Şimdi Ara

EFSANE KASA 114 hp TOYOTA COROLLA (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
367
Cevap
1
Favori
286.822
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar asıl efsane kasa 93 ten başlayıp 98 e kadar olan ksadır 93 den 98 e kadar tüm corollalar efsanedir..............

bi arkadaşın arabasıda 105 hp imiş eğer 114 hp almak istiyosanız 95 modeller 114 hp size şunu söyleyim 114 hp yi tavsiye ederim 105 le pek farkı yok ama güçlü araba güçlüdür........

Bakın bende sizi gururlandıracak bi resim koyuyum........

EFSANE KASA 114 hp TOYOTA COROLLA
  • 95 modeller 115 hp sadece daha sonrakilerde emisyon oranı nedeniyle 105hp ye düşürüldü. arabanın gidişi süper bi de dursa acayip bişey olurdu ama maalesef yol tutuş ve frenler çok sakat
  • Yol tutuşu o kadarda kötü değil hatta çok süper bile diyebiliriz ama dediğin gibi kardeş bide dursa

Frenlerde süper ama çok basarsan bu sefer kaymaya başlıyo

Ama performansına laf diyecek bişey yok
  • Arkadaşlar yazıları okudumda biraz komigime gitti bazıları
    bikere efsane kasa toyotaların hiç biri modifyesiz bir şekilde düm düz bi yolda 200 km yi geçemez
    sccoter motorda bile 160 km kadran var silivri yokuşunda 200 cc lik motorla 160 yaptımkı buda motorun 160 yaptıgını göstermez
    şimdiki opelleri bilmiyorum ama eski opelerdede 260 kadran vardi buda opelin 260 km yapcagini göstermiyo ondan uçmuyalım lütfen onun dışında efsane kasaya laf atanın alnını karışlarım
  • Kardeş sen hiç bi modifiyesiz efsane düz yolda 200 km yi geçemez demişsin ama ben nedenini hala anlayamadım 8 devirli bi araba 5. deviri biraz geçtikten sonra yani 5,5 devirdeyken 200 yapar zaten daha yapamaz mı diyosun yani daha 2,5 devir var onlar boşunamı konmuş yani limitör var desek daha 1,5 devir var devirler arasındada 3 çizgi var her çizgi 10 km sürat demek oluyo yani sen şimdi 5. devirden sonrası boşa konulmuş diyosun öylemi yani
  • quote:

Orjinalden alıntı: PLAYER_TR

Arkadaşlar yazıları okudumda biraz komigime gitti bazıları
    bikere efsane kasa toyotaların hiç biri modifyesiz bir şekilde düm düz bi yolda 200 km yi geçemez
    sccoter motorda bile 160 km kadran var silivri yokuşunda 200 cc lik motorla 160 yaptımkı buda motorun 160 yaptıgını göstermez
    şimdiki opelleri bilmiyorum ama eski opelerdede 260 kadran vardi buda opelin 260 km yapcagini göstermiyo ondan uçmuyalım lütfen onun dışında efsane kasaya laf atanın alnını karışlarım

dostum benim aracım 96 gli otomatik vites ve 220 yaptım arabada motorla alakalı hiçbir modifiye yoktur hatta bu hızı yaptığımda bujiler bile eskiydi ister inan ister inanma 220 yaptım dayım korkmasa daha da giderdi
  • arkadaş neye dayanarak bunları söylemiş hayret doğrusu heralde otobanda efsane kasadan bi acısı vardı ondan hazmedememiş olsa gerek.

ben 99 yılından beri toyota corolla kullanıyorum.2000 yılında izmir aydın otobanında birlikte iki araba tatile çıktığımız arkadaşımında gazına gelerek aracı deneme şansı buldum.daha önceki yazılarımdada (corollacı arkadaşlar bilir) bahsetmiştim.215 km hıza kadar çıktım.ve halada gaz pedalı tabana değmemişti gazı çektim ayağımdan ve durması için allaha dua ettim.ve bidaha tövbe yapmam.benim yerimde daha cesaretli bir şöför olsaydı aracım 225 e kadarda görmüştü iddaa ediyorum.hala inanmıyorsan corolla kullanan bir sürü arkadaş var forumumuzda birine rica edersin sana 200 ün üstüne nasıl çıkılır gösterirler.hatta devrini iyi verdimi 4. viteste bile 200 ü görüp şov bile yapacak manyaklıkta arkadaşlarımız mevcuttur.onun için corollayı kullanmadan kimse 200 üzerine çıkamaz diye konuşmasın.efsane kasaya hakaretten tazminat davası bile açarız.
    arkadaşlar hız iyi bir şey değildir.altınızdaki araçlar oyuncak hiç değildir.anlık hataların telafisi olmaya bilir.kendinizi tehlikeye attığınız gibi bir başka tehlikeye atmaya kimsenin hakkı yoktur.ben bir sefer yukarıda bahsettiğim gibi tabi emniyet kuralları içerisindeilk ve son bir deneyim oldu benim için bir dahada olmiyacak.

• quote:

Orjinalden alıntı: TOYOTAM

arkadaş neye dayanarak bunları söylemiş hayret doğrusu heralde otobanda efsane kasadan bi acısı vardı ondan hazmedememiş olsa gerek.

ben 99 yılından beri toyota corolla kullanıyorum.2000 yılında izmir aydın otobanında birlikte iki araba tatile çıktığımız arkadaşımında gazına gelerek aracı deneme şansı buldum.daha önceki yazılarımdada (corollacı arkadaşlar bilir) bahsetmiştim.215 km hıza kadar çıktım.ve halada gaz pedalı tabana değmemişti gazı çektim ayağımdan ve durması için allaha dua ettim.ve bidaha tövbe yapmam.benim yerimde daha cesaretli bir şöför olsaydı aracım 225 e kadarda görmüştü iddaa ediyorum.hala inanmıyorsan corolla kullanan bir sürü arkadaş var forumumuzda birine rica edersin sana 200 ün üstüne nasıl çıkılır gösterirler.hatta devrini iyi verdimi 4. viteste bile 200 ü görüp şov bile yapacak manyaklıkta arkadaşlarımız mevcuttur.onun için corollayı kullanmadan kimse 200 üzerine çıkamaz diye konuşmasın.efsane kasaya hakaretten tazminat davası bile açarız.
    arkadaşlar hız iyi bir şey değildir.altınızdaki araçlar oyuncak hiç değildir.anlık hataların telafisi olmaya bilir.kendinizi tehlikeye attığınız gibi bir başka tehlikeye atmaya kimsenin hakkı yoktur.ben bir sefer yukarıda bahsettiğim gibi tabi emniyet kuralları içerisindeilk ve son bir deneyim oldu benim için bir dahada olmiyacak.

Arkadaşım boş konuşma ben 93 den beri toyota kulanan birisiyim sen düz bir yolda efsane kasa corollayla 200 km yi geçemessin ama yokuş aşagi olur hızını aldrırırsın devirini vs 240 i bile görürsün otoban faresi bile senin dedigin degerleri zar zor yapıyo bende toyotacıyım ama anlamadım yani nedir bukadar bu toyota toyota toyota kaliteli saglam sorunsuz bi araç toplulugudur ama abartmaninda anlami yok bunu 93 den beri toyota kulanan birisi olarak söylüyorum

• quote:

Orjinalden alıntı: PLAYER_TR

quote:

Orjinalden alıntı: TOYOTAM

arkadaş neye dayanarak bunları söylemiş hayret doğrusu heralde otobanda efsane kasadan bi acısı vardı ondan hazmedememiş olsa gerek.

Arkadaşım boş konuşma ben 93 den beri toyota kulanan birisiyim sen düz bir yolda efsane kasa corollayla 200 km yi geçemessin ama yokuş aşagi olur hızını aldrırırsın devirini vs 240 i bile görürsün otoban faresi bile senin dedigin degerleri zar zor yapıyo bende toyotacıyım ama anlamadım yani nedir bukadar bu toyota toyota toyota kaliteli saglam sorunsuz bi araç toplulugudur ama abartmaninda anlami yok bunu 93 den beri toyota kulanan birisi olarak söylüyorum

ozaman dostum ya senin arabanda bi sorun var yada sen basmayı bilmiyosun yaw hepimiz yalan mı söylüyoruz biz düz yolda 220 yaptık arabada 4 kişi varken diyorum ya bassak dahada giderdi diyorum kendi gözümle ibrede 220 yi gördüm diyorum hala inanmıyorsun

• bencede ercan arkadaşın arabasında bir sorun var.öyle bir söylüyorsunki sanki bedford yüklü kamyondan bahsediyoruzda yokuş aşağı hızlanır diyorsun.sen heralde lpg ile aracını denedin.normaldir yapmaması.ama bunu bide benim açtığım efsane corolla klübünde dile getirde hani senin komiğine gitmişti ya 200 üzerine çıkması bunu söylediğindede bizim arkadaşlarında çok komiğine gidecek.
  • japon bunlara 220-240 gösterge koymuşsa bu arabalar rahat 200 basar bakımlı olursa AMA DİKKAT EDELİM

SÜRAT FELAKETTİR EMNİYETLİ ARAÇ KULANALIM KENDİMİZİ VE BAŞKALARINI TEHLİKEYE SOKMAYALIM
  • PLAYER_TR senin komiğine giden 200 km sürati ben benim arabada 4. viteste yaptırmazsam ben en adi adamım...

İstersen bi bakımlı corollaya bin 4. vitesten yukarı attırma 200 ü görmezsen 4 te ben kendi EFSANE mi yakarım...

Sen 200 ü geçemez demişsin ben benim arabayla 2. viteste 125 gördüm inanmayanlar DENEMESİ BEDAVA...

Eğer bi arabada 240 sürat varsa ve bi japon harikasıysa o araba en az 230 yapar 230 olmasa bile 220 çok rahat yapar...

Eğer sen lpg de denediysen 200 sürat doğrudur ama sen bide benzinde dene...

Biz sivasa giderken denedik 120 den 170 e kadar bastık çok rahat bastı hatta gaza bastıkça koltuğa yapışıyoduk lpg de eğer önümüze araba çıkmasa rahat 200 vururduk lpg de...

Senin söylediğin süratte benim çok komiğime gitti 200 ü nasıl geçemeyecekse 4. viteste 200 yapan arabanın 5. vitesi boşa heralde

• ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Angelica -- 26 Ekim 2012; 19:30:59 >
  • dostum motor dağılmaz sen merak etme bas.ben devir kesiciye giriyorum bişey olmuyor sana mı olacak üstelik daha 6000 devir yapmamışsın sen o kırmızıya bi gir bakalım hayat orada başlıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ercan_wrc -- 28 Temmuz 2007; 14:49:54 >
  • limitor kac devire kadar izin veriyo. ona gore basayim
    bibaska sorunda. ruzgar cok feci savuruyo arabayi. hakimiyetim azaliyo. bide arabanin burnunun 10 cm kalkmasi olaylari var. o da ayri bi onemli konu. dikkatli olun
  • merak etme hemen girip tık edip kalmıyo sana kesiciye yaklaşınca tık tık uyarı veriyor hafif tekleme gibi ben 7000e yaklaşırken etmişti ama tam devire bakmadım açıkcası ama 6000 i çok geçtim:arabanın hakimiyeti azalmıyor bizim direksiyonlar hıza duyarlı olduğu için sana öyle geliyor olabilir.Aracın bunun hava kalktığını senden duydum nasıl kalkıyo?
  • ben burun kalkma olayini cok onceden farketmistim ama olmaz yapmaz araba oylesey demistim. sonra forumda okudum harbidende burnu kalkiyomus. nedeni ise ön tasarimin yanlisligindan kaynaklaniyomus. forumda bulabilirsin bunlari.
    sende xei mi var gli mi. bide max kac yaptin??
  • dostum imzada yazıyor 96 gli at/ac yani otomatik 220 yaptım arabada 4 kişi varken.daha giderdi ama dayım korktu yavaşladım mecburen ön tasrımda öyle bi sorun olduğunu ilk defa duydum araştıracağım ama sanmıyorum öyle bi sorun olacağını ayrıca ön kısım diğer araçlara nazaran bayağı bi uzun ve motorda dolu yanii öyle kalkma yapacağınız hiç zannetmiyorum
  • taken21 gli modeliyle xei modeli arasında motor aksamı olarak hiç bir fark yok.bir kaç dış görünüm farkı var yan cam arası gli de siyahtır xei de ise araç rengiyle aynıdır.yaptığın hızlada hiçbir alakası yok.eğer motoru temizse çok hor kullanılmamışsa rahatlıkla 200 ü geçersin .tabi devirli bir şekilde 200 e gelmediysen o süratin üzerine çıkmayabilir.yani 3ten 4 e devrini vermeden attıysan 5.vitestede çok bi verim alamazsın.ayrıca ön tarafın kalkması gibi bişeyi ilk defa duyuyorum aksine hız arttıkça kedi gibi yere yapışıp gidiyor araç.zaten araba yüksek değil ve haliyle rüzgarı alttan yemiyor.kilo olarakta ağır zaten
  • quote:

Orjinalden alıntı: taken21

arkadaslar bende 97 corolla xei var. aracin ikinci sahibiyim. arac cok az kullanilmis. 75000 km de su an. hiç bi vurugu yok arabanin. altta koydugum resimde arabada 4 kisi varken 6000 devirde ancak 200 yapiyo. bu bence yetersiz. cunku biraz daha basarsak 210 a bile gelmeden motor dagilabilirdi(kirmizi bolge). Kuzenimde gli var. gli ile xei arasinda dehset fark var. gli nin kalkislari falan ucak kalkisi gibi ve cok seri araba. sizce benim araba neden bu kadar yavas kaliyo. yorumlarinizi bekliyorum. bu arada arac benzinli

xei ile gli arasında aksesuar farkı vardır, motor özellikleri aynıdır. yalnız 96-97 modeller 105 hp.dir, 95 öncesi ile 98 modeller 114 hp.dir. kuzeninizin aracı kaç model?

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.