Şimdi Ara

EFSANE TOPİC: ÖĞRENCİYE 2-3 BİN LİRAYA ARABA (64. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.298
Cevap
38
Favori
109.321
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6162636465
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dexter Morgan kullanıcısına yanıt
    10 bine kadar taunus, tofaş ve renault marka araçları alabilirsiniz. Ancak bana soracak olursanız güzel bir taunus alın 2.0 motor gts olsun

mesela;
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-goruyorsunuz-hersey-ortada-532337463/detay
  • Hocam 25 bin civarına ne alınabilir ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hakim bey kullanıcısına yanıt
    25 bin civarına megane 2 alınabilir diye düşünüyorum.
  • ally_0607 A kullanıcısına yanıt
    Üstad ben de Megane2 düşündüm de temizini bulamadım o fiyatlara ölüleri var sanki. Hayırlısı olsun bakalım.

• 15 bin'e alınası bir Twingo var gibi

Mazda kac model kac bindeydi ve ne kadara saydirdin ? Ne kadara almistin ? Alan adam niye takas etti alman premium aractan inip mazdaya binmek komik geldi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Çağdaş

15 bin'e alınası bir Twingo var gibi

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-s-clas-dan-1.6-16v-corolla-542604888/detay

bende 1991 model var temizini bulursan sorunsuz araçtır
  • flyer_mig kullanıcısına yanıt
    üstad ne kadara aldığımı maalesef prensip olarak söylemiyorum. Evet ülkemiz şartlarında Opeller kaliteli otomobiller arasında ama premium bir araç değil. Premium denilince akla Bmw, Mercedes, Audi, Volvo, Porsche, Jaguar gibi markalar gelir. Opel, Volkswagen, Ford, Seat, Skoda gibi araçlar kaliteli araçlar fakat premium değiller. Neden Opel'den Mazda'ya geçti derseniz, öncelikle sedan araca ihtiyacı varmış ama neden focus, jetta, astra sedan değilde mazda 3... Mazda 3'e binmeden önce bende bu şekilde düşünürdüm ancak Mazda 3 ülkemizde pek bilinmiyo ve piyasası çok fazla yok ama gerçekten parasını sonuna kadar hakeden oturaklı, kemikli diye tabir edebileceğim çok kaliteli ve yüksek sürüş zevkine sahip bir otomobil. Mazda 3 (o yıllar için söyleyeyim, şimdiki durumunu bilmiyorum) Ford ile ortak üretilmiş olup (Mazda hisselerinin çoğunluğu Ford grubuna aitti, şimdi nasıl bilemiyorum), focus 3 ile birebir aynı şase, aynı ön takım, aynı arka takım, aynı motor (dizeller için), aynı şanzumanı (dizeller için) paylaşmakta... Mazda 3'te kullanılan 1.6 dizel motor; Ford ile PUG (Peugetot-Citroen) grubunun ortak geliştirmiş olduğu bir motor. Bu motor; Focus'ta, Mondeo'da, Volvo s40-s60-s80'de (Volvonunda çoğunluk hissesi Ford'a aitti, şase şanzuman yine aynı), Mazda 3'te, Citroen C4-C5'te, Peugeot 308-407-508-3008-5008'de kullanıldı. Evet yürüyen aksam amortisörler ve viraj denge sistemine kadar tamamen Focus ile aynı ama geri kalan aksam Mazda'nın kendi geliştirdiği sistem. Tasarım ve malzeme kalitesi yine Mazda'ya ait.

Biraz karışık oldu, umarım anlatabilmişimdir :)
    Bu arada Mazda'yı 56 bin liraya saymış olduk.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ally_0607 -- 20 Mart 2018; 10:55:34 >

• flyer_mig kullanıcısına yanıt
    2011 model 155 bindeydi. Touring paketti (orta paket)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ally_0607 -- 20 Mart 2018; 13:58:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pokezoom

quote:

Orijinalden alıntı: ally_0607

Arkadaşlar malumunuz olduğu üzere ben çok sık araba değiştiriyorum. Bu süreçte bayağı tecrübe edindim. Bu tecrübelerimi insanlarla paylaşmak üzere Youtube'de bir kanal açmak mantıklı olur mu? Araba alırken nelere dikkat edilmeli, hangi araçların bakılması gereken noktaları nerelerdir gibi uyarıcı ayrıca araç test videoları gibi bilgilendirici bir şekilde paylaşım yapan bir kanal sizce tutar mı?

Tutmaz artık kardeşim. Sen çoluk çocuğun lafı ile iş yapma. Bu konuyu açtığın zaman YouTube a girseydin şu an belki de bi aziz kancar belki de bı otopark falan olmuştun ama şu an her türlü sıfır ve 2. El aracın YouTube da içeriği bol bol var. Tutulan modelleri saymiyorum tutulmayan hatta ender modellerin bile bol bol mevcut.

aziz kancar bu işi 2 yıldır yapıyor. çok geç kalmış değiliz. hem ben bir araç alırken bir testle yetinmeyip bütün testleri izliyorum. inanın her birinden ayrı ayrı öğrendiğim şeyler oluyor.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: pokezoom

quote:

Arkadaşlar malumunuz olduğu üzere ben çok sık araba değiştiriyorum. Bu süreçte bayağı tecrübe edindim. Bu tecrübelerimi insanlarla paylaşmak üzere Youtube'de bir kanal açmak mantıklı olur mu? Araba alırken nelere dikkat edilmeli, hangi araçların bakılması gereken noktaları nerelerdir gibi uyarıcı ayrıca araç test videoları gibi bilgilendirici bir şekilde paylaşım yapan bir kanal sizce tutar mı?

Tutmaz artık kardeşim. Sen çoluk çocuğun lafı ile iş yapma. Bu konuyu açtığın zaman YouTube a girseydin şu an belki de bi aziz kancar belki de bı otopark falan olmuştun ama şu an her türlü sıfır ve 2. El aracın YouTube da içeriği bol bol var. Tutulan modelleri saymiyorum tutulmayan hatta ender modellerin bile bol bol mevcut.

aziz kancar bu işi 2 yıldır yapıyor. çok geç kalmış değiliz. hem ben bir araç alırken bir testle yetinmeyip bütün testleri izliyorum. inanın her birinden ayrı ayrı öğrendiğim şeyler oluyor.

2 yıl yapması önemli değil. YouTube algoritması önemli. 2 sene önce bu tarz youtuberlar yoktu. O ara yaptı kazandı. Şu an zibilyon tane tanınmayan oto test youtuber ı var. Yap kardeşim. Yapmak istiyorsan yine yap. Kimse yapma demez. Ama aziz kancar gibi otopark gibi çok hızlı şekilde YouTube de büyümek artık algiritmadan dolayı çok zor. Yoksa yapmak istiyorsan yap.

Takipteyiz üstad

• Kardeş dizel ve 2013 model üstğ olması koşulu ile aile aracı olarak 55 bin tl ye kadar ne önerirsin?

• quote:

Kanalımızı açtık arkadaşlar

https://www.youtube.com/channel/UCzfjuN5AeCrYFI_GiSXa7DQ?view_as=subscriber
    Bu araç üzerine Vlog kanalı düşünüyorum Türkiye'de şuan kimse yapmıyor. İnceleme ve ufak tefek şeyler var. Eğer yapabilirim derseniz fikrimi iletirim size, siz neden yapmıyorsunuz derseniz hem pek zamanım yok hemde yaşadığım şehir şartları belli.

• hocam abone oldum videoları izledim elinize sağlık
    Hayırlı uğurlu olsun 2 yıl önce almisin ama imkan olsa da bizde e46 alsak .d

• quote:

Orijinalden alıntı: BekirARSLAN

Bu araç üzerine Vlog kanalı düşünüyorum Türkiye'de şuan kimse yapmıyor. İnceleme ve ufak tefek şeyler var. Eğer yapabilirim derseniz fikrimi iletirim size, siz neden yapmıyorsunuz derseniz hem pek zamanım yok hemde yaşadığım şehir şartları belli.

Alıntıları Göster
    üstadım özelden yazabilirsiniz.
  • 
Sayfa: önceki 6162636465
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.