Şimdi Ara

EFSANE TOPİC: ÖĞRENCİYE 2-3 BİN LİRAYA ARABA (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.298
Cevap
38
Favori
109.321
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: abavf

2 bin liraya araba bulunur ama o araba %99 olasılıkla sanayiden çıkmaz. Araba kendisi kadar masraf açar. İki kere yolda kalsan en az 500 lira gider zaten. Öğrenci adamın zoruna gider hem para hem zamanını alır.. Araba sorun değil zaten yürütmek mesele. Sigorta-muayene-sanayi vs.

Gerçekten de bu bütçeyle motorsiklet daha mantıklı. Yılda zaten 10-15 gün kar var onun dışında çok rahat binilir.

4 lastiğin ve de LPG setinin 1000 lira olduğunu düşünürseniz 2000 liraya araba olmaması lazım zaten. Çıkmacılar bitmiş arabaları parçalayıp satmak için o fiyata araba alıyorlar.

Kesinlikle katiliyorum astari yuzunden pahaliya malolur.alirsin bi okadar masraf yer 100 bir 150 bir derken bakmissin milyar harcamissin en kotusu bi muayeneye soksan 2 lastik aldan aku filan 500 lira.daha motora,onduzene alt takima girmedin eaki arabalarin yakitida coktur benim 93 sahin ki surekli bakim yapardim
    Hicbiseyini eksik etnezdim sakin kullanimda bile sehir ici tupte 30 kurus yakiyodu.bence araba isine girme motor basini daha az agritir

• güzel bir motosiklet al
  • Aylık 55 tl ye paso al ve trenle gidip gel.Mühendislik fakültesi için Ankara durağı,Rektörlük civarı için Hipodrom durağında inebilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sinoplu2009

EFSANE TOPİC: ÖĞRENCİYE 2-3 BİN LİRAYA ARABA

1,900TL cebinde kalır

El arabasını mı götürcek universiteye kendisini mi? Biraz mantıklı espri yapalim

Kardes o fiyata motorsiklet al kesinlikle. Ben bile yolda ya kaza yaparsam sinava giremezsem yada arac yolda bozulurda derse gidememmi diye dusunmeden kendimi alamiyorum. Motorsiklet hem daha sorunsuzdur az yakar.
  • Sen 2000 lira ile bitiecek mi sanıyorsun? Yıllık vergisi, trafik sigortası, sızdırmazlık, egzoz pulu, yakıt, arızalarda tamir, LPG ayarı, antifiriz, yağ, hava ve yağ filtresi, eskirse lastik, yolda kalırsan çekici veya tamirci parası.... say say bitmez. Araba aldıktan sonra cebinde 2000 lira kalması lazım. Sen bu araba iini unut. Tehlikesini vs. söylemiyorum.
  • Temiz 70-75 model tek kapı coupe bir anadol hem işini görür hemde klasiktir ilgi toplar parçası da bol ve ucuzdur:)
  • ya arkadaş çocukcağız atıp tutmamış diye mi suçlu ne diye saçmasapan şeyler koyuyorsunuz

öğrenciymişsin madem abisi sonuçta tek başına okul yolunda kullanacaksın, bir arkadaş yazmış ki en mantıklısı bence de bir motosiklet al dertsiz tasasız binersin hem yakıtında az olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: D_G_N

Aslında bir uygun fiyatlı bir kamlumbağa bulsanız öğrenciye yakışır

aynen he birde hobby dersiniz bu araçların hastasıyım o yüzden aldım

• http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-hastasinaa-ihtiyactan-motoru-cok-iyi-durumda-54074811/detay/

şu arabayı alıp komple sipreyle şekiller yapacaksın dışına zaten boyası okadar kötü değil ufak tefek bir kaç şekil 100 lirada indirim yapsa 2600 2700 liraya fena bir araban olmaz ama yakıtı konusunda bir bilgim yok

• arkadaşum kusura bakma ama 2000 tl gibi bir bütçen varsa benzini nasıl koymayı düşünüyorsun 2000 liraya aldığın araç günde 50 km'den ayda 400-500 tl ortalama yakıt yakar =)
  • dalgamı geçiyorsunuz ya...Rekor sende herhalde... Yakında 500 TL ye ne alayim diyeceksiniz...
  • Selam. Sizin yerinizde olsam gider bir şahin 131 yada bis alırım. Eğer ki gidip motorsiklet falan alsanız dahi eminim içinizde uhte olarak kalacaktır ve hep keske araba alsaydım pismanlığı duyacaksınız. Şunları söylemek isterim. 1500 tl ile 90 küsür model bir bis alıp en fazla da 500 masraf edip gayet güzel binebilirsiniz. Biz yaklasık 1-2 yıl kullandık. Ilk aldığımızda motoru bitikti 500 küsür liraya motoru tamir ettirdik düşünün. Bazı arkadaslar en ufak seyde 500 masrafın olur demis ne oluyor bu arkadasım bmwye mi biniyorsunuzda 500 masraf? Su kaynatma sorunu falanda yoktur. Kronik hiçbir sorunu yoktur bisin. Direksiyonu da hidrolik kadar yumusaktır. Normal bi aracın lpgde yaktıgını bis ile benzinde yakarsınız yakıtı süperdir sonucta 2 silindir motor :) Parçası bulunmaz diyorlar inanmayın ; bizim halkımız zaten şahin doğan broadway haric her arabaya kullanır bu cümleyi.. Bence en kötü yanı tır tır tır motor sesi onu da müzik dinlemek gibi bi çözümle mutlu sonuca ulasatırabilirsiniz :)

Bunun yanında alternatif olarak 131 dedim. 80-85 arası bir araç alınabilir. Yanlıs bilmiyorsam üst kasa şahinlerde aynı motor var bunlarda da , çekişte sıkıntı yaşatmaz. Lpg şart ki bu zamana kadar lpgsiz sahin doğan kalmadı zaten :) Tamirini bakkal bile yapar , parçasını manav bile bulur derler duymuşsunuzdur.. Yalnız araç alırken kaporta ve motordan anlayan tanıdıklarınıza gösterin , 2000 tl de olsa paranızı çöpe atmayın. Ha baktınız araba size göre değil masrafları sizi aşıyor ( ki sanmıyorum) pek bi zarar etmeden satarsınız zaten.

Umarım yardımcı olmusumdur. Iyı aksamlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: D_G_N

Aslında bir uygun fiyatlı bir kamlumbağa bulsanız öğrenciye yakışır

2bin lira için uygun değil.En ufak sorunda direk çöp olur kapıda yatar.Ama alınıp 4-5 bin lira harcanıp hazırlanırsa tadından yenmez aslında.

• quote:

Orijinalden alıntı: Jeolojici

Selam. Sizin yerinizde olsam gider bir şahin 131 yada bis alırım. Eğer ki gidip motorsiklet falan alsanız dahi eminim içinizde uhte olarak kalacaktır ve hep keske araba alsaydım pismanlığı duyacaksınız. Şunları söylemek isterim. 1500 tl ile 90 küsür model bir bis alıp en fazla da 500 masraf edip gayet güzel binebilirsiniz. Biz yaklasık 1-2 yıl kullandık. Ilk aldığımızda motoru bitikti 500 küsür liraya motoru tamir ettirdik düşünün. Bazı arkadaslar en ufak seyde 500 masrafın olur demis ne oluyor bu arkadasım bmwye mi biniyorsunuzda 500 masraf? Su kaynatma sorunu falanda yoktur. Kronik hiçbir sorunu yoktur bisin. Direksiyonu da hidrolik kadar yumusaktır. Normal bi aracın lpgde yaktıgını bis ile benzinde yakarsınız yakıtı süperdir sonucta 2 silindir motor :) Parçası bulunmaz diyorlar inanmayın ; bizim halkımız zaten şahin doğan broadway haric her arabaya kullanır bu cümleyi.. Bence en kötü yanı tır tır tır motor sesi onu da müzik dinlemek gibi bi çözümle mutlu sonuca ulasatırabilirsiniz :)

Bunun yanında alternatif olarak 131 dedim. 80-85 arası bir araç alınabilir. Yanlıs bilmiyorsam üst kasa şahinlerde aynı motor var bunlarda da , çekişte sıkıntı yaşatmaz. Lpg şart ki bu zamana kadar lpgsiz sahin doğan kalmadı zaten :) Tamirini bakkal bile yapar , parçasını manav bile bulur derler duymuşsunuzdur.. Yalnız araç alırken kaporta ve motordan anlayan tanıdıklarınıza gösterin , 2000 tl de olsa paranızı çöpe atmayın. Ha baktınız araba size göre değil masrafları sizi aşıyor ( ki sanmıyorum) pek bi zarar etmeden satarsınız zaten.

Umarım yardımcı olmusumdur. Iyı aksamlar.

bence de bis uygun olur.1000lira civarına da bulunur.1000lira masrafla da binilir hale gelir.

• 2 milyara 2.el klas bir motor alınabilir bence
  • Dostum burdan biri ankara araba pazarından 87 model şahini 1750 tl ye aldı hemde lastikler yeniydi. Bizim mersin tarafında 4 jant atıp 3,3500 arası satılıyor. Yerinde söylemek gerekirse o fiyat araba alacağım diye illede gevrediysen tanıdık bir kaportacı ile git modeli önemli değil bir şahin al.
  • Öğrenciliğimde (1996) benzer bir hevesle 1964 model Opel Record almıştım 67TL' ye. Okula gitmekten ziyade tamirciye gidiyordum düzenli olarak. 6 ay sürdüm ve 120TL ye sattım.
  • başına dert alacağına motorsiklet al.
  • Motosiklet al o paraya.
    Araba alırsın yolda kalırsın, masrafı bitmez, muayeneden geçmez vs.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.