Şimdi Ara

Efsane kuşak #since 1980..89.# 340+ üye. sürekli güncel.bitmeyen nostalji.. (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.202
Cevap
27
Favori
51.681
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 89 hocam
  • 83lüyüm sekste güçlüyüm

yaz beni de yaz
  • ekle koç
    mavi ay.
  • Beyler atari salonlarımızın değişilmez oyunu

• 88 yaz benide
  • quote:

Orijinalden alıntı: Piêr Dé Sans

quote:

Orijinalden alıntı: Roohans

Efsane nesilin tam ortasındayım. Bana göre gelmiş geçmiş en iyi nesil.

Hem teknolojisizliği hemde teknolojililiği bir arada yaşadık. Her ikisininde tadını yaşadık.
    Miskette oynadık ataride. Şimdi playstation da oynuyoruz.
    Ekmek arası fasülye yemeği de yedik hamburger de.
    Asfalta, toprak sahada maç da yaptık, halı sahada da.
    Yokluğu da gördük, bolluğu da.
    Filmli makinelerde fotoğrafta çektik çok megapikselli makinelerden de fotoğraf çektik.
    Windows 95'i de kullandık Windows 7'yi de.

Hani misket, sporcu kartı, tasoların ilki (loney tunes) , micro genuis lar , arcade atari ler, comodor lar amigalar. Hangi nesil Sega Mega Drive ı ilk gördüğünde " yuh bu ne la" deme şansına sahip ki başka?

inan o duyguyu hala tatmadım o şaşkınlık süper birşey arkdaşda bi makine vardı kaset falan yok içinde birkaç oyun var bu arızalanmış inan olsun 5 km mesafede bir yer var çocukluk o heyecanla gidip yaptırdık geldik eve bekliyoruz nasıl birşey hayaller kuruyoruz yani şimdi o görüntü kalitesi bize o kadar güzel geldi ki playstation 5 çıksa yine o kadar şaşırtamaz beni (hoş şuan düşünüyorumda çok dandik oyunlardı ama ilk ti) ha bu arada zamanımızın en güzel oyununu unutmuşsunuz tornet vardı abi tornet ah o günler o zevki ne verebilirki şuan

Efsane kuşak #since 1980..89.# 340+ üye. sürekli güncel.bitmeyen nostalji..
  • metal slug mukemmel oyundu gercekten.

benide ekle 89
  • <<< 89

Ayrıca 90'lı olupta burda biz size yakınız diyen arkadaslar Bülent Ersoy'u erkekken Gördünüzmü :D

1980 ağustos İzmir Fuarı'nda seyircilerden gelen tezahürat sonrası göğüslerini açınca İzmir Cumhuriyet Savcılığı, hakkında soruşturma açtı. Eylül 1980'de Kordon'daki evinde bir hâkime hakaret edince tutuklanarak Buca Cezaevi'ne gönderildi. 12 Eylül darbesi sonrasında Haziran 1981'de diğer travesti ve transseksüel sanatçılarla birlikte sahne yasağı aldı. 14 Nisan 1981'de Londra'da geçirdiği cinsiyet değiştirme ameliyatıyla kadın oldu; ancak 'pembe nüfus kağıdı' alması yıllar sonra, sahne yasağını da kaldıran dönemin başbakanı Turgut Özal'ın öncülüğünde çıkartılan bir kanun sayesinde oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RévivaL

Beyler atari salonlarımızın değişilmez oyunu

/>

Oyunun adı neydi
  • quote:

Orijinalden alıntı: srabonn

Soyadım ve doğum tarihim plakamda yazıyor :)

plakadan anlayamadım malesef 8x?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sekoya81

ekle koç
    mavi ay.

?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mumy2121

quote:

Orijinalden alıntı: RévivaL

Beyler atari salonlarımızın değişilmez oyunu

/>

Oyunun adı neydi

Metal Slug
  • yalnız 95+ lılar toplanmışlar biz de yaptık diye. neyini yaptınız la? herşeyi adam akıllı kavramanız 2002leri buluyor. biz tadını almışken siz yeni yeni öğreniyordunuz herşeyi, yeni yeni oynuyordunuz oyunları. siz hiç vindovz 3.1 kullanan ya da dosdan oyun açması için babasına yalvaran +95li gördünüz mü?
    tamam, sakinim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: South Away

yalnız 95+ lılar toplanmışlar biz de yaptık diye. neyini yaptınız la? herşeyi adam akıllı kavramanız 2002leri buluyor. biz tadını almışken siz yeni yeni öğreniyordunuz herşeyi, yeni yeni oynuyordunuz oyunları. siz hiç vindovz 3.1 kullanan ya da dosdan oyun açması için babasına yalvaran +95li gördünüz mü?
    tamam, sakinim.

Hiç saygıları yok yaa
  • quote:

yalnız 95+ lılar toplanmışlar biz de yaptık diye. neyini yaptınız la? herşeyi adam akıllı kavramanız 2002leri buluyor. biz tadını almışken siz yeni yeni öğreniyordunuz herşeyi, yeni yeni oynuyordunuz oyunları. siz hiç vindovz 3.1 kullanan ya da dosdan oyun açması için babasına yalvaran +95li gördünüz mü?
    tamam, sakinim.

sakin ol listeye ekleyelim senide
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shape Of My Heart

quote:

tamam, sakinim.

sakin ol listeye ekleyelim senide

varım la zaten 12. sırada
  • 83
  • quote:

Orijinalden alıntı: synthesizer

Ekle..

İstanbul'da doğdum.. Bahçelerden şeftali bile yedim.
    Siyah önlük de giydim..
    Bulgar göçmenlerle aynı sınıfta eğitim de gördüm..
    üj bejci hocalardan matematik dersi aldım.
    Kokulu silgi alıp silmeye kıyamadım.. kokladım..
    Kanser olursun dediler..

Bi Casio F91W'm olmadı anasını satayım..
    1992'de IBM 80826 bilgisayarım ve DOS 6.22 ile PC dünyasına girdim..

Dos 6.22, Win 3.1, Win 95, 98, ME, XP, Vista,ve 7 hepsini kullandım..

GTA'yı ilk disketle oynadım..

BMP'nin resim formatı olduğunu 93'te biliyordum.

Autoexec.bat'ı keşfedince windows 3.1'e girmek için açılışta win yazmayı bıraktım..

Kadıköye gidip 4mb ram aldım..

F klavye kullandım..

Suluk ve beslenme çantası ile okula gittim.

Akülü araba için Çokokrem jelatini biriktirdim..

Voit basketbol topu ve meydan larus için kupon biriktirdim.

Şuan 8 bloklu site bulunan yan arsada yeşil karpuza benzeyen bitkiye ZEHİR dedim ve savaşını yaptım.

Elvan gazoz içtim..

Kooperatif kolu oldum, tenefüste kantinde satış yaptım.

Yağmur yağmıyor diye atılan bombayı görebilmek için camda saatlerce bekledim..

Doğan SLX ve Tempra SXAK görünce başımı çevirip tekrar tekrar bakardım.

Otobüs biletlerinin kağıttan olduğunu, körüklü otobüslerde bilet atılan yerde bunların yandığını düşünürdüm.

Akbilimi 1996-97 arası aldım.

Lise yıllarında Opel Tigra'ya, Panasonic G500'e hastaydım.

Hazırkart'tan mesaj atılmaz, aranınca kapsama alanı içinde olmazdı..

Hugo'da Tolga abiyle yarıştım, annemlerden gizli 900'lü hatları arayıp, babamdan sopa yedim.

Ahhhh ahhhh...

Bunları 90'dan sonra doğanlar da yapmış olabilir ama bizim yaşlarımızda değil.. 90'dan sonra doğanlar.. mahalle maçlarına bile zar zor giren.. pokemonculardır.. Gruba dahil edilmesinler lütfen..

Edit: linkler düzeltildi

şu yaptıklarını yapmış bir kız arıyorum yok anasını satayım. kız olsan seni kocandan dahi kaçırıp alırdım aq

sonra da soruyorlar niye evlenmiyorsun.

çok efkarlandım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Piêr Dé Sans

aiwa efsene markadır.. walkmani vardı bende taş gibi hala sağlam..
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.