Şimdi Ara

EFSANELERİN EFSANESİ 331.DÖNEM FEDAİLERİ(Aralık-2009) KD. ve YD. SUBAY ADAYLARI (2201. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
76.188
Cevap
37
Favori
2.183.765
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 21992200220122022203
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: SoNTurQ

quote:

Orijinalden alıntı: ozzyouz

Beyler bugün FW91 imi almış bulunmaktayım 7 liraya

Tertip CASIQ mu yoksa CASIO mu? Ben CASIQ aldım 10 liraya...

Bende ucuzundan güzel bir kasıo alıcam gitmeden :)

Bu arada yanımızda götürmemiz gereken şeyleri incelerken aslında hiçbirşey götürmesek bile mağdur olmayacağımızı an itibariyle anlamış bulunmaktayım :) Yani üzerinizdekiler ile gidin bir tek cebinizde bir miktar para olsun asker herşeyi veriyor size bazılarını ücretsiz veriyor bazılarını çok ucuza. Sivilden askere götürecekleriniz sadece size orda extra konfor sağlayacak şeyler olacaktır. Bakın askeriye bizlere ne diyor:

Alıntıdır:

quote:

3.Eğitim Merkezinin Bulunduğu İl/İlçelerdeki Hareket Tarzları :

a.Eğitim merkezinin bulunduğu il veya ilçedeki otobüs terminali, tren garı, hava ve deniz limanları vb. yerlerde merkez komutanlıklarının ve eğitim merkezi komutanlıklarının irtibat personeli bulunmaktadır. Mutlaka bu personel ile temas kurunuz. Sizi birliklere götürecek askeri araçlardan istifade ediniz. Askeri araçlardan istifade etmezseniz, öncelikle belediye otobüsü veya dolmuş gibi tarifeli vasıtalardan istifade ediniz.

b.Çarşı içinde merkez komutanlığınca görevlendirilen inzibat erbaş ve erlerinden her türlü yardımı alabilir, alışverişlerde karşılaştığınız değişik fiyat uygulamaları vb. hususları bu personele iletebilirsiniz.

c.Askerlik şubesinden size verilen sevk belgesini memlekette unuttuğunuz veya kaybettiğiniz takdirde, bulunduğunuz yerdeki askerlik şubesine müracaat ederek yenisini alabilirsiniz

ç.Sevk edildiğiniz eğitim merkezi; Cumartesi, Pazar ve tatil günleri dahi çalışmaktadır. Bu nedenle katılmanız gereken son gün saat 17.00’ye kadar eğitim merkezine katılmanız, kayıt-kabul işlemlerinizi kolaylaştırılacaktır.

d.Kışlaya ayak bastığınız andan itibaren her türlü ihtiyacınız birlik komutanlıkları tarafından karşılanacaktır.

e.Berber ihtiyacınız kışlada ücretsiz karşılanmaktadır. Çarşıda üç numara veya uygunsuz traş olmayınız.

f.Kayıt- kabul esnasında ( bot, çorap, havlu, terlik, diş macunu, diş fırçası, eldiven, pijama ve eşofman gibi ) istihkaklarınız devlet tarafından karşılanacaktır. Piyasadan satın almayınız.

g.Günlük gereksinimlerinizi (traş malzemesi, bot boyası, temizlik malzemesi, kalem vb.) kışla kantinlerinden piyasadan daha ucuz fiyata karşılayabilirsiniz.

ğ.Kışlaya gelirken yanınızda cep telefonu, fotoğraf makinası, teyp, radyo, CD, disket, kesici ve delici alet, yiyecek, içecek ve benzeri maddeleri getirmeyiniz.

h.Sorunlarınıza daha kolay çözüm bulunabilmesi maksadıyla; kayıt–kabul esnasında, varsa özel, sağlık ve benzeri sorunlarınızı çekinmeden ve doğru olarak görevli personele anlatınız.

ı.Tedavi amacıyla sürekli kullandığınız ilaçları getirebilir, doktor nezaretinde kullanabilirsiniz. Bu maksatla yanınızda getireceğiniz ilaçları kışlaya girişte teslim ediniz.

Orjinal metin için link: http://www.asal.msb.gov.tr/bilgilendirme_brosuru/Bilgilendirme_Brosuru.doc
  • aramıza yeni katılan tertipler, bu mesajda verdigim linklere tıklayarak listemize kaydolabilir, listemizi görüntüleyebilirsiniz

http://spreadsheets.google.com/viewform?formkey=dGhTbDVodXNnUnd1T0dRX0txZGZucWc6MA..

http://spreadsheets.google.com/ccc?key=thSl5husgRwuOGQ_Kqdfnqg

ayrıca foruma üye olduktan sonra cep tel nonuzu profilinize yazmanız gerekiyor kardeslerim... aksi halde yazdıklarınız eş anlı olarak forumda yayınlanmıyor, onay bekliyor... oyle olunca da sayfalar ilerledigi için yazdıklarınız görünmüyor... sonra "kimse bana neden cevap vermiyor" demeyelim

bir diğer husus da imzalarımız 4 satırı gecmemeli kardeslerim, kurallara göre
  • quote:

Orijinalden alıntı: okannn26

arkadaslar sıze bır sorum olacak GONULLU KOMANDO YEDEK SUBAY OLARAK DOGUYA GITMEK ICIN ne yapmam gerekıyor dılekce falan versem sınavda bır etkısı olurmmu yorumlarınızı beklıyorum

arıza falan yok boyum kılomda uygun komando olmak ıcın......

artık bu saatten sonra bu mümkün mü? askerlik kararı aldırırken sormuşlardı komando olmak istiyor musun diye.. orda verdiğin cevap geçerlidir sanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: erkanmanyak

quote:

Orijinalden alıntı: Dewi_L

S.a tertipler iyi akşamlar...

Keyifler nasıl...

Hoşgeldin kardeşim.iyi sayılırız işte bildiğin gibi sen nasılsın?

Bu arada imzan kural dışı olmuş kardeşim.Galatasaray yazmak yasakmış
    Şaka bi yana imzan kural dışı olmuş.En fazla 4 satır olması ve satırlar arası boşluk olmaması gerekiyor tertip ok? benim imzaya bakarsan onun gibi kısa kısa yazarsın...

Dewil (isa) kardesim 1 puntoyla yazdıgı için 7 satır yazması kural dısı degil kardesim...
  • iyi akşamlar kardeşlerim şimdi konuştum laptopımı kargoya vermişler yarın elimde olur sanırım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: PAŞA

iyi akşamlar kardeşlerim şimdi konuştum laptopımı kargoya vermişler yarın elimde olur sanırım...

hadi gözün aydın abi..
  • quote:

quote:

Keyifler nasıl...

Şaka bi yana imzan kural dışı olmuş.En fazla 4 satır olması ve satırlar arası boşluk olmaması gerekiyor tertip ok? benim imzaya bakarsan onun gibi kısa kısa yazarsın...

Saolasın bende iyiyim.

kardeşim uyarın için teşekkür ederim. Ama benim İmzamda kullandığım punto senin kullandığının bir küçüğü olduğu için 7 satırlık imza kurallar çerçevesinde :) Saol genede:)
  • quote:

arkadaslar sıze bır sorum olacak GONULLU KOMANDO YEDEK SUBAY OLARAK DOGUYA GITMEK ICIN ne yapmam gerekıyor dılekce falan versem sınavda bır etkısı olurmmu yorumlarınızı beklıyorum

tertip ben yşazdım sana bakarsan eğer.Sınava gittiğin zaman orda bunu bildirirsen mümkün olacağını düşünüyorum...
  • tsk kardes subede sorduklarında komando olmak ıstıyorum demıstım. ve uzunu ısaretledım formda
  • PAŞAM GEÇMİŞ OLSUN NERELERDESİN SEN?
  • quote:

iyi akşamlar kardeşlerim şimdi konuştum laptopımı kargoya vermişler yarın elimde olur sanırım...

Gözün aydın Paşa abi benimde birkaç güne elimde olacakmış
  • quote:

Orijinalden alıntı: SoNTurQ

quote:

Orijinalden alıntı: morhan

Selam tertiplerim,

Aramiza yeni katilan arkadaslar hosgelmisler

Bugun nihayet meshur zarfimi aldim memleketten
    1 Aralikta Kucukyalidayim

Cumleten iyi sohbetler...

Hayırlı olsun tertibim

Eyvallah tertibim

Cumartesi 699 da biraktim sizi
    bi geldim ki 735 olmus
    Hakkaten efsaneligi felan gecti 331. donem
    Artik Nirvanaya ulasmayi bekliyoruz herhalde
  • quote:

Orijinalden alıntı: drummer_1907

quote:

artık bu saatten sonra bu mümkün mü? askerlik kararı aldırırken sormuşlardı komando olmak istiyor musun diye.. orda verdiğin cevap geçerlidir sanırım

Sınavdada tercih sıralamana ilk sıraya yazarsın...
  • ben de bilet aldım bakalım 2 aralık sabah 5 e.10 gibi anca sınav yerinde olucam.bahtımıza bakalım noluyor.
    etimesguta gelecek varsa görüşmek dileğiyle...
    zaman; yavaş yavaş arkadan itekliyor gibi..
    stresss yapmaya başladım...
  • quote:

hoşgeldin abi gözün ayddın sanada iyi akşamlar...
  • quote:

quote:

quote:

Keyifler nasıl...

Saolasın bende iyiyim.

kardeşim uyarın için teşekkür ederim. Ama benim İmzamda kullandığım punto senin kullandığının bir küçüğü olduğu için 7 satırlık imza kurallar çerçevesinde :) Saol genede:)

tamamdır tertiplerim.ben gün boyu gördüklerimi hep uyarınca otomatiğe bağlamış olabilirim

PAŞA abi senin de gözün aydın sonunda gelicek yani...
  • aramıza yeni katılan tertipler, bu mesajda verdigim linklere tıklayarak listemize kaydolabilir, listemizi görüntüleyebilirsiniz

http://spreadsheets.google.com/viewform?formkey=dGhTbDVodXNnUnd1T0dRX0txZGZucWc6MA..

http://spreadsheets.google.com/ccc?key=thSl5husgRwuOGQ_Kqdfnqg

ayrıca foruma üye olduktan sonra cep tel nonuzu profilinize yazmanız gerekiyor kardeslerim... aksi halde yazdıklarınız eş anlı olarak forumda yayınlanmıyor, onay bekliyor... oyle olunca da sayfalar ilerledigi için yazdıklarınız görünmüyor... sonra "kimse bana neden cevap vermiyor" demeyelim

bir diğer husus da imzalarımız 4 satırı gecmemeli kardeslerim, kurallara göre
  • Arkadaşlar liste bin kişiyi geçmiş tam 1045 kişi olmuşuz inanamıyorum ya :)
  • kardes sınavda tercıh sırası nasıl oluyor tercıhdemı oluyor sınavda....vaalla benım hıc bılgım yok bu konuda...
  • VOLKAN KÖR OLDUM TAMAM ÖNEMLİ KONU BÜYÜK YAZILMASI LAZIM AMA BİRAZ DEV OLMAMIS MI KARDESİM
  • 
Sayfa: önceki 21992200220122022203
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.