şeye denk gelmedim. Demek ki sezon1 de yapmışlar, aradan 6 yıl zorlasak 7yıl geçmiş, yani.

Nerde daha çok para orda skin. Udyr'dan sonra bitti riot'un skin çıkartma politikası. Hiç oynanmayan çöp heroya oyunun en iyi skin'ini yaptılar, bu açıdan tebrik etmek lazım. Lakin Trick2g olmasaydı sgu da satılmayacaktı.

Bazı şampiyonlar skin'siz oynanmıyorlar. Bu tür şampiyonlara da hiçbir zaman doğru düzgün bir visual update gelmeyecek, komple rework yemedikleri sürece. Mesela vladimir,lee,tryndamere,udyr bu heroların başlıca örnekleri. İnsanların bu yönünü kullanmaya çalışıyorlar. 1-2 ayda bir, bir adet lee skin'i kesin indirimde oluyor. Kesin ama. İkinci hesabımda bütün skinleri vardı lee'nin, çünkü hep indirimde oluyordu. Bu yüzden yani.

Ne kadar ordan burdan para toplasalarda, yine de riot'un asıl para kaynağı skin satışları. Boostlar ya da rune page'ler falan ne kadar satılabilir ki? Hal böyle olunca da en fazla parayı nasıl kazanabileceklerini düşünüyorlar.

adamlar para ile üstünlük değil sadece kostüm satıyorlar ona bile laf ediyorsunuz. nankörsünüz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mithrandir.

O değil eşyaların simgeleri bir tek beni mi kanser ediyor? 7 8 yıllık simgeler.

Saçmalama değiştiğinde üzülüyorum. Randuin falan eskisi gibi olsa keşke eşya bu sembolik bir şey zaten.

• Affection and Hatred kullanıcısına yanıt
    Öyle de. Karakterlerin animasyon, efekt, splash art, modelleme şeyleri kat kat güzelleşti, harita çok daha iyi oldu, client değişti falan ama simgeler hala çöp.

• Kassadin'e bir kostüm çıktı sıradaki kesin 5 yıl sonra falan gelir herhalde.

• Para para para default halini çok hoş yapsalar insanlar niye skin alsın ki ? Skini satmannın yolu bu zaten her oyunda böyledir herşeyin sade hali çirkindir nerde göze hitap eden şeyler varsa parayla satılır hiç bi oyun bunu bedavaya vermezken riot neden versin
  • Abi udyr görünce şu köylerde duvara asılan halıyı sırtına atmış gibi geliyor bana.öyle saçma bi tip yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RASYONALIST

quote:

Lee sin'e udyr'ın skillerine geldiği gibi küçük bir rework gelecek bence. Yoksa rito önce nerfleyip sonra skin çıkartmazdı, böyle bir mevzu bahsedilemez bile.

adamlar para ile üstünlük değil sadece kostüm satıyorlar ona bile laf ediyorsunuz. nankörsünüz.

Aynen hocam. Adamlarin para ile sattigi şey hiçbir üstünlük sağlamıyor. Riotta babasinin hayrina yapmadi o kadar emek var bu oyunda nasil kazanicaklar başka türlü

• Ben riotun bu oyuncular için fazla bile yaptığını düşünüyorum. Şuana kadar gelen her visual rework şahaneydi bence. Sırf elinizin altında leş bir internetiniz var diye her içeriğe bedava sahip olmayı beklemeyin. Büyük ihtimalle iş hayatına atılmadınız. Size bi bardak su bile vermezler bu sistemde. Adamlar istese yoricki poppyi galioyu öyle bırakırlardı şimdi şahane görselleri var herbirinin. Yorick rework geldi hangi biriniz yüzüne bakıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Haykıran Bıngıldak

Ben riotun bu oyuncular için fazla bile yaptığını düşünüyorum. Şuana kadar gelen her visual rework şahaneydi bence. Sırf elinizin altında leş bir internetiniz var diye her içeriğe bedava sahip olmayı beklemeyin. Büyük ihtimalle iş hayatına atılmadınız. Size bi bardak su bile vermezler bu sistemde. Adamlar istese yoricki poppyi galioyu öyle bırakırlardı şimdi şahane görselleri var herbirinin. Yorick rework geldi hangi biriniz yüzüne bakıyor.

Bu işin iş hayatına atılmakla alakası yok. Bu işin kullanılmak ya da sesini çıkarmakla alakası var. "siz hiç iş hayatına atılmadınız sanırım. olması gereken bu." diyorsan, alınma dostum ama, ben de sana şöyle derim. "Herkes senin gibi yalaka değil." Bu imajı uyandırıyorsun bende çünkü.

Konu hakkında konuşmak ve detaylı bilgi edinmek istersen PM yollayabilirsin. 7 yıldır yurt dışında kendi başıma çalışıyorum, okuyorum, sayısız işte çalıştım, her sektörde bulundum. Detaylı konuşabiliriz yani.

Tutumun hatalı.

"İsteseler galio'yu, poppy'yi oldukları gibi bırakırdılar."

Bırakamazlar. Bunu oyuncularını düşündükleri için yapmadılar. Trundle ve sejuani reworkları oyuncuları düşündükleri içindi, fakat son zamanlardaki reworkların hepsi, oyuncular isyan ettiği ve yıllardır beklediği için geldi. Sen bu oyuna para ödüyorsun, emeğini veriyorsun, EN ÖNEMLİSİ ZAMANINI harcıyorsun, neden galio katarina gibi düzgün bir visual'a sahip olmuyor? Bunu yapmak zorundaydılar, geç te olsa yaptılar. Kapitalizmin bu kadar kölesi olursanız kırk-elli yaşlarınıza geldiğinizde her gün içer içer köşede ağlarsınız, ben hayatımı nasıl bir uçuruma bıraktım diye, en azından yere çarpınca kurtulacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bloodimir -- 24 Mart 2017; 20:26:24 >

• En azından Jhin'e kostüm çıkardılar dua edin

Bu arada illaoi hala duruyor. Efsanevi kostüm iyi güzel hoş da, görsel güncellemeden de önce bunlara önem vermeliler. Tek kostümlü masum champlar :(
  • Abi default hali bazı skinlerinden iyi olan olan bin tane hero var yapmayın ya,bir Zed,bir Darius,bir Jhin,bir Yorick vs vs.Bir de bu öznel bir yargı ya Lee Sin'e onu demen kotu bir görüntüye sahip olduğunu kanıtlamaz.Skin nedir? Oyuna bir etkisi yoktur somut anlamda,renktir,zevktir,belki bazen motive etme aracıdır.Yani kişi ister,bazısı istemez.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Haykıran Bıngıldak

Ben riotun bu oyuncular için fazla bile yaptığını düşünüyorum. Şuana kadar gelen her visual rework şahaneydi bence. Sırf elinizin altında leş bir internetiniz var diye her içeriğe bedava sahip olmayı beklemeyin. Büyük ihtimalle iş hayatına atılmadınız. Size bi bardak su bile vermezler bu sistemde. Adamlar istese yoricki poppyi galioyu öyle bırakırlardı şimdi şahane görselleri var herbirinin. Yorick rework geldi hangi biriniz yüzüne bakıyor.

Bu işin iş hayatına atılmakla alakası yok. Bu işin kullanılmak ya da sesini çıkarmakla alakası var. "siz hiç iş hayatına atılmadınız sanırım. olması gereken bu." diyorsan, alınma dostum ama, ben de sana şöyle derim. "Herkes senin gibi yalaka değil." Bu imajı uyandırıyorsun bende çünkü.

Konu hakkında konuşmak ve detaylı bilgi edinmek istersen PM yollayabilirsin. 7 yıldır yurt dışında kendi başıma çalışıyorum, okuyorum, sayısız işte çalıştım, her sektörde bulundum. Detaylı konuşabiliriz yani.

Tutumun hatalı.

"İsteseler galio'yu, poppy'yi oldukları gibi bırakırdılar."

Bırakamazlar. Bunu oyuncularını düşündükleri için yapmadılar. Trundle ve sejuani reworkları oyuncuları düşündükleri içindi, fakat son zamanlardaki reworkların hepsi, oyuncular isyan ettiği ve yıllardır beklediği için geldi. Sen bu oyuna para ödüyorsun, emeğini veriyorsun, EN ÖNEMLİSİ ZAMANINI harcıyorsun, neden galio katarina gibi düzgün bir visual'a sahip olmuyor? Bunu yapmak zorundaydılar, geç te olsa yaptılar. Kapitalizmin bu kadar kölesi olursanız kırk-elli yaşlarınıza geldiğinizde her gün içer içer köşede ağlarsınız, ben hayatımı nasıl bir uçuruma bıraktım diye, en azından yere çarpınca kurtulacağım.

7 yıldır yurtdışında çalışam müthiş kendini geliştirmiş sosyalistlerin gurur kaynağı bir adamsın ama oturup lol oynuyorsun. Ok kib. Üzüldüm

Zamanımı veriyorum demişsin sanki zorla verdiriyorlar. Yalaka demişsin evet kenk bacanağım morello. Şuanda çinli bir yatırımcı riotun sahibi sanmıyorum artık oyuncu odaklı çalışıcaklarını ha evet uzun vadede kendileri kaybedicektir ama riotun şuanda torunlarının torunlarına yeticek bi kredisi var oyun dünyasında.

• Bloodimir kullanıcısına yanıt
    Ayrıca Trydamere ın skillerinde de hitbox problemli olanlar var. Demonblade görüntüde en iyi skin gibi gözükse de Oto animasyonlarında problem var. Redditte de tryn mainlerin uzun zamandır tartıştığı bir konu. Sanırım en problemsizi Fatih tryn.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.