Şimdi Ara

Efsanevi dövüş oyunu Street Fighter II, 30 yaşında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
1.245
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Efsanevi dövüş oyunu Street Fighter II, 30 yaşında

Bu haberi okuyan pek çok kişi kendini yaşlı hissedecek olsa da Street Fighter II, 30 yaşında. Geliştirici şirket Capcom'un tweet'ine göre, bu efsanevi dövüş oyunu 6 Şubat 1991'de Atari salonlarına giriş yaptı.

Ayrıca Bkz.Apple, zayıf satış rakamları nedeniyle iPhone 12 mini üretimini durdurabilir

Dövüş oyunu türünü birçok yönden şekillendiren ve popüler hale getiren Street Fighter II, tüm zamanların en büyük video oyunlarından biri olarak kabul ediliyor. Haziran 1992'de piyasaya sürülen Super Famicom (SNES) versiyonu, dünya çapında 6,3 milyon kopya satmış ve zamanının en büyük başarısını göstermişti.

Eskimeyen dövüş oyunu

Street Fighter II, Ryu, Ken, Guile ve Chun Li gibi karakterlerin yıllar boyunca çeşitli çalışmalarda yer almasıyla ana akım kültüre de sıçradı. Örneğin, başrollerini Jean-Claude Van Damme ve Raul Julia'nın oynadığı 1994 yapımı aksiyon filmi Street Fighter'dan bahsedilebilir; ya da bir dizi Street Fighter anime serisinden.

Street Fighter II'nin patlayıcı popülaritesi, o zamanın mükemmel dövüş mekaniğinde gizliydi. Oyunun hikayesine dalmak isteyenler, yukarıda yer alan ve oyunun 25. yıldönümüne adanmış Capcom videosunu izleyebilirler. Günümüzde ise Capcom, bu meşhur dövüş oyunu serisini geliştirmeye devam ediyor. Şirket önümüzdeki dönemde, PC ve konsollar için Street Fighter VI'yı piyasaya sürebilir.

• Okulu asip atari salonlarinda harcligimizi az ezmedik bu oyun ile 😁

• Çocukken en çok Ryu’yu seçerdim. Sonra Ken fanı oldum. Çünkü Ken daha hızlıydı. Ama Ryu’nun vuruşları daha etkiliydi. Özellikle dep dep yedirdi mi bayıltırdı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Az mı jeton kaptırdık büyük abilerimize. Yandan yandan izlerdik ciğerci kedisi gibi 30 sene olmuş vay arkadaş!

• Bizim oradaki atari salonlarında Tekken vardı. Paul favori karakteriydi pek çoğu kimsenin.

• hellmare kullanıcısına yanıt
    İçlerinde de bazı kurnazlar vardı. Acemi olan ufaklar yenildiklerinde oyunu ustaya devrederdi. Onlar da o vesileyle bedavaya oynardı. Kendimden biliyorum.

• Hey gidi günler. 2d nin ruhunu öldürdü bu 3d dövüş oyunları. Mortal kombatla başladı tekkenin başarısı ile sonrada street yaptı. 2D nin o animasyonlarının verdiği haz hiçbirinde yok şahsen. 3d lerde karakterler büyük ,karma karışık.
    Tekken tuttu diye bu furyaya girdilerya.
    O dönemlerde samurai shadown 2 ve özellikle 3 oynardık. Canım çekti mame emulatoru ile yine bir iki saatimi harcıyayım.

• Çocukluğum atari salonlarında geçti. Maddi durumun kötü olmasından dolayı jeton da alamazdık ama sırf seyretmek için sabahtan akşama kadar kalırdım salonlarda. Günün sonunda ayaklarıma kara sular inerdi. Hey gidi günler...
  • Joystick sıkmakdan avcumuzun iç derisi su toplardı😁
  • Street Fighter 2 EX Plus der geçerim :D Scollomania ve Jack adamımdı

• O dönemde ,atari salonlarında öyle kapışmalar olurdu ki şimdiki online pugb ,cod gibi herkes kendi aleminde ,kimse,kimseyi tanımıyor şeklinde değil;son saniyede ustaca bir hareketle yendiğin yanındaki rakibinin üzüntüsünü ve hırs yapıp tekrar jeton alıp gelmesini bire bir yaşardınız.Güzelce cpuya karşı oynarken bir anda yanınıza ,daha önce zor bela yendiğiniz usta bir rakip gelir ve heyecan yükselirdi.

Bu oyun,oyun dünyasında önemli bir atılımdır.Ustalık,sabır,el becerisi gerektiren ve oldukça büyük bir oyuncu kitlesini,atari salonlarına çeken bir oyun olmuştur.

Ps4’te tüm eski street fighterları içeren bir versiyonu var.İsteyen alıp oynayabilir ama online kalitesi ve online oyuncu bulma imkanı ,oldukça zayıf.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neo23 -- 8 Şubat 2021; 14:3:24 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Efsanevi dövüş oyunu Street Fighter II, 30 yaşında

• En son oyunlara sahip olmama rağmen.25 yıldır bıkmadan oynarım.İçime yer etmiş.Okulda kaçar harçlığımızla yemek yemez oyun salonlarımda jeton alır deli gibi oynar dünyayı unuturduk.O mutluluklar geri gelmez.Arkadaşım derdim büyüyünce bu büyük arkade makineyi evime satın alacağım.Kim derdi teknolojinin böyle ilerleyeceğinin.Oyun Psp go da cebimde ve psp go tv baglayıpta oynuyorum hala ilk güm gibi bikmadan oynuyorum.Ps4 de bitirmedigim oyun kalmadı bu oyun başka hicbir şey yerini tutamaz anıları var

• evet herkesin omrunu yedi bu oyun hala da uyanmadilar

ryu 1964 dogumlu opun elini dedenizin.ve kendinizin...herkese pismaniye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pspsexer -- 14 Şubat 2021; 0:7:34 >

• Harbi Efsane 😍
  • Güzel günlerdi, açıkcası o günlere tekrar dönmek isterdim :)

Şu anda 38 yaşındayım o zamanlar ilkokul + orta okul zamanları vay be

Düşününce tebessüm oluşuyor insanda :)

• Street Fighter 1 tuhaf bir oyundu. Aduket atmak için kolu sallar dururdık. O yüzden pek sevmemiştim onu. Sonra 2 ve 2,5 çıktı. Bence Street Fighter bunlarla çok popüler oldu.

Sonradan değişik versiyonları çıktı. Mesela Guile aynı anda onlarca alexpuu atıyordu ve kaçma şansınız hiç kalmıyordu :)

• Zamaninda az jeton vernedik.

Tee Uskudardan kadikoye yuruyerek kendimiz gibi proflarla kapışmak icin az ayakkabi parcalamadik.

• efsaneyi de şöyle bırakayım

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.