Şimdi Ara

EFSANELERDE BUGÜN : TOYOTA SUPRA (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
1
Favori
2.192
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • ben birtek efsane tanırım o da toyota corolladır. bazısıda der ki tofaştır kimse sevdiğine karışamaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tasarım olarak mk3 >mk4
  • Yeraltı illegal yarış dünyasının gözde araçlarındandır..yüklemeye yatkındır.. Turbo ve nos sayesinde keyfi katlanan araçtır..

• quote:

Orijinalden alıntı: Turbobenzina

Vay be 3,5 uyduruk teknik bilgiyle bir de konu açıp anlatmışsın,helal olsun boş insan

Senden boş insan mı var burda? Yeminederim ana avrat sövmemek için zor duruyorum şu an. Hadi git işine!

• quote:

Orijinalden alıntı: esmerce

Of of of, sen Toyota nın motorunu al, bir Bmw ye koy.

Markanın ne kadar üstün tekniklere sahip olduğu daha iyi nasıl ifade edilirdi bilmiyorum.

Hatta çok enteresan bir olay var. Toyota'nın bu 2jz motoru, bundan 30 sene önce tasarlandı. Yeni teknolojinin tutkunu arkadaşlar bana bir tane motor göstersinler şunun gibi Şaka değil, 3 litre 2jz motordan 1200-1400 hp güç alanlar var. Centilmen anlaşması gereği orijinal hali 280 hp, orijinal parçalarla 600 hp lere yürüyenler var. Günümüz motorlarında bırakın yazılımı, fabrika çıkışlı halinde yağ yakan, zorlayınca piston çatlatan motorlar var.

BMW'nin , dayanıklılığı ile ünlü M50 motorunun çıkamadığı yerlere çıkıyor 2jz. Japonlar 30 sene önce demiş ki, bir şey yapalım, yarım asır boyunca sürsün efsanesi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: msansertekin

quote:

Markanın ne kadar üstün tekniklere sahip olduğu daha iyi nasıl ifade edilirdi bilmiyorum.

Hatta çok enteresan bir olay var. Toyota'nın bu 2jz motoru, bundan 30 sene önce tasarlandı. Yeni teknolojinin tutkunu arkadaşlar bana bir tane motor göstersinler şunun gibi Şaka değil, 3 litre 2jz motordan 1200-1400 hp güç alanlar var. Centilmen anlaşması gereği orijinal hali 280 hp, orijinal parçalarla 600 hp lere yürüyenler var. Günümüz motorlarında bırakın yazılımı, fabrika çıkışlı halinde yağ yakan, zorlayınca piston çatlatan motorlar var.

BMW'nin , dayanıklılığı ile ünlü M50 motorunun çıkamadığı yerlere çıkıyor 2jz. Japonlar 30 sene önce demiş ki, bir şey yapalım, yarım asır boyunca sürsün efsanesi.

"Günümüz motorlarında bırakın yazılımı, fabrika çıkışlı halinde yağ yakan, zorlayınca piston çatlatan motorlar var."

E buyrun 2014 de sıfır km aldığımız Golf 7 1.4 Tsi, yağ yakıyordu ve otomatik vitesli bir araç ihtiyacı doğunca Astra K 1.4 Turbo otm. ile değiştirdik, onda da piston kırma ihtimali kol (?) geziyor :)

Neyse ki ay başında Tucson alarak Uzakdoğulu markalar sularına girmiş bulunmaktayım, kafam rahat, tabi bilmediğim kusurları yoksa!

• Üstteki iletiyi yazdıktan az sonra kardeşim aradı 'abi motordan alt devirlerde gaza basınca çıtçıtçıt ses geliyor' diye, muhtemelen lspi sesi işte!

• 2000 lere geçtiğimiz yıllarda hayatı durdurmalıydık. 90 lardan sonra hiçbir şey tat vermiyor. Toyota'nın suçu yok hiçbir marka 90 larda ürettiği gibi araç üretmeyecek !
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: msansertekin

quote:

"Günümüz motorlarında bırakın yazılımı, fabrika çıkışlı halinde yağ yakan, zorlayınca piston çatlatan motorlar var."

E buyrun 2014 de sıfır km aldığımız Golf 7 1.4 Tsi, yağ yakıyordu ve otomatik vitesli bir araç ihtiyacı doğunca Astra K 1.4 Turbo otm. ile değiştirdik, onda da piston kırma ihtimali kol (?) geziyor :)

Neyse ki ay başında Tucson alarak Uzakdoğulu markalar sularına girmiş bulunmaktayım, kafam rahat, tabi bilmediğim kusurları yoksa!

Kardeş yanlışın var ya, tsi yağ yakar mı hiç ? Tsi motor dediğin, teknolojinin geldiği-geleceği son nokta, sen nasıl ona yağ yakıyor diyebilirsin ?

1.4 lerden ziyade 1.0larda vardı, gene de araştırmak, dikkatli olmak lazım, bazı yağları var, onları kullanınca bir nebze toparlıyor. Ayrıca serviste güncel yazılım varsa kullanmak lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: unalper_

quote:

Vay be 3,5 uyduruk teknik bilgiyle bir de konu açıp anlatmışsın,helal olsun boş insan

Senden boş insan mı var burda? Yeminederim ana avrat sövmemek için zor duruyorum şu an. Hadi git işine!

Boşver takılma. Biz görüyoruz foruma kim katkı sağlıyor, kim düzen bozuyor, kim tahrik amacı güdüyor. Bas şikayeti geç. Ben kendi adıma şükranlarımı sunuyorum bu gibi konuları açtığın için. Teşekkür edeceği yere hakarete varan ifadeler kullananlar ise bulundukları çukurda kalsınlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: sarkihalindekal

quote:

Orijinalden alıntı: unalper_

quote:

Boşver takılma. Biz görüyoruz foruma kim katkı sağlıyor, kim düzen bozuyor, kim tahrik amacı güdüyor. Bas şikayeti geç. Ben kendi adıma şükranlarımı sunuyorum bu gibi konuları açtığın için. Teşekkür edeceği yere hakarete varan ifadeler kullananlar ise bulundukları çukurda kalsınlar...

Senin gibi mükemmel insanlar olduğunu bilmesem o herif gibilere zahmet edip konu açmaya değmez zten.. Kal sağlıcakla hocam 😄

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.