Şimdi Ara

EFSANELERİN EFSANESİ 331.DÖNEM FEDAİLERİ(Aralık-2009) KD. ve YD. SUBAY ADAYLARI (2199. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
76.188
Cevap
37
Favori
2.183.867
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 21972198219922002201
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: erkanmanyak

quote:

Orijinalden alıntı: SoNTurQ

Ne kitabı arkadaşlar. Kafanızı kaşıyacak vakit bulusanız iyidi gibime geliyor.

yok be tertip.En azından aksamları falan vaktimiz olur.yemekle yat saati arası fırsatımız olur diye düşünüyorum.Ama elbette gideceğimiz yere bağlı...

Tertip bende kitap okumayı seviyorum ama millet makara muhabbet yaparken kitap okuyamam. Anlayışlarıma ters. Hem günah. Ayrıca poşet olduğumuz meydana çıkar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yuceeren

quote:

Orijinalden alıntı: auysal85

quote:

Orijinalden alıntı: Brain Wave

Buldum ama çok pahalıymış bu! S:

http://www.diniurunler.com/category.php?id=92449

http://www.cepna.com/

yok dostum bunlar çok pahalı böyle bişey değil. en fazla 5-10 tl lik bişey.

arkadaşlar işinize karışmak gibi olmasın bilmediğimden soruyorum illa seccade şart mı ? Merak ettiğim için soruyorum yani herhangi gazete vs. birşeyin üstünde kılsanız olmuyor mu namazınızı ? Bir de ek bilgi yapayım arkadaşım ankarada yaptı askerligini hakkaten bir mescid varmıs ve kimsenin dini inancına namazına niyazına karışmıyorlarmış yalnızca bazen kaza etmeniz gerekebiliyormuş bu tarz hassasiyetleri olanları bilgilendireyim dedim.

Bilgilendirme için teşekkürler...

İlla seccade olması şart değil ama temiz bir yerde kılınması gerekiyor. Bir de banyo sorunu var zaten, eğer dalga geçmiyorlarsa bazen 10 gün duş alamadığı oluyor askerin diyenler var, eğer böyleyse nasıl kendimizi temiz hissedipte namaz kılacağız onu da bilmiyorum. Ben 1 gün duş almasa kendimi kirli hissedenlerdenim...
  • quote:

quote:

quote:

yok be tertip.En azından aksamları falan vaktimiz olur.yemekle yat saati arası fırsatımız olur diye düşünüyorum.Ama elbette gideceğimiz yere bağlı...

Tertip bende kitap okumayı seviyorum ama millet makara muhabbet yaparken kitap okuyamam. Anlayışlarıma ters. Hem günah. Ayrıca poşet olduğumuz meydana çıkar.

Tertip sen takma kafana 12 aralıkta teslim olduğun gün bütün bölük senin poşet olduğunu bilecek zaten

Makara kısmına gelince elbette makara vakti makara yapılır.Ben fırsat oldukça okumaktan yanayım herzaman için...
  • quote:

quote:

Katılıyorum... Ayrıca askerde nasıl olur, çok yorulurda uyku düzenimi kaybeder miyim bilmiyorum ama ben zaten sabah 5 de kalkan birisiyim normal uyku düzenimde, sabah erken kalkar el feneriyle falan okuyabilirim diye umud ediyorum.

Zaten Asteğmen olursam sıkıntı yok, eve çıkarız her gün okuruz en az 1-2 saat.
  • quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: auysal85

quote:

Buldum ama çok pahalıymış bu! S:

http://www.diniurunler.com/category.php?id=92449

http://www.cepna.com/

yok dostum bunlar çok pahalı böyle bişey değil. en fazla 5-10 tl lik bişey.

arkadaşlar işinize karışmak gibi olmasın bilmediğimden soruyorum illa seccade şart mı ? Merak ettiğim için soruyorum yani herhangi gazete vs. birşeyin üstünde kılsanız olmuyor mu namazınızı ? Bir de ek bilgi yapayım arkadaşım ankarada yaptı askerligini hakkaten bir mescid varmıs ve kimsenin dini inancına namazına niyazına karışmıyorlarmış yalnızca bazen kaza etmeniz gerekebiliyormuş bu tarz hassasiyetleri olanları bilgilendireyim dedim.

Bilgilendirme için teşekkürler...

İlla seccade olması şart değil ama temiz bir yerde kılınması gerekiyor. Bir de banyo sorunu var zaten, eğer dalga geçmiyorlarsa bazen 10 gün duş alamadığı oluyor askerin diyenler var, eğer böyleyse nasıl kendimizi temiz hissedipte namaz kılacağız onu da bilmiyorum. Ben 1 gün duş almasa kendimi kirli hissedenlerdenim...

Tertip imzan kurallara aykırı uyarayım dedim.Toplamda 4 satırı geçmemesi ve satırlar arasında boşluk olmaması gerekiyor.Eğer şikayet eden olursa ya da adminlerden gören olursa ceza alabalirsin.Bana gördükçe uyarı yap dedikleri için yapıorum yanlış anlama sakın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erkanmanyak -- 16 Kasım 2009; 16:39:21 >
  • [Deleted by Admins]
  • quote: erkanmanyak

Neden kızayım hocam sağ ol uyardığın için...
  • quote:

@brain wave
    duş mevzusu ne yazık ki bi kaç kaynaktan dogrulandı hatta bi abimizin anısı var kendisi ile kardeşi yanyana iki birlikte askerlik yaparken biri yıkanmak için su bulamayıp kola ile traş olurken yan bölükte bahçe suluyorlarmış onun serinliği geliyormuş banyo konusunda ne yazık ki her gün duş almayı unut, ama soguk suyla tuvalette falan temizlenebilirsin.

edit:
    gerci ek bilgi yapayım yine ankarada ihtiyac banyosu diye bir banyo varmış gece sabaha karşı abdesti bozulan askerler için komutan tarafından ayarlanmış bilmiyorum her yerde varmıdır.

İnşallah duş konusunda sıkıntı çekmeyiz... ):
  • quote:

quote: erkanmanyak

Rica ederim tertip ne demek...
  • quote:

@brain wave
    duş mevzusu ne yazık ki bi kaç kaynaktan dogrulandı hatta bi abimizin anısı var kendisi ile kardeşi yanyana iki birlikte askerlik yaparken biri yıkanmak için su bulamayıp kola ile traş olurken yan bölükte bahçe suluyorlarmış onun serinliği geliyormuş banyo konusunda ne yazık ki her gün duş almayı unut, ama soguk suyla tuvalette falan temizlenebilirsin.

edit:
    gerci ek bilgi yapayım yine ankarada ihtiyac banyosu diye bir banyo varmış gece sabaha karşı abdesti bozulan askerler için komutan tarafından ayarlanmış bilmiyorum her yerde varmıdır.

Tuvalet de duşu bende duydum. Mantıklı aslında. Tuvaletle okadar yoğun olmuyormuş. Soğuk suyla yapabilen orda rahatca duş alabiliyormuş.
  • Beyler bugün FW91 imi almış bulunmaktayım 7 liraya
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozzyouz

Beyler bugün FW91 imi almış bulunmaktayım 7 liraya

• quote:

quote:

Tertip sen ne diyorsun bu duş mevzuunda?
  • quote:

Tertip CASIQ mu yoksa CASIO mu? Ben CASIQ aldım 10 liraya...
  • quote:

Orijinalden alıntı: zaferyilmazz

quote:

Hayırlı olsun bende almıştım yeşil ışıklı FW91 10 ay kadar önce ortaokul yıllarını hatırlayıp, demek ki kısmet askerde takmayaymış...
  • quote:

quote:

quote:

Tertip sen ne diyorsun bu duş mevzuunda?

Valla tertiplerim bende duydum duş olayı sakat oluyomuş ama aralıkta Antalyada bile olsan soğuk suyla duş alınmaz alsan bile 1 hafta revirde geçer sanırım.o yüzden ne zaman duş al derlerse o zaman alırız diye düşünüyorum...
  • arkadaşlar yazdıklarım çıkıyor mu?
  • arkadaşım kıbrıs'ta yaptı kd olarak. anlattıgına göre akşam içtimasından sonra herkes kantinde tv izliyormuş belli bi saate kadar yatakhaneler açılmıyormuş. açıldıktan sonra da gürültü patırtı eksik olmuyormuş.yani kitap okumak pek mümkün degilmiş. bu dediklerim hafta içi için geçerli. haftasonu daha sakin olur bence. gidecegimiz yere komutanımıza göre degişebilir durum.
  • quote:

hayırlı olsun kardeşim,

saatinin bir an önce 17 mayıs sabahında askerlik görevinin bittiğini bildirmesi dileğiyle
  • S.a tertipler iyi akşamlar...

Keyifler nasıl...
  • 
Sayfa: önceki 21972198219922002201
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.