Şimdi Ara

Efsanenin Kitabı Renault 12 TX (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
1
Favori
30.190
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Biraz beyinlerinizi çalıştırsaydınız benim ne demek istediğimi anlardınız...

Bu arabadan babamda da vardı.1978 model portakal turuncu br rengi vardı...

Burda bana atıp tutanlardan daha çok binmişimdir o arabaya...

Demek istediğim şeyi biraz açayım belki anlarsınız

Şuanda mısırda doğanlar onların tabiriylede dogınlar çok tutulan efsane arabalar...

Burda üretimi durdu ama neden hala mısırda var ve çok tutuluyor...

Renault 19'ların üretimi yanlış hatırlamıyorsam 1985 yılında durdu.Bize bu model kaç yılında geldi?????

Sizin efsane dediğiniz modelin üretimi fransada durdurtak 20 yıl sonra bile bize bu arabayı toros diye sattılar...

Ya biraz kurtulun bu yardakçılıktan...

Sağlam olabilir ona itirazımız yok zaten demir yığını o kadar özelliği olsun...

Bu ülkenin insanı en iyilere layık size layık olmayana fazla değer veriyosunuz gibi...

Bize sizdeki bu mantıkla bu adamlar 2. sınıf arabaları çok satarlar...

Neymiş sağlammış

• ÇOK GÜZEL Bİ PAYLAŞIM ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM
  • quote:

Orjinalden alıntı: boraycan

Biraz beyinlerinizi çalıştırsaydınız benim ne demek istediğimi anlardınız...

Şuanda mısırda doğanlar onların tabiriylede dogınlar çok tutulan efsane arabalar...

Renault 19'ların üretimi yanlış hatırlamıyorsam 1985 yılında durdu.Bize bu model kaç yılında geldi?????

Sizin efsane dediğiniz modelin üretimi fransada durdurtak 20 yıl sonra bile bize bu arabayı toros diye sattılar...

Bu ülkenin insanı en iyilere layık size layık olmayana fazla değer veriyosunuz gibi...

Neymiş sağlammış

ben seni anlayamadım arkadaşım yani 1970-1980 model arabayla 2007 model arabayı nasıl kıyaslarsın onu bırak sanki 2007 model renault 12 toros üretimi var ve biz burda 2007 model torosu övüyoruz tövbe yarrabbim

bu tartışmadan dolayı bu konu kapatılacak belkide şimdi

• Araziye çıkabilen masrafsız ve ucuz vergili bir alternatif var mı? Lada Niva desek onun da bagajı 4 kişi binince yetersiz kalır.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Power Of The Renault

quote:

Neymiş sağlammış

ben seni anlayamadım arkadaşım yani 1970-1980 model arabayla 2007 model arabayı nasıl kıyaslarsın onu bırak sanki 2007 model renault 12 toros üretimi var ve biz burda 2007 model torosu övüyoruz tövbe yarrabbim

Ben bir kıyaslama yapmadım...

Sizdeki mantığı eleştirdim...

Bu arabanın üretimediğini biliyorum...

Ama şunu da biliyorum bilseler sizin gibi insanlar var Türkiye'ye üretip yollarlar Ve eminim alanda olur.Zaten üzücü olanda bu

Neymiş Türkiye şartlarında en iyisiymiş...

Nerde yaşıyorsunuz kardeşim...

• Ya her topikte böyle tipler var çıkarlar siz anlamazsınız siz bilmesiniz bunların yüzünden aracı kullanan insanların gerçek fikirlerini öğrenemezsisniz
    konuyu hep farklı yönlere çeken tipler bunlar misal vereyim arkadaşın birisi topik açar honda civic mi toyota corolla mı alayım diye gerçek kullanıcıların fikrini sormak için hemen bu tiplerden birisi atlar yırtık çuvaldan düşen salatalık gibi ve derki yok ikiside yaramaz boş ver bunları yokuş çıkmaz ,çok yakar falan boş boş sallar git astra al şöyle güzel böyle güzel sonra konu ana fikrinden sapar gider. Sanki fikir soran arkadaş astra falan hiç görmedi yahu adam zaten hepsini eledim ikisi arasın da kaldım diyor kullandıysan bi fikrin varsa cevap ver yoksa oku öğren.
    burdada aynı durum var arkadaşlar sağolsun elinde çocukluğumuzdan kalma belgeler var reno 12 hakkında sunmuş bazı insanlar o yıllara gitmişler anıları canlanmış benim gibi o yılarda ben daha doğmaştım 1971 doğumluyum ama reno 12 ,murat 124 bizim çocukluğumuzun arabalarıydı ve bence o yıllarda süper araçlardı sürmek hayaldi zaten kaç tane araba vardı memlekette
    Şimdi adamın biri çıkmış yok fransızlar ittirmişte bilseler yine satarlarmışta beynimiz çalışmıyormuşta burdakimse yardakçılık şunluk bunluk yapmıyor beyfendi kendine gel türkiyede türk insanı üretmiş bu arabayı elin fransızı değil
    alsana aynı yıllarda üretilmiş muadili teknik olarak öyle çok bifarkta yok biraz objektif ol

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Power Of The Renault

quote:

Neymiş sağlammış

Ben bir kıyaslama yapmadım...

Sizdeki mantığı eleştirdim...

Bu arabanın üretimediğini biliyorum...

Ama şunu da biliyorum bilseler sizin gibi insanlar var Türkiye'ye üretip yollarlar Ve eminim alanda olur.Zaten üzücü olanda bu

Neymiş Türkiye şartlarında en iyisiymiş...

Nerde yaşıyorsunuz kardeşim...

Efsanenin Kitabı Renault 12 TX

arkadaşlar özürdilerim biraz kafanızı şişirdim ama böylelerine fazla pirim vermeyiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murats123 -- 20 Eylül 2007; 13:07:15 >

• Ben çok fazla yazmam genelde okurum...

Ama bu demir yığınına efsane demenize dayanamadım...

Hiçbir zaman kaliteli arabaların tartışıldığı bir bölümde de bu türde bir yazı yazmadım...

71 doğumlu arkadaş tabi ki senin çocukluğunda iyi arabaydı başka arabamı vardı Buzdolabı yoktu milletin evinde Tekerleği dönen benzinli olan herşey cazip geliyordu

Biraz önce opel topicinde okudum tofaş şahinleri etipyoda satıyormuş orda efsane olurlar 20 yıl sonra...

Tabi orda 71 liler için değil de 2008 liler için efsane olur

http://www.holland-car.com/

Aynı Fransızlarda tıpkı bizim gibi bundan 25-30 yıl önce reno 12 leri pardon efsaneleri Türkiye'ye yolluyoruz diye konuşuyorlardır

Etopyalılarda 30 yıl sonra topic açarlar hatta kullanma klavuzu verirler...

Başlık şahin efsane kullanma klavuzu

Tofaş etipyoya o arabayı neden yolladıysa Fransızlarda bize o efsaneyi! o sebeble yolladı...

Siz hala efsane deyin...

Bu arada bu konuda son yazım...

Sizin gibiler için hurdalık fuarları falanda düzenlemek lazım...

Bu arada siz bizim elimize çok düşersiniz, size prim veriliyor mu görürüsünüz Çok öpersiniz!

Sağlıcakla kalın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boraycan -- 20 Eylül 2007; 13:46:58 >

• quote:

Ben çok fazla yazmam genelde okurum...

Ama bu demir yığınına efsane demenize dayanamadım...

Hiçbir zaman kaliteli arabaların tartışıldığı bir bölümde de bu türde bir yazı yazmadım...

71 doğumlu arkadaş tabi ki senin çocukluğunda iyi arabaydı başka arabamı vardı Buzdolabı yoktu milletin evinde Tekerleği dönen benzinli olan herşey cazip geliyordu

Biraz önce opel topicinde okudum tofaş şahinleri etipyoda satıyormuş orda efsane olurlar 20 yıl sonra...

Tabi orda 71 liler için değil de 2008 liler için efsane olur

Tofaş etipyoya o arabayı neden yolladıysa Fransızlarda bize o efsaneyi! om sebeble yolladı...

Siz hala efsane deyin...

Bu arada bu konuda son yazım...

Sizin gibiler için hurdalık fuarları falanda düzenlemek lazım...

Sağlıcakla kalın...

Efsaneyi söyleyeyim de rahatlayayım. Rallilerde Türk takımı Porsche 930 Turbo' nun rekorunu kırdılar. Üst üste şampiyon olduular. 4. sene araba arıza yaptı. Arabayı parçaladılar ve benzin filtresinin üstübüyle tıkalı olduğunu gördüler. Daha sonra İngiltere' de modifiye edilmiş Renault 11 Turbolar geldi ama o heyecvanı yakalayamadılar. Porsche takımı Renault takımına şans tanıdıysa araba arıza yapmazdı.

Eski ralli videolarını izlemenizi tavsiye ederim. Pilotlar o zamanlar daha hızlı ve tehlikeli sürüyorlardı. Üstelik seyirciler ve gazeteciler de yola iniyordu. Şimdi o tip bir olay olsa yarış iptal edilir ve FIA soruşturma başlatır. Bu olay Avrupa ülkeleri de dahil tüm dünyada yaşanmış ve bir yarışta onlarca kişi ölmüştür.

• Arkadaşlar,yazdıklarına cevap yazmaya değmez."Çocukla çocuk olunmaz".

Konuyu sabote etmeye çalışıyor. Amacı bu.
  • paran varsa git daha iyisine bin kardeş. herşey bütçe meselesi yap ozman full aksesuar ucuza bi araba binelim
    quote:

Neymiş sağlammış

• quote:

Orjinalden alıntı: Lauréate

Arkadaşlar,yazdıklarına cevap yazmaya değmez."Çocukla çocuk olunmaz".

Konuyu sabote etmeye çalışıyor. Amacı bu.

Asıl sana cevap vermek çocukla çocuk olmak oluyor....

Babasının arabasını kendisinin miş gibi yazan 16-17 lik hır hızan yazar ancak böyle bir cümleyi...

Yazacak bişeyin varsa yaz yoksa yazma...

Belden aşağı sallama hemen...

Fikirlere saygı duymayı öğrenin...
  • Boraycan "AMIGA"yı biliyorsun değil mi? Disketle mario tipi oyunlar oynanan zımbırtı. Bak yıl 2007 ve hala internette kalabalık amiga forumları var, adamlar yirmi yıl önceki oyunları paylaşıp oynuyorlar. Benim gıcık olduğum o aciz alet onlara göre bir efsane, ama gidip te onların forumuna dalıp ortalığı karıştırmıyorum...

Beğenmiyorsan sen almazsın ve binmezsin olur biter, kimse kimseye torosu veya şahini zorla satmadı...

Nedense galeyana gelip "beyinlerinizi çalıştırsaydınız" veya "kurtulun bu yardakçılıktan" gibi ifadeler kullanmışsın, fikirlere saygı duymayı öğrenmesi gereken sen oluyorsun bu durumda...

Bize göre efsane..
    Sana göre efsane olmayabilir, o zaman bu topicde işin yoktur, okumazsın olur biter...
  • boraycan sen bi tur atta gel
  • güncellll
  • güncel yapalım mı ??
  • bizim karadenizin köylerinde en yaygın kullanılan araçlar hala bunlar her yola ve araziye uyum sağlıyor tofaşlar kayboldu Reno ölmez diyorlar.
  • Renault 12 bir efsanedir...Bizim de 82 model bir Renault 12 Ts'miz vardı..

Arkadaşlar, bu arabaların motorları(1300cc) hiç rektefiye görmeden ortalama kaç bin km yapabiliyor?
  • kimse torosuma laf söylemesin 93 model ama doğru dürüst tamirci görmedi. evimin taksitlerinin bitmesine 7 yıl var. Ben daha 7 yıl binerim 93 torosuma. Eminim tamirciyle 7 kere işim olmaz. olsa da noılur ki en pahalı parçası 30 - 40 ytl
  • dönemin Türkiye'sinin kapalı bir ekonomisi ve tamamen denetim altında ve sansürlenmiş bir basın-yayını olmasından ötürü, milletin avrupada ve amerikadaki tüketici kitlesinin nasıl hareket ettiğini ve neleri tercih ettiğini anlayamamasının doğal bir sonucudur renault 12.
    aynı fiyata millet avrupada Renault 9'a binerken , Renault 12 üretim bantları, Avrupa'dan kaldırılıp Türkiye'ye getirilmiştir. millet o zaman daha iyi bir araba bilemediğinden ve göremediğinden, Allah, 'yürü reno 12' demiştir.
    millet efsane diye gazlanadursun, üreticiler aynı numaraları , Türkiye'nin o dönemki kapalı halini şu an uygulamakta olan ülkelerde yapmaktadırlar.
    aynı durum Rusya'da da var olduğundan , onlar da yıllarca Lada'ları mercedes zannetmişlerdir. daha sonra orda da demokrasi ve liberalizm rüzgarları estikçe, Lada fabrikası batma aşamasına gelmiş, efsane, olduğu şekliyle tarihin yapraklarında yerini sağlamlaştırmaya başlamıştır.

açık bir ekonomi, sansürsüz ve devlet tekelinde olmayan medya sayesinde, Türk tüketicisi, bugün artık çağdaş araçlara avrupadaki fiyatlarla binebilmekte, bu gibi arabalara efsane demekten, ve itibar etmekten her geçen gün biraz daha kurtulmaktadır.

Renault 12, küçük bütçeli tüketicilere hitap edecek bir arabadır, bunu tartışmak yersizdir, ama avrupada neden efsane olmayıp da ülkemizde efsane haline geldiğini düşünmekte fayda vardır.

eski bir üretim bandını avrupadan söküp getirip , üretimi Türkiye'de yapmak , ve üstüne üstlük markaya lisans bedeli ödemek, bir markayı ne derece 'yerel' yapar.. bu da düşünülmesi gereken bir diğer muammadır

aynı numarayı Renault 2000 li yılların başına kadar Türkiye'ye yapmıştır, fakat artık ekonomik dengeler, aynı durumu daha fazla sürdürmesine müsade etmediğinden , Türk tüketicisi son modellerle anında buluşmaya başlamıştır.
    herkes 99 megane'ım var demeyi bilir, fakat megane'ın avrupada 1995 yılında piyasaya çıktığını çok az kişi bilir.
    coupe'nin 1996 yılında avrupada boy gösterdiğini , ve artık yüzü eskidiğinde Türkiye'de de pazara sürülüp, milletin afedersiniz ama eşşek ( ki bunlardan biri de benim ) yerine konduğunu kimse söylemez.

renault 12, sağlam, ucuz ve cazip bir araba olabilir, ama efsane olmaktan bence fersah fersah uzaktadır. 1970 li yıllarda Chevrolet, arabalarına airbag monte etmeye başlarken, ön koltuklarında kafalık olmayan arabalar bize gazlanmıştır.. bu kadar açıktır.

• Çok güzel bir paylaşım olmuş, teşekkürler. Bizim arabalarımız hep 131 Şahindi. Bir ara babamın şirket arabası vardı, 1992 beyaz renk Renault 12 Toros STW. Ara sıra el atardım, zevkliydi kullanmak.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.