Şimdi Ara

DHKAHVE 300/40 İndirim | A Roasting Lab Filtre Kahve ve Espresso Fırsatları (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
845
Cevap
106
Favori
151.177
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Gel de millete anlat. Adamlar gerçekten lezzetli kahve üretmiş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kesinlikle kağıt filtre kullan daha berrak bir bardak elde edersin. çıkar plastik filtreyi

• Selam arkadaşlar, aroastinglab ile ilgili tecrübemi yazacağım. Öncelikle buradan verdiğim ilk siparişti, Seçkin Kozmik Avantajlı Filtre Kahve Paketi isimli paketi aldım. Bu paketi tercih etme sebebim markanın single origin kahvelerini keşfederken aynı zamanda forumda birkaç kez denk geldiğim Titan isimli blendi denemek istedim.

• Kısaca paketlemeden ve kahve tasarımlarından bahsetmek istiyorum. Kahveler siyah bir kutunun içinde geldi, kutu tasarımı ve paketler güzel. Kullanılan materyaller üst düzey değil, fiyatına göre fena değil diyelim. Kahvelerin arkasında bölge/çiftlik, tadım notları, gövde, asidite, içindekiler gibi bilgiler yazıyor. Kahvelerin üzerine ve paketlere bir tarih etiketlenmiş, sanırsam kavurma tarihi. Ayrıca kahvelerin yanında 2 tane ayraç gönderilmiş, bu tarz şeyler ince detaylar. Bence hoş olmuş.

A. Ön bilgi

1. Kullanılan materyaller: Melitta'nın Aroma Fresh (1021-01) adlı filtre kahve makinesi, Melitta 1x4 Gourmet Filtre Kağıdı (Beyaz) ve sırma damacana su ile test ettim.
    2. Kahve makinesi ayarı: Öğütme ayarı orta, yoğunluk 3 üzerinden 2 ve su sertliği 1.

B. Kahve

1. Tadım notlarım: Asidite hafif, çoğu insan beğenebilir. Gövdesi orta. Yumuşak sayılabilecek bir içimi var, hafif acı bitter tadını alıyorsunuz. Aroma olarak gördüğüm en silik kahve.

• İlk yudumda hafif ekşi tat sonrasında arkadan gelen hafif acı bitter tadı alıyorsunuz daha sonrasında ağızda acı bir tad kalıyor.

• Filtre kahve makineleri için uygun sayılabilecek bir aromada, bu kahve ile çok farklı sonuçlar elde etmezsiniz. Dripper ile yapmanızı önermem, harcadığınız kağıda, suya ve zamana yazık olur. French press ile yapılabilir, ya da başka bir metal filtreli yöntem ile. Bu kahveyi yaparken ölçü, sıcaklık gibi önemli parametrelere dikkat etmezdim açıkçası.

Not: Maalesef 16.02.2021 yazan kavurma tarihi mi bilmiyorum ancak öyleyse kesinlikle doğru değil, 2 gün önce kavrulan kahvenin böyle silik bir kokuya sahip olması imkansız.

C. Genel deneyimler:

• Sipariş süreci: Siparişi 15.02.2021 tarihinde verdim ancak ertesi gün kargolanır yazmasına rağmen o gün kargolanmadı, 17.02.2021'de kargolandı ve bana bugün sabah ulaştı. Neden kargolanmadığını sorunca satıcı hava koşulları nedeniyle dedi. İstanbul'da değilim o yüzden bilmiyorum doğru mu ancak haberlerde vs. gördüğüm kadarıyla yoğun bir kar var İstanbul'da o yüzden geçerli bir sebep olduğunu düşünerek beklemeye koyuldum.

Açıkçası ilk sipariş olduğu için biraz heyecanlıydım çünkü uzun zamandır filtre kahve içmemiştim ve sabah geldiğinde aç karnada olsa hemen yapıp içmeye başladım. Ne yazık ki ilk fark ettiğim Titan'ın paketini açınca neredeyse hiçbir koku yoktu, örneğin baristocrat ya da cleancup'tan aldığım kahvelerin paketlerini açınca yan odaları bile kahve kokusu basardı. Tchibo'nun öğütülmüş ve üzerinden 1 yıl geçmiş paketlerini bile ilk kez açınca o burnunuza gelen yoğun kokudan eser yoktu. Çok derinden koklamama rağmen hiçbir koku alamadım maalesef ve sebebini de bilmiyorum.

Çekirdeği tatma gibi huyum vardır, kahvenin notalarını kabaca alırım. Çekirdeği tattığımda herhangi bir tat alamadım yalnızca kahvenin kendi acılığı vardı. Çekirdekler pek taze değildi. Kahveyi yapıp içtiğimde ise çok hafif bir ekşilik dışında neredeyse tat yoktu. Hatta bu yazıyı yazarken tekrar bir kahve yaptım ki yanılmayayım ancak tat konusunda gerçekten çok silik. Yani abartıyorsun diyeceksiniz ancak tchibo ya da mehmet efendinin 15 liraya satılan 250 gramlık öğütülmüş filtre kahveleri bundan daha iyi. Fiyatları da 1/3 oranında.

Henüz paketin içerisinde ki diğer 5 kahveyi deneme fırsatım olmadı en kısa sürede onlarıda deneyip buraya deneyimlerimi aktaracağım. Şimdilik Titan blendinden hiç memnun kalmadım. Markette satılan öğütülmüş filtre kahvelerden daha silik bir tada nasıl sahip olur hala anlamış değilim. Bana özel mi böyle oldu bilmiyorum ancak kendi deneyimlerim kadarıyla Titan'ı kahve içmek isteyen kimseye önermem. Bana kalırsa kötü bir kahveye 45tl vermek yerine iyi bir kahveye 100tl verin ya da marketten öğütülmüş filtre kahve alın, daha ucuz en azından.

Deneyimlerim bu kadardı, umarım faydalı olmuştur. Herkese iyi forumlar.

DHKAHVE 300/40 İndirim | A Roasting Lab Filtre Kahve ve Espresso Fırsatları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Androge0s -- 18 Şubat 2021; 19:40:51 >
  • Merhaba, paketi açmadığımız sürece çekirdek kahveler ne kadar süre tazeliğini korur?

@aroastinglab

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadir_yilmaz -- 19 Şubat 2021; 12:36:33 >
  • Androge0s kullanıcısına yanıt

Benzer şekilde TITAN blend ve yanında tester paketlerinden sipariş etmiştim, ek olarak kağıt filtreyle birlikte...

2 gündür içiyorum TITAN'ı ancak yazdığınız gibi fark ettirecek keskin bir koku ve tat yok. Son 1 yıldır özellikle Kahve Dünyası ve Tchibo'nun öğütülmüş kahvelerini kullanıyorduk, kavanozu her açtığımda dahi odaya belirgin bir kahve kokusu yayılırdı. Bunda öyle bir durum yok, plasebo etkisi mi acaba diyorum bir yandan. TITAN'ı sevdim ya da sevmedim diyemiyorum açıkçası ama kağıt filtre kesinlikle fark ettiriyor. Tester'ları da denedikten sonra net bir fikrim olacak.

• kadir_yilmaz kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Bu şekilde 1 ay tazeliğini koruyacaktır.
  • Androge0s kullanıcısına yanıt
    Merhabalar,

Öncelikle bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Kullandığımız paket ve kutularda mümkün olan en iyi ürünleri kullanmaya çalışıyoruz. 250 gram ve 1000 gram paketlerimiz doğa dostu ve geri dönüştürülebilir malzemeden üretiliyor. Yakında 50 gram paketlerimiz de bu şekilde olacak.

Evet paket üzerinde yazan tarih kavurma tarihi ve kesinlikle doğru bu konuda yanlış bir bilgi sunamayız yasal bir durum değildir ve böyle bir durum söz konusu olamaz. Begenmemenizi anlayabiliriz fakat bu konuda böyle kesin bir yargıda bulunabilmeniz bizi çok şaşırttı.

Kavrulan kahvelerin gaz salınım süresi vardır ve her kahvede farklılık gösterir ortalama 5 gün içinde aromalar tam olarak belirginleşmeye başlar.

Titan markamızın ilk filtre blendi ve bu kahvede yüksek aroma değil, dengeli bir kahve hedefledik. Genel tüketicinin damak tadına uygun olabilmesi için. Beklediğimiz gibi de oldu, kısa sürede en çok beğenilen kahvelerimiz arasına girdi.

Kahveler farklı damaklarda farklı sonuçlar verir, bu kahve sizin damaginiza uygun olmayabilir. Fakat durum ne olursa olsun memnuniyetsizliginizi telafi etmek isteriz.
  • aroastinglab kullanıcısına yanıt
    Sitenizde deneme paketlerinde indirim kodunu uygulayaladığım için çiçeksepeti üzerinden sipariş verdim. İyi çalışmalar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • @aroastinglab Trendyol'dan sipariş verdim 22 Şubat tarihinde ama hala Sipariş Alındı olarak bekliyor. Hazırlanıyor olmadı bir türlü.

• [escobar] kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Siparişleriniz direkt olarak kargolandı statüsüne geçecektir. Özel mesaj yoluyla sipariş numaranızı iletirseniz kontrol sağlayabiliriz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aroastinglab

Merhaba,
    Siparişleriniz direkt olarak kargolandı statüsüne geçecektir. Özel mesaj yoluyla sipariş numaranızı iletirseniz kontrol sağlayabiliriz.

ilettim .

tesekkurler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba,

Seçkin ve gurme deneme paketlerinizin hepsini denedim. Fakat hiçbirinde en ufakta olsa bir aroma tadı alamadım. Sadece biraz daha sert yumuşak gibisinden bi fark algılıyorum. Normal midir?

• YKS öğrencisi kardeşime ne önerirsiniz acaba? Uzun süreli uyku açması lazımmış da.

• meox12 M kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Normal değil maalesef. Kahve demlemede çok fazla parametre vardır. Taze tüketim, su sıcaklığı, kahve/su oranı, demleme süresi gibi. Bunların doğru olduğundan emin olmanız gerekiyor. Bahsi geçen setlerdeki bütün kahveler farklı aromalara sahiptir.
  • Knoxwillage kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Sumatra ve Titan Blend öneririz.
  • https://www.aroastinglab.com/seckin-french-press-baslangic-seti bu üründe 100/20 kodu geçmiyor sanırım, yapabilme ihtimaliniz varmı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Androge0s

Selam arkadaşlar, aroastinglab ile ilgili tecrübemi yazacağım. Öncelikle buradan verdiğim ilk siparişti, Seçkin Kozmik Avantajlı Filtre Kahve Paketi isimli paketi aldım. Bu paketi tercih etme sebebim markanın single origin kahvelerini keşfederken aynı zamanda forumda birkaç kez denk geldiğim Titan isimli blendi denemek istedim.

• Kısaca paketlemeden ve kahve tasarımlarından bahsetmek istiyorum. Kahveler siyah bir kutunun içinde geldi, kutu tasarımı ve paketler güzel. Kullanılan materyaller üst düzey değil, fiyatına göre fena değil diyelim. Kahvelerin arkasında bölge/çiftlik, tadım notları, gövde, asidite, içindekiler gibi bilgiler yazıyor. Kahvelerin üzerine ve paketlere bir tarih etiketlenmiş, sanırsam kavurma tarihi. Ayrıca kahvelerin yanında 2 tane ayraç gönderilmiş, bu tarz şeyler ince detaylar. Bence hoş olmuş.

A. Ön bilgi

1. Kullanılan materyaller: Melitta'nın Aroma Fresh (1021-01) adlı filtre kahve makinesi, Melitta 1x4 Gourmet Filtre Kağıdı (Beyaz) ve sırma damacana su ile test ettim.
    2. Kahve makinesi ayarı: Öğütme ayarı orta, yoğunluk 3 üzerinden 2 ve su sertliği 1.

B. Kahve

1. Tadım notlarım: Asidite hafif, çoğu insan beğenebilir. Gövdesi orta. Yumuşak sayılabilecek bir içimi var, hafif acı bitter tadını alıyorsunuz. Aroma olarak gördüğüm en silik kahve.

• İlk yudumda hafif ekşi tat sonrasında arkadan gelen hafif acı bitter tadı alıyorsunuz daha sonrasında ağızda acı bir tad kalıyor.

• Filtre kahve makineleri için uygun sayılabilecek bir aromada, bu kahve ile çok farklı sonuçlar elde etmezsiniz. Dripper ile yapmanızı önermem, harcadığınız kağıda, suya ve zamana yazık olur. French press ile yapılabilir, ya da başka bir metal filtreli yöntem ile. Bu kahveyi yaparken ölçü, sıcaklık gibi önemli parametrelere dikkat etmezdim açıkçası.

Not: Maalesef 16.02.2021 yazan kavurma tarihi mi bilmiyorum ancak öyleyse kesinlikle doğru değil, 2 gün önce kavrulan kahvenin böyle silik bir kokuya sahip olması imkansız.

C. Genel deneyimler:

• Sipariş süreci: Siparişi 15.02.2021 tarihinde verdim ancak ertesi gün kargolanır yazmasına rağmen o gün kargolanmadı, 17.02.2021'de kargolandı ve bana bugün sabah ulaştı. Neden kargolanmadığını sorunca satıcı hava koşulları nedeniyle dedi. İstanbul'da değilim o yüzden bilmiyorum doğru mu ancak haberlerde vs. gördüğüm kadarıyla yoğun bir kar var İstanbul'da o yüzden geçerli bir sebep olduğunu düşünerek beklemeye koyuldum.

Açıkçası ilk sipariş olduğu için biraz heyecanlıydım çünkü uzun zamandır filtre kahve içmemiştim ve sabah geldiğinde aç karnada olsa hemen yapıp içmeye başladım. Ne yazık ki ilk fark ettiğim Titan'ın paketini açınca neredeyse hiçbir koku yoktu, örneğin baristocrat ya da cleancup'tan aldığım kahvelerin paketlerini açınca yan odaları bile kahve kokusu basardı. Tchibo'nun öğütülmüş ve üzerinden 1 yıl geçmiş paketlerini bile ilk kez açınca o burnunuza gelen yoğun kokudan eser yoktu. Çok derinden koklamama rağmen hiçbir koku alamadım maalesef ve sebebini de bilmiyorum.

Çekirdeği tatma gibi huyum vardır, kahvenin notalarını kabaca alırım. Çekirdeği tattığımda herhangi bir tat alamadım yalnızca kahvenin kendi acılığı vardı. Çekirdekler pek taze değildi. Kahveyi yapıp içtiğimde ise çok hafif bir ekşilik dışında neredeyse tat yoktu. Hatta bu yazıyı yazarken tekrar bir kahve yaptım ki yanılmayayım ancak tat konusunda gerçekten çok silik. Yani abartıyorsun diyeceksiniz ancak tchibo ya da mehmet efendinin 15 liraya satılan 250 gramlık öğütülmüş filtre kahveleri bundan daha iyi. Fiyatları da 1/3 oranında.

Henüz paketin içerisinde ki diğer 5 kahveyi deneme fırsatım olmadı en kısa sürede onlarıda deneyip buraya deneyimlerimi aktaracağım. Şimdilik Titan blendinden hiç memnun kalmadım. Markette satılan öğütülmüş filtre kahvelerden daha silik bir tada nasıl sahip olur hala anlamış değilim. Bana özel mi böyle oldu bilmiyorum ancak kendi deneyimlerim kadarıyla Titan'ı kahve içmek isteyen kimseye önermem. Bana kalırsa kötü bir kahveye 45tl vermek yerine iyi bir kahveye 100tl verin ya da marketten öğütülmüş filtre kahve alın, daha ucuz en azından.

Deneyimlerim bu kadardı, umarım faydalı olmuştur. Herkese iyi forumlar.

Bende sizin yaşadığınız durumu yaşadım. Deneme paketinden sipariş verdim, hepsi yeni kavrulmuş gözüküyor ama malesef hiçbir kokudan eser yok. Firma bunla ilgili açıklama yaparsa, kafa karışıklığını giderir. 12 yıldır eve düzenli çekirdek alan birisiyim. Bir çekirdeğin bu kadar kokusuz olması enterasan, daha önce hiç bir markada görmedim.

• Bucephalas B kullanıcısına yanıt
    Colombia ve el salvador kahvelerini de deneme fırsatım oldu. Bu koku olmama durumu titan blend'ine özel değil maalesef. Kahvelerin tatları kötü değil, ancak çok silik.

İlk defa kahve içecek ya da hazır kahvelerden geçecek insanlar belki beğenebilir. Özellikle hafif tatların olmasını ve tatsızlıktan dolayı herkesin damak tadına hitap edebilir.

Açıkçası neden böyle ya da son kavrumlar falan mı böyle bilmiyorum ancak ikinci bir şans vermeyeceğim. Kahveler ucuzda sayılmaz, 40-50 tl civarına bir sürü güzel singe origin ve blendler var. Neyse en azından denedik, tek artısı deneme setleri normalde pahalı olur burada 250gr fiyatına satılıyordu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Androge0s

Colombia ve el salvador kahvelerini de deneme fırsatım oldu. Bu koku olmama durumu titan blend'ine özel değil maalesef. Kahvelerin tatları kötü değil, ancak çok silik.

İlk defa kahve içecek ya da hazır kahvelerden geçecek insanlar belki beğenebilir. Özellikle hafif tatların olmasını ve tatsızlıktan dolayı herkesin damak tadına hitap edebilir.

Açıkçası neden böyle ya da son kavrumlar falan mı böyle bilmiyorum ancak ikinci bir şans vermeyeceğim. Kahveler ucuzda sayılmaz, 40-50 tl civarına bir sürü güzel singe origin ve blendler var. Neyse en azından denedik, tek artısı deneme setleri normalde pahalı olur burada 250gr fiyatına satılıyordu.

Ben deneme paketinden haftalar önce sipariş vermiştim, bir daha da sipariş vermek istemedim şuan reklam olmasın diye başka marka keşfettim hem daha ucuz hem daha taze ordan devam ediyorum. Sanalbaharat vs de bitti artık, yeni firmalar iyidir rekabet bizim işimize geliyor :)

Firmanın kahve çekirdeklerinin doğru bir şekilde muhafaza etmiyor olabilir,çekirdekler çok eski ve yeni kavrulmuş veya ithalatçı firmadan kaynaklı sıkıntı olabilir bir çok faktörü vardır tabiki, alanlar dikkat etsin.

• aşırı pahalısınız.

ayda 1.5 kg civarı çekirdek kahve tüketiyorum. elin gavuruna ait italyan lavazzası kilosu kargo dahil uğurböcekli sitenin alışveriş komisyonu dahil 87 tl ye satabiliyor. sizden 1 kg kahveyi bu şartlar altında 50 tl'ye bekliyorum. 50 tl makul bir ödeme olacaktır.

kahve uçsun kaçsın istemiyoruz. hangi yörenin olduğu umurumda değil. ambalajının geri dönüşmüş zırvalardan olması da umurumda değil. radikal tatlar aramayan birisiyim. yok efendim mevye tatları alıyorum, şu kahvede şöyle notalar varmış diyen bir tip değilim. amacım dümdüz espresso içmek ve kafein almak. emin olun bu yolda kahve tüketen onlarca insan var. 250gr kahveyi 4 günde bitiriyoruz biz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi command_4 -- 1 Mart 2021; 1:56:17 >
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.